Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 8 PRO - Android 10 официален стабилен
#76

И от България да е купен пак няма гаранция,моя е от виваком закупен и след ъпдейта с новата 10 ка всичко е осрано, забива постоянно започна да ми точи зверски батерията,и да ъпдейта си дойде официално по въздуха..... но явно не при всички е така.Предполагам че ще има фикс скоро  с нов ъпдейта,защото така или иначе те го изтеглиха ъпдейта което за мене означава само едно че е избързано
Цитирай
Аксесоари
#77

(2020-04-03, 14:07:28)lateralus написа:  И от България да е купен пак няма гаранция,моя е от виваком закупен и след ъпдейта с новата 10 ка всичко е осрано, забива постоянно започна да ми точи зверски батерията,и да ъпдейта си дойде официално по въздуха..... но явно не при всички е така.Предполагам че ще има фикс скоро  с нов ъпдейта,защото така или иначе те го изтеглиха ъпдейта което за мене означава само едно че е избързано
Телефона ми е закупен от Виваком!!!
Беше с Глобалната версия,но заради Xiaomi дайлъра се наложи да отключа бутлоадара и инсталирах Индонезийски ром. Нищо друго.
В момента съм с Android 10 (от около една седмица),последващ hard reset и всичко е наред.Няма лаг и забиване,с батерията нямам никакви ядове.

GP8P
Цитирай
#78

Как да няма гаранция, има и е две години.

Android4e
Цитирай
#79

(2020-04-03, 14:07:28)lateralus написа:  И от България да е купен пак няма гаранция,моя е от виваком закупен...
От Виваком закупен и няма гаранция? То според европейските директиви дори онлайн търговците са задължени да я предлагат, а какво ли остава тогава за операторите.

 
Цитирай
#80

Не сте разбрали колегата. Искаше да каже, че дори и купен от официален вносител, пак няма гаранция, че всичко по софтуера ще е наред.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#81

(2020-04-04, 15:15:40)whitehart написа:  Не сте разбрали колегата. Искаше да каже, че дори и купен от официален вносител, пак няма гаранция, че всичко по софтуера ще е наред.
Xiaomi няма официален вносител и представител за България.

 
Цитирай
#82

Е хубаво де, айде да не се хващаме за всяка дреболия. Разбрахте ме.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#83

Много добре разбрахме, затова казах за гаранцията, че ще покрие липсата на 100 процентова гаранция, че телефонът ще работи безупречно, независимо откъде е купен. Иначе операторите не ги мислете къде ще ремонтират гаранционно. Дано да не се налага, все пак.

Android4e
Цитирай
#84

Телефона гаранция си има, но идеята като човек купува нещо ново идеята не е да ходиш да го оправяш по сервизи да си вадиш стари телефони през това време, а и при мен всичко си ок хардуерно като изключи ме че след ъпдеъйт до 10 все едно вече съвсем апарат в негативна посока, а и със сервизи съм го играл щенго занеса ще му направят един фактори ресет и ще кажат ми то си работи всичко и до там, но за такова устройство с такива добри параметри не е нормално. Пак казвам до преди 10та си беше ок всичко без забиване батерия до 3 дни почти с интензивно ръчкане, това е. Чакам нов ъпдейт, ако ли не се оправят го засилвам в базарите са продажба.
Цитирай
#85

Съгласен съм, затова си го взех от България, както винаги, официален внос със съответната официална гаранция, ако се наложи. Като общо впечатление от различни марки и модели, които съм имал и от форума, много често проблемните телефони са били собствен внос от разни знайни и незнайни сайтове...

Android4e
Цитирай
#86

Е да де, нали и аз съм го взел от България то дали е от Виваком или от друг оператор няма голямо значение, просто Китайците нещо избързаха със ъпдейта това е,  но доколкото четох по форуми на Xiaomi е често срещан проблем при тях което доста тормози хора като мен които не разбират много и не могат сами да си оправят телефоните, все пак не съм длъжен да мога свалям разни неща от руски сайтове са да си оправя сам апарата, доверявам се на официалните ъпдейти хахах и до там.
Цитирай
#87

(2020-04-04, 15:24:27)NoMaD написа:  Xiaomi няма официален вносител и представител за България.

Also (бившите Solytron) са официален вносител за България. Smile
Сръчко сервиз - официален сервиз за част от портфолиото.
Бушон - официален сервиз за друга част.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#88

(2020-04-05, 16:18:47)Константинов написа:  Also (бившите Solytron) са официален вносител за България. Smile
Те са просто дистрибутори/разпространители, а не официални вносители на бранда.

 
Цитирай
#89

Да не би тия проблеми с десятката да са, защото ромът не е за ЕС? Би трябвало да има EU някъде в името. Аз като изтегля от някой сайт ром, а не от нормалния ъпдейт на телефона, въобще не ми дава да го инсталирам. Ама не съм се засилил да отключвам разни защити, като гледам оплакванията.
Цитирай
#90

Виж сега аз инсталирам само това което дава официално през настройки от сетингс на телефона, не знам от къде ги раждате тези разсъждения и гадания от къде какво и защо и страшни идеи и съченинеия се започват, официално са се осрали и това е, а това защо при всеки е различно брикването и аз не разбирам.
Цитирай
#91

Здравейте,а знаете ли за кога се очаква ъпдейта до андроид 10.Моя си го взех последната седмица на март и почти веднага ми дойде актуализация за muiu 11.0.3.0 .Инсталира ми се нормално и засега нямам ядове.Все още ми изписва,че е андроид 9.PPR1 .1800610.011
Цитирай
#92

Аз съм с тази версия 11.0.2.0 и Андроид 10 от средата на Март може би по спомен, тъй като закупих телефона февруари. Май не трябваше да я ъпдейтвам, понеже ми прави мизерийки NFC-то, тъй като оня ден инсталирах Phyre и вчера обсъждахме в друга тема, че не ми дава опция за избор на Phyre като приложение за плащане. Най-вероятно е бъгава въпросната версия, така че който не я е инсталирал да не му мисли много. Интересно ми е обаче другите, които са със същата версия 11.0.2.0 да споделят NFC-то дава ли им възможност за избор на приложение за плащане или не?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#93

(2020-04-26, 12:54:41)buuu написа:  Аз съм с тази версия 11.0.2.0 и Андроид 10 от средата на Март може би по спомен, тъй като закупих телефона февруари. Май не трябваше да я ъпдейтвам, понеже ми прави мизерийки NFC-то, тъй като оня ден инсталирах Phyre и вчера обсъждахме в друга тема, че не ми дава опция за избор на Phyre като приложение за плащане. Най-вероятно е бъгава въпросната версия, така че който не я е инсталирал да не му мисли много. Интересно ми е обаче другите, които са със същата версия 11.0.2.0 да споделят NFC-то дава ли им възможност за избор на приложение за плащане или не?
Аз съм със същата версия - единственото което ползвам е плащането през дигитална карта от Fibank което работи без проблеми. Преди малко инсталирах от любопитство Phyre и имам същи проблем като теб - не мога да го избера като приложение за плащане.
   

Пробвай да пишеш през контакт формата в приложението на разработчиците - може да те насочат (може да има някаква несъвместимост с последния ъпдейт знам ли...)
Цитирай
#94

(2020-04-26, 13:39:56)jorimafia написа:  Аз съм със същата версия - единственото което ползвам е плащането през дигитална карта от Fibank което работи без проблеми. Преди малко инсталирах от любопитство Phyre и имам същи проблем като теб - не мога да го избера като приложение за плащане.

Пробвай да пишеш през контакт формата в приложението на разработчиците - може да те насочат (може да има някаква несъвместимост с последния ъпдейт знам ли...)


Май при всеки със същата версия проблема е същия. Не съм ползвал до сега нито едно от средствата за разплащане, инсталирах Phyre само заради директното прехвърляне на пари между потребителите, но не съм пробвал да плащам и през My Fibank payment системата. Как седят нещата? Общо взето при включен NFC, само допираш до терминал телефона и дърпа средствата директно ли? Има ли някаква особеност за настройка, тъй като аз имам няколко карти и реално през самото приложение изисква ли се допълнителна настройка от коя да дърпа и т.н?

Колко до Phyre, ще им пиша, като междувременно съм в изчакване на часове за отключване на РОМ-а и ще го флашна с друга версия, но като гледам повечето потребители още са с Android 9, което най-вероятно означава, че сигурно и те ще се сблъскат занапред със същия проблем като нас, ако минат на Андроид 10.
[-] 1 потребител изказва благодарност на buuu за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#95

(2020-04-26, 19:01:03)buuu написа:  сигурно и те ще се сблъскат занапред със същия проблем като нас, ако минат на Андроид 10.

Най-вероятно ще е така. Като чета за поредните проблеми, даже вече се радвам, че досега не ми е дошъл ъпдейт, щото щях да се подлъжа да го инсталирам.
Цитирай
#96

След бърза консултация със съпорта на Phyre, "проблема" е решен. Оказа се, че не винаги плащанията се активират автоматично и от там идва проблема. Просто излезте от приложението чрез менюто: Данни за профила -> Изход. След като излезете се логвате отново и ще Ви попита директно за активиране на мобилните плащания чрез приложението. Моя съвет е да запомните ПИН кода, който сте въвели при регистрацията, тъй като ако го забравите или въведете грешно ще ви блокират за 30 минути. Смяна на ПИН се извършва отново след снимка с личната карта. Общо взето при проблем от този род с Андроид 10 и версия 11.0.2.0 ...така се решава проблема. Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 4 потребители изказват благодарност на buuu за това мнение:
  • jorimafia, ronnie72, suffer, Константинов
Цитирай
#97

Някой наясно ли е дали ще има официален ОТА ъпдейт до Андроид 10 скоро? В март се появи нещо и след това - нищо.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай
#98

Би трябвало да има защото много хора не са го направили а те го изтеглиха както стана ясно защото са омазали нещата.Така или иначе даже ще има Андроид 11  за нот 8 про от есента,между другото при мен се оправиха нещата след ъпдейта до 10, от 4 дни вече не ми прави проблеми и не забива а не имало никакви ъпдейти странно.....
Цитирай
#99

Приятели, аз купих телефона в началото на 2020, а пача си стои от декември 2019. На какво се дължи това? Или аз не помня кога е направен ъпдейта?
Ако ресетна, ще изгубя ли снимките и изтеглените апове?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Смени на друг регион и провери ръчно за ъпдейт.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)