Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой телефон да избера, при следващ upgrade
#51

Всики бизнес залита повече по това, от което печели повече
Ако операторите ни в момента печелят най-добре от Huawei,
е нормално да ги бутат напред. Ако утре намалят раздаването на пари,
а друга марка ги увеличи, ще залитнат по нея
Цитирай
Аксесоари
#52

Операторите ги боли х*я какво продават, просто гонят таргети. Днес продават Samsung, утре Apple, след т'ва Huawei... Мисля, че вече на повечето им е ясно, че им плащат за реклами и продадени бройки (от съответните компании естествено).
Иначе темата яко се отклони от пътя като гледам.. Smile

А иначе към колегата - като се замислих всъщност никога не бих си купил Samsung с Exynoss. Напоследък много ги плюят, особено след като се разбра, че таз-годишния Exynoss в S20 (не знам дали за цялата серия е един процесор) е по-слаб по отношение производителност и батерия от Snapdragon 855 (не 865!). Та да де, ако купуваш европейски S20 получаваш телефон с реално остарял процесор.


Аз също се оглеждам за телефон, но да си призная не мога да си харесам. На всеки намирам някакви недостатъци, които в последствие ме отказват. Може би сега като излязат новите iPhone-и и ако имат 120Hz дисплей може и да ги взема предвид като вариант, но да сменям цялата екосистема с тази на Apple не ми се нрави засега. Самсунг няма да е поради споменатата отгоре причина, а новите Note 20 най-вероятно ще са с Exynoss за Европа и т.н, което е наистина жалко, защото точно натам бях насочен първоначално. Хуавей най-вероятно няма да е, отказаха ме за периода, в който ги ползвах. Засега остават може би новите OnePlus и Google Pixel. Pixel-a има някакви слухове, че тази година няма да бъде насочен към ниво флагман, а по-скоро mid/mid-high range, абе няма да е топа на топа. Може би се връщат към времената с Nexus-а. Не всичко е окончателно засега де, може и флагман да пуснат. Следващия OnePlus пък май ще бъде просто леко обновен OnePlus 7.

Общо взето колега.. ако си в подобна ситуация (и все още си търсиш телефон) или скачаш на нещо сега и се примиряваш с недосатъците му, или чакаш перфектния телефон в бъдеще да оправдае времето и парите ти. Перфектния телефон обаче скоро няма да дойде. Тая тема трябваше да бъде просто сравнение между плюсове и минуси между моделите, но българите сме най-добри в споренето и ето ни. 80% от темата е кой кво е направил преди 1000 години, и кой е по-велик. Закривай

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#53

И аз преминавам към iphone 11, спряла съм се на него и сега ще се опитам да се отърва от Samsung Galaxy Note 9. Вторият ми идва вече тежък, висок и голям, а и не съм доволна от камерата. Иначе е перфектен визуално и технически, няма грешка във функционирането му.
Цитирай
#54

(2021-01-09, 01:38:33)bstsvetkova написа:  И аз преминавам към iphone 11, спряла съм се на него и сега ще се опитам да се отърва от Samsung Galaxy Note 9. Вторият ми идва вече тежък, висок и голям, а и не съм доволна от камерата. Иначе е перфектен визуално и технически, няма грешка във функционирането му.

По-добре iPhone 12 или 11 pro
iPhone 11 е осакатен с кофти дисплей и грозни дебели рамки покрай дисплея.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#55

Перфектен телефон за парите си е 11.
Цитирай
#56

Не искам да чуя за айфон, ползвах 11-ката 4 месеца. Не е моят UI, неудобна и дисфункционална клавиатура, шумене при разговор, неудобно меню, трудности при свързване и прехвърляне на файлове с Bluetooth. И забравих най-важното - камерата маже доста при зуум.
Цитирай
#57

А тя клавиатурата не е една, има Gboard и какви ли не клавиатури, шумене при разговор ме съмнява да има, какво разбираш под неудобно меню, с трудностите при прехвърляне трябваше да си наясно преди да го купиш, а камерата, zooma не и е голям, на Android телефоните е доста по-голям, но и това можеше да видиш, преди да го купиш, освен ако не си го взела, заради ябълката на гърба.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#58

Пък и от 1 бройка /може би дефектна/ да съдиш за цялат марка за 4 месеца... както и да е. Дай бюджет и изисквания.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#59

(2021-05-20, 19:42:57)bstsvetkova написа:   И забравих най-важното - камерата маже доста при зуум.

Естествено, че ще маже - все пак използваш цифров zoom, а при Pro/Pro Max е оптичен.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#60

Над 1500 лева за телефон някой друг път. Единствено Huawei P40 PRо или друг еквивалент.
Цитирай
#61

Xiaomi Mi 11

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#62

Той Huawei P40 Pro не е над 1500лв., а и те нямат Google Play.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)