Анкета: Как управлявате телефона си - чрез жестове или софтуерни бутони? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Управлявам го чрез жестове
50.56%
45
50.56%
Управлявам го чрез софтуерни бутони
44.94%
40
44.94%
Редовно ги сменям
4.49%
4
4.49%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как управлявате телефона си - чрез жестове или софтуерни бутони?
#1

[Изображение: gestures-iphone.jpg]

Как управлявате телефона си - чрез жестове или софтуерни бутони?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

С жестовете при iOS е интуитивно и удобно.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Преди ъпдейта до Андроид 10 управлявах чрез софтуерните бутони, след това чрез жестове.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#4

Жеста само го показвам Smile иначе с бутоните

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#5

Бутони, ясно и конкретно.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Бутони.
Много по-бързо и лесно се управлява.
Цитирай
#7

Класическия начин. Софтуерни бутони , бързо лесно и удобно.
Цитирай
#8

Бутони. Въпрос на свикване е, както и до предпочитание. Не печелиш или губиш нищо от единия или другия начин.
Цитирай
#9

(2020-03-08, 17:41:51)fifth_root написа:  Бутони. Въпрос на свикване е, както и до предпочитание. Не печелиш или губиш нищо от единия или другия начин.

При iOS печелиш, защото използваш само 2 жеста:

1. Плъзване от долу нагоре за минимизиране.
2. Плъзване от долу и "завой" на лявата/дясната страна - показва минимизираните приложения.

Жест №3 бих определелил като плъзване на "лентата" между отворени приложения без да ги минимизираш/превключваш - само от ляво на дясно и/или обратно.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#10

(2020-03-08, 18:18:55)centur написа:  При iOS печелиш, защото използваш само 2 жеста:

1. Плъзване от долу нагоре за минимизиране.
2. Плъзване от долу и "завой" на лявата/дясната страна - показва минимизираните приложения.

Жест №3 бих определелил като плъзване на "лентата" между отворени приложения без да ги минимизираш/превключваш - само от ляво на дясно и/или обратно.

Печелиш какво?
Цитирай
#11

(2020-03-08, 18:20:13)fifth_root написа:  Печелиш какво?

Че всичко става с едно единствено плъзване, а не с 2, 3 както е при Samsung с 3 отделни жеста, за да "заместят" софтуерните бутони по екрана  Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Аз нещо не те разбрах.
На моя S8+ жестът е само един - приплъзване отдолу нагоре.
Цитирай
#13

(2020-03-08, 18:31:09)galaxyhopper написа:  Аз нещо не те разбрах.
На моя S8+ жестът е само един - приплъзване отдолу нагоре.

Епълското приплъзване е като петте лева на Чък Норис - повече са от твоите пет.

@centur, каква точно е тази "печалба", която и не е баш така, както я казваш? Амортизираш си фалангите по-малко? "При Самсунг" е като при всеки Андроид и най-вече - имаш право на опция. Не като в iOS, където години наред не се сетиха, че по-практичното местоположение на бутоните е не в горния край на екрана.
Цитирай
#14

В андроид 9 жестовете при Samsung са на мастото на софтуерните бутони, тоест от ляво, по средата и от дясно, като в зависимост от това къде точно плъзнеш се изпълнява съответната функция. Което за мен беше супер глупаво и не ползвах жестовете със S10. Сега в новия андроид гледам, че са направили жестовете също като в iPhone и се надявам нсистина да е така и като си взема утре (надявам се) новия телефон да го ползвам вече по този начин.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

(2020-03-08, 18:31:09)galaxyhopper написа:  Аз нещо не те разбрах.
На моя S8+ жестът е само един - приплъзване отдолу нагоре.


[Изображение: galaxy-s10-gesture-navigation.jpg]

(2020-03-08, 18:36:46)fifth_root написа:  Епълското приплъзване е като петте лева на Чък Норис - повече са от твоите пет.

@centur, каква точно е тази "печалба", която и не е баш така, както я казваш? Амортизираш си фалангите по-малко? "При Самсунг" е като при всеки Андроид и най-вече - имаш право на опция. Не като в iOS, където години наред не се сетиха, че по-практичното местоположение на бутоните е не в горния край на екрана.

Не, че си амортизираш телефона по-малко, а че правиш 1 движение, а не 3 отделни (както е на снимката горе).
За какви бутони по екрана говориш, че не мога да те разбера? Ако имаш предвид бутоните в менюта - там не е нужно да "стигаш до горе", а просто плъзваш от ляво на дясно - така се "връщаш" стъпка назад или ако си в браузъра Safari можеш и напред като плъзванш от дясно на ляво.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#16

Въпрос на предпочитание изцяло, но и на навик. Преплитат се двете

Да, за менюто говорех, което преди не работеше с жестове .
Цитирай
#17

На мен не ми се вижда глупаво жестът да е само един на три различни места (на мястото на софтуерните бутони). Не ми се е налагало да ползвам Айфон, че да им уча жестовете, а от 2015г. ползвам телефони със софтуерни бутони. В случая, не ми се е налагало да уча нещо ново, а само да се замисля, че приплъзването зависи от мястото на софтуерния бутон.
И все пак, много по-бързо се борави с натискане.
С две натискания, примерно, мога да превключнам между две приложения (настоящо и предишно).
Цитирай
#18

Стрували ми се, че тази тема отива в посока като темата за дизайна?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

От както минах на андроид 9 съм жестове. В huawei нещата са супер лесни. Плъзваш от левия или десния ъгъл за връщане назад, плъзгаш от долу на горе за хоум скрийна и като задържиш излиза мениджъра за приложения. Много по удобно ми е връщането от колкото сензорния бутон понеже се прави по цялата дължина на страничните рамки и не трябва всеки път да си кривя палеца!
Цитирай
#20

Някъде още от с8-та насам ползвам предимно жестове.Лично за мен предвид големината на съвременните дисплеи е много по-удобна работата със жестове.Още повече,че почти винаги ползвам тела с една ръка и боравя с палеца.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#21

Само бутони разбира се.С жестове е отвратително, да не говорим че се чувствам като някоя маймуна прелистваща книга.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#22

И аз така си мислех, но е много по удобно, особено при работа с една ръка и дебели палци.
Цитирай
#23

С жестове - много по-удобно е при сегашните големи дисплеи и не се мъчиш да стигнеш до долу, за да натиснеш някой бутон. Поне при жестовете Huawei са го измислили по-добре от Samsung.
Отделно от това с жестовете печелиш място което не ти е заето постоянно от бутоните.
Цитирай
#24

(2020-03-11, 15:39:11)yankoa написа:  ...... Поне при жестовете Huawei са го измислили по-добре от Samsung.
......
Разлика при Самсунг и Хуавея няма. Абсолютно еднакви са при Андроид 10. Нищо, че са еднакви, щом е Хуавей са по-добри  Rofl_mini .
Аз си ползвам бутоните, но понякога за разнообразие карам по няколко дни с жестовете.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, NaniG
Цитирай
#25

Каквото ми падне честно казано Big Grin

Най сложните жестове в телефон са ми тези на P20 и P20 Pro долу със сензорния бутон. Така и не успях да запомня какво прави наляво надясно надолу нагоре Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)