Анкета: Бихте ли си купили телефон втора употреба ? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да - стига да е запазен
44.88%
57
44.88%
Да - стига да е евтин
5.51%
7
5.51%
Да - друга причина
7.09%
9
7.09%
Не - обичам нова техника
38.58%
49
38.58%
Не - носи енергията на предния собственик
0%
0
0%
Не - друга причина
3.94%
5
3.94%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон втора употреба ?
#26

Батерията на моя телефон при покупката му преди 5 месеца, чисто нов от магазина издържаше 10 часа екран. Към момента повече от 6 часа не мога да направя. Аз съм маняк на тема пазене и поддръжка. Не бих си купил телефон втора ръка.
Ако направя някога компромис, той ще трябва да е задължително на не повече от месец време употреба, неразличим от нов и задължително с гаранция .Освем това и цената трябва да ме грабне съществено, което ще рече минимум 30% от магазинната. Това е. Аз като гледам в Продавалника какви дърти и избъсани бангии се продават за по 150-250 лева ми идва да напсувам продавачите.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
Аксесоари
#27

Това по-скоро е от ъпдейтите и около 10 до 20% от износване на батерия. Имам Poco F1, което в самото начало държеше по 12 до 13 часа сот съм стигал за ден и 10 часа за 2 дни. С всеки следващ ъпдейт часовете падаха и на последната глобална бета се задържа на около 9, макс 10 часа сот. Нали спряха глобалната бета и аз си останах на нея, че не ми се занимава да инсталирам стабилен и да връщам заводски. Телефона вече е на повече от година и все още сота е същия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#28

Проблема с втората употреба е че си купуваш проблеми. И ако не си автомонтьор или не можеш да си оправиш сам апарата евтиното излиза мнооого скъпо.
Има хора които обичат да майсторят и да поправят. Аз не съм от тях.
[-] 2 потребители изказват благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • Bavarche, gazara74
Цитирай
#29

(2020-03-26, 10:37:07)georgekodinov написа:  Проблема с втората употреба е че си купуваш проблеми. И ако не си автомонтьор или не можеш да си оправиш сам апарата евтиното излиза мнооого скъпо.
Има хора които обичат да майсторят и да поправят. Аз не съм от тях.
Затова ако купува човек ползван телефон,най добре да е с остатъчна гаранция,малко ползван.Така риска не е голям.А разликата в цената на почти нов ползван 2-3 месеца е 20%30% и да и от висок клас.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#30

Цитат:vargala81 
Това по-скоро е от ъпдейтите и около 10 до 20% от износване на батерия. Имам Poco F1, което в самото начало държеше по 12 до 13 часа сот съм стигал за ден и 10 часа за 2 дни. С всеки следващ ъпдейт часовете падаха и на последната глобална бета се задържа на около 9, макс 10 часа сот. Нали спряха глобалната бета и аз си останах на нея, че не ми се занимава да инсталирам стабилен и да връщам заводски. Телефона вече е на повече от година и все още сота е същия.
Mи аз не съм ъпдейтвал, то не са излизали и ъпдейти, само един мисля.......някакъв секюрити пач или нещо подобно. Просто времето си казва думата и батерията лека полека си заминава.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#31

Първо и най важно - за мен е неоправдан риск.Съвремнните телефони са доста мощни и финни машини. Може да е ползван от някой джелатин, прегряван, дозареждан по 3 пъти на ден, блъскан насам натам(кейса го е предпазил от външни белези). Този телефон е вече ошашавен и скоро ще изреве за ремонт.
Купувал съм втора ръка, и съм се прецаквал и доволен съм оставал.
Но най си е кеф, да отидеш в един хубав сериозен магазин, да кажеш
- Дайте ми ей тоя телефон и не , кредит не ми трябва.
Да си седнеш после в колата, да го разпечаташ, да му поровиш в кутийката, да откриеш примерно оригинален кейс вътре, някой друг преходник. После да се чудиш на екрана има ли фабричен протектор или за нашия пазар са без, отново...И ти да почнеш да му трупаш история на телефона, а не да се чудиш какво ли му се е случило до сега.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • gogolisec, venko1407, росен2
Цитирай
#32

Купувам НОВИ втора ръка, пълно е с търговци в олх, от които купувам постоянно на доста ниски цени.
Ето сега S20 може да се намери за 1250лв нов.
А Ноте 10+ за 1290лв НОВ.
На гаранции не вярвам и не ми пука за нея.

Никога не бих си купил нова кола, има страхотни оферти на коли по една 2 години.

Апартаменти нови, къщи може и дърти- земята е ценнаSmile

НИКАКВА ЗНАЧЕНИЕ няма дохода- повярвайте ми.
Какво показваш пред хората и каква е действителността или какво искаш да убедиш другите, няма нищо общо с банковата сметка и живите цифри в нея.
Познавам супер много гъзари и тузари на които постоянно им казвам- ХУБУ кът си такав гъзар и як баровец, дай да идем до банката изтегли ли 2000лв ей така да ги видя.
Гледа ме кът шаран.

Темата е добра, но няма нищо ама нищо общо с доходите, просто в България хората са научи на показност, а пък всъщност нищо нямат.
Който има, той не показваSmile)) от опит, дори прави всичко възможно да го скрие.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • anatol06, DoryanY
Цитирай
#33

50/50 Ако за примерно 600лв не ми хареса нищо което вмомента се предлага, се ориентирам към Olx да видя какво има, ако има добра оферта защо да не.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#34

(2020-04-01, 07:26:32)Victormihov написа:  Темата е добра, но няма нищо ама нищо общо с доходите, просто в България хората са научи на показност, а пък всъщност нищо нямат.
Който има, той не показваSmile)) от опит, дори прави всичко възможно да го скрие.
Абсолютно вярно. Сетете се как беше по сватбите. Раздадат на всички сватбари по един бял пешкир /кърпа/ . Видиш ли колко сме богати. Къде отиваш може би.
Цитирай
#35

(2020-04-01, 08:36:51)anatol06 написа:  Абсолютно вярно. Сетете се как беше по сватбите. Раздадат на всички сватбари по един бял пешкир /кърпа/ . Видиш ли колко сме богати. Къде отиваш може би.
Аз пък съм на обратната максима.
Скромността е за тези, който нямат други качества.
Така или иначе, покупката на скъпа вещ втора ръка, означава точно, че хем искаш, хем не ти стиска.
Но всеки си има различни виждания за това как да харчи, как да пести и кое му носи удоволствие.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#36

(2020-04-01, 21:58:58)Bavarche написа:  Аз пък съм на обратната максима.
Скромността е за тези, който нямат други качества.
Нещо не си схванал. Тук въобще не става дума за скромност.
Цитирай
#37

Мисля, че - не, за момента просто имам финансови възможности за ново.

 
Цитирай
#38

Купувам всичко.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 2 потребители изказват благодарност на росен2 за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#39

(2020-04-01, 21:58:58)Bavarche написа:  Аз пък съм на обратната максима.
Скромността е за тези, който нямат други качества.
Така или иначе, покупката на скъпа вещ втора ръка, означава точно, че хем искаш, хем не ти стиска.
Но всеки си има различни виждания за това как да харчи, как да пести и кое му носи удоволствие.

Нещо не разбирам? Пита се за „втора употреба“ - използван.
Защо намесвате цената, и то по толкова глупав начин?

Лично аз не бих си купил „втора употреба“, защото купувам само нови, но „бюджетни“.
200-300 лева - скъпо ли е?

(2021-07-27, 20:43:11)росен2 написа:  Купувам всичко.

Имам един ... да ти го дам?
Не работи, ама пък евтино го давам.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#40

Не, не съм купувал, не мисля и за напред. И не само телефон. Купувал съм коли втора употреба и все разочарован съм бил. После седнах с молива и се оказа, че новата кола на лизинг е отлична идея, както се оказа и на практика.

Всякаква друга техника - нова и от магазин, не от битака (olx ...). Вярно, последният ми - P30 Pro не съм го купувал лично, но го взех от познат човек и с все гаранционни карти и касова бележка в запечатана заводски опаковка, та по тази причина не го броя за закупен като "нов втора употреба". И го взех заради цената, която обаче не бих платил по никой начин за "котка в чувал". Сигурен съм, че има и съвсем почтени търговци, но ... без мен.

Да се върна на телефоните - не си позволявам дори да включа за сефте апарат без да е "облечен" с калъф и протектор, дори последният ми телефон стоя запечатан няколко дни докато ми изпълнят поръчката за кожен калъф. Никога не съм изпускал телефон, нямам дори драскотина по кой да е ползван апарат. Морално остаряват, но не и физически, не и външно.

Гледам как на хората масово не им пука за апаратите, мятат ги, изтърват ги, чупят орехи с тях... Сигурно има и по-фрапиращи гледки. Как тогава да купя вещ, която най-вероятно е била малтретирана.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • Bavarche, jhoro
Цитирай
#41

Едно време-да.Вече-не.Наскоро motorola g6 на женете даде дефект слушалката.Дадох го на ремонт-не е същото.Според мен не е същото и да го давам да сменят батерията.Ако се сменяха като едно време-s 4....две усилени съм му купувал.Подарявам го и да си го оправя.
Цитирай
#42

2 месеца ползван на 60% от магазинната цена, без търговски забележки, отвсякъде изряден - що пък не?!.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Be6i4, scorceni, Victormihov
Цитирай
#43

Заради лош опит с техника втора ръка не смея да рискувам и купувам само ново.
Цитирай
#44

И двата ми телефона в момента са втора ръка и нямат никакви проблеми.

Sent from my LM-V350N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#45

Предимно втора ръка. Рядко имат проблеми, а дори да имат обикновено сам си ги оправям. По кофти е като се прецака новия и почнат мъките по сервизите с всевъзможни начини да откажат гаранцията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#46

Вече да!Купих си втора употреба Samsung Galaxy Note 9 много доволен !
Телефона е като нов и батерията му държи 2 пъти повече от Samsung Galaxy Note 10+
До сега винаги съм поглеждал скептично на нещатата но си заслужава всеки еврак тоя телефон .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#47

(2021-07-31, 22:49:17)DxV_pRo написа:  Предимно втора ръка. Рядко имат проблеми, а дори да имат обикновено сам си ги оправям. По кофти е като се прецака новия и почнат мъките по сервизите с всевъзможни начини да откажат гаранцията.

Това не е правило, а изключение от правилото. Така както го описваш, все едно на всеки повреден телефон се отказва гаранцията. Явно не си посещавал скоро сервиз. Пък и това важи за теб, а за друг?

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche, jhoro
Цитирай
#48

(2021-08-01, 08:17:54)pepy1 написа:  Това не е правило, а изключение от правилото. Така както го описваш, все едно на всеки повреден телефон се отказва гаранцията. Явно не си посещавал скоро сервиз. Пък и това важи за теб, а за друг?

Има един израз... На английски звучи по... така, ама ще го напиша на български.
В повечето случаи - използването на абсолюти и инфинитиви е .. много опасно нещо!

Казаното „ВСЕКИ повреден телефон“ означава абсолютно всеки!
А е факт, че мобилните оператори се „въртят като фурнаджийска лопата“ и използват - на моменти смешни доводи - за да окажат гаранционно обслужване. Още си пазя една гаранционна карта.
Повреда - прекъснат лентов кабел. Причина за отказа - има следи от намокряне??? И отказаха всякакъв ремонт - Както без пари - гаранционен, така и с пари - извън гаранционен.

Всеки случай е уникален, а ако Вие ходите в сервиз, където са Ви приятели ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#49

Малко са те пуснали по пързалката, какво общо има прекъснат лентов кабел с "намокряне"? Явно не си от хората, които си отстоявот правата. Досега веднъж съм купувал втора ръка телефон, и то от мой колега. Ако някога пак се случи, ще е само от човек когото познавам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#50

Преди 10-15 години купувах защото нямах пари за нови. Но сега телефон купувам само със заводски запечатана кутия от доказал се производител.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)