Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 1 II - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 275fb7a4643a399456df67088d4b0ac1-full.jpg]
Xperia 1 II разполага с 6.5" 4K HDR OLED дисплей с пропорции 21 към 9 и въвежда Motion Blur Reduction - технология, която изчиства картината и намалява размазването при по-бързи движения върху екрана. Според Sony ефектът от нея е като на дисплей с 90 Hz опреснителна честота. На борда устройството разполага с чипсет Snapdragon 865 с 5G модем, 8 GB RAM, 256 GB вградена памет. Камерата включва 12 МР Dual-PD AF сензор със супер широк обхват (16 мм), 12 МР Dual-PD AF сензор с OIS и широк обхват (24 мм) и още един 12 МР PDAF сензор с OIS и телеобектив (70 мм). Добавен е и 3D iToF сензор. Устройството предлага технологиите от фотоапаратите Alpha на Sony. Sony за първи път ще използва и при телефон оптиката на ZEISS и покритие ZEISS T* на обективите, което намалява отблясъците. Разполага с висока защита от прах и вода IP65/68 и Gorilla Glass 6 покрите върху екрана и върху задния панел. Батерията е 4000 mAh с бързо зареждане за до 50% заряд в рамките на 30 минути. Поддържа се и безжично зареждане. Очакваме смартфона на пазара през пролетта на 2020 г. в черно и лилаво, но в България засега само в черно.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво на Сони, въпреки сериозните проблеми на мобилното им подразделение с доста намалените продажби и няколко годишни финансови загуби предлагат един наистина качествен флагман. Спрямо предходния им модел почти всичко е подобрено и най-вече повишената мощност на батерията като знаейки че Сони са много добри в оптимизацията на енергопотреблението нещата предполагам ще са доста добри в това отношение. Дизайна също е много добре пипнат и изглежда страхотно. Единствено цената му е леко завишена но впоследствие ще бъде намалена бързо нещо което винаги се случва със скъпите им модели. Така че остава да почакаме дано да си заслужава!
Цитирай
#3

Sony Xperia 1 II ще бъде предлаган за 1200 евро, ще бъде само с 5G, в черно и лилаво, като версиите ще са 8GB RAM и 256GB флаш памет.

 
Цитирай
#4

UFS 2.1 флагман 2020 ... ехаааа
Цитирай
#5

По предварителна информация версията на Sony Xperia 1 II, която е с хибридния слот има проблеми при използването на две sim карти. В този случай смартфонът просто не може да се свърже с най-новите мрежи от пето поколение. Най-вероятно проблемът е софтуерен и се очаква да бъде отстранен в една от предстоящите актуализации, но засега от Sony не са коментирали ситуацията.
[Изображение: f67fccc227d7473660c724dafb165e1f-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#6

Още малко информация за камерата:
"Основната камера от 12MP е сензор на Sony модел IMX557 (F1.7, 24 мм, 1 / 1.7 инча, OIS) . IMX557 никога не е виждан до сега и Sony не е обявила своите подробни спецификации. Това, което се знае е, че е с размер 1 / 1,7 инча От гледна точка на името, той трябва да бъде много подобен на IMX555, който е основният сензор за камера Galaxy S20 / S20 +.

12-мегапикселовият ултра широк ъгъл е стария ни приятел IMX363 сензор (F2.2, 16mm, Dual-PD),
 а 12-мегапикселовото телефото е Samsung ISOCELL S5K3T2 (F2.4, 70 mm).

8-мегапикселната предна камера е също S5K4H7 (24 мм, F2.0), произведена от Samsung."
Източник: http://news.mydrivers.com/1/679/679805.htm

Galaxy Note 20 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Димитър! за това мнение:
  • Sunwalker_r, zdravko959
Цитирай
#7

Май това ще е следващият ми телефон! Перфектно изпипан. Няма разновидности (pro, max, +, ultra), идеални характеристики. Чакам края на договора към оператора и го боцкам.  Sleepy

Sony Xperia 1 II, black
[-] 1 потребител изказва благодарност на zdravko959 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#8

Добри са, винаги съм харесвал марката, но с това съотношение на дисплея 21/9 все едно държиш дистанционно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#9

Много бързо се свиква със съотношението 21:9. Сега съм със Sony Xperia 1, идвам от SG10+ и не искам да чувам за друго. А относно Xperia 1 II - това ще ми е следващия телефон. Имал съм много смартфони (сменям ги 3,4 на година) и Сони винаги са ми били слабост.

Изпратено от моят J9110 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Надали ще ми попречи съотношението на екрана на работата. Предвид факта че сегашният ми телефон е почти със съотношение 19:9. Сонито е 1 см. по-дълъг от моя и малко по-тесен.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#11

Чудя се дали да го чакам в Бг и то през оператор за евентуално по-ниска цена с преподписване или да си взема HUAWEI P30 Pro 256GB Dual за 1100 лв. към момента (ако изчакам до Май може би и за по-малко)...
Според вас на колко ще го пуснат операторите, а пък и кога. Аз като гледам А1 изобщо не предлагат Сони. Виваком имат, но те малко се пипкат с новите модели ми се струва. Остава Теленор, но кога ли и те ще се наканят... А и според Вас дали този Сони ще е по-добър от P30 Pro? Като аз искам да си взема хубав телефон за снимки. Моля за съвет.
Цитирай
#12

(2020-04-21, 04:33:40)bbisser написа:  Чудя се дали да го чакам в Бг и то през оператор за евентуално по-ниска цена с преподписване или да си взема HUAWEI P30 Pro 256GB Dual за 1100 лв. към момента (ако изчакам до Май може би и за по-малко)...
Според вас на колко ще го пуснат операторите, а пък и кога. Аз като гледам А1 изобщо не предлагат Сони. Виваком имат, но те малко се пипкат с новите модели ми се струва. Остава Теленор, но кога ли и те ще се наканят... А и според Вас дали този Сони ще е по-добър от P30 Pro? КАто аз искам да си вземам хубав телефон за снимки. Моля за съвет.

Аз бих си взел Р30-ката , цената и е доста добра за това което получаваш и определено снимките са добри. Гледам че на Сонито очакваната продажна цена е около 1200-1300 евро което е прилична разлика. Не на последно място Р-то има по-голяма  батериа което е плюс. Успех в избора
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreydemon за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#13

На канала на Sony Xperia в YouTube беше публикуван видеоклип, в който професионален фотограф Nick Didlick пробва камерата Sony Xperia 1 II и остава с добри впечатления от нея след теста.

 
Цитирай
#14

На 22.05.2020 започват продажбите в Япония. Скоро ще има реални потребителски ревюта Smile
Надявам се да го пусна скоро и тук!

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#15

Европейската цена за версията с 8GB на RAM и 256GB вградена флаш памет е 1,199 евро. В САЩ същата версия ще струва 1198 долара. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#16

Телефонът е тупалка, най-накрая нещо добро от SONY след толкова години.
Цената му също е добра обаче. Определено този модел ще е следващият ми нов телефон, само малко да падне цената Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=oEbdX5otUUw
Цитирай
#17

Интересно видео, което показва как работи интелигентната системата за автоматичен фокус. Устройството използва алгоритъм за машинно обучение, който с течение на времето определя по-точно да намери обект и да го отдели от фона. Системата за автоматично фокусиране на смартфона работи перфектно дори при слаба светлина.

Следващия видеоклип ни разказва не само за камерите, но също така и за производителността, екрана, времето без презареждане, свързването към мрежи от пето поколение и други неща.

 
Цитирай
#18

http://nixanbal.com/zapochvat-predvarite...wh-1000xm3 на офрта е с безжични слушалки подарък, които струват към 500, 600лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Според официалния уебсайт на Sony Mobile в САЩ става ясно, че Sony Xperia 1 II поддържа само 2G, 3G и 4G мрежи. В същото време версиите на смартфона за Китай и Европа ще имат поддръжка и на 5G.

 
Цитирай
#20

Обмислям след месец някъде да го купя от Мтел.. Върпосът ми е: Имам и служебна карта на Теленор и ще го ползвам с двете карти. Ако го купя от Мтел има ли го още това от преди години че не може да го ползваш с карти на друг оператор?

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#21

Не. Отдавна не заключват телефони.

Изпратено от моят HD1900 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • N.Pavlov
Цитирай
#22

Не заключват, ако заключваха никой нямаше да продава телефони в OLX.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Някой взе ли апарата вече, и ако да от къде?

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#24

За момента го има само в Технополис и Теленор, като се очаква и в А1 - това според сайта на Сони.
В техно цената е безумна 2150лв.... но в Теленор е добра ако преподпишеш. Със среден план 30лв ти стъпва на 1500 кеш. Другия вариант, който пак е много по добър от техно е, да го вземеш на лизинг, като плащаш 1260 и после по 24 на месец и идва на 1800.
В Теленор имаше добра оферта заедно със слушалките, които струват 500 лв, но я махнаха - тя мяй беше ако се поръча телефона до 18 юни.
Цитирай
#25

В Теленор я махнаха на втория,третия ден.Знаете как е с такива промоции.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)