Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Класация на най-нерентабилни смартфони от гледна точка на инвест?
#51

Ако не беше ограничения живот на батериите и умишленото спъване на телефоните чрез зловредни ъпдейти, определено пазарът нямаше да е така оживен... В общи линии това ме е мотивирало за смяна досега. Казано простичко: "това вече за нищо не става!".

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#52

То си е до човек, мен принципно ме мотивира нов телефон, защото ме кефи. Затова за 2 години смених около 10 телефона. Не, че св гордея, ама мания....

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#53

То, ако не беше мания, нямаше да сме тук.
Цитирай
#54

(2020-03-15, 22:29:14)hazART написа:  Хора не пишете глупости, как ще фалира LG, бизнесът им с телефони може да бъде спрян, но LG няма да фалира щом го поддържа, макар и на загуба толкова години.
Е ти сравняваш чисто нов iPhone с такъв втора употреба, сравни след година пак с чисто нов.
https://www.technomarket.bg/telefoni/app...y-09167655 Я виж тук.
https://www.technomarket.bg/telefoni/sam...s-09170132 Я виж тук.
Е ти ако ги гледаш тия ще излезне, че LG хич не се обезценяват. Я виж LG G6, стартира на 1300, три год. по-късно е 1200  Big Grin https://www.technomarket.bg/telefoni/lg-...0-09154344
А относно фалита на LG, или по-точно прогнозите, че мобилното подразделение ще фалира, се говори от 5 год. ама още не са.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#55

Има кой да ги дотира, не ги мислете...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#56

(2020-03-17, 23:34:25)vargala81 написа:  А относно фалита на LG, или по-точно прогнозите, че мобилното подразделение ще фалира, се говори от 5 год. ама още не са.
LG няма да фалира въпреки, че мобилният им бизнес е на загуба. Все пак в другите сфери се справят повече от добре и компанията може да компенсира загубите. Да не забравяме, че в ръководството им има хора които отговарят за финансите и са си направили сметка иначе до сега да бяха прекратили производството на мобилни телефони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#57

От няколко години не предлагат нищо интересно, просто ги подминавам.
Не знам какво виждате в тях.
Всяка една фирма си има някакъв плюс, в тях не виждам нищо "иновативно" и привлекателно.
V20 и V30 беше най-красивият им телефон, от тогава дори и не съм ги виждал по магазините.
Цитирай
#58

(2020-03-18, 21:58:18)Victormihov написа:  От няколко години не предлагат нищо интересно, просто ги подминавам.
Не знам какво виждате в тях.
Всяка една фирма си има някакъв плюс, в тях не виждам нищо "иновативно" и привлекателно.
V20 и V30 беше най-красивият им телефон, от тогава дори и не съм ги виждал по магазините.

Откъм иновативност винаги са били класи над другите, има какво да се види по моделите им. Откъм маркетинг - най-зле. Но с последните няколко модела и те не знаят в каква посока са хванали, освен че изгубиха индивидуалността си. Но въпреки всички добри думи ме изгубиха.
Цитирай
#59

До към V30 наистина предлагаха иновации, но в момента се лутат и не могат да намерят място на пазара. Да не забравяме, че първо LG предложиха: 3D дисплей, QHD резолюция, авто фокус с инфрачервен порт, вторият спомагателен дисплей в V10. Според мен, ако сменят ръководството си в мобилното подразделение и променят маркетинга си отново ще заемат полагащото им се място.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#60

(2020-03-19, 10:45:17)OliQueenBG написа:  ....Според мен, ако сменят ръководството си в мобилното подразделение и променят маркетинга си отново ще заемат полагащото им се място.
И при HTC опитаха със същото, ама нещо не им провървя.

 
Цитирай
#61

Кои са най-бавно обезценяващите се модели смартфони - нова класация за месец юни. На първо място е Huawei Mate 40 Pro Plus с индекс на запазване на остатъчната стойност 76.68. На второто място е iPhone12 Pro с индекс 76.48, следван от Huawei Mate 40 Pro с резултат 75.73. В топ-10 на тази своеобразна класация могат да се видят шест модела на Huawei, три iPhone и смартфона Xiaomi Mi 10 Ultra.
[Изображение: 7760b6da3ca8.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#62

Не бях попадал на тази тема, но сега я прегледах - набързо. Едно не разбрах.

2018 година си купих апарат за 200 лева (модел - 2017).
С колко процента се е обезценил - за 3,5 години???

В OLX и на други места са над 100 лева.

(2020-03-16, 20:02:37)OliQueenBG написа:  Не виждам какъв е проблема с обезценяването, ако даден потребител е като мен и не си продава устройствата (в повечето случаи ги давам на родителите си). Аз си купувам устройство което ми харесва и никога не съм мислел, че губя пари с него. Като цяло с всяка нова техника или автомобил губиш пари с покупката им, но това не бива да ви спира от покупката им. Щом нещо ти харесва го купуваш, все пак нямаме 100 живота.

„Едно време децата износваха старите дрехи на големите, сега големите износват старите телефони на децата.“

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#63

Вероятно трябва да платиш на някой да го ползва... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#64

(2020-03-15, 22:29:14)hazART написа:  Хора не пишете глупости, как ще фалира LG, бизнесът им с телефони може да бъде спрян, но LG няма да фалира щом го поддържа, макар и на загуба толкова години.
Е ти сравняваш чисто нов iPhone с такъв втора употреба, сравни след година пак с чисто нов.
https://www.technomarket.bg/telefoni/app...y-09167655 Я виж тук.
https://www.technomarket.bg/telefoni/sam...s-09170132 Я виж тук.

Ето, че бизнеса им със смартфони си фалира.
Цитирай
#65

(2020-03-19, 10:45:17)OliQueenBG написа:  До към V30 наистина предлагаха иновации, но в момента се лутат и не могат да намерят място на пазара. Да не забравяме, че първо LG предложиха: 3D дисплей, QHD резолюция, авто фокус с инфрачервен порт, вторият спомагателен дисплей в V10. Според мен, ако сменят ръководството си в мобилното подразделение и променят маркетинга си отново ще заемат полагащото им се място.
Мене ме кефеха мултимедийните бутони (увеличаване и намаляване на звука) в G2/G3/G4 . Супер удобно беше . За онова време този телефон беше направо чук !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#66

Беше неудобно само, когато е в кола на стойка, ползваш за навигация или друго и трябва да се промени силата на звука...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#67

(2020-03-19, 10:45:17)OliQueenBG написа:  променят маркетинга си отново ще заемат полагащото им се място.

И с кое "им се полага"??? Миля че място на пазара не се полага а се заслужава! Не си конкурентен... отпадаш.  Няма полагаемо се място видиш ли щото са еди коя си марка.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Victormihov, VikeZ
Цитирай
#68

Повечето фирми за смартфони си "кретат" на пазара.
Sony, Nokia, Htc, Motorola, OnePlus и тн.
Останаха две фирми с хубав пазар и който "държат" цена.
Цитирай
#69

(2021-07-30, 09:29:57)Victormihov написа:  Повечето фирми за смартфони си "кретат" на пазара.
Sony, Nokia, Htc, Motorola, OnePlus и тн.
Брандове като OnePlus, Motorola и Nokia могат само да се похвалят с добри резултати на реализирани смартфони в САЩ докато заемат освободения от LG пазар. Постижението на OnePlus изглежда особено забележимо, защото компанията е успяла да увеличи доставките си с цели 428%. За това са помогнали моделите N100 и N10 5G при оператора Metro, а при T-Mobile са се предлагали премиум моделите OnePlus 9 и 9 Pro.
[Изображение: 577624ec45c4.jpg]
Източник:>>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • pezilink
Цитирай
#70

Според отчета за 2021 година на британската компания musicMagpie устройствата на Apple поевтиняват най-бавно, докато устройствата на Huawei за две години губят 87% от цената си.

[Изображение: 39eb6f9d671c.jpg]
Източник

 
Цитирай
#71

Най-бързо се сгромолясва Шиаоми, а тези непознатите фирми като Реалме, оппо и там другите измислени с по 300вата зареждане цената им умира след 2 месеца.
Цитирай
#72

На Huawei новите модели от високия клас,които са без услугите на гугъл,в ОЛХ се продават доста под цената им,почти нови модели.На хората им писва от ограниченията и гледат да ги продадат,същото беше и с П30-П30 ПРО,когато Хуавей получиха забрана да използват гугъл,но после хората спряха да ги продават масово и цената се стабилизира.

Huawei P30
Цитирай
#73

Да, защото P30 и P30 pro не влезна в черният списък и си остана с Гугъл.
Разгледах го и аз p40 pro въртя въртя из тези менюта, нищо познато няма, няма гугъл, няма поща, няма ютуб, за мен това не е смартфон, дори в Китай ползват Гугъл.


Силно ограничен модел също се води Айфон, но се продава като хляб.
Цитирай
#74

Но има всичко, което един потребител желае, за разлика от хуавея. Не че няма алтернативи, но когато дадеш 2000+ за устройство искаш да го ползваш, а не да му правиш магии за да го ползваш! А от какво е ограничен? Ползвал си и двете системи, би ли сравнил моля.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#75

Не ми се влизат във фермани и чаршафи, айфона една мелодия не можеш да смениш като хората и не е 2000+, а по-скоро 3500+.
aod, пръстов отпечатък, сд карта, отворен софтуер, бавно зареждане, type c, няма истински мултитаскинг и както ли не....
Списъка е дълъг дълъг.
Ако се интересуваш, по на бира, за да ти го покажа на живо, ако ползваш Шиаоми за 90$ можеш да пуснеш телевизора в бара с вградения си инфрачервен порт и съвсем да ме закопаеш...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)