Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой телефон да избера, при следващ upgrade
#1

Здравейте, предстои ми закупуване на нов мобилен телефон. В момента използвам телефон huawei Mate 20 Pro който ще го ползва приятелката ми иии ще трябва да се замисля за ново телефонче. Въпроса ми е, свързан пряко с по скъпите телефони в момента на пазара. От мейта разбрах какво е камера, бързина, качество (в сравнение с предишният ми SAM S8 PLUS)...

Чудя се кой телефон да избера. 
1. iPhone 11 Pro Max
2. Samsung S20 Ultra 
3. Xiaomi Mi 10 Pro 
4. Mate 30 Pro

Знам , че всеки си има плсове/минуси. Бих искал вашето субективно мнение по тази тема.
Цитирай
Аксесоари
#2

То зависи какво търсиш в даден телефон. Всеки ще ти каже да вземеш този, който има или марката му е любима.
Трябва да знаеш какво търсиш. Аз например смених моя Samsung Galaxy Note 9 с iPhone 11 Pro Max, защото исках да сменя операционната система, защото е хубаво да има смяна, заради слушалките ми AirPods 2 и заради това, че исках да пробвам най-високия клас на iPhone, защото мислех и iPhone XS Max или iPhone 11, но избрах този.
За Max мога да ти каза каквото се интересува.
Samsung Galaxy S20 Ultra все още не е излязал, но като цяло има подобрения, като камера, батерия, дизайн.
Huawei Mate 30 Pro няма услугите на Google, които могат да се изтеглят, но колко е сигурно и докога ще може, не се знае.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

(2020-03-03, 10:25:09)hazART написа:  То зависи какво търсиш в даден телефон. Всеки ще ти каже да вземеш този, който има или марката му е любима.
Трябва да знаеш какво търсиш. Аз например смених моя Samsung Galaxy Note 9 с iPhone 11 Pro Max, защото исках да сменя операционната система, защото е хубаво да има смяна, заради слушалките ми AirPods 2 и заради това, че исках да пробвам най-високия клас на iPhone, защото мислех и iPhone XS Max или iPhone 11, но избрах този.
За Max мога да ти каза каквото се интересува.
Samsung Galaxy S20 Ultra все още не е излязал, но като цяло има подобрения, като камера, батерия, дизайн.
Huawei Mate 30 Pro няма услугите на Google, които могат да се изтеглят, но колко е сигурно и докога ще може, не се знае.


Бих искал да ми кажеш личното ти мнение относно батерия / камера.. даже повече бих наблегнал на камера... Снимам доста с телефона... батерията дали държи реалният 1 ден за който се говори...... Операционната система е ясна, и аз не съм я ползвал за момента,но мисля,че не бих изпитал проблем след 2 дена ползване.
Цитирай
#4

Батерията държи. На мен ми държи 2 дена, но и аз не го ползвам толкова, защото компютъра ми замества голяма част, вместо да я върша на телефона. Но ще изкара един ден. Батерията е супер, много добре се справя като цяло. В сравнение с Note 9 май е по-добре, а той се справяше супер.
Камерата, аз не снимам много, но я пробвах и снима много добре, то няма какво друго да очакваш от последен модел iPhone, не напразно го сравняват с Samsung Galaxy S20 Ultra.
Дисплеят не натоварва очите вечер.
Звукът при iPhone е най-добър, по-добър е от Note 9.
Като цяло аз го имам от седмица и нещо, не мога да ти дам толкова впечатления, защото и аз още свиквам с него, но до момента се представя идеално, спрямо това, което съм свикнал да очаквам от iPhone 8.
Операционната система си има своите ограничения, но има и неща, които са направени по-смислено от Android.
И те съветвам да пробваш ако искаш, защото няма как да разбереш, без да пробваш. Който и каквото да ти казва, друго е личният опит и усещане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • centur, cvetanbg, NaniG
Цитирай
#5

Мисля че iPhone 11 Pro Max отговаря най добре на тези изисквания.Брат ми ползва  Iphone XS Max батерията му държи колкото на Р30 дълго 3 дета и нагоре той не го ползва много,камерата е страхотна,той ползва само айфони и им е свикнал но оплаквания няма.Айфоните имат плюс че получават 5 години ъпдейти.Аз не можах да се престраша да сменя моя за XR миналата година даже го бях пуснал за продажба в OLX ,като почна забраната за Хуавей да ползва Гугъг проложения но после се отказах,но съм доволен
Цитирай
#6

Само да уточня,че за мен си е важно, преди 3 месеца като сравнявах на приятел iPhone 11 Pro (не макс) с моя Mate 20 Pro, Специално Нощните снимки на iPhone-a бяха в пъти по зле, ако това има значение за колегата.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#7

(2020-03-03, 13:04:23)Legend написа:  Само да уточня,че за мен си е важно, преди 3 месеца като сравнявах на приятел iPhone 11 Pro (не макс) с моя Mate 20 Pro, Специално Нощните снимки на iPhone-a бяха в пъти по зле, ако това има значение за колегата.
Да в нощните снимки отстъпват.Но за видео са може би най добри и селфи камерата е много добра.Дисплея беше избран за най добър за 2019 година макар че е на Самсутг!
Цитирай
#8

Имай предвид, че вече я няма тази голяма разлика в бързината и сигурността на телефоните, сравнявайки топ моделите на iPhone и Андроид флагманите. Конкуренцията е много сериозна и от тези 4 модела, абсолютен победител няма. Колкото и да е странно, с най-дълъг живот на батерията е 11 Pro Max, но всички други са много напред с камерите и може да се окаже, че той е с най-слабата, особено имайки предвид снимките на тъмно. Според мен, най-добър е S20 Ultra. Ако искаш най-високо съотношение цена/качество - Mate 20 Pro или Xiaomi Mi 10 Pro.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#9

На тезгяха слагам само айфона и мейта,другите не че са лоши,но ако аз трябва да избирам ще е между тези.И двата имат минуси и плюсове, като камери всички са ок.Няма перфектна камера ,нито перфектен телефон,батерията определено мейта както и дисплея.Но аз бих избрал айфона,защото е балансиран а и заради смяна на системата.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#10

Колко да са много напред с камерите, не приказвай наизуст.
За разликата си прав, не е голяма, но я има и е в ползва на iPhone.
Също така и идващите навреме известия. Идват веднага, в сравнение с Note 9, на който му идваха, но след няколко секунди или като вляза в приложението.
Но пък Samsung Galaxy S20 Ultra има AOD, по-голямо приближение на камерата, няма ноч ако това е проблем. 
Аз пак казвам, всеки трябва да знае какво търси, за какво и какво му харесва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

(2020-03-03, 18:02:23)hazART написа:  Колко да са много напред с камерите, не приказвай наизуст.
За разликата си прав, не е голяма, но я има и е в ползва на iPhone.
Също така и идващите навреме известия. Идват веднага, в сравнение с Note 9, на който му идваха, но след няколко секунди или като вляза в приложението.
Но пък Samsung Galaxy S20 Ultra има AOD, по-голямо приближение на камерата, няма ноч ако това е проблем. 
Аз пак казвам, всеки трябва да знае какво търси, за какво и какво му харесва.
Аз пиша разликата с мейта,не ноута 9.Айфона го поцъках при оператора ,но се двоумях като колегата дали него или мейта.Засега пасувам,защото ежедневния ни телефон ми върши работа.Но след време бих взел един от двата,при айфона само не спира ,че съм ограничен от някои неща.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#12

(2020-03-03, 19:04:38)tiesto_pld написа:  Аз пиша разликата с мейта,не ноута 9.Айфона го поцъках при оператора ,но се двоумях като колегата дали него или мейта.Засега  пасувам,защото ежедневния ни телефон ми върши работа.Но след време бих взел един от двата,при айфона само не спира ,че съм ограничен от някои неща.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

От кое най-много се опасяваш,че си ограничен...
Цитирай
#13

(2020-03-04, 10:17:32)cvetanbg написа:  От кое най-много се опасяваш,че си ограничен...
Някои приложения които ползвам на андроида,както и ,че от години съм свикнал на стоковия.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#14

(2020-03-04, 12:58:36)tiesto_pld написа:  Някои приложения които ползвам на андроида,както и ,че от години съм свикнал на стоковия.

Поне 85 - 90% от приложенията за Android ги има и за iPhone като при вторите дори са по-качествено написани/напрaвени (нямам предвид функционалност).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

Имам и Айфон 11 про Макс и Ноут 10+ два невероятни телефона.
Заклет фен на Епъл съм, но вече бледнят пред Самсунг, мое лично мнение, ползвах 11 про макс няколко дена и просто го оставих.
Удобството и функциите които има Андроид в момента просто го прави компютър, а Айфон е по-скоро мултимедиино устройство.
Минусите на Айфон 11 про макс които ти казвам веднага, няма Always on display, ако караш кола това е нещо супер удобно, и да го зареждаш нито пише кога се е заредил нито на колко процента е, нотификации никакви, ако си го сложил без звук, няма и да разбереш, че някой ти пише, с AOD всичко се вижда с един поглед.
Бързото зареждане не е бързо, 2 часа отнема да се зареди Айфона, на Самсунга 1 час от 0 до 100%.
Екрана според мен на Ноута е класи над Айфона, но това си е мое мнение.
Като бързина са напълно еднакви, не е едно време "бъгавият андроид".
Айфона е тежък, дебел и солиден.
Камерата му е просто върхаSmile
Нямам пристрастия имам ги и двата на тезтяха.
Успех в избора- ЩЕ ти е нужен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#16

Батерията на Samsung Galaxy Note 10+ не се зарежда за един час, за малко повече.
За AOD и аз го казах, така е.
Екранът на Samsung е по-ярък, вечер затормозява очите за разлика от iPhone.
Чак толкова дебел не е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Час и 5 минути айди.
Бъди здрав.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#18

(2020-03-04, 21:44:39)hazART написа:  "Екранът на Samsung е по-ярък, вечер затормозява очите за разлика от iPhone."
Има чудесно приложение PWMfree,което отстранява шим и позволява намаляване на яркостта до минимум.Така ,че аргумента с изморяването на очите е несъстоятелен.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#19

(2020-03-04, 21:35:23)Victormihov написа:  Имам и Айфон 11 про Макс и Ноут 10+ два невероятни телефона.
Заклет фен на Епъл съм, но вече бледнят пред Самсунг, мое лично мнение, ползвах 11 про макс няколко дена и просто го оставих.
Удобството и функциите които има Андроид в момента просто го прави компютър, а Айфон е по-скоро мултимедиино устройство.
Минусите на Айфон  11 про макс които ти казвам веднага, няма Always on display, ако караш кола това е нещо супер удобно, и да го зареждаш нито пише кога се е заредил нито на колко процента е, нотификации никакви, ако си го сложил без звук, няма и да разбереш, че някой ти пише, с AOD всичко се вижда с един поглед.
Бързото зареждане не е бързо, 2 часа отнема да се зареди Айфона, на Самсунга 1 час от 0 до 100%.
Екрана според мен на Ноута е класи над Айфона, но това си е мое мнение.
Като бързина са напълно еднакви, не е едно време "бъгавият андроид".
Айфона е тежък, дебел и солиден.
Камерата му е просто върхаSmile
Нямам пристрастия имам ги и двата на тезтяха.
Успех в избора- ЩЕ ти е нужен.
Минусите на Айфона ги каза.Но кажи и плюсовете, за да е по обективно.Според мен е плюс е че не се обезценява толкова бързо като андройдите!
Цитирай
#20

(2020-03-03, 10:17:19)cvetanbg написа:  Здравейте, предстои ми закупуване на нов мобилен телефон. В момента използвам телефон huawei Mate 20 Pro който ще го ползва приятелката ми иии ще трябва да се замисля за ново телефонче. Въпроса ми е, свързан пряко с по скъпите телефони в момента на пазара. От мейта разбрах какво е камера, бързина, качество (в сравнение с предишният ми SAM S8 PLUS)...

Чудя се кой телефон да избера. 
1. iPhone 11 Pro Max
2. Samsung S20 Ultra 
3. Xiaomi Mi 10 Pro 
4. Mate 30 Pro

Знам , че всеки си има плсове/минуси. Бих искал вашето субективно мнение по тази тема.
Колега спрял си се на топ моделите на водещите брандове. Лично аз бих те посъветвал да хвърлиш и едно око и на Samsung Note 10+. За мен Нот серията си остава топ телефона на Самсунг, но да не изпадаме в спорове по този въпрос с феновете на S серията на Samsung. Съвета ми е да си направиш една проста алгоритмична табличка и в нея да направиш собствено сравнение на моделите. В крайна сметка най-важното е личното запознаване с всяко едно от тези устройства. Повярвай ми, че твоят телефон сам ще те грабне, както се казва любовта от пръв поглед ще проговори в теб. От изброените по-горе телефони няма лош такъв и всеки един от тях ще ти върши работа. Всеки един има своите предимства и недостатъци и е въпрос на личен компромис. Както се казва перфектен телефон не съществува.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#21

Айфона плюсове особени няма.
Държи цена, да.
Невероятна камера с live photo.
Едно време имаш 3d touch, но го махнаха.
Не се сещам за други плюсове, имам и айфон х, между него и 11 про макс, разлика много няма.
Демек 2 години нищо особено.
Направили са го много тежък и некомфортен.
Да не ти падне на крака, падал ми е , боли.
Все пак е стоманаSmile
Батерията държа, ма тя и на Ноута държи.
Плюса според мен му е, че е супер скъп и наполовината цена си взимаш нещо друго и се отказваш от това нещоSmile
Огромен плюсSmile
Със здраве.
Цитирай
#22

Държи цена,... колко да държи? Изразено в проценти обезценяването е като при всеки друг телефон. Например - XS 64гб преди по-малко от година беше 2200-2300лв без план.... в момента в ОЛХ е пълно с такива за по около 1000лв
Айфона държи цена когато е с актуалната визия, излезе ли нов с някаква дребна промяна край, цената на стария отива на кино

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на djkitactk за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#23

Е държи, купен за 3000лв след година струва 1500лв
ДържиSmile
Цитирай
#24

Аре ся к'ви са тия аргументи. За к'во се плюе дадена марка само и само за спорта? Ся щото е стоманен и т'ва изведнъж става минус, виж ли ти бил много тежък... колега като ти падне алуминиевата дъвка на асфалта и се отпечата 1:1 би пожелал стомана, или сега ще кажеш, че не го изпускаш/носиш case? И да, реално и за 300-400лв ще намериш телефон, който прави 80-90% от най-скъпия iPhone, да посъветваме колегата да си купи такъв направо а? Май няма смисъл от скъпи марки, затривай Apple, Samsung, Google..

Факт е, че iPhone са качествени телефони, колкото и на някои хора да не им се иска. Просто имат цена, ако не ти изнася ги подминаваш. За мен има минуси, които най-вероятно ще ме спрат да премина към iOS. За хора, които постоянно ровичкат телефона си, bootloader/root/flash... etc и искат колкото се може по-голям customization за телефона си най-вероятно ще стоят далеч от iOS. iOS и продуктите на Apple като цяло са направени за casual потребители - които си ползват телефона за медия, снимка тук-там, някоя игричка и т.н. Операционната им система не е сложна и лесно може човек да свикне с нея.
Друг минус е цялата драма с файловата им система и т.н., ако редовно ползваш телефона за пренос на файлове (или като цяло с компютър) може да ти се стори по-тегаво. Не е просто USB кабел и едни драйвери. Зависим си от iTunes, макар, че вече постоянно излизат някакви въздушни решения за трансфери и връзка с компютри... не съм много запознат на тая тема честно казано.
Ако не ти пречи да нямаш пълен контрол над устройството си и не си ровичкаш много телефона iPhone-a не е лош избор. Но и флагманите с Андроид не са много далеч като качество с айфона. Един Note примерно би ти свършил добра работа също според мен. Бих те посъветвал колега, ако имаш приятели с някой от телефоните да ги поразцъкаш, или пък може би в магазин на оператор. Друго си е да го разгледаш от близо, може нещо да те откаже/надъха. Все пак не слушай много мненията на служителите от операторите, в повечето случаи просто гонят таргети и ще ти набутат няква пълна тъпня.

EDIT: Забравих да вметна, все пак ако парите имат някакъв фактор над покупката лично аз бих взел нещо може би на година-две (флагман естествено). Все още се държат доста добре (особено ако ти се занимава да ги flash-неш с някой лек ROM, или просто си го поддържаш леко), а яко им пада цената, на някои модели на половина даже. В OLX има Note-ove и S серии на по половин цена, някой друг iPhone също може да намериш доста по-ниско. Но втора ръка, гаранция под въпрос.. ти си решаваш.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#25

Bloodbullet, много добро мнение. Хората ползват еднакво и Android и iOS, никой или почти никой не рутва вече, защото хората нямат време и не е нужно вече. Каквито приложения има едната OS, такава и другата OS. Нали се ползват за разговори, снимки и приложения. За файловете е така. Това е недостатък, защото тяхната OS е затворена и работи само с тяхните компютри и като цяло само с техните продукти, добре. Но всеки си прави избора, преди да вземе дадения телефон.
А за държането на цена, първо iPhone не е 3000лв., второ цената на Android пада повече, за пример Samsung Galaxy Note 10+ тръгна от 1900лв., сега е 1350лв., някъде в OLX. А догодина ще е под 1000лв.
Лично аз взех моя Samsung Galaxy Note 9 за 1300лв. чисто нов от там, сега сигурно ще е късмет да му взема 710лв. сигурно. Представям си ако се бях взел от Техно верига, тогава щеше да е набутвация. А iPhone XR по това време беше 1400лв.,  а сега спокойно може да се вземе за 930лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)