Анкета: Искате ли да имате възможност Вие да си сменяте батериите на телефоните или не? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, преди можеше и беше лесно, трябва и сега да е така
29.89%
26
29.89%
Не, защото сменявам телефоните си често и ми е все едно
8.05%
7
8.05%
Да, защото така ще спестя пари
1.15%
1
1.15%
Не, защото телефоните ще бъдат по-дебели
3.45%
3
3.45%
Да, защото ще мога да ползвам телефона си по-дълго време
5.75%
5
5.75%
Не, защото това означава телефона да се разглабя, а сега са по-красиви
2.30%
2
2.30%
Да, защото няма да се притеснявам да използвам батерията максимално
3.45%
3
3.45%
Не, защото времето на сменяемата батерия отмина
4.60%
4
4.60%
Да, всички отговори свързани с "Да"
27.59%
24
27.59%
Не, всички отговори свързани с "Не"
9.20%
8
9.20%
Друго
4.60%
4
4.60%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Искате ли да имате възможност Вие да си сменяте батерията на телефона или не?
#51

(2020-03-24, 15:35:48)nikolov89 написа:  . . .
За,мен най-добре ще е да направят батериите с нормално ползване да държат 2-3 дни,вместо един,нооо това ще е може би иновация след още 10 години. . . . .

Колега, само да спомена, че съм чувал, че има такива телефони...
Няма нужда да сечакат 10 години. Само трябва някои производители да си оптимизират повече софтуера. Ама май бурзат да ги изкарат на пазара и после кръпки, ъпдейти...и пак така...
Това, че нашите не издържат повече от ден (а някои и ден активно ползване не издържат) , не значи, че други хора не карат спокойно по два дни, примерно, без зареждане...

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
Аксесоари
#52

S5 беше точно такъв, но, ако пропуснеш да затвориш задният капак дори съвсем малко и ще влезе вода и край.
Проблема са стъклата, искаме безжично зарядно, а за такова трябва стъкло, а стъклото не може просто да го щракнеш като пластмасата.
Не вярвам, че някога ще се върнат сменяемите батерии масово, това е нещо като жака, просто умря.
За хубаво или лошо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#53

Ами да върнат и пластмасата тогава, с нея не е проблем безжичното. Примерно като материал на мен най-много ми харесва гумираното покритие на LG V10. Кожата на G4 също няма да откажа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#54

(2020-03-24, 21:48:44)Victormihov написа:  ....
Проблема са стъклата, искаме безжично зарядно, а за такова трябва стъкло, а стъклото не може просто да го щракнеш като пластмасата.
.....
Това не е съвсем вярно, да не кажа хич, вече ползвам втори телефон , който има безжично зареждане и пластмасов гръб.
А по темата - да бих искал пак сменяеми батерии

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#55

(2020-03-24, 21:48:44)Victormihov написа:  Проблема са стъклата, искаме безжично зарядно, а за такова трябва стъкло


Не е вярно! Може и с пластмаса. Ако си спомняш Galaxy S4 имаше за различни пазари с капак за безжично зареждане (в България беше без).
Пластмасата и стъклото без проблем провеждат електромагнитната индукция.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#56

(2020-03-28, 10:36:25)centur написа:  Не е вярно! Може и с пластмаса. Ако си спомняш Galaxy S4 имаше за различни пазари с капак за безжично зареждане (в България беше без).
Пластмасата и стъклото без проблем провеждат електромагнитната индукция.
Така е. Ползвам пластмасови кейсове, гумени, както и clear view cover. Няма никакви проблеми със зареждането. Просто стъклото е премиум, но всъщност, ако се сложи някаква кожа като на Lg G4 ще бъде страхотно решение (и уплътнение като на S5).
Така остава "премуим" усещане и имаме водоустойчивост.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#57

Стремежа да се направят телефоните плоски, доведе до конструктивна невъзможност да имаш сменяема батерия. Толкова плътно е натъпкано всичко вътре, че отвориш ли го, не можеш да му събереш карантиите после.
Другият аспект е IP защитата. Кой каквото ще да споделя, но ако ползваш устройство с IP 68/67 и глътне вода... официлната гаранция винаги ще покрие ремонта и след ремонта пак ще си имате същото IP. Производителя знае какво значи IP сертификация, и щом го дава като характеристика, няма мърдане. Отказ за ремонт се получава , ако имате гаранция към разните амбулантни търговци, интернет магазини с неофициален внос и подобни.
Та с 2 думи, водоустойчивостта е важна и реална характеристика на модерните телефони. Отваряемия капак трудно ще я гарантира.
Друг важен аспект е, че произодителя не очаква да ползвате телефона над 2 години и съответно да се налага заманя на батерия поради амортизация.
Има си много удобни външни батерии, ако ви трябва още ток в движение.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#58

Има, да - фаст чардж напоследък, но са големи и тежат. Няма две хубавини на едно място.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#59

(2020-03-31, 19:41:06)Bavarche написа:  ......

Та с 2 думи, водоустойчивостта е важна и реална характеристика на модерните телефони. Отваряемия капак трудно ще я гарантира.
.....

Това твърдение определено не е вярно, имам Ериксон r310 който още работи и е със сменяема батерия, имам и Хковър2 също със сменяема батерия и той работи още, имал съм и два китаеца, нищо че се водеха европейски и те също удържаха къпането....

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#60

(2020-04-04, 20:17:54)Han_Solo написа:  Това твърдение определено не е вярно, имам Ериксон r310 който още работи и е със сменяема батерия, имам и Хковър2 също със сменяема батерия и той работи още, имал съм и два китаеца, нищо че се водеха европейски и те също удържаха къпането....

Напълно съгласен съм с това мнение!
Старият ми J7 2016 издържа едно извънредно къпане. 
Некапсулованите телефони не са по-малко водо или прахоустойчиви.

So uncivilized.
Цитирай
#61

Навремето правеха колите за издържат по над милион км! С телефоните беше същото. Сега е съвсем различно и с едното и с другото, просто няма място за сравнение. Едва ли е по-добре веднъж на 2-3 години да се сменя батерията , а не телефона. Всяка година нов модел андроид на всеки 2 месеца, по-добър хардуер. Лично аз не мисля, че е по-добре.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#62

Ако отидем в този ред на размисли и това ми се струва, че не е съвсем така - навремето бях взел един Сони Ериксон х8 , който го бях рутнал, с къстъм ром и кернел, работеше си ок до преди година, върнах го наскоро към фабричния ром и всички програми си работеха достатъчно бързо - просто нищо не се ъпдейтваше ... Та проблема на по-новите телефони е че непрекъснато получават някакви ъпдейти на заден план за гугъл услугите, а и новите версии на приложенията стават все по тежки...
Не съм си играл ама ако ми остане време ще се побъзикам с някоя от антиките дето го пазя със сантиментална стойност инсталирайки стари версии на програмите да видя как ще работят, ей тъй от любов към спорта

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#63

(2020-04-06, 14:19:45)Han_Solo написа:  Ако отидем в този ред на размисли и това ми се струва, че не е съвсем така - навремето бях взел един Сони Ериксон х8 , който го бях рутнал, с къстъм ром и кернел, работеше си ок до преди година,  върнах го наскоро към фабричния ром и всички програми си работеха достатъчно бързо - просто нищо не се ъпдейтваше ...  Та проблема на по-новите телефони е че непрекъснато получават някакви  ъпдейти на заден план за гугъл услугите, а и новите версии на приложенията стават все по тежки...
Не съм си играл ама ако ми остане време ще се побъзикам с някоя от антиките дето го пазя със сантиментална стойност инсталирайки стари версии на програмите да видя как ще работят, ей тъй от любов към спорта
За коя тема е този пост? Въобще не става ясно.
Цитирай
#64

Ставаше дума за това дали старите телефони стават за нещо и има ли смисъл да се държи нещо по-старо... поне на мен така ми се струва
Накратко , ако не държиш да имаш последните ъпдейти на всичко , а те не дават някаква кой знае каква нова функционалност и машина на години би ти вършила работа за ежедневните задачи в голям процент

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#65

https://mobilebulgaria.com/news/es-mozhe...na-baterii Още преди 3 години от ЕС са работили по въпроса за леснята смяна на батериите, а сега отново https://mobilebulgaria.com/news/novi-pra...martfonite.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#66

Директивата на ЕС е едно, приложението й след време - съвсем друго. Да не дърпам дявола за опашката, но при моя начин на ползване на смартфона, т.е. съвсем силно ограничено в рамките на разговори и снимки/видео, вероятността да стигна до смяна на батерия е много малка. Надявам се оригиналната да изкара 2-3 години, а дотогава вероятността да сменя апарата с нов е около 100-те процента.
Цитирай
#67

Тук хората не са представителна извадка. Интересуват се от нови модели, сменят. Обаче болшинството от останалите не са така. В предвид, че реални иновации отдавна няма, как да обясниш на хората, че трябва да си хвърли телефона, защото батерията му вече не държи, въпреки че му върши работа. А новия ще е същия като функционалност и качество. Или може би по-зле.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#68

Докато всеки си гледа от неговата камбанария и е престъпно безразличен към негативните промени в индустрията, нещата няма да стават по-добре. Според мен, непукистите са силата, която в бъдеще ще направи всеки телефон, толкова неремонтируем, колкото Айфоните. Заключени компоненти, неработещи функции, невъзможност за свободно използване на резервни части от телефони. Към момента присъстват някои китайски решения, които успяват да отключат малка част от компонентите и да ги обучат към дъната, но това е само до момента, в който Епъл не се захванат и с тях, което вече се случва на запад. Ще продължаваме да получаваме и пародии на програми за лични ремонти, които са неадекватни като цени и поети рискове.

За щастие, тук хората, освен, че не сме представителна извадка, също така сме с нулево значение за бизнеса. Дано този законопроект, заедно с принудата Епъл да въведат най-накрая нормален стандарт за свързване и зареждане на устройствата си, да са само първите крачки в правилната посока. Избрана е добра начална точка. Батерията е първият компонент на изхода, по време на живота на един смартфон.
Дори флагманите на Самсунг от 2017 все още имат живот в тях и са достатъчно бързи за ежедневна употреба, ако им се подменят батериите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • bl0odline
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)