Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 1 II - Лични впечатления и коментари

Днес дойде android 11. Инсталирах и го и направих hard reset. Сега го тествам и ще пиша какви са впечатленията ми.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
[-] 1 потребител изказва благодарност на geopit за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
Аксесоари

PowerAmp спря да работи, друг проблем засега няма.

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай

Още септември месец попаднах на мнения в чужд сайт, че след актуализация до Андроид 11, Poweramp спира да работи коректно.
Явно в случая не е до марка устройство, а до "разрешения" в съответната версия на Андроид за използване на конкретен софтуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2020-12-23, 20:01:19)Tiger VI написа:  PowerAmp спря да работи, друг проблем засега няма.

Пробва ли да го деинсталираш и инсталираш на ново?
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

(2020-12-23, 22:06:56)DoryanY написа:  Пробва ли да го деинсталираш и инсталираш на ново?

Да, оправи се след преинсталиране. Някакъв проблем с получаване на достъп до файловете.

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай

Тестовете на DxOMark отредиха на Xperia 1 II 42 място в класацията им.
[Изображение: 7f44ff12496a.jpg]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай

Здравейте... Имам един въпрос към вас... Сонито има ли макро или не... и ако да може ли няколко снимки...
Обмислям да взема телефона макар няколко комемтара да ме спират...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

(2021-02-16, 19:53:17)RiseOfTheLycan написа:  Здравейте... Имам един въпрос към вас... Сонито има ли макро или не... и ако да може ли няколко снимки...
Да, има макро.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • RiseOfTheLycan
Цитирай

Супер много ти благодаря за отговора

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Вече имам 5g в Банско на Теленор!


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
[-] 1 потребител изказва благодарност на geopit за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай

(2021-06-10, 22:16:09)geopit написа:  Вече имам 5g в Банско на Теленор!

Леко съм разочарован от това 5G, клиповете в YouTube зареждат по-бавно.

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай

От 2016 не съм купувал нов телефон. Последният с който съм е Xperia XZ, сега и аз мисля да взема Xperia 1 II, не ми се чака за III. Доволни ли сте от телефона, камерата? Моите приятели ме надъхват за Samsung s21 Ultra, ама не мога бе, сърцето ми си иска Sony.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

И моето сърце теглеше към Сони, но при пряко сравнение Самсунгите мачкат във всичко. След 7 телефона Сони минах на Самсунг и за мен е оправдано

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

Благодаря, не ми легна Самсунгът и си взех Сонито, ама не му намирам албума за снимките.

п.п.
С албума се оправих. Изтеглих си 9-ката и стана. Обаче не мога да си оправя времето на AccuWeather. Имам само часовник. Вие какъв widget за времето ползвате?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Никакъв, махнал съм всичките тези простотии. Нито са верни, нито се съобразявам с тях.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diido0 за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай

Аз също от доста време насам не слагам приспособления за времето. Обаче и с 5G няма да ни огрее Vo5G... Когато провеждам разговори минавам на 3G...
Между другото, да ви попитам с какви кейсове сте? Някой ползва ли от тези "умните" flip кейсове?

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

(2021-07-10, 16:56:14)zdravko959 написа:  Обаче и с 5G няма да ни огрее Vo5G... Когато провеждам разговори минавам на 3G...
Глас през 5г мрежа ще има при самостоятелните 5г мрежи standalone. При сегашното 5г със задължително използване на 4г като котва се използва volte.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Много му се кефя на телефона, обаче се оказа, че Sony в цял свят не работят с банкови приложения за онлайн банкиране. И по-точно за безконтакно плащане. Досега разплащах с Булбанк Мобайл навсякъде в магазини, заведения, бензиностанции, ползвайки един Хуайей за малко. Оказа се, че приложението мога да го ползвам на Xperia 1 II, да си плащам битовите сметки, но не мога да платя на пос терминал. Ровейки се в теми по чужди форуми, стана ясно, че и те се оплакват от същото и масово ползвали GPay. GPay го няма като приложение за България, но го има в бразузера. Но пак ударих на греда. Този път пос терминала издаде звук, но изписаха от GPay, че тази карта не може да се ползва.
Моля, ако някой от вас е успял да намери начин и да плаща безконтакно със телефона, нека сподели как. Благодаря!

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Ако не ти е сериозен проблем, смени банката и вземи си карта на ПИБ. Тя работи с GPay.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

Предприятието ми работи с тази банка и не ми е удобно да я сменям, защото всики битови нужди си плащам чрез нея. Но пък намерих решението - виртуална карта на Revolut. Няма такси при прехвърляния. Няма при покупки. И успях да пазаря днес чрез телефона. Недоумявам обаче, защо Сони не поддържат банковите мобилни приложения за раплащане и по-специално - безконтактното плащане на пос терминал. Но пък поддържат безконтактно плащане с GPay. Чак сега проумявам, защо още с включването на телефона и първоначалното му настройване, веднага ми излезе GPay като опция с подкана да го въведа като основен метод за плащане.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

(2021-07-14, 13:04:15)tarantulaxxx написа:  Предприятието ми работи с тази банка и не ми е удобно да я сменям, защото всики битови нужди си плащам чрез нея. Но пък намерих решението - виртуална карта на Revolut. Няма такси при прехвърляния. Няма при покупки. И успях да пазаря днес чрез телефона. Недоумявам обаче, защо Сони не поддържат банковите мобилни приложения за раплащане и по-специално - безконтактното плащане на пос терминал. Но пък поддържат безконтактно плащане с GPay. Чак сега проумявам, защо още с включването на телефона и първоначалното му настройване, веднага ми излезе GPay като опция с подкана да го въведа като основен метод за плащане.
Можете да ползвате и phyre.

Вече имам и VoLTE. Активирах и мултиСИМ и ползвам един номер на телефона и на Huawei Watch 3 Pro. Много е удобно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Здравейте. Наскоро ми се разлепи и отдели прозрачния капак на оригиналния кейс за телефона.
Уви, не намирам никъде наличност за да си го купя нов.
Миналата година го взех от Технополиса в мол Сердика.
Супер тъпо е, след малко над 1 година да спрат производството и продажбата на оригинални аксесоари.
В някой Сони Център дали ще имат наличност?

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай

За всеки случай бих погледнал и на Али - Тап

 
Цитирай

(2021-09-03, 20:21:37)geopit написа:  Вече имам и VoLTE. 

Как става това?

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай

Sony Xperia 1 II започва да получава Android 12. Засега това важи за глобалната версия на Xperia 1 II с една SIM-карта. Новият ъпдейт освен новата версия на ОС, обаче излиза и със януарския пач за безопасност. Актуализацията ще се предлага вълнообразно, което ще отнеме известно време да я получат всичките потребители на въпросното устройство.

https://www.xda-developers.com/xperia-1-...12-update/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)