Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Часовник Amazfit T-Rex - дискусия, впечатления и всичко останало

Не спечели много фенове тази серия като че ли. Макар и на вида да докарва истнски G-Shock, който са доста популярни модели.
Претендира да е супер здрав, а и отделно батерията е зверска.

Мисля това, което спира хората е:

Липсата на памет за каквото и да било - съответно няма начин да се слуша музика без телефона да е с теб
Липса на високоговорител и микрофон- няма как да се приемат разговори - оправдано донякъде, заради повишената здравина и висока водоустойчивост
Липса на нфс- то. Тук и да има специално за тази марка не е ясно колко и дали ще работи по нашите ширирни

Никой не се е похвалил да има 2-ката. За съжаление и по неизвестни за мен причини официално тук не се предлага. А модела излезе сравнително отдавна. Е има го по някой онлайн магазинчета на цена от окло 460лв.

Днес след доста колебания между GTR4 и T-Rex 2, реших да взема вторият от амазон, като и 2-та бяха на еднаква цена от 400-420лв с доставката.

Минусите ги писах по-горе, кое обаче ме спечели:

Батерията издържа до 24 дена с нормална употреба, на GTR4 - 12, което също е ок. Всичко над 7-8 вече не дразни, но ако се ползва с АОД и въоще не се жали, то на GTR4 едва ли ще надхвърли 4-5 дена, което вече е под заветните за мен поне 7 
Външният вид- изглежда ми супер, носил съм немалко G-shock-и и ме кефят
Здравината - не е за пренебрегване, макар и да ми е трудно да си го представя до колко ще е по-здрав, при условие че няма сапфир поне.
Водоустойчивост - 100 метра си е нещо вече съвсем реално, тези на 50 са си на кантар, колкото и да няма оплаквания, но при часовниците 50 си е по-скоро за така наречените дрес часовници
Наличие на физически безел - не знам каква е тая мода, ама часовник без безел си е някак си недовършен и гол, а и отдолу като светне цифера и една голяма черна рамка
Наличието на тъч + 4 функционални бутони, което си е добре да има 2 различни метода на работа.
И голям + за мен е липсата на въртяща се стърчаща корона- тая епълска безмислица така ме дразни и е толкова неестетична, че не знам за какво я слагат почти навсякъде

Надвам се в софтуерно отношение да не ме рзочарова и часовника и зеп приложението, че там никога не се знае Smile кое кога работи и след кой ъпдейт спира
Сензорите да са сравнително прецизни. 
А и да има поне 5-6 красиви и функционални циферблата. Тук не знам какви са възможностите- до колко броя е ограничен, бърз ли е дънлода и инсталирането им. Има уж някакъв магазин, но развит ли и е, вкл и платен да е, но да има нещо свястно ?
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • bl0odline, suffer, vlaf
Цитирай
Аксесоари

Честито. Да отвориш нова тема като го получиш. Импортирането на маршрути е интересно.
Лично, измежду двата, бих език гтр 4, без да се замисля.
Обожавам г-шок изгледа, перфектен е за спорт, но често ми се налага да съм и в по-формална обстановка, което донякъде изисква да сме мааалко по-елегантни.

Чакаме си темата с впечатленията.
Цитирай

Ще се похваля разбира се. Само да престигне, че от амазон нещо се бавят нормалните доставки, а бързите са вече над 30Е, пък даже и те не са много бързи. Вече му заръчах някой и друг протектор и една друга верижка

Това за тракването не ми е въобще приоритет. Не виждам смисъл г радския живот, то е за планинари. А и в случая модела не разполага с карти , а само показва една линия в нищото в от точка А до точка Б. Не е като гармин и новият самсунг 5 про, който си имат реална навигация с карти.

А относно часовниците за "по-други" случай то винаги си имам и по някоя швеицарска или японска механика. 
Даже и затова понякога избягвам смартовете, че са ангажиращи и ако нося тях другите ми стоят в шкафа и само ги навивам

          

Иначе не оставам без смарт гривна. В момента имам 2 и си нося една + някой от тези механични часовници. Хем издържа много, хем не е като да си с 2 часовника на 2-те ръце Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Ladron del Rayo, suffer
Цитирай

След един от последните ъпдейти на приложението Zepp, T-rex pro въпреки, че е заключен, започна да се отключва всеки път като се свърже или като изгуби блутут връзка с телефона. При вас има ли такова нещо? Имам и Zepp E часовник, който не прави такива неща.
Цитирай

Е, това е настройка, която ти си пуснал.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Оф е при мен,не е включена таз настройка..и тя е да отключва телефона сякаш, не часовника
Цитирай

да. прав си. Не съм прочел правилно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • KenLii
Цитирай

Дадох му заводски настройки и се оправи
Цитирай

Някой знае ли дали за т-рекс и т-рекс про ще има някакъв ъпдейт ?
Цитирай

Едва ли. Доста са стари вече
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • petar4esto
Цитирай

Здравейте, снощи при около 25% батерия часовника ми T rex pro умря, днес при слагане на заряд и вече около час на зарядно, часовника не реагира, идеи какво мога да направя?
Часовника е на около 2.5 години

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

в какво включваш зарядното?
Комп, Адаптер?
Ако е едното опитай с другото. Чака се минимум 2 часа .
Също бутона за включване натисни да видиш дали изобщо ще извибрира. Може никакъв ток да не му е останал.
Почисти конекторите на зарядното и часовника.
Също за 2.5 години може да си е заминала батерията. Не знам дали този часовник се отваря и подлежи на сервиз
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • neardark
Цитирай

Пробвах, всячески, на комп, на зарядни няколко, стоя няколко часа, чистих, бърсах, днес ще пробвам с друго зарядно, интервсно че умря от раз

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

Можеш да пишеш на Amazfit за съвет. Нищо не губиш
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • neardark
Цитирай

Часовника ми е мъртъв от раз, пробвах с друг кабел, не работи. Без никакви признаци.

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

Най-евтино е да се пробва с нова бетерия.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Еми.... Купих си друг, същия модел
Сега имам един мъртъв пустинно сив и един син работещ

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

В момента има доста по - добри модели, защо взе пак същия?
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Защото много го харесах, свикнал съм с него и цената на която го взех е добра, но наистина много съм свикнал с него, хуавей са хубави, но не са за моя начин на ползване, аз наистина ползвам защитите които има, борда на дисплея, солена вода, работя с препарати с химична основа, масла, греси, строителни истории в къщи, заварям с него, режа железа и какви ли не тормози Общо взето

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

Има (поне) три модела след първия трекс - трекс про, трекс 2 и трекс ултра. Първия си е готин но вече изобщо не може да се каже че е актуален. Но така или иначе си го взел и ако е до цената първия си е най - евтин.
Цитирай

Здравейте със т-рекс про съм днес от доста време насам часовника ми изкара 10 дни без зареждане ползвам оригинална тема на екрана и всичко е включено единствено меренето на сърдечен пулс е на 30 мин
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar4esto за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Привет.
Сблъсках се с много "интересен случай", свързан със смарт часовник T-Rex Pro. За рожденият ми ден на 05.03 получих този часовник като подарък. Малко след като го отворих, включих и сложих на ръката, установих, че му липсва единият бутон (долу вляво бутона Down). Естествено веднага свалих часовника, изключих го, и претърсих всичко но не открих бутон. Следователно попълних един протокол за рекламация и го върнах на търговеца - buybest. За съжаление получих от тях отговор, че е имало външна намеса за премахването на бутона и ми отказват рекламацията (това го получавам като свободен текст, написано в имейл). Въпреки многобройните обяснения по телефон и по мейл, че телефона е чисто нов и няма абсолютно никакви следи от употреба и/или външна намеса от моя страна, същия търговец отново отказа рекламация. Следователно бяхме принудени да си попълним и изпратим формуляр за отказване от продукта и връщане на сумата за покупка на продукта , като 14-дневният срок е спазен, и отново получихме отказ от търговеца, като същия написа в последният си мейл че очаква да им изпратим адрес, до който да ни "върнат" обратно дефектният часовник. Ние отказваме да им изпратим адрес, и сезирахме комисия за защита на потребителите, защото друго не ни остава. Въпросът ми е някой да се е сблъсквал с подобен казус, и имаме ли шанс да си получим обратно парите за този продукт? Също така не смятаме да им изпращаме адрес, защото ако го направим един вид се съгласяваме с тях ?!
Благодаря предварително

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Здравей като цяло чувал съм за този сайт подобни казуси с телефони над 1500лв и винаги има отказ добре че сте се обърнали към КЗП щом срока от 14дни не е минал мисля че ще има положителен резултат
Цитирай

Аз бих писал и на Amazfit - Може те да се намесят за евентуална замяна или да кажат поне кой би бил официалният сервиз, не че ако ми липсва бутон на херметически затворен часовник бих го искал този часовник.. Просто да си вземете информация от различни места, и ако казусът се повтаря може да има и друг начин да си получите парите или часовника.
Като цяло BuyBest И производните сайтове явно не внасят както трябва стоките си и затова са конкурентните им цени, но доколкото съм чел това е за сметка на гаранцията, така че .. трябва да се раздуха проблема максимално
Цитирай

И с телефоните им е така.... redmi note 10s е моя .... Взимат ги евтино от Водафон или други подобни фирми и ги пускат на по ниски цени... тотал измама

Бай бест и алл джеесем са една фирма
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)