Анкета: Бихте ли си купили телефон втора употреба ? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да - стига да е запазен
44.88%
57
44.88%
Да - стига да е евтин
5.51%
7
5.51%
Да - друга причина
7.09%
9
7.09%
Не - обичам нова техника
38.58%
49
38.58%
Не - носи енергията на предния собственик
0%
0
0%
Не - друга причина
3.94%
5
3.94%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон втора употреба ?
#1

Не бих си купил. Обичам техниката да е нова и аз да съм първия притежател. С кеф да си сваля лепенките от телефона и да му се кефя.
Цитирай
Аксесоари
#2

Купувал съм веднъж, иначе съм ползвател от 99 г. Подаряват ми стари модели, добре запазени. Т.е. ползвам втора употреба, но без да ги купувам. Имамал съм и подаръци нови!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Предишния ми телефон HTC 10 го купих от OLX беше ползван месец и нещо и го ползвах почти 3 години без забележки. Този е нов но пак бих купил втора ръка има изгодни телефони които са почти нови с гаранция


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#4

Както се казва "кеф цена няма" но и втора употреба има добри попадения дори и нови стига да нацелиш момента. Последно взех един mate20-lite работи си без грешка.
Цитирай
#5

Много моля каращите чисто нов автомобил, да не наричат нас простосмъртните, които не можем да си го позволим балъци и тем подобни. Някои предпочитат чисто нова Дачия за 15к. лв., други Мерцедес - БеЕмВе на 200000 + км. за толкова, трети просто не могат да си го позволят, а четвърти не виждат смисъл или не им се дават толкова пари.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 10 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • anatol06, Bavarche, BGDropche, fifth_root, ganchev, jhoro, kamenvo, milenvn, NaniG, pezilink
Цитирай
#6

Купувал съм си телефон втора ръка навремето още , копчетарка от една жена и случих много...След това, от както излязоха смартфоните - само проблеми.
Olx се е напълнил с обяви на втора ръка телефони на цени близки до тези в магазина.Няма как да стане.Моя телефон е чисто нов, и за 4-5 месеца вече батерията му загуби 3 часа от потенциала си .След още година батерията ще се срине наполовина, нищо че аз много пазя и телефончето ми е като ново,а и зареждам винаги 10/95% .
Та не бих си купил телефон втора ръка.Поне телефон нов мога ако кола не мога.А и все си мисля, макар и да осъзнавам че не съм напълно прав, че когато някой продава телефона си явно има някаква причина и тя обикновенно е нелицеприятна.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

Точно се чудех за какво точно е анкетата, за издигане в очите на “слепите” на автора и, който пита, отговаря си сам и квалифицира този и онзи, или за да се преброят “балъците”? Леле!!!!
Цитирай
#8

@росен2, аз телефоните си ги сменявам през 5-6 месеца, понеже съм манияк на тая тема и веднага щом взема новия, продавам стария. Като стария винаги е точно като нов когато го продавам. Та искам да кажа, че има още доста хора като мен, които често сменят телефоните и естествено като вземеш нов, стария ти става излишен, без да има какъвто и да било скрит замисъл в намеренията за продажба. Даже след 10 дни като си взема новия S20+ на момента пускам айфона за продажба, а той е в състояние 10/10 от всякъде. Не бъдете толкова предубедени, че всички са мошеници.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche, Sokolchev, Victormihov
Цитирай
#9

Абсолютно и винаги само нов си купувам, а стария го продавам не защото му има нещо, просто става излишен, на 4 месеца си продадо п20 про и си взех п30 про, сега като излезне п40 про и този ще замине, на около 8 месеца е вече и няма никакви проблеми, морално ми остарява и ми става излишен

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#10

Тази честа смяна, за която говори ivan е на загуба, но и аз съм така.
Иначе на gazara, на който му е изтрито мнението, но го помня, не квалифицирай хората на балъци, защото ти си с чисто нов телефон за 200лв., а тези, които ги нирачиаш така си вземат и втора употреба за над 1000лв., последно кой е такъв.
А за притесненията на pocen, аи гледай запазени телефони висок клас и няма да им има нещо, и да са нови все пак.
Аз винаги бих си взел нов телефон, не защото трябва да се правя на някакъв, а защото ми харесват телефоните и се интересувам, а също така, това е основно устройство на всеки човек и по добре да е ново. Иначе предполагам и следващите мнения, които са изтрити са били за бедни и богати, а именно тези мнения създават комплексари, които си купуват скъпи телефони, за да ги мислите, че са богати.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#11

Купувал съм и стари и нови през годините, последните няколко бяха само от Китай, Англия, Германия нови, преди това основно втора употреба. Напоследък се улавям, че определено искам да си е чисто нов - макар, че най-изгодните апарати са ползваните 1-2-3 месеца от оператор за -30% от цената...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

Не, аз вече и кола втора употреба не знам дали ще си купя.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

Изборът на покупка втора употреба е свързан единствено с липсата на средства за нова такава. Надали има човек който да не иска той да си свали лепенките от новия телефон, найлоните от седалките на кола от магазина, или да отвори прозорците на ново строителство апартамент за да проветри от миризмата на прясно боядисан латекс по стените.
Цитирай
#14

Много пъти.
Nikia E71, E6, а сега бих си купил, без да се замисля, MI 9TPro с максималните RAM и ROM.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#15

(2020-02-28, 12:49:36)vargala81 написа:  Много моля каращите чисто нов автомобил, да не наричат нас простосмъртните, които не можем да си го позволим балъци и тем подобни. Някои предпочитат чисто нова Дачия за 15к. лв., други Мерцедес - БеЕмВе на 200000 + км. за толкова, трети просто не могат да си го позволят, а четвърти не виждат смисъл или не им се дават толкова пари.

Ти наистина ли не улови иронията ми в написаното?
Коментарът ми, който не знам защо беше изтрит, беше една пълна ирония към цялата смартфон мания.
Никой не съм обиждал и тн.
Просто с едно изречение описах какво реално се случва.
Съжалявам,че не си уловил бруталната ирония...
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

(2020-02-28, 23:15:01)greensmoke7777 написа:  Ти наистина ли не улови иронията ми в написаното?
Коментарът ми, който не знам защо беше изтрит, беше една пълна ирония към цялата смартфон мания.
Никой не съм обиждал и тн.
Просто с едно изречение описах какво реално се случва.
Съжалявам,че не си уловил бруталната ирония...
Може и да съм я доловил и първоначално не изтрих коментара ти, но веднага след твоя се появи друг със същата обидна квалификация "балъци".
Както и да е, ще следя темата и най-вероятно ще се заключи скоро. Дано не съм прав и не се стигне до заключване.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

Трябва да се помисли преди да се напиши коментар. Да ли с тези квалификации няма да се обиди някой.Отговори ДА-бих купил или Не-предпочитам нови. Защото всеки купува според нуждите. Пък и някой си сменят телефоните по често и се надяват да си продадат старите след това!

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#18

Кучето рипа според тоягата  Smile
Разумният българин какво прави?
Имам приятели, които си купуват автомобили на 2-3 години, последният пример от Франция.
Топ модел на AUDI, А6 Allroad, 313 коня, дизел, Би-Турбо за смешни пари спрямо нова. С остатъчна гаранция.  Smile
На същия принцип споменах по-горе Xiaomi MI 9TPro с топ параметри - що не на половин или 40% от цената на нов?!  Smile
Стига да не е видимо давен или нещо друго, което мога да проверя, че ги познавам и разбирам в детайли Шаомитата?
Да са живи и здрави ония суетни хора, които си сменят телефоните след всяко къпане Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

Тая тема ми мяза само за чесане на езици, май зачестиха доста такива напоследък. Всеки с глава на раменете би трябвало да си претегли приоритетите и да прецени какво да закупи. Иначе темата отива в насока по-скоро ЦСКА или Левски...

Единственото заключение, до което може да се стигне според мен от цялата драма е, че има всякакви хора. Някои накланят към това да си вземат устройство втора ръка и по-високата цена не е оправдана. Дали от финансово състояние или от това, че могат да получат почти същото качество на по-ниска цена е без значение.
Други предпочитат да са първите потребители на дадена стока, или не искат да рискуват/нямат време и т.н.

Ако питате мене темата е за ключ, нищо лично към автора, просто разговорът е очевидно деликатен за някои колеги.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
[-] 3 потребители изказват благодарност на BloodBullet за това мнение:
  • fifth_root, jhoro, Victormihov
Цитирай
#20

(2020-02-28, 21:37:14)Vi70 написа:  Изборът на покупка втора употреба е свързан единствено с липсата на средства за нова такава. Надали има човек който да не иска той да си свали лепенките от новия телефон, найлоните от седалките на кола от магазина, или да отвори прозорците на ново строителство апартамент за да проветри от миризмата на прясно боядисан латекс по стените.
Не съм съгласен.
Познавам хора, които купуват смартфони само на старо от познати, а взимат по над 2000 лв. заплати. Дори не купуват така наречените флагмани.
Познавам и друг, който купи стара двуетажна къща до Каменница в Пловдив, ремонтира я, построи още един етаж, а има хиляди декъри жито из северна България и е председател на зърнопроизводителите. Същия този построи и нова къща в с. Розовец. Просто за парите, които е дал за къщата и ремонта, щеше да направи къща само на 1 етаж. Същия този човек караше RAV 4 на старо. Познавам и човек, който кара Опел Зафира на 10 год. а 1/2 от работниците му карат под 10 годишни БеЕмВета. Има складове за хранителни продукти и зарежда магазините в цяла югоизточна България.
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milenvn, ronnie72, Vi701
Цитирай
#21

@vargala81 това което исках да кажа е, че по-хубаво от новото няма. Затова живеем и работим за да изкарваме мангизи, които да харчим с кеф - не е доказано, че някой си е занесъл парите на ония свят.
Иначе да, хора всякакви и със всякакви предпочитания.
Не е гаранция, че като взимаш 2К заплата ще можеш да си позволиш нов телефон - но с такава заплата спокойно може да си вземеш от оператор за 30-40 на месец и пак да си с нов - пак опираме до предпочитания.
И аз бих си купил стара къща, ако мястото е перфектно и после да я обновя из основи, което си е разбираемо.
И аз познавам хора с бизнес за много пари, но карат стари коли, НО те ползват тези пари за да въртят бизнеса си, и не намират смисъл да набиват една торба с пари в нещо което не ми трябва в момента. Живота им е изцяло в работа и няма къде да кара една S-класа примерно, а ще виси в гаража.
И да не се обяснявам повече, ще кажа, че когато имаш свободни пари и искаш да си купиш нещо с мерак и да му се радваш, отиваш магазина за да си задоволиш кефа - в крайна сметка затова живеем.

by Vi70, специално се регистрирах, защото докато ми мине бана ще съм забравил какво исках да кажа. Поздрави! Текущия ник няма да го ползвам за други цели.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Vi701 за това мнение:
  • Bavarche, gazara74
Цитирай
#22

Парадоксът в територията - чисто нов телефон се купува за 1000 + лева, но се опищява светът за 70лв. зъбна пломба, примерно Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#23

Купувал съм си два пъти втора ръка. Като вторият беше с гаранция и го препродадох преди няколко месеца.
Първият без гаранция даже поплува. Още си работи, Samsung S2.

Настоящият го купих нов, с определен цвят за да го ползвам дълго време и случих на модел.
Следвашият не знам дали ще е нов или не, но определено ще е ноут, заради писалката. Само това усещам като липса, която бих ползвал, заради microsoft word.

И втората ръка и новият имат плюсове. Ако не бяха парите, втората ръка никой нямаше да я мисли. И в чужбина е така, който каже друго - да погледне в youtube и ebay.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#24

(2020-02-28, 23:31:35)vargala81 написа:  Може и да съм я доловил и първоначално не изтрих коментара ти, но веднага след твоя се появи друг със същата обидна квалификация "балъци".
Както и да е, ще следя темата и най-вероятно ще се заключи скоро. Дано не съм прав и не се стигне до заключване.

Тоя коментар на "гъзара" вече изби рибата, толкова и той не усетил иронията,че даже ме беше лайкнал хахахахахах
И "балъкът" в моя коментар беше към мен самия, самоирония.
Както и да е...
Цитирай
#25

Да повдигнем малко темата: https://androidinsider.ru/smartfony/poch...lefon.html

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)