Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Авторегулиране на яркостта при изключен режим?
#1

От седмица съм с 8T но сега забелязвам, че когато е на по-висока яркост и съм в приложение с бял фон, след като превключа на такова с по-тъмен, виждам как цветовете се нагаждат (примерно сивото почва да става черно) и това отнема няколко секунди.
Иначе на главния екран ми се струват по-бледи иконите и бележките (тия от притурките). Изключена и е автоматичната яркост, а на цветовата схема пробвах всякакви опции и е същото положението.

При вас наблюдава ли се това?

ПС: Сега като се загледам, се забелязва и при отключване на екрана. Усеща се как избледнева.

ПС2: Не знам дали може да е от това, но преди два дни ъпдейтнах до 11.0.5.
Може и да е някаква несъвместимост с темата, знам ли. Сякаш се оправи към момента, но за всеки случай смених темата.

Ако излиза периодично проблемът, то най-вероятно екранът е дефектирал нещо.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е само при теб, при мен го има същото, но не мога да кажа дали се появи преди или след последния ъпдейт.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Какво точно се наблюдава при теб?

Хард ресет може и да оправи положението, но към момента сякаш се пооправиха нещата. Ще видя утре на светло как ще е.

Ако при теб и в момента е така, иди на дисплей => цветова схема и сложи "наситени".
Имам чувството (а и според описанието на "автоматично" се разбира), че в този мод се влияе от осветлението.
Странното е, че днес бутнах тази опция и тя си беше точно на "автоматично".

В началото си мислех, че нещо подсветката си прави майтап.
Цитирай
#4

Да,сякаш яркостта се променя спрямо околното осветление, въпреки че съм изключил тази опция. В малки граници се влияе, но е забележимо.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

да не е от контраста (така наречения sunlight display), който избелва някои цветове за по-добра видимост на светло?
Цитирай
#6

Къде мога да я видя тази опция?
Цитирай
#7

Дисплей - Цветова схема (color scheme) - автоматично (където наглася цветовете според текущото външно осветление)
Цитирай
#8

Именно и за това писах горе. Сега съм го сменил на наситена цветова схема и ще видя тия дни дали ще има някаква промяна.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)