Анкета: Бихте ли си купили телефон втора употреба ? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да - стига да е запазен
44.88%
57
44.88%
Да - стига да е евтин
5.51%
7
5.51%
Да - друга причина
7.09%
9
7.09%
Не - обичам нова техника
38.58%
49
38.58%
Не - носи енергията на предния собственик
0%
0
0%
Не - друга причина
3.94%
5
3.94%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон втора употреба ?
#76

Миналия месец имаше подобен случай,купуване на телефон А52 от заложна къща,в последствие оператора го блокира https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102505

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
Аксесоари
#77

Ако купувам телефон втора ръка и е на 1 година , и е изгоден мога да се подлъжа. Но нов - не. Шанса някой да си купи нов телефон и да го продаде без да си изплаща лизинга е доста голям.
[-] 2 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай
#78

Търсенето на употребявани телефони се покачи рязко през 2021 година – с около 15% спрямо предходната година, с най-голям ръст в Индия и Латинска Америка. Най-популярните устройства на вторичния пазар са iPhone и Samsung Galaxy, сочат данните от проучването.

https://technews.bg/article-143226.html

 
Цитирай
#79

Ако нямаме проблем с това да си купуваме коли втора употреба, то тогава защо да не искаме смартфонът ни да е ремаркетиран, щом ни предлага по-добра цена и гаранция за качество? Така или иначе сменяме телефоните по-често от колите, заслужава си да се обърне внимание на тази опция.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#80

То хората ако можеха да си позволят, щяха и колите и телефоните само нови да си ги купуват. А нов телефон е далеч по-евтин и достъпен от нова кола.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#81

Не бих си купил телефон втора употреба. Скромният ми опит е, че съм нямал проблем с ново устройство, а единственото такова, втора употреба, което съм купувал в живота си, се предаде след 3 месеца употреба.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#82

Аз карам само на втора употреба/изкл 2 нови, един 99г и един 17г нов но 2годишен модел/вс е на 6

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#83

Не, нищо не купувам втора ръка. Държа аз да си го unbox-на и да си го ползвам аз. Неща да е барано в нечии потни ръце, знам ли къде си го е завирал, дали го е мокрил и т.н. Моето си е мое. Веднъж само направих компромис да купя мострен телефон но не беше за мен. Всичко ми е ново.

А автомобила - чисто нов не бих си купил поради ред причини - като се почне, че нямам намерение да ходя в официалните им сервизи, където за масло 1000 лв. са нормални, за две крушки 800 лв. за логична цена а за обслужване 2-3 бона - направо евтино! Да ме задължават какво и да къде да правя, пък ако е лизинг - пък каското, пък таковата. Плюс това се обезценяват много брутално, телефони сменяме през година - две и за това време ако е флагман си пази не лоша цена. Ако е бил 2400 и го продадеш за 1300 (примерно) си добавяш още толкова и взимаш актуалния флагман.

Да си купя кола за 50-60 бона, дето след 3-4 години ще е 20 няма да стане...
Цитирай
#84

ОФФ: нали се сещаш, че смяната на крушка на 10-15 годишна кола не е като на нова. Цената и е друга, също и труда. Няма място за сравнение на кола и телефон!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#85

Именно. На новата и ако трябва всичко да е от официален сервиз... ай сиктир. То не е кожодерстване, то е простотия и печалба от всякъде за тях. Та умишлено не желая нова и не им трябват гаранциите им. За смяна на 5 литра масло с 2 филтъра 1 бон няма да им дам, откачалки.
Цитирай
#86

Последните няколко мнения са пълен офтопик.
При тема за мобилно устройство, абсурдно е да се намесват и автомобили.
Нека следващия коментиращ го има предвид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • milss
Цитирай
#87

Само първия ми смартфон-nokia 3650...2003-та....юли месец.
Бомба си беше...нищо му нямаше.
От тогава винаги само нов.Даже и мостри не взимам.
Цитирай
#88

Много пъти съм взимал и нови и втора ръка, стигнал съм до заключението че ако знаеш какво правиш когато взимаш втора ръка, няма да имаш проблеми. Никога не съм имал проблеми с неща втора ръка.

Лошото е че аз лично се оглеждам по няколко дена и оглеждам стотици обяви преди да взема крайно решение и в крайна сметка винаги ми излиза хем на оферта, хем с хубаво качество.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#89

Може би бих си взел устройство втора употреба, но за мен ще е краен вариант и то при положение, че е вече изчерпан като нов в търговската мрежа и не може да се закупи дори от онлайн търговците. Но да е задължително с изрядни документи и по възможност с гаранция.

 
Цитирай
#90

Решението дали да си купя телефон втора употреба зависи от мен и отличителните ми предпочитания. Вотът може да зависи от няколко фактора, като запазеността на телефона, цената, моите лични финансови възможности и предпочитания, както и от доверието в предишния собственик. Важно е да направя преценка и да се запозная със състоянието на телефона и историята му, преди да взема решение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)