Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Класация на най-нерентабилни смартфони от гледна точка на инвест?
#26

Аз не мога да си обясня от къде и защо идва това обезценяване при андроид. Ако е някой китаец ок, но самсунг, хуавей (над тях имам наблюдения) Цените падат страшно бързо. Когато исках да си продавам хуавея беше на два месеца. Взех го за 1600 не можах да го продам за повече от 850лв и накрая реших да си го запазя и без това използвам и двете операционни. Galaxy Note 9 го купих за 1900 успях да го продам за 700.... Единствената ми логика е поддъжката на Епъл и за това цената да държи. Iphone 8, 64гб. след година позлване го продадох за 1000 а го взех за 1450 мисля.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
Аксесоари
#27

Моето мнение е че айфоните имат репутация на надеждни телефони с по малко проблеми и затова държат по висока цена на старо.Брат ми ползва само айфони от 4 до XS Max и винаги го е продавал 2 пъти по скъпо от моя HTC 10 за 180лв на 3 години и айфон 6s +380лв пак на 3 години и при сони z1 пак беше същото
Цитирай
#28

Причината е продукти на килограм, заливащи през няколко седмици пазарите.
Huawei за миналата година са пуснали цели 55 модела, за 2018-та 37 модела!
Oppo-40, за 2018-та 27 модела.
Samsung-38, за 2018-та 26.
XIAOMI-34, за 2018-та 23.
LG-20, за 2018-та 18.
Motorola-16, за 2018-та 11.
Nokia-14, за 2018-та 15.

И сега...
Google-4. За 2018-та само два модела!
Apple-само 3 ! 2018-та година отново само 3 модела.
Като си залял пазарите с океан от телефони и има огромен избор от модели, че и с всяка година увеличаваш още бройката на моделите си, най-нормалното е цените да падат здраво.
Цитирай
#29

(2020-03-16, 09:05:25)greensmoke7777 написа:  Да ти кажа, аз на няколко пъти съм излизал на печалба с продажби на телефони.
За едната проба.
Просто ги купих на смешни цени от чужбина и тука ги продадох на добра печалба.
Много хора правят така, това са супербързи печалби, но на мен не ми се занимава.
Така че инвестициите в смартфони с цел печалби са повече от нормални и реални, но темата е за друго.
Аз от такива като теб никога не бих си купил телефон купуван от чужбина. Важаща гаранция има само за айфоните от чужбина и тя е само година а за останалите марки няма. Мисля че в България вече няма балъци, които да купуват такива апарати тъй като от където и да го погледнеш си е набутване. Да, печелеше се като си вземеш последен модел телефон от Англия и го обявиш за откраднат. Продаваш го у нас , а в Англия ти го заменят с чисто нов. В обявата за продажба пишеш че си забравил документите за покупка в Англия или че не си имал място в багажа за тях.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
Цитирай
#30

(2020-03-16, 12:29:24)DoryanY написа:  Моето мнение е че айфоните имат репутация на надеждни телефони с по малко проблеми и затова държат по висока цена на старо.Брат ми ползва само айфони от 4 до XS Max и винаги го е продавал 2 пъти по скъпо от моя HTC 10 за 180лв на 3 години и айфон 6s +380лв пак на 3 години и при сони z1 пак беше същото
Да, ама брат ти е купил Айфона за 2500лв, а твоето Htc си го купил за 700лв чисто нов.
Даже, ако теглиш чертата твоето Htc е държало повече цена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#31

(2020-03-15, 21:39:24)Roskoo написа:  Никога не съм виждал смисъл във влагането на много пари за ново устройство. Sad
Така е, защото вече дори за сравнително скромна сума пари човек може спокойно да се сдобие със смартфон, който ще предложи отлична производителност, комфортно дълъг живот на батерията и нелоша камера.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#32

HTC 10 вървеше 1350 лв и си беше скъп телефон за 2016 г Айнон 6с+ около 1700лв но те му ги донасят от щатите а там са по евтини, тук не помня колко вървяха.Сега OLX се напълни с айфони, те са най много като бройка и поевтиняха.Общо взето трудно се продава,пазара е пренаситен и за да продадеш стария телефон трябва да намаляш.
Цитирай
#33

Тия в олх са без айклауд повечето! Т.е. крадени и работа няма да свършат, затова и са толкова ефтини. А има хора които не са запознати и гризват дръвцето. Докато не започне да има рейтинг и коментари в олх, така както в ибей и амазон, ще има много измами и клиета няма да е защитен.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#34

victore дай няколко обяви на тия iPhone да ги видим с комплект от всичко и важаща гаранция, не да видиш най-евтините обяви без гаранция и каквото и да е от комплекта. Общо взето ако искаш iPhone, който има всичко, дори и втора употреба, си е скъп, а пък тези счупените и без документи, който иска да се връзва, но после ще плати двойно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#35

И едни обяви ли не можете да видите?
добре:
https://www.olx.bg/ad/iphone-xs-max-256g...8;promoted
https://www.olx.bg/ad/iphone-xs-max-256g...eb29e7ffd5

1200-1220 лв, без пазарене, без гледане и без баене, просто влезнах и намерих.
ТОЗИ телефон миналата година струваше 2500лв НАЙ-МАЛКО за 256ГБ.

В малко късмет и пазарене може да намериш и на по-евтина цена.

На същата цена ще и е 11 Pro Max 256gb март2021.

Както беше със Айфон Х и с Айфон 7 плюс и тн.

На ти и 512гб, ако ти е малко.
https://www.olx.bg/ad/iphone-xs-max-512g...e3438eed57
1249лв

Миналата година 512гб беше 2990лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bobby34
Цитирай
#36

Я намери и за Samsung Galaxy S10+ и си спомни, че тръгна от 1900лв. в olx, а сега се продава за https://www.olx.bg/ad/samsung-s10-plus-1...2c9b51abfd
 https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s10...738f452610  Вижда се, че чисто нов или ползван 1 месец, е по евтин от iPhone, който е ползван вече една година.
https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s10...012c571d32 А път тук се вижда, че като е тръгнал от 1900лв. губиш 1050лв.
И какво сега, ще се лъжем за 100, 200лв. ли, ползвай ги тия телефони, не ни доказвай нищо, никой няма да откажеш да купи каквото иска.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Именно.Самсунг губиш 1100лв.
Айфон губиш 2500-1250= 1250лв
Кое е повече?
А за 512гб губиш доволно 1500лв за година.
2900-1400= 1500лв
И за кое, точно спориш?
Аз ползвам всичко, това какво общо има?
Темата е за загубите и инвестициите и по някакв причина се твърди, че Епъл не губи от цената си, а всъщност това въобще не е така.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bobby34, fifth_root, martoo, OliQueenBG
Цитирай
#38

Ама дори Андроид устройствата да се обезценяват малко повече от епълските, какво от това? Ако някой държи да прави далавери с такива го разбирам, но немалко хора купуват и не ги интересува колко ще струва след Х време.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#39

Не виждам какъв е проблема с обезценяването, ако даден потребител е като мен и не си продава устройствата (в повечето случаи ги давам на родителите си). Аз си купувам устройство което ми харесва и никога не съм мислел, че губя пари с него. Като цяло с всяка нова техника или автомобил губиш пари с покупката им, но това не бива да ви спира от покупката им. Щом нещо ти харесва го купуваш, все пак нямаме 100 живота.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 7 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • BeyondHorizont, fifth_root, martoo, milss, NaniG, pepy1, VikeZ
Цитирай
#40

victore, това е едната страна на монетата, я виж едни iPhone XR, че струва колкото един Samsung Galaxy S10+, а за Samsung Galaxy S9+ да не говорим. Ето това се опитваме да ти кажем няколко човека, че се обезценява по-бавно, дори и да падне цената в по-горните ти примери, тя се закотвя, докато при Android пада постепенно.
Но oliqueen е прав, с всичко, което си купиш ще загубиш пари, важното е да ти харесва, ако ще мислиш с колко си се набутал, по-добре не купувай нищо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#41

Добре, дай да видим.
iPhone Xr излезе септември 2018 на цена за около 1500лв.
Днес варира за около 800-850лв в зависимост от състоянието.
По същото време излезе долу-горе излезе и Note 9 за около 1800лв нов в магазините.
Като Ноута е флагман, а Xr е орязан модел с доста старомоден екран.
Днес Ноут 9 се намира за около 700лв.
Загубата в този случай е повече за Ноут- така е.
Прав си.
Но, за Xs и Xs max загубата за една година е поразителна- почти 1500лв.

Който си сменя Айфона като мен всяка година търпи сериозни загуби, ако могат да се нарекат такива.
Цитирай
#42

Именно, кога излезе той, а кога излезе Samsung Galaxy S10+ и цената е еднаква, това означава обезценяване, но в ползва на кой, ти кажи. Не ми се спами вече, какво да ти обяснявам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#43

Хазарте, пак пишеш ей така, колкото да си чешеш пръстите. iPhone XR излезе 6-7 месеца след Samsung Galaxy S9+  и то поне с едни 300-400 лева повече, а сега е само със 140 по скъп от Самсунга.


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Bobby34
Цитирай
#44

(2020-03-16, 13:22:36)tonus написа:  Аз от такива като теб никога не бих си купил телефон купуван от чужбина. Важаща гаранция има само за айфоните от чужбина и тя е само година а за останалите марки няма. Мисля че в България вече няма балъци, които да купуват такива апарати тъй като от където и да го погледнеш си е набутване. Да, печелеше се като си вземеш последен модел телефон от Англия и го обявиш за откраднат. Продаваш го у нас , а в Англия ти го заменят с чисто нов. В обявата за продажба пишеш че си забравил документите за покупка в Англия или че не си имал място в багажа за тях.
Човече ти на коя планета и в кой век живееш? Всеки телефон закупен от ЕС има гаранция към производителя във всяка една страна от ЕС. Самсунг, Сони, Хуауей, LG и т.н. все тая дали си го взел от Италия, Германия или Испания - гаранцията им важи в оторизиран сервиз на съответната марка в България.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#45

mils ние говорим за olx, виж в същия сайт, че S10+ е 1250лв. iPhone XS е 1220лв., а XS Max е 1500лв. Какво да сравняваме.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#46

Изчакай да се задържи карантината още две-три седмици и като няма работа и приходи ще видиш какво и на какви цени ще излезе в ОЛХ....може би тогава някои хора ще оценят какво и кое е истински ценно /не визирам никого конкретно/

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай
#47

Живи и здрави да сме само, да минем това проклятие и никой в този форум да не види зло.
Всичко друго е бошлаф.
[-] 6 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • anatol06, Dikich, milss, NaniG, vargala81, zviara
Цитирай
#48

(2020-03-16, 22:00:03)nowhere написа:  Човече ти на коя планета и в кой век живееш? Всеки телефон закупен от ЕС има гаранция към производителя във всяка една страна от ЕС. Самсунг, Сони, Хуауей, LG и т.н. все тая дали си го взел от Италия, Германия или Испания - гаранцията им важи в оторизиран сервиз на съответната марка в България.
Планетата е Земя, държавата е България в официален сервиз на Самсунг отказаха гаранционен ремонт на познати с С8 преди време и Ноут 9 в края на 2019, съответно от Англия и Испания с документи за покупка и гаранция. Само ти си вярвай във великия ЕС и на измислените права които ти дава, а реално само ти вкарва ограничения които и самите истински европейци не спазват.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#49

хахахахахахаххахаха ти каза вица на деня, ползвал съм гаранция ма Хуауей закупен от Испания, както и на Самсунг закупен от Германия и въобще не е ставало на въпрод. Отказали били ремонт на негови познати хахахахах, че то дори на Хуауей като им провериш гаранцията в сайта си пише за кои държави е валидна. Аз да си вярвам? Май ти си вярваш, че живееш по бай Тошово време... не важали гаранциите от ЕС в ЕС Big Grin Сигурно и шофьорската книжка и личната карта не ми важат?

Ако не твойте познати (ако въобще има такива или просто искаш да докажеш нещо с измишльотини) са им отказали ремонт, последното нещо ще е било, защото не са купени от България, ако са били потрошени есествено, че няма да ги приемат гаранципнно. А понеже виждам, че си много отворен - искаш ли да се обадиш на Самсунг България и дс ги питаш дали, ако си купиш телефон от Германкя и имаш документ за покупка дали ще ти уважат гаранцията тук? Ама да запишеш разговора и да го постнеш тук, да може да чуем всички как не важи. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#50

Предвид рецесията, в която влезе света + последиците от корона вируса, в момента покупката на всеки телефон е нерентабилна (изключвам по необходимост т.е. стар телефон, който е умрял и прочие).
Казано с черен хумор: колко броя тоалетна хартия ще струва един флагман? Big Grin

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)