Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помогнете за ROOT на AllView Viva i10 G
#1

Привет.
Имам таблет AllView Viva i10 G с Андроид 4.4.2. Служи ми за всякакви проби. Лошото е, че постоянно вади съобщение, че услугите на Гугъл са спрели, Гугъл магазина спрял ... Верно, старичък, ама е в добро състояние и смятам, че може още да върши работа. Реших да му сложа някакъв Линукс и се спрях на Kali, но каквото и да искам да направя не се получава, защото таблета не е ROOT-нат. И тук удрям на камък. Пробвах чрез KingRoot на самия таблет, но програмата не тръгва въобще. Пробвах със същата програма и през връзка лаптоп-таблет, пак не се получава. Може би програмите за руут са за нов Андроид, знам ли ...
Помогнете с идеи как да го руут-на.
Преинсталация на стоковия ROM не помага - съобщениета за спрелите услуги пак излизат.
Реших, че антивирусната прави спънки, но и при спряна такава пак не се получава.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с различни версии на King root,king root a не kingo root.Таблета трябва да свързан на wifi най-добре и понякога не ставаше от първия път.После има процедура за замяна на Кинг рута със supesu.Пробвай със старичка версия ,излязла там в някъде когато са излезли андроидите 4 и 5,в 4pda има много версии.
Успех!
Цитирай
#3

Ако имаш дебъг, без рут може да спреш програмите които дават грешка.

команда даваща списък на всики програми:
adb shell pm list packages

показва ти нещо като:
...package:com.google.android.ext.services
package:com.android.providers.telephony
package:com.google.android.googlequicksearchbox...

избираш гугълските неща и ги спираш с команди като:
adb shell pm uninstall com.google.android.googlequicksearchbox

ако искаш да стартираш пак:
adb shell pm enable com.google.android.googlequicksearchbox

ако не се получава може да добавиш "-k --user 0"
(adb shell pm uninstall -k --user 0 com.google.android.googlequicksearchbox
adb shell pm enable -k --user 0 com.google.android.googlequicksearchbox)

Без гугълските сървиси няма да работят нотификации и навигацията ще стартира след като устройството се свърже със спътник (10-20 минути чакане).
====

За Desktop Linux, така за проба съм инсталирал https://play.google.com/store/apps/detai...cuntubuntu на Android 4.2. Чиста инсталация без Android - не ми се вярва да е достатъчно работещо. Дори къстъм ромовете по висока версия Android от това което е пуснал производителя - не съм срещал без бъгове при реална употреба.
====

"Може би програмите за руут са за нов Android, знам ли ..." - тия рутове са точно за стар Android и както ти е писал предишния потребител, не винаги се получава от първия път. Освен KingRoot виж и KingоRoot, и Vroot, каквото може през компютър.
====

Пишеш че преинсталираш стоковия ром - с коя програма и ако искаш качи рома някъде и дай линк. Може и да успея да помогна в жеалнието ти да брикнеш таблета. Не съм виждал Android на Atom.

Sent from my Ericsson T68
[-] 1 потребител изказва благодарност на ahaf за това мнение:
  • vesodimov
Цитирай
#4

Благодаря за отговорите.
@ahaf , реших да пробвам с vRoot. Оказа се, че вече е iRoot. Доста време рови из таблета, излизаха китайски буквички, но в крайна сметка извади съобщение, че таблетът не е рутнат и с възможност за рутване. Избрах и след 2-3 минути извади съобщение, че таблетът вече е рутнат. Инсталирах някакъв room checker и той потвърди рутването. Да речем, че работата е свършена.
Основната идея за ползване на този таблет е да го ползвам като телевизор докато пътуваме, след като му сложа Da player. Ама да не му излизат постоянно тези съобщения за неработещи услуги и програми ;-)
Доколкото си спомням, инсталирането става така: копирал съм РОМ-а на картата с памет. Инсталирам таблета в сервизно меню и му давам да инсталира РОМ-ма от там. Нещо ТАКОВА . Разполагам с два стокови РОМ-а. Слагал съм и двата, но няма разлика, затова ползвам този с по-късната дата.
РОМ1
РОМ2

Някакви идеи за оттук нататък ?
Цитирай
#5

Искаше рут, сега се чудиш какво да го правиш Big Grin
Ако основния ти проблем е съобщението за грешка, превключи таблета на английски и препиши съобщението за грешка, буква по буква. После по него, потърси в гугъл и/или го напиши тук.

Ако не си пробвал - може да влезнеш в насторйки > приложения > всички > google play services (и store), каквото можеш да спреш принудително и да изчистиш данните, и да рестартираш телефона.

Play services все още работят нормално на 4.4.2.
====

За рута - може да пуснеш 2-3 антивирусни, да видиш какво е положението, после да разучиш програмата Super-Sume, да замениш su-то със SuperSu.
====

Ромовете които си ползвал са сток ъпдейти, за през рековърито. Не е сигурно че ще ти помогнат ако брикнеш таблета.

Sent from my Ericsson T68
Цитирай
#6

Да, проблемът са ми съобщенията за грешки. Руут ми трябваше, за да мога да инсталирам друга ОС.
Снощи четох по форуми, че част от потребителите са си решили същите проблеми чрез спиране на определени Гугъл услуги. Спрях, каквото успях. В момента като пусна таблета, в началото ми излизат съобщения в горната част на екрана за неработещи Гугъл услуги, но по веднъж. Иначе таблетът си работи нормално в продължение на 20 минути без да излизат никакви грешки. Дано така продължи.
***********************
С какво ще ми помогнат антивирусните ?
***********************
Благодаря за отделеното време.
Цитирай
#7

Понякога китайските рутове инсталират вируси.

Sent from my Ericsson T68
Цитирай
#8

инсталира ли гапс...?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)