Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с гпс или настройка
#1

.jpg 1.jpg Размер: 21.64 KB  Сваляния: 165
.jpg 2.jpg Размер: 11.42 KB  Сваляния: 160

Здравейте. Вчера разбрах как мога да си запемята определено място което искам да посетя след време.. до тук добре... реших да пробвам да ме закара до определеното място и след като го посоча и всеки път ми изкарва това съобщение... Какъв може да е проблема? Пробвах и на wifi и на мобилни но няма резултат.. иначе GPS си ме позиционира и мога да си добавям дадените точки в Любими но до там.

Redmi note 8
Цитирай
Аксесоари
#2

Натисни "преглед на картата" и би трябвало да ти покаже маркираното място, натисни маркера и после "упътване".
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • MBX5T
Цитирай
#3

(2020-02-28, 17:04:56)Vi70 написа:  Натисни "преглед на картата" и би трябвало да ти покаже маркираното място, натисни маркера и после "упътване".

.jpg 3.jpg Размер: 15.49 KB  Сваляния: 147


Като дам на Преглед на картата мога да си избирам на кое място искам ама на кое викаме  ..маркера,, защото аз нищо не виждам на екрана. Мерси
Цитирай
#4

Този маркер със "Сърчицето" е един от двата които си запазил в "любими"
Понеже ще добавяш повече места може да си създадеш свой списък за да може да ги намираш по лесно когато се отвори картата.
Когато натиснеш запазване ти дава опция за създаване на нов списък, който може да си именуваш както искаш, пример: "Тук хванах 3 кила шаран на плувка" или пък "Тук нещо голямо ми скъса повода, и ще се върна да му отмъстя". После като се отвори картата ще ги намираш лесно.

Edit: Май трябва да се активира "активността в мрежата" и разните му глупости от профила в Гугъл за да може като натиснеш мястото да ти го изведе, а не да ти казва, че не може да бъде установена връзка. Аз съм ги спря тези неща, но може да се поровиш и да пробваш - определено ще е по лесно отколкото да ги търсиш по картата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • MBX5T
Цитирай
#5

(2020-02-28, 17:39:16)Vi70 написа:  Този маркер със "Сърчицето" е един от двата които си запазил в "любими" 
Понеже ще добавяш повече места може да си създадеш свой списък за да може да ги намираш по лесно когато се отвори картата.
Когато натиснеш запазване ти дава опция за създаване на нов списък, който може да си именуваш както искаш, пример: "Тук хванах 3 кила шаран на плувка" или пък "Тук нещо голямо ми скъса повода, и ще се върна да му отмъстя". После като се отвори картата ще ги намираш лесно.

Edit: Май трябва да се активира "активността в мрежата" и разните му глупости от профила в Гугъл за да може като натиснеш мястото да ти го изведе, а не да ти казва, че не може да бъде установена връзка. Аз  съм ги спря тези неща, но може да се поровиш и да пробваш - определено ще е по лесно отколкото да ги търсиш по картата.


Колега ясно... но проблема е че като посоча със сърчицето(маркера) там където искам да отида не ми дава опция Упътване и да му дам старт.. седи си както на снимката нищо не се променя... пробвах да запазя нова точка и създадох моя листа но пак същото посочвам мястото с маркера но до там... няма опция Упътване Sad. Иначе за едно нещо си прави.. Рибар съм и точно заради това исках да ползвам тази опция на гпс, че да си записвам вървежните места Smile
Цитирай
#6

Добре, странно. Хайде стъпка по стъпка: отваряш мапса и избираш някакво случайно място. Задържаш с пръст и се появява маркер, после натискаш маркера и ти отваря прозорец в който имаш опции "упътвания", "запазване"..... Натискаш "запазване" и те пита къде да го запази.
Сега като отвориш мапса го има маркера които си запазил, и като го натиснеш не ти ли дава опция за упътване и стартиране на навигацията?
И аз съм рибар, ама тия места си ги помня и не ги казвам на никой, защото няма да мога да се доредя после Smile Иначе е идейно и не съм се сетил да си ги маркирам Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • MBX5T
Цитирай
#7

(2020-02-28, 18:10:25)Vi70 написа:  Добре, странно. Хайде стъпка по стъпка: отваряш мапса и избираш някакво случайно място. Задържаш с пръст и се появява маркер, после натискаш маркера и ти отваря прозорец в който имаш опции "упътвания", "запазване"..... Натискаш "запазване" и те пита къде да го запази.
Сега като отвориш мапса го има маркера които си запазил, и като го натиснеш не ти ли дава опция за упътване и стартиране на навигацията?
И аз съм рибар, ама тия места си ги помня и не ги казвам на никой, защото няма да мога да се доредя после Smile Иначе е идейно и не съм се сетил да си ги маркирам Smile

След като запазя дадено място, затварям приложението и го отварям на ново, долу в средата избирам запазено. 
избирам си дадена папка където имам запазени точки и след като отворя папката си избирам дадено място и слагам маркера на него и нищо.. не ми изкарва опция Упътване и Старт.

Но ако направя следното. След като съм затворил приложението и го отворя наново нали ми се зарежда картата.. като ми се зареди картата виждам всички запазени места и ако избера някой от тях вече имам опция старт но така е много тегаво защото трябва да цъкам всяко едно по едно да видя какво съм написал(за къде се отнася даденото място)
Цитирай
#8

Готово, разгадах го! Значи, правиш си маркер както казахме и влизаш в мапса. Горе в ляво натискаш трите чертички и си избираш запазените места. Избираш си маркер кръстен Каракуда и ти отваря прозорчето в което са данните тия многото цифри за дължина и ширина, цъкаш на тях и ти отвааря прозореца в който ти казва, че не може да бъде установена връзка, обаче ти цъкаш горе в картинката с часовника, очилата и ризата и хоп, препращате веднага на маркера Каракуда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • MBX5T
Цитирай
#9

Незнам какво разбираш под обаче ти цъка горе в картинката с часовника, очилата и ризата и хоп

мен нищо не ми цъка(освен ако не си имал предвид цъкаш) Smile но да като цъкна на самата картинка и ме препраща на маркера и вече имам Упътване и т.нат. Голям хакер ще дойдеш Big Grin Big Grin Big Grin
Мерси много, по едно време мислех да си направя харакири и да се преключва ама явно ще ловя риби тази година. Още един път много благодаря.. като намеря хубава точка ще ти я препратя Tongue Tongue Tongue
Цитирай
#10

При бързото писане съм изпуснал разни букви, ама си ме разбрал де Big Grin Правих гимнастики с пускане на разни хронологии от Гугъл акаунта, но се оказа, че и без тях става - случайно го открих Smile Наслука и тази година само големи рибоци в живарника да има Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • MBX5T
Цитирай
#11

Колеги аз ли съм левак или... но като дам да ме позиционира на картата(да ми се появи синята точка) и се помъча да поставя с пръст габърчето на тази синя точка все не ми се получава... пробвах да зумна картата и все иде малко в страни и не мога го нацеля.. има ли някаква магия как да се случат нещата точно...? Другото нещо след като съм поставил габърчето на грешната точка да кажем.. долу ми изкарва една снимка като цъкна на нея виждам че съм на грешното място но ми дава да се движа по пътя.. след като стигна до правилното място има ли някакъв начин да се постави габърчето в това положение и да маркирам дадено място защото аз не видях такъв начин...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)