Анкета: Искате ли да имате възможност Вие да си сменяте батериите на телефоните или не? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, преди можеше и беше лесно, трябва и сега да е така
29.89%
26
29.89%
Не, защото сменявам телефоните си често и ми е все едно
8.05%
7
8.05%
Да, защото така ще спестя пари
1.15%
1
1.15%
Не, защото телефоните ще бъдат по-дебели
3.45%
3
3.45%
Да, защото ще мога да ползвам телефона си по-дълго време
5.75%
5
5.75%
Не, защото това означава телефона да се разглабя, а сега са по-красиви
2.30%
2
2.30%
Да, защото няма да се притеснявам да използвам батерията максимално
3.45%
3
3.45%
Не, защото времето на сменяемата батерия отмина
4.60%
4
4.60%
Да, всички отговори свързани с "Да"
27.59%
24
27.59%
Не, всички отговори свързани с "Не"
9.20%
8
9.20%
Друго
4.60%
4
4.60%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Искате ли да имате възможност Вие да си сменяте батерията на телефона или не?
#26

EU излезе с директива по този въпрос: https://ec.europa.eu/environment/circula...n_plan.pdf

 
Цитирай
Аксесоари
#27

С нетърпение чакам времето, в което ще се завърнат телефоните, на които с развинтване на 15-20 болтчета и разкопчаването на 3-4 конектора, ще можем да си сменим сами батерии и дисплея за не повече от 30 мин. И всичко това без специални инструменти, а само с 1 отверка.
Да, вчера смених дисплея на V20, без да съм го правил преди това и е супер елементарно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#28

От една страна телефоните ще станат по-грозни, но пък от друга да дадеш 2000лв. за телефон и да не може да му смениш батерията е малко смешно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#29

Но иначе в анкетата за зареждането не ви дреме за батериите, нали...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#30

Е, всеки е различен! На някого му дреме, на друг не. Това е вещ, която трябва да служи на мен -не аз на нея. Единствената причина, поради която би било добре-но не задължително е намокрянето. И то не за да се смени, а за да се извади докато устройството съхне.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#31

alexbg аз не съм примера, на който не му дреме, защото гледам да го зареждам не цяла нощ, да го изваждам от зарядното когато се зареди, компютъра ми замества голяма част от ползването на телефона, не го тормозя много, зареждам го през два дена, така че, не съм пример за човек, който не се интересува от техниката си. Но това са навици, а и аз си пазя всичко, и съм свикнал, и това с батерията не ми прави впечатление.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#32

(2020-03-19, 09:55:21)alexbg67 написа:  Но иначе в анкетата за зареждането не ви дреме за батериите, нали...
През целия си живот съм имал само 2 телефона на които не се отваря задния капак и няма лесен достъп до батерията. Единия го разкарах след 8-9 месеца, другия след не повече от 6 месеца. В момента имам 2 батерии и външно зарядно и никога не ми е дремело за батерията. Винаги зареждам по цяла вечер и никога не ме е интересувало на колко го включвам и на колко го изключвам от зарядното.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

(2020-03-19, 11:38:37)hazART написа:  ... не съм пример за човек, който не се интересува от техниката си. Но това са навици, а и аз си пазя всичко, и съм свикнал, и това с батерията не ми прави впечатление.

T. e. който не му пука за батерията му (особено когато тя е в гаранция) "не се грижи за техниката си"? Е, според такова виждане си прав. Според виждане "който й бае на батерията не е в час" е друго. Но щом е навик - добре, всеки си има някакви порядки. Такива, предполагам, сме имали всички откъм батерия докато ползвахме GSM устройства, където батериите бяха адски неустойчиви и се скапваха.
Цитирай
#34

То е пределно ясно, че няма фиксирано положение, но и на колегата принципа и на 92% пак на зарядното не ми се вижда нормално. Човек долу-горе си изгражда някакъв потребителски профил и би могъл да разчита за приблизително разпределение на консумацията. Ако ми се наложи спешен заряд имам 40вата зарядно, иначе си дреме на безжичното няма и 10вата цяла нощ, но не всяка нощ...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

fifth не виждам проблем, реално нищо няма да и стане на батерията и без това телефоните ги сменям през година, просто както казах, така съм свикнал, разбира се, ако няма възможност не го правя, сега този телефон мисля да го ползвам малко повече, че с всеки нов се обеждавам, че няма смисъл от смяна, но това е като с батерията. Сега заради някой няма как да си променя приоритетите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Ми че аз не съм казвал нищо от рода кой какво да прави, напротив - казах, че щом е навик, то всеки си има някакви. Хубавото вече е, че откакто станаха неотваряеми телефоните, батериите са с двугодишна гаранция.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, oxuboxu
Цитирай
#37

Какво да ти кажа, всеки сам си преценява, и да се правиш на остроумен, не ти се получава.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#38

@hazART, май имаш проблем с концентрацията или си такъв заядлив по рождение. Аз не видях никой да те кара да си сменяш приоритетите, навиците или каквото и да било. Спри да се излагаш бе човек. Поне си уцелил марката този път. Всички нагризани мислят еднакво, като едно стадо.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#39

(2020-03-19, 19:59:11)fifth_root написа:  Ми че аз не съм казвал нищо от рода кой какво да прави, напротив - казах, че щом е навик, то всеки си има някакви. Хубавото вече е, че откакто станаха неотваряеми телефоните, батериите са с двугодишна гаранция.

Точно така.
В крайна сметка нищо не пречи човек да се пробва да я смени. Дори и гърбът да се счупи, то ако се носи с кейс телефонът, то дали е с гръб или не няма значение (освен, ако е прозрачен кейсът).
Цитирай
#40

Да, по същия начин човек може да се опита и дисплея да си смени, ако не успее, един калъф тип тефтер и няма да си личи, че е без дисплей  Lol

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#41

Това сега са глупости.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#42

(2020-03-19, 20:06:41)hazART написа:  Какво да ти кажа, всеки сам си преценява, и да се правиш на остроумен, не ти се получава.

Обратното на умния няма как да го разбере, дано така ти е по-ясно. Ама ме кефи какви надъхани клишета използваш.

@ivan_vylka, дисплей все пак е по-сложно, не е баш същото.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, oxuboxu
Цитирай
#43

И това след личните съобщения с всезнайкото @milss ли го измъдрихте. Безпочвени мнения не ми се слушат
@fifth_root личи си по профилната ти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#44

Не, след консултация с психолог.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss
Цитирай
#45

Мисля че форума е за съвети и да си помагаме!Да си изкажеш мнението е добре но някои колеги го използват за лични нападки, остроумия и без смилени спорове.Мисля че е време това да престане!
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#46

(2020-03-20, 11:01:58)hazART написа:  И това след личните съобщения с всезнайкото @milss ли го измъдрихте. Безпочвени мнения не ми се слушат
@fifth_root личи си по профилната ти.

Благодаря за поредния епитет от твоя страна. Май съм ти слабост, че ме споменаваш във всеки втори твой пост. 

(2020-03-20, 11:06:56)fifth_root написа:  Не, след консултация с психолог.

Някой друг има нужда не от психолог, а от психиатър.

Малко по темата. Дали аз или в някой сервиз ще ми сменят батерията ми е все тази. Не ме бърка дали ще дам 20лв. веднъж на две години.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#47

Пичове, може да сте навършили 18, ама явно не сте порастнали! Не правете като малките деца! Една тема затвориха, не е необходимо да следват и други. Моля Ви!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#48

@milss  за тебе се отнася, когато няма какво да кажеш, не пиши.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#49

Всяка една тема обиди и нападки, какви ви става бре хора?
В правилата на форума пише много ясно, без лични нападки, а вие го правите постоянно.
И аз не съм цвете, но се научих да уважавам другите.

По темата, мисля, че е доста приятно с една отверка лесно да се сменя батерията, ако може и да се запази водоустойчивоста си е направо супер, както каза Vargala81.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DoryanY, oxuboxu
Цитирай
#50

Здравейте,да разсея малко темата и аз с едно мнение.
За,мен най-добре ще е да направят батериите с нормално ползване да държат 2-3 дни,вместо един,нооо това ще е може би иновация след още 10 години.Така,че и аз съм за, да върнат сменяемите батерии.
И,аз като фен на водоустойчивите телефони,ще ви кажа такива си има много отдавна преди да се появят капсулованите,даже и смартфоните.Да не говорим,че Galaxy S5 е пример,как се прави водоустойчив телефон със сменяема батерия.Моята S5-ца толкова е "плувала",а сега след смяна на батерията в къщи Smile ,баща ми още я ползва.И не виждам с какво е по-малко водоустойчив от капсулованите S7 и S9,който съшо съм тествал.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
[-] 3 потребители изказват благодарност на nikolov89 за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)