Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Виваком с нов шмекер
#26

(2020-07-30, 00:00:13)dobata7412 написа:  Отговора на Виваком беше че, трите карти са на един клиентски номер и като се надвиши сметката на едната карта, черпи от лимита на останалите

Va Bu Unknw_mini

Влизам в магазина на А1 в един Мол и веднага ме посреща любезно някакъв момък,
да ме пита какво ме води при тях. Казвам му, че искам да мигрирам един номер
от Виваком на предплатена карта при тях. И следва следният разговор:
- Е, колегите не можаха ли да ви го направят!
- Защо да го правят, като аз искам да прекратя всякакви отношения с тях?
- С какво сгафиха колегите?
- ?! (Нямам време и желание да обяснявам перипетиите ми с Виваком за 2 години назад)
- Ние после можем да ви предложим добър месечен план
- ?! Не, благодаря! Предплатената карта ще е достатъчна за 8 годишно дете,
но след няколко месеца ще мигрираме картата на жена ми и тогава можем
да се възползваме, ако имате добри оферти
- ?! (Този път май на него му стана тъпо)

Въпреки тъпият разговор, с който посрещат нов клиент в магазина си,
все пак не ме размотаваха че нямало пластики, както при предишната миграция,
и процедурата мина сравнително бързо.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-07-30, 08:41:28)pepy1 написа:  Не е невъзможно, но е малко вероятно 12г момиче да изразходи 20 ГБ месечно, та да има нужда от още бърз нет! Поне моята логика е такава. Освен това титуляра решава какъв достъп да предостави до приложението.

Оказа се, че малката у дома не включва WiFi.
След като, изразходи нета на максимална скорост, Виваком ти пращат еднократно смс, с който те питат:Искаш ли 100 Мб за 1лв без ДДС ? След еднократно съгласие, получаваш 
100 Мб. След това автоматично ти пускат, след изразходваните 100Мб, по 100Мб срещу 1,20лв. И така. 

Най-неприятното е че, тези всички тяхни служители, не работят за хората. Ами си мислят че, работят в магазините и фирмите на бащите си. Без да си дават сметката че, след време ще ги изритат, като кучета и никой няма да им каже:
"Мерси, че си прецакал толкова хора"
Цитирай
#28

Не само това, но като ги изритат, ще ги цакат и тях :-)
Аз никога не съм си позволявал да цакам с евтини номера клиенти.
Най-важното е клиента да остане доволен и да се върне, тогава и компанията печели
Печели не само финансово, но и репутация.
Тези компании имат толкова много услуги и толкова много възможни варианти за сделка,
че винаги може и двете страни да са доволни, но нямат контрол,
а и някои от младите мениджъри вървят на 2 метра от земята
и си мислят че са хванали господ за шлифера.
Вече е нормално едно семейство да има 100+ лева за услуги при мобилен оператор
Предлагат се телевизия, интернет, няколко плана за членовете на семейството,
а ако има и устройства на изплащане + сега модерното плащане през електронен портфейл
сумите нарастват още. Когато загубиш този който взима решенията в едно семейство,
ти губиш цялото семейство като абонати. Та проблемите на служителите тепърва
ще стават много сериозни с миграцията на клиенти. Личи си и по текучеството.
Цитирай
#29

Затова сина ми се махна от Хенди (а1). Трябваше да лъже хората, и вършеше дребни услуги, като настройки и т.н. , което не му било работа. Ама бабите доволни и носят баница(домашна) за всички. Stolt Затова сега като влезе баща ми да плаща сметка, и го подхванат от вратата казва: внукът ми ви е колега, той се занимава с моите планове! Сагата приключва, но това си е истината, двамата отиват в офис, сина ми избира, баща ми подписва.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

В Петък получих писмо от Омбудсмана относно жалба за начисляване на услуги към номера на дете, което ползва Myki и което техническо няма как да се абонира за въпросните услуги към Виваком. Номерът вече е на предплатена карта към А1, заради тези шмекерии на оранжевите, но пък и институцията омбудсман е тръгнала да я кара по тъча. Общо взето отговорът е преразказ на становището на Виваком:
От предоставените данни става ясно, че всички услуги в месечната сметка да реално ползвани, а изпращаните от номер 0878хххххх СМС-и за "Новини и класирания от Формула 1" са коректно отчетени. Предвид това, от страна на оператора не намират основание за преразглеждане на задълженията ви..."

Имам чувството че при Мая Манолова омбудсмана изпипваше по-добре нещата.
Тъпо е да приемаш обяснението на мобилен оператор за чиста монета,
без да си зададеш въпроса дали изобщо е възможно това да стане технически
Никое Myki не може да получава стандартен SMS, може да получава текстово съобщение през специален app и то само от номера в листата на часовника. Никоя подобна услуга за платени SMS не може да бъде функционална на такъв часовник
Омбудсмана явно не е разбрал, че мен не ми пука за няколкото левчета откраднати от сметката на 8 годишно дете, а съм подал сигнал защото това е лоша практика, която се упражнява от години от мобилните оператори.
Цитирай
#31

Какво да очакваш от държавни институции и органи - те във всяко отношение са тотално изостанали, незаинтересовани и корумпирани. Смятай дали и какви специалисти имат в тази сфера, че да се занимават с подобен род проблеми. То това е все едно КАТ да пита при ПТП виновника за мнение и да заложи на него (примерно, а и не е като да не го правят понякога).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)