Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изчистване на кеш от приложенията?
#1

Здравейте, колеги. Има ли как да изчистя кеша от всички приложения накуп? Имам супер много и нямам време да си играя всеки ден по половин час само за да го изчистя, пък това заема доста памет...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

През рекавърито, но чистенето на кеш за мен е ненужно, защото натрупания кеш спомага за по-бързото стартиране на приложенията. Колко пък много памет да заема, 2-3 GB най-много. Ако имаш достатъчно място за съхранение няма смисъл да го пипаш. Така или иначе за няколко дни пак ще си ги натрупа след чистенето.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

Има как. С руут и с Titanium backup. Това от рекавърито не е кеш, който приложенията ползват, а е кеш, който операционната система ползва при стартирането на приложението.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • donscot, milss
Цитирай
#4

Може и без руут. Трябва само да си свали някое приложение, като Clean Master или CCleaner. Аз обаче бих внимавал с второто, понеже последния път като го инсталирах със същата цел (да трия всичкия кеш) ми се лепнаха някакви гадни реклами от които нямаше отърване докато не върнах заводските. Нямам представа как се получи...
Цитирай
#5

(2020-02-24, 20:03:27)donscot написа:  Може и без руут. Трябва само да си свали някое приложение, като Clean Master или CCleaner...
Аз бих внимавал, като препоръчвам да не се инсталират и ползват въобще и двете приложения.

 
Цитирай
#6

Да. Най-добре да се трие ръчно. Аз така правя вече. Едва ли авторът има 20-30 приложения с голям кеш за триене... На мен кешът ми се трупа най-вече на FB, Instagram, Chrome, Youtube и още две-три. А, когато се наложи да трия кеш поради съмнения за някакъв бъг пак ръчно намирам програмата и трия...
Цитирай
#7

Може да се направи като се задържи Vol+ Bixby и Power при изключен телефон. Не се изисква руут.
Това води до меню, където има опция Wipe cache partition.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#8

(2020-02-25, 09:42:54)seemore написа:  Може да се направи като се задържи Vol+ Bixby и Power при изключен телефон. Не се изисква руут.
Това води до меню, където има опция  Wipe cache partition.
Това не е кеша на приложенията

Samsung Galaxy S23 8/256 Phantom Black | Samsung Galaxy S8 Orchid Gray 64GB LG G3 16GB Titan LineageOS 14.1 | ZTE Blade Q 
Цитирай
#9

Здравейте, дъщеря ми гледа tik tok и  YouTube. От там имам някакви бъгове в телефона,ще помоля ако има как да се оправи обяснете ми като на блондинка ?
Надявам се ако има как да изтрия кеша от някой игри и тези на браузъра ще се оправи?
Цитирай
#10

От Настройки - Приложения - YouTube - Хранилище и кеш. За другите приложения - също. Избира се приложението, чийто кеш памет се иска да се изчисти и се докосва него. А някакъв адблокер ползва ли се?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)