Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Play - мнения
#1

Отдава ми се възможност да се сдобия с такъв телефон за цената от 100 лв. Не е краден или счупен. Става въпрос за телефон ползван 6 месеца от майката на мой колега. Т.е. на всичко отгоре е в гаранция. Та, сложно е за обяснение. Аз ше дам моя на един колега и с парите които му взема ще дам още 100 отгоре за да взема Honor-a... Демек за едни 100 лв. го взимам, както споменах. Но въпросът ми е друг - струва ли си самия телефон? Да оставим обстоятелствата настрани, струва ли си като устройство, има ли дефекти които са масови за модела, отделно този бан мен малко ме накара да подхождам резервиран, въпреки че знам, че работата на ОС и приложенията ще си продължи безпроблемно за повечето модели. Нека някой който е ползвател да сподели, както и тези с опит, разбира се. Аз това което успях да събера в нета като инфо е, че телефонът нов сега струва около 500-600 лв, ако изобщо се намери някъде, тъй като моделът му е от 2018 г. Бърз бил, с посредствена камера, добра батерия...Няма да има Андроид 10, което не е болка за умиране, но в момента съм с Moto One (P30 play) и нямам никаква нужда да я сменям, покрива всичките ми изисквания и батерията си ме изкарва достатъчно. Но след като "изскочи" тази оферта се замислих... Утре ще имам пряк досег с телефона и ще го огледам обстойно.
Цитирай
Аксесоари
#2

За кой модел конкретно става въпрос - Play, Play 8A, Play 3, Play 3A.
Ако е за първият Play, сравнен с Моторолата ще имаш по-голям дисплей, по-бърза вътрешна памет, по-добър процесор и по-голяма батерия.
За камерите е на кантар кой от двата ще снима по-добре.
От моите наблюдения Honor не са проблемни устройства.
За 100 лева си струва да го вземеш, а ако след седмица ползване не ти допадне, винаги можеш да го продадеш и да останеш с Моторолата.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

Телефона е по-добър от твоя. По-голям дисплей с по-добра резолюция, по-голяма батерия, по-бърза памет, по-добър процесор. Не знам как снима, но моторолите са ужасни в снимките, така че най-вероятно и по-добри снимки ще прави. Отделно, без да съм имал допир до двата телефона, само по описанието: отзад хонора е алуминиев, с алуминиева рамка, докато за моторолата пише пластмаса за отзад и за рамката. Така че може би и по-добра изработка.

Друг е обаче въпроса моторолата за колко ще я продадеш и за парите от нея +100лв, няма ли да вземеш нещо по-добро от хонора. Защото за около 350лв примерно има добри телефони вече.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Аз съм с Honor Play, една година вече... Супер бърз телефон, идеално възпроизвежда видео, и е идеален за игри... За това е и Play... Аз не играя обаче... Снимките са добри, особено дневните, нощните и те не са зле... Батерията ми държи 2 дена и нещо... Процесорът му Kirin 970 и видеокартата му са флагмански... И е метален гръб и рамка(за това го и взех).. Преди година нов беше 529 лв...

Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

Когато си мъртъв,не усещаш нищо-страдат тези около теб....
Когато си тъп е същото...
Цитирай
#5

За чистия Play става въпрос, ако не са ме подвели де, но то ако е някой от другите Play реално май няма да е по-зле... Утре със сигурност ще видя как се държи. Motorola-та е със стъклен гръб, поне доколкото очите ми виждат Big Grin
Цитирай
#6

100лв и разлика от 100лв не са едно и също нещо
В единият вариант купуваш телефон за 100лв, който можеш да продадеш за 200лв примерно
във вторият вариант продаваш твоя за 200лв и добавяш още 100лв и взимаш телефон за 300,
който втора ръка струва примерно 250лв в най-добрият случай

Колкото до качествата на Honor Play, аз го бях набелязал навремето.
Със сигурност е добър телефон, без значение че е от 2018г

Колкото до това как снимали моторолите, има различни мотороли
които се справят различно със снимането
Аз съм много доволен от камерата на Moto Z например
Така че всичко е субективно и относително
Цитирай
#7

Той замисълът беше, че аз така или иначе имам "вързани пари" в джоба си под формата на сегашния ми телефон. Така че, продавайки го за 150 лв. и слагайки още 100 лв. отгоре за Honor-a, това за мен е равносилно на 100 лв. разход за "нов" телефон. Така ги виждам, аз нещата. Но не цената ме притеснява, ако реша мога да си позволя телефон и за повече от 250 лв. Но съм практик и май разума отново ще надделее, както всеки път. Просто Moto-то ми върши всичко. Все пак, реших да се допитам за да добия представа за какъв телефон ми говореха днес, колегите. Все още се двуумя, така че утре ще се реши Smile
Цитирай
#8

Колега взимай, за 100лв правиш доста голям ъпдейт. И от практична гледна точка хонора би трябвало да те изкара повече, преди да почне да забавя. А и не знам мото-то колко гаранция има, но на хонора доколкото разбрах му остават година и половина, което също е плюс.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#9

Телефонът го взе друг колега, аз се отказах. Нямам нужда от смяна, дори да ми го подаряват не бих го взел. Не защото е лош телефонът, даже след прочетеното тук и по ревюта се убедих в обратното, но реално нямам нужда от друг телефон. Благодаря на отзовалите се.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)