Анкета: Искате ли да имате възможност Вие да си сменяте батериите на телефоните или не? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, преди можеше и беше лесно, трябва и сега да е така
29.89%
26
29.89%
Не, защото сменявам телефоните си често и ми е все едно
8.05%
7
8.05%
Да, защото така ще спестя пари
1.15%
1
1.15%
Не, защото телефоните ще бъдат по-дебели
3.45%
3
3.45%
Да, защото ще мога да ползвам телефона си по-дълго време
5.75%
5
5.75%
Не, защото това означава телефона да се разглабя, а сега са по-красиви
2.30%
2
2.30%
Да, защото няма да се притеснявам да използвам батерията максимално
3.45%
3
3.45%
Не, защото времето на сменяемата батерия отмина
4.60%
4
4.60%
Да, всички отговори свързани с "Да"
27.59%
24
27.59%
Не, всички отговори свързани с "Не"
9.20%
8
9.20%
Друго
4.60%
4
4.60%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Искате ли да имате възможност Вие да си сменяте батерията на телефона или не?
#1

[Изображение: Battery-and-smartphones-how-does-it-wor.jpg]

Искате ли да имате възможност Вие да си сменяте батерията на телефона или не?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
Цитирай
Аксесоари
#2

То и сега можем, само че е по-специфично.
Успях да отлепя гърба на S7 edge със сешоар.
Цитирай
#3

Няма време за смяна на батерията, все за 6 месеца до година държи без проблем, на такъв период си сменям телефона

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#4

За днешните телефони това е голям минус.Ще е много добре да може лесно да си смениш батерията както едно време.И при нужда ако си в планината например като имаш друга батерия да си я смениш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

(2020-03-01, 11:07:22)DoryanY написа:  За днешните телефони това е голям минус.Ще е много добре да може лесно да си смениш батерията както едно време.И при нужда ако си в планината например като имаш друга батерия да си я смениш.
Хората са измислили доста добри външни батерии за ходещите в планината, не виждам как със сменяема такава ще имаш водо и прахоустойчив телефон

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 4 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Bavarche, eksoldier, oxuboxu, xamstera86
Цитирай
#6

Не. Минусите на телефоните със сменяеми батерии са много повече от тези с несменяемите.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#7

"Да, защото ще мога да ползвам телефона си по-дълго време" и наистина го правя. Аз използвам LG V20 - модел 2016 год. Жена ми ползва LG V10 - модел 2015.
Имам и Покофон, който с удоволствие подарих на сина си и си взех V20 от шкафа.
До колкото четох, май се подготвят някакви европейски закони, с които ще задължат производителите да осигорят лесна смяна на батериите на всякаква електроника. Което като нищо може да се окаже новата "иновация", тъй като с размера на дисплеите и пикселите в камерите, а също и Hz-те се приключи.

(2020-03-01, 11:43:51)Legend написа:  Не. Минусите на телефоните със сменяеми батерии са много повече от тези с несменяемите.
И кои са те ако мога да запитам?
Galaxy S5 доказа, че може хем да е водоостойчив, хем да е със сменяема батерия, хем и безжично зареждане да има. А LG V20 доказа, че може и да е с премиум материали.

(2020-03-01, 11:29:27)Sokolchev написа:  не виждам как със сменяема такава ще имаш водо и прахоустойчив телефон
Galaxsy S5 как има?

Пп. И знаете ли, радвайте се, че имате големи батерии и бързо зареждане. Обаче вечер като се съберем тук от форума да играем CoD, аз винаги имам батерия, а другите приключват защото нямат ток. Сменям си за 30 сек. батерията и отново съм в играта.  Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu, rikob
Цитирай
#8

Толкова е водоостойчив S5, че преди години в един басейн точно същия модел ми умря в ръцете и вътре беше подводница. (Не беше мой апарата беше на един приятел). Все пак след 3 часа се пусна и работеше, но все пак. Мерси съм.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Аз минуси ако батерията е сменяема не виждам.Щом може да се направи водоустойчиво калъфче  което се отваря и затваря,  не виждам причина да не може и телефон да се направи.Решаваш да ползваш телефона по дълго, дали ти или някой от семейството, купуваш батерия и си я сменяш,не даваш пари на сервиз,решаваш да си продадеш стария телефон, всеки се притеснява да го купи защото батерията му е стара.То и сега си има телефони които не са водоустойчиви!
Цитирай
#10

Ази искам да си сменям батерията, не да я сменявам. Да сте чували за новия Samsung xcover pro, които е с IP68, MIL-STD-810G и е със сменяема батерия.
[-] 3 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#11

Отговорих с ДА, но ако е за сметка на водоустойчивоста - категорично НЕ

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

(2020-03-01, 13:01:04)Legend написа:  Толкова е водоостойчив S5, че преди години в един басейн точно същия модел ми умря в ръцете и вътре беше подводница. (Не беше мой апарата беше на един приятел). Все пак след 3 часа се пусна и работеше, но все пак. Мерси съм.
А сега все едно няма случаи с повредени телефони след намокряне? А занесеш ли го в сервиз за смяна на батерията, забрави вече за водоустойчивост. Да не говорим, че има много запечатани телефони от нисък и среден, а до скоро и висок клас, които нямат никакъв IP сертификат. Те поради каква причина са запечатани? Отделно и, че сертификата е само на хартия и въобще не важи гаранцията ако се намокри.
От как ползваме телефони с жена ми и двамата сме мокрили по 1. Не бяха водоустойчиви, но и двата си работиха след това. Единия е модел 2007 и все още работи, а другия просто не помня какво го направих. За тези години обаче много по-често ми се е случвало да сменя батерия на стар телефон. Даже в момента на V20 имам 2 с външно зарядно и си ги сменям постоянно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu
Цитирай
#13

ЕС иска да накара производителите на електроника да улеснят смяната на батериите
https://mobilebulgaria.com/news/es-mozhe...na-baterii
Цитирай
#14

Ще ги накарат, колкото накараха и Apple да сложи USB порт на айфоните  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#15

Много по-удобно е да имам във себе си една оригинална батерия и по всяко едно време да мога да си я сменя, без да ме интересува колко време ползвам телефона. Smile

Категорично за мен сменяемата батерия е удобство.
[-] 3 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#16

Преди години като че ли по имаше смисъл, сега телефоните изкарват и на сериозна употреба цял ден, всеки сигурно има външна батерия при нужда. Виждам като най-голям плюс възможността развалена такава да си я смениш сам, иначе вече ми е все тая дали телефонът е отваряем или не. А ако и невъзможността за смяна го прави по-здрав и тънък съвсем. Иначе не считам, че неотварямите са по-сигурни откъм водоустойчивост, мисля че е и доказано. Както и че отваряеми могат да са здрави и водоустойчиви. Също вече ми е странно с бързото зареждане днес и преносимите батерии колко хора имат реална нужда не да заредят малко, а да извадят резервна и да я сложат.

Тук пак някой да засегне Самсунг: преди години жена ми изпусна във вода Galaxy A5 (2015) и той си остана жив. Sony Xperia XA умря в дамската й чанта от намокряне с бебешко мляко - дотук и двата не са водоустойчиви. Сестра й удави P10.

Епъл пуснаха вече таблет с USB, а iPhone 11 мина метър, защото е претоплен X, но май тазгодишният модел ще е също с USB Type C. Абе мизерници са, дават отпор до последно, ама то и технологиите ще ги натиснат дотолкова, че и верните сектанти започнаха да се чувстват прецакани и ограничени.
Цитирай
#17

Не, защото се губи водоустойчивостта и трябва да е пластмасов.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#18

Откакто производителите престанаха да зачитат намокрянето на сертифицираните за гаранционна повреда, този довод не е основателен. А относно преносим акумулатор и сменяема батерия, второто е в пъти по-удобно и практично и става за минута. За подводно снимане има специални калъфи, така страх лозе пази. Имам опит с HTC и LG и не говоря наизуст.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu, rikob, vargala81
Цитирай
#19

Разбира се, че да. Всяко ограничаване свободата на потребителите е в техен ущърб. Да не говорим за удобството да си носиш втора батерия и когато е необходимо да я сменяш. Но всичко е направено с цел от производителите. Ако мога да си сменям сам батерията, като остарее ще си купя нова и ще я сменя. Ако е несменяема 95% от потребителите ще си купят нов телефон. Само 5% ще ходят на сервиз да им сменят батерията.
[-] 4 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • emil11, oxuboxu, rikob, vargala81
Цитирай
#20

За мен по-добре от една страна е да е както сега, да не може да се сменява, заради нещата, които съм дал с не. Но от друга страна, когато телефона ти върви идеално, и само батерията вече е проблем, по-добре е да можеш да си я смениш сам, по-лесно е, ще можеш да си ползваш телефона по-дълго време, няма да се притесняваш как да я пазиш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

За повечето хора определено е по-добре батерията лесно да се сменя. Лично не ми е проблем да развия няколко болта и да си я сменя сам. Проблема идва от малоумните дизайни със силните лепила, при които е много вероятно да счупиш телефона, докато го отвориш. За водоустойчивостта, ползвал съм много устройства през годините и никога не ми се е случвало да намокря някое от тях. Както вече е споменато,постига се и със сменяема батерия. Build quality-то би било най-засегнато при сменяема батерия,но като се има предвид,че повечето хора ползват кейс, не е болка за умиране.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

(2020-03-02, 14:17:35)MeRtYy написа:  За повечето хора определено е по-добре батерията лесно да се сменя. Лично не ми е проблем да развия няколко болта и да си я сменя сам. Проблема идва от малоумните дизайни със силните лепила, при които е много вероятно да счупиш телефона, докато го отвориш. За водоустойчивостта, ползвал съм много устройства през годините и никога не ми се е случвало да намокря някое от тях. Както вече е споменато,постига се и със сменяема батерия. Build quality-то би било най-засегнато при сменяема батерия,но като се има предвид,че повечето хора ползват кейс, не е болка за умиране.
Всеки един телефон който е бил водоустойчив и съм ползвал, съм правил винаги снимки в басейна под вода, дори и в морето съм ги топил, още от sony xperia когато имах всеки модел от серията, след това и п20 про, сега и п30 про, права си подводни снимки и НЕ ползвам никви защитни боклуци

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#23

Колега Sokolchev и аз имах z1 Compakt и се пре страших веднъж да снимам под вода проблем нямаше  в минерален басейн но във форума на sony доста хора си одавиха телефоните на някой им ги смениха гаранционно но после сони изрично написаха че не се покрива гаранция при намокряне защото защитата от вода не е постянна и няма гаранция че телефона е херметичен да не би някой да тества всеки един телефон и ма и произвотсвенни дефекти.Колкото и ударо-устойчивите телефони са такива, на сайта пише не покриваме щети при счупване не ги тествайте
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

Гласувах за "друго" защото си ги сменям батериите и сега.  Big Grin

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#25

Ми аз винаги съм имал неводоустойчиви телефони и възможността за изваждане на батерията, като го намокря, малко така дава шанс да се оправи след това в сервиз със специалното им подсушаване. А иначе, ако не може да се извади, шансът сигурно е по-малък.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)