Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Интересна новина! Още един копировач на Епъл! Не повярвах когато ми казаха, но потърсих потвърждение...
https://www.theverge.com/2020/3/2/211621...like-apple

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#2

След, като Apple са създали Вселената от Хаоса, не виждам как някой ще създаде нещо, което вече не е създадено от тях?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

Открийте разликите!
Цитирай
#4

(2020-03-04, 21:52:24)alexbg67 написа:  След, като Apple са създали Вселената от Хаоса, не виждам как някой ще създаде нещо, което вече не е създадено от тях?..
Фактите са такива, не разбирам защо казваш на черното - бяло!
ПП: имам предвид въпросния часовник

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Apple не копират ли? Копират разбира се. Още през 2012 год. Apple копират и те часовник и то от Швейцарският железопътен оператор SBB.
https://www.economic.bg/bg/news/2/Shvejc...irane.html

1916 
Цитирай
#6

Факт е че Епъл е продала повече часовници от целия Швейцарски бранш през изминалата година. Поради тази причина ги копират. Аз като ползвател на Епъл дивайси нося смартуоч, но не епълски. Просто на мен формфактора не ми допада. Факт е че се продават. За туй и се копират от други производители.
Цитирай
#7

(2020-03-04, 20:27:54)pepy1 написа:  ... Още един копировач на Епъл! Не повярвах когато ми казаха...

Чак пък такава драма...  
D_coffee

С този форм фактор няма много избор. Единствено може да се наблегне на дребни детайли (цветове, размери и т.н.) - но предимно разликата ще е в хардуера.

Когато Sony пуснаха първия "съвременен" смарт часовник (2012г.) с OLED дисплей и този "плочковиден" дизайн - от Apple още се радваха на IPS LSD с 3.5 инча и огромни рамки (54.0% screen-to-body ratio) в iPhone 4 и 4S. А подобни преносими устройства съществуваха само в бляновете на потребителите им.

Fossil MetaWatch, Gear Watch, Sony SW2 и SW3 и още много други смарт часовници са със същата форма като тази на излезлия години по-късно Apple Watch. Позаоблен дизайн (унисекс) и логото на Apple изведнъж взеха, че станаха "оригинал", а всички останали представили цели серии с този дизайн много преди тях - копировачи.

Дизайнерските студия, често щъкат от един бранд в друг (част от екипа работил над Gear Watch примерно, сега са в Oppo). 

Curved 3D glass дизайна на стъклото при Oppo Watch и удължената му форма, заедно със стилните прибрани плътно до корпуса бутони са точно онези части, които съществено различават двете устройства - независимо от уеднаквения стил...
------


[Изображение: IMG-20200305-213514.jpg]
[-] 7 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • alexbg67, doktorra, fifth_root, HAMMER_T, milenvn, milss, nowhere
Цитирай
#8

Много добре им го обясни. Smile Нека не забравяме, че всички копират от Епъл.. нали...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#9

(2020-03-05, 23:32:56)cinizam написа:  Чак пък такава драма...  
D_coffee

С този форм фактор няма много избор. Единствено може да се наблегне на дребни детайли (цветове, размери и т.н.) - но предимно разликата ще е в хардуера.

Когато Sony пуснаха първия "съвременен" смарт часовник (2012г.) с OLED дисплей и този "плочковиден" дизайн - от Apple още се радваха на IPS LSD с 3.5 инча и огромни рамки (54.0% screen-to-body ratio) в iPhone 4 и 4S. А подобни преносими устройства съществуваха само в бляновете на потребителите им.

Fossil MetaWatch, Gear Watch, Sony SW2 и SW3 и още много други смарт часовници са със същата форма като тази на излезлия години по-късно Apple Watch. Позаоблен дизайн (унисекс) и логото на Apple изведнъж взеха, че станаха "оригинал", а всички останали представили цели серии с този дизайн много преди тях - копировачи.

Дизайнерските студия, често щъкат от един бранд в друг (част от екипа работил над Gear Watch примерно, сега са в Oppo). 

Curved 3D glass дизайна на стъклото при Oppo Watch и удължената му форма, заедно със стилните прибрани плътно до корпуса бутони са точно онези части, които съществено различават двете устройства - независимо от уеднаквения стил...
------


[Изображение: IMG-20200305-213514.jpg]
Между Sony SmartWatch 3   SWR50 със TFT capacitive touchscreen, 65K colors екран излезнал 2014 година и Apple Watch 1 OLED capacitive touchscreen, 16M colors 2015г няма никаква прилика.Sony SmartWatch 2 излиза 2013г а тогава излиза Apple iPhone 5s със IPS LCD capacitive touchscreen
Мога само да добавя които няма въображение копира дизайна на другите защото е по евтино и лесно едни, копчета не са разлика!
Тук сравняваме часовниците!За справка Sony Xperia Z2 излиза 2014г е със IPS LCD capacitive touchscreen
Цитирай
#10

Чак да няма прилика... Всъщност няма значение, защото не става дума за революционен дизайн - какви форми се сещате за часовници - триъгълни, трапецовидни, октагон? Същото важи и за смарт гривните. И отново: китайците са добре известни с това, че не измислят, те не могат - те са копирачи. И когато влагат старание са добри такива. Епъл са копирачи също. Но накрая на никой потребител не му пука кой е първи, а кое му харесва. Е те това е правене на слон от муха, такива неща ги интересуват само корпорациите, че да има за какво да се съдят.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • alexbg67, doktorra
Цитирай
#11

А кой е казал, че Apple не копират. Те си признават, че копират, но на по-високо ниво го правят. Също така са изкопирали мишката и клавиатурата, като Steve Jobs, са му казали служители за тази технология и той е отишъл с тях в тази фирма, мисля, че Xerox или Xeroh се казваше и е разбрал, че това е бъдещето на компютрите. По-късно тази технология е видял и Bill Gates, и като е разбрал и почнал и той да произвежда такива продукти Steve Jobs му се е разсърдил, но Bill Gates му е казал, да не се сърди, като копират от един и същ двор. Но трябва да прочетете книгата. Това, че Apple е известна компания и прави скъпи продукти, не означава, че не копира.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

(2020-03-09, 22:53:52)fifth_root написа:  Чак да няма прилика... Всъщност няма значение, защото не става дума за революционен дизайн - какви форми се сещате за часовници - триъгълни, трапецовидни, октагон? Същото важи и за смарт гривните. И отново: китайците са добре известни с това, че не измислят, те не могат - те са копирачи. И когато влагат старание са добри такива. Епъл са копирачи също. Но накрая на никой потребител не му пука кой е първи, а кое му харесва. Е те това е правене на слон от муха, такива неща ги интересуват само корпорациите, че да има за какво да се съдят.
Колега тука говорим че дизайна е същия, тя формата може да си е правоъгълна но извивките да са различни. Плоско стъкло, скосени страни.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#13

@DoryanY, ма голяма ли е драмата? 

[Изображение: apple-ideas.jpg]
Цитирай
#14

Каквото и да копирВат, едното е затворено другото отворено.
Познай кое ще избера?
Тяхната надменност вече ми идва в повече- писнаха.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#15

За мен няма драма.Просто колегата cinizam който цитирах не е споменал нито един верен факт.Нито защитавам Apple нито толкова ме интересува през годините кой кого копира и от кой краде идеи. Но като се изкарват факти поне да има нещо вярно.А и това с геометричните форми, не е нужно всяка фирма да пуска часовник с различна такава!
Цитирай
#16

(2020-03-10, 12:52:55)DoryanY написа:  За мен няма драма.Просто колегата cinizam който цитирах не е споменал нито един верен факт.Нито защитавам Apple нито толкова ме интересува през годините кой кого копира и от кой краде идеи. Но като се изкарват факти поне да има нещо вярно.А и това с геометричните форми, не е нужно всяка фирма да пуска часовник с различна такава!

Написал съм "... Когато Sony пуснаха първият "съвременен" смарт часовник (2012г.) с OLED дисплей..."
Смятам, че се подразбира Sony Smartwatch 1 (MN2). А не Sony Smartwatch 3. Иначе, щях да напиша "третия". Що реши точно 3-ката да сравняваш не знам...
И да - първата версия на Sony Smartwatch е с OLED дисплей! Все още имам такъв, закупен от колега във форума...
[-] 2 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • justvank0, milenvn
Цитирай
#17

Колега аз гледах на сайта GSMARENA и там няма Sony smart watch1 а само 2 и 3 а те са сTFT дисплей сега видях в Уикипедия и 1 го има и наистина е с 1.3” OLED display
128 x 128 pixels
65k (16 bits) color и излиза 2012 година
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)