Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Proximity sensor на Redmi Note 8 Pro
#1

Здравейте,
Потърсих из форума, но не срещнах някой да е коментирал моя проблем (надявам се да не съм пропуснала някъде).
При набиране (или отговаряне при позвъняване) екранът ми изгасва като го допра до ухото. Много често, обаче, по време на разговор (понякога в самото начало, понякога след минута, две), екранът явно се включва и натискам разни неща с ухо. Моля за помощ, ако някой знае как да калибрирам (или, ако се налага, нещо друго).
Телефонът (Redmi Note 8 Pro) съм закупила от човек, ползвал го 2 месеца. Не знам дали е бил така от самото начало.
Цитирай
Аксесоари
#2

Има ли протектор на екрана?
Цитирай
#3

Има, да. Сложен още при закупуването в сервиз.
Цитирай
#4

Пробвай да калибрираш.
РЕШЕНИЕ.
1. Отиваш в инженерно меню *#*#6484#*#*
2. В инженерно меню натискаш на ТРИте точки в десен горен ъгъл - Additional tools
3. Отиваш в 10 точка Proximity sensor.
4. Натискаш бутон Calibrate. Също така, там ще можете да проверите работата на този датчик, приближаваш и махаш пръст от датчика наблюдаваме за изменение на показанията. Работи ли датчика ,горната цифра се сменя на 0.
ГОТОВО!
Взето и преведено от 4pda

HTC Desire X - бял -->HTC one M8 -->Xiaomi Redmi 6A --> Xiaomi Redmi Note 8 pro
Цитирай
#5

Често срещан бъг при Шаоми, без значение от модела. Калпавият сензор за близост им е нещо като запазена марка Wink Мой колега си взе преди 2 седмици същия телефон и има същия проблем. Пробва всичко, но без успех. Не знам дали е хардуерен или софтуерен проблем. Едно от възможните обяснения, които колеги във форума дават е, че не държиш правилно телефона. Smile)) Как пък толкова много хора не си ги държат правилно...

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#6

Мога да го повторя и тук.
Колкото по-голям става екрана, толкова по-забутан и малък става сензора, което го прави по-чувствителен и на най-малката светлина.
И при разговор преди сензорът е бил в ляво или в дясно от слушалката и е можел да прецени дали да светне или не екрана.

Сега сензорът е една точица, която не е лошо да откриете къде е и да се съобразявате по време на разговор дали пък случайно не държите телефона под ъгъл, който вкарва светлина до сензора. Той си мисли, че вече не е до ухото и светва екрана, а за да угасне отново е нужно да се отдалечи и приближи телефона, за да разбере сензорът разликата в ситуацията. (и това да се случи преди да натиснете с буза нещо по екрана и той повече да не загасне до края на разговора каквото и да правите)
С новите технологии идват и нови навици.
Не можеш да си държиш телефона като 3310-ката едно време и да имаш изисквания и да плюеш производителя.
Проблемите при xiaomi със сензора обикновено са, че не осветява достатъчно екрана на тъмно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#7

На всички телефони екраните им стават все по-големи, а повечето от тях нямат подобен проблем. Това си е типичен шаомски бъг, имат го от години насам. То е и нормално, няма как да искаш перфектен телефон за тази ниска цена, все отнякъде трябва да се избие. При тях се избива основно от калпав софтуер и евтини компоненти.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#8

Никой не би си купил телефон с " основно с калпав софтуер и евтини компоненти" . Има някои проблеми със софтуера, но кой ги няма, къде повечко, къде по-малко. Smile
Цитирай
#9

Е, както виждаш, купуват. Въпрос на приоритети и компромиси - искаш телефон, който по принцип струва около 700 лв, ти обаче не си склонен да отделиш повече от 400. Взимаш си този за 400, идентичен като параметри на този от 700, въпреки, че знаеш, че си има кусури и бъгове, но си готов да ги преглътнеш. Аз например съм си купил телефон, струващ около 1000 лв, който ако се казваше Самсунг или Сони, щеше да струва около 1600-1700. Да, направил съм някои дребни компромиси, но съм преценил, че разликата в цената си струва, за да ги направя...

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#10

Да... така е купуват защото това, че са по-евтини не означава задължително , че са калпави. Идентични параметри с евтини компоненти не става(с много малки изключения). Телефоните на марката се купуват именно заради качествената си изработка и вложените компоненти. Софтуера също е много новаторски и оригинален. Има си детски болежки никой не отрича.Има и некоректно префлашнати телефони от търгаши... По-големите проблеми идват от възможността предоставена от производителя за къстомизации. Всички започнаха да "разбират" и да си бъгват телефоните. И да цената предразполага към компромис,което не означава "калпав с евтини части". Има и такива марки работейки основно със стари медиатек процесори,стари памети и т.н. на смешни цени.
Цитирай
#11

Е как пък за толкова години не ги оправиха тия детски болежки...

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#12

Винаги можеш да смениш марката колега.
А и винаги можеш да вдигнеш класа и да тестваш Ми серията
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • whitehart
Цитирай
#13

(2020-02-28, 20:15:45)redsys написа:   Има си детски болежки никой не отрича.
Ми те са на пазара от 2011 години. "Детски болежки" 10 години малко не ми се връзва.
Цитирай
#14

Сензора се намира от дясната страна на камерата около сантиметър не съм много сигурен и ако телефона го държиш леко изместен се включва екрана.. ако протектора на екрана е гаден и го закрива или хваща по някакъв начин също не работи като хората
[-] 1 потребител изказва благодарност на T1k за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#15

Здравейте,и аз съм от две седмици с нот 8 про и го имам същия проблем,само че при мен като го сваля от ухото не ми светва екрана за да затворя,и отначало си помислих че защото се запотява в десния ъгъл където е сензора или от скрийн протектора но после прочетох тук.Между другото при мен го прави само при дълъг разговор и аз го отдавам на запотяването там .но не е болка за умиране но да дразнещо си леко,но аз имам друго питане ,някой от вас дали е ползвал тяхната блутут  слушалка и дали е читава за разговори дали се чува ясно отсреща ,моля някой да сподели изобщо впечатления може и за други марки блутут моно за разгорови само ,четох за Джабрата толк 5 че са добри. но се чудя все още
Цитирай
#16

И аз имах този проблем с Редми Ноут 7. Сега с МИ 8 го нямам, но пък при него има достатъчно място за сензора. Аз си реших проблеми при Ноут 7, като гасях дисплея от бутона за вкл/изкл преди да допра телефона до ухото.
Цитирай
#17

И на Mi5 и на Mi9 SE нямам такъв проблем, приятелче има Mi A2 Lite и най често му се включва фенера в джоба или екрана не изгасва като говори.

Имам друг приятел с Mi9T и от 2 - 3 дена му се пуска фенера без телефона да се докосва.
Свидетел съм защото както си бяхме у тях и стоеше телефона на бюрото и фенера изведнъж се пусна а не е пипан от над час...

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

(2020-02-29, 11:40:27)lateralus написа:  Здравейте,и аз съм от две седмици с нот 8 про и го имам същия проблем,само че при мен като го сваля от ухото не ми светва екрана за да затворя,и отначало си помислих че защото се запотява в десния ъгъл където е сензора или от скрийн протектора но после прочетох тук.Между другото при мен го прави само при дълъг разговор и аз го отдавам на запотяването там .но не е болка за умиране но да дразнещо си леко,но аз имам друго питане ,някой от вас дали е ползвал тяхната блутут  слушалка и дали е читава за разговори дали се чува ясно отсреща ,моля някой да сподели изобщо впечатления може и за други марки блутут моно за разгорови само ,четох за Джабрата толк 5 че са добри. но се чудя все още

При мен при по-дълъг разговор също не светва екрана след приключване на разговора. Някакво решение на проблема има ли?
Цитирай
#19

Аз нямам такъв проблем. Телефонът работи бързо и плавно и не отстъпва на тези, които са два пъти по-скъпи.

Android4e
Цитирай
#20

(2020-03-27, 18:25:00)Braynoff написа:  При мен при по-дълъг разговор също не светва екрана след приключване на разговора. Някакво решение на проблема има ли?
е доколкото разбрах от май не, при мене го прави само при по дълъг разговор а и аз доста се потя и точно там се появява влажно петно и за това май нещо се получава, защото когато е сухо си работи
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)