Анкета: Бихте ли си купили телефон втора употреба ? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да - стига да е запазен
44.88%
57
44.88%
Да - стига да е евтин
5.51%
7
5.51%
Да - друга причина
7.09%
9
7.09%
Не - обичам нова техника
38.58%
49
38.58%
Не - носи енергията на предния собственик
0%
0
0%
Не - друга причина
3.94%
5
3.94%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон втора употреба ?
#51

И аз си купувам техника втора ръка, пак се повтарям, но нали връщате теми от преди 5 години защото ви е скучно, та реших да ви споделя.Купих си нов скъп четец от супер магазина технополис, няма значение кой модел, не е евтин (над 300лв), екрана спря да работи след седмица, отивам и ми казва там един будала в една стайчка дори без да го е видял, че екрана е счупен и не могат да ми помогнат и да го оправят, а четеца е с кейс и никога не е изпускан или огъван.
Казаха ми, че могат да го пратят в сервиза, но само срещу заплащене, напсувах го и си излезнах. За малко съм си в Бг и нямам време да ходя по мъките, от яд и нерви го метнах в първата кофа с кутията и всичките им бележки, даже и не исках да го вижам повече, запалих колата и се заклех никога повече да не стъпна там.
И разбрах, че всички тези гаранции са пълен фъч, отворих олх, видях чисто нови четци, на половин цена и си поръчах един запечатан, даже човека ме попита по телефона дали всичко е наред и ще окаже всякаква помощ при проблем.

В повечето случаи само името на магазина е голямо, и цена висока с 50% отгоре, а отсреща нищо, даже колкото са по-големи толкова клиентът е по-малък.

Знам, че има кзп или там как се води, но това да не купя и батериика повече от там си е по-голямо наказание за тях.
И не става въпрос дали имаш или нямаш, а дали цената която даваш си струва, е цените от технополис на нова техника не струват, по-добре да дам 40% по-ниска цена, така или иначе при повреда няма към кого да се обърнеш.
Със остатъка от парите си ще купя нещо друго пак от олх.

Та така...да бях го купил от човек в интернет и след като се повреди да не ми вдигне телефона, нямаше да ме е яд така, отколкото голяма верига да ти изиграе този номер, даже не искаха и да ме чуят, просто най-любезно си ме "изгониха".
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-08-01, 08:17:54)pepy1 написа:  Това не е правило, а изключение от правилото. Така както го описваш, все едно на всеки повреден телефон се отказва гаранцията. Явно не си посещавал скоро сервиз. Пък и това важи за теб, а за друг?

Не съм казал че отказват гаранция на всеки с повреда, а че се ОПИТВАТ по всевъзможни начини да я откажат(случи ми се няколко пъти и в оператор и в онлайн магазин, а също и на познати). Друг е въпроса, е че всеки сам решава дали да си търси правата и дали има нервите да се занимава с идиоти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#53

(2021-08-01, 13:48:59)pepy1 написа:  Малко са те пуснали по пързалката, какво общо има прекъснат лентов кабел с "намокряне"? Явно не си от хората, които си отстоявот правата. Досега веднъж съм купувал втора ръка телефон, и то от мой колега. Ако някога пак се случи, ще е само от човек когото познавам.
Същото казах и аз, ама анулираха гаранцията! Естествено - можех „да овакантя“ няколко работни места - ама какво са виновни хората?
Говоря за апарат, купен чисто нов - от оператор!
Другото - виж това
(2021-08-01, 22:13:15)DxV_pRo написа:  Не съм казал че отказват гаранция на всеки с повреда, а че се ОПИТВАТ по всевъзможни начини да я откажат(случи ми се няколко пъти и в оператор и в онлайн магазин, а също и на познати). Друг е въпроса, е че всеки сам решава дали да си търси правата и дали има нервите да се занимава с идиоти.

За неголяма сума - в най-близкия „квартален сервиз“ телефона беше оправен!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#54

Не че бих купил отново НО... ако бих... то ще е само с доказан произход. Документи и касова бележка на името на евентуалния продавач. Да не стане после уж бил изгубил кутията и документите, а да почукат на вратата един ден органите на реда да търсят открадната вещ.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#55

(2021-08-02, 05:58:29)gazibarev написа:  Не че бих купил отново НО... ако бих... то ще е само с доказан произход. Документи и касова бележка на името на евентуалния продавач. Да не стане после уж бил изгубил кутията и документите, а да почукат на вратата един ден органите на реда да търсят открадната вещ.

Този въпрос е толкова важен и бих казал - очевАден, че няма смисъл да си обсъжда - дали или!

Факт е, че купувайки автомобил - първо се ходи при нотариус (който проверява всичко), а после и в КАТ (пак проверки).
А купувайки телефон - само двамата си знаете.
А стария „таралясник“ може да е по-евтин от скъп телефон, втора употреба.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#56

Не сравнявайте кола с телефон.

Телефона е просто джаджа, няма данъци, няма поддръжка, няма смяна на части, няма воденета на сервизи всяка година, времето на експлоатиция е много различно също.

Кола не бих си взел нова защото според мен си е безсмислено, парите ги имам, не става въпрос за това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#57

По принцип съм твърдо за новата техника.Но специално за телефон,взимал съм втора употреба, естествено да си заслужава, цена, външни белези

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#58

Купувал съм и втора ръка телефон. Имаше проблем с вибрацията. Вибрираше но се чуваше едно дрънчене. Много ме дразнеше. От тогава от олх само запечатани 2-3 съм вземал. Иначе нови.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

Аз съм продавал намокрен телефон. Работи, външни белези никакви, но...е като бомба с часовников механизъм. Влагата бавно и полека го изяжда и умира, безвъзвратно. Щото то не е като да смениш един, два елемента, всичко вътре се окислява. Купувал съм и прецакан телефон, не знаех че е прецакан. Оправиха го гаранционно. Знам и как в запечатана кутия лежи ползван Айфон - В Еконт работих. Викали са ме в полицията за дето съм купил краден телефон, хубаво че вече го бях продал и то през Еконт , ама вероятно набутах купувача. И всичките тия алабализми, щото исках ама не можех. Сега мога , искам, често продавам почти неползван телефон с над 200 евро загуба, предимно на познати, което леко ме успокоява. Но за мен, втора употреба техника с цена над 300 евро - няма начин. 300 евро ми е прагът на болката от евентуална тотална щета.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#60

Ами не купувайте от всеки в olx.
Аз си купувам от търговци дето си ги знам, и то запечатани с гаранции и всичко- не знам дали това се води втора ръка телефон.

Мен пък за кола прага ми е 20000лв, (25000лв ако много ми хареса), повече не бих дал, работя в сферата на колите и знам как една кола може спокойно да си издържи дори 20г, какви повреди има и как новите технологии развалят ли се и там е ужас, освен това след година си губи 30% от цената.
ДА, новата кола има гаранция, но и там нещата не са черни и бели, сменял съм много скъпи части на коли дето е разлято едно шише с вода до краката, или пък едно просто кафе до скоростната кутия, няма гаранция, а частите са скъпи и ТАМ им отказвам гаранцията и клиента остава с пръст в уста и се налага да платят, понякога ремонта от обикновено разлято кафе може да достигне до 3000-4000лв и то на чисто нова кола- повярвайте ми НЕ е приятно, клиента реве пред мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#61

Втора ръка....само рикия.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
#62

Аз като реша да си сменям телефона проверявам цената му навсякъде дали онлайн, дали ще обиколя малко. Харесвам си телефон за 1500 лева, примерно. В големите вериги е тази цена, запечатан. Отварям olx-a и започвам да сравнявам, ако намеря същия модел на 2 месеца (примерно) и с документи за покупка, но с няколко стотин лева по-ниска цена, бих го взел. Взимал съм някои скъпи устройства втора ръка, като всичките са били с документ, единия даже ми го смениха след време с нов, защото даде дефект, но реално си имах документ и гаранция, всичко си беше точно. В последно време, обаче ми излиза изгодно с преподписване на договора към оператор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#63

Масово купуваме автомобили втора ръка, защо не и телефон?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#64

Щото новата кола е 50хил лева, а нов телефон е 1500-2000лв.
Сумата винаги има значение :p
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#65

(2021-08-07, 12:28:26)vovalinder написа:  Масово купуваме автомобили втора ръка, защо не и телефон?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Старите коли (както и бялата техника) са по добри от новите в някои доста важни аспекти. При телефоните и компютрите това не важи

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • gazara74
Цитирай
#66

За компютрите не съм въобще съгласен, ако искаш може да спорим, ама в друга тема за целта.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#67

Колите от 2005-до към 2014 са супер да, напълно съгласен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#68

Който купува телефони,взети на лизинг,да внимава,има голяма вероятност телефона да не е изплатен,и оператора да го заключи,вече има такива случаи. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102505

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#69

Близо 57% от потребителите биха закупили телефон втора употреба. Около 43% от участниците в проучването биха направили това, само ако устройството е инспектирано и качеството му е гарантирано.
https://technews.bg/article-140791.html

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#70

(2022-02-07, 11:50:54)DoryanY написа:  ... Около 43% от участниците в проучването биха направили това, само ако устройството е инспектирано и качеството му е гарантирано.
Интересна статия с някои леко странни цифри в нея - 57% биха си купили телефон втора употреба, а 43% - само ако е с гарантирано качество, т.е. излиза, че 0% не биха си купили ...

Не става ясно кой и как ще инспектира и гарантира качеството на апарата. И точно тук изпъква неуместността в механичното сравнение между втора ръка телефони и автомобили.
Цитирай
#71

То това е като при покупка на автомобил втора ръка от автокъща,на всеки му се иска да му е гарантирано качеството.При телефоните да има по дълга остатъчна гаранция,и да са без видими забележки,но пак има риск,може да е мокрен и да ти откажат гаранцията.

Huawei P30
Цитирай
#72

Внимавайте при покупки на Самсунзи втора ръка. Много от тъмните братя без една стотинка в джоба взимат на лизинг и веднага го продават. Съответно не обслужват лизинга, колекторската фирма не може да събере дълга, какво ще му вземе, каруцата ли? И съответно, ако е операторски, операторът заключва устройството през knox-а. Отиваш, плащаш вноската и го засилваш към следващия купувач в олх. Много хора изгоряха така. Засега е само със Самсунг, не знам дали е възможно и с други марки да бъдат заключвани.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • Bavarche, jhoro
Цитирай
#73

(2022-02-08, 12:15:27)whitehart написа:  Внимавайте при покупки на Самсунзи втора ръка. Много от тъмните братя без една стотинка в джоба взимат на лизинг и веднага го продават. Съответно не обслужват лизинга, колекторската фирма не може да събере дълга, какво ще му вземе, каруцата ли? И съответно, ако е операторски, операторът заключва устройството през knox-а. Отиваш, плащаш вноската и го засилваш към следващия купувач в олх. Много хора изгоряха така. Засега е само със Самсунг, не знам дали е възможно и с други марки да бъдат заключвани.

Тези неща би трябвало да могат, да се проверяват.
Купувал съм няколко устройства, които са „ограничени към конкретен оператор“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#74

Не става въпрос за ограничаване. Заключват изцяло телефона и не можеш да го ползваш с никаква карта, докато не платиш просрочената вноска. Засега само за Виваком съм чувал, че действат така, но нищо чудно и другите да започнат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#75

(2022-02-08, 12:52:29)whitehart написа:  Не става въпрос за ограничаване. Заключват изцяло телефона и не можеш да го ползваш с никаква карта, докато не платиш просрочената вноска. Засега само за Виваком съм чувал, че действат така, но нищо чудно и другите да започнат.

В това няма нищо лошо - хората си защитават интереса!

Как се взима апарат с договор? Отивам „с ръце в джобовете“, подписвам документите и взимам устройството. Иф после плащам - когато излезе първата фактура. Ако не забравя де!

Но щом оператора има възможност да следи и блокира телефон, би трябвало да публикува и „бляк лист“ за рискови телефони - по IMEI. Както си правя онлайн проверка - за срока на гаранцията, примерно.

Пп. Иначе - с оператора ще се срещнем в съда!
Има достатъчно практика по въпроса за „правата, които трети добросъвестни лица са придобили възмездно“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)