Анкета: Използвате ли телефона си за навигация на дълги разстояния? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото не ми се купува специално GPS устройство
78.57%
44
78.57%
Не, защото разчитам на специално GPS устройство
14.29%
8
14.29%
Не, защото разчитам на пътните табели
3.57%
2
3.57%
Да, използвам го за връзка с Android Auto/Apple CarPlay
3.57%
2
3.57%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли телефона си за навигация на дълги разстояния?
#1

[Изображение: apple-maps-bike-sharing-update.jpg]

Използвате ли телефона си за навигация на дълги разстояния?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

И на къси даже.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#3

Гъвкава възможност е и лесна за актуализиране, сравняване, избор. Удобство отвсякъде. На всякакви разстояния. Smile Особено непознат маршрут да предвиждам завоите.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Тази анкета имам чувството, че нещо не съм я измислил добре, щом досега само един е гласувал, ако искате я изтрийте.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

(2020-03-17, 19:04:47)hazART написа:  Тази анкета имам чувството, че нещо не съм я измислил добре, щом досега само един е гласувал, ако искате я изтрийте.

Хазарт, много опции бре човек, над 5 мин. ми отне да ги изчета всичките Big Grin Съкратих ги на 3, мисля че са напълно достатъчно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#6

Аз гласувам с първия отговор. На времето имах една евтина китайска навигация, ама това беше още преди смартфоните. Така и не можах да и ъпдейтна картите, не че тогава имаше какво да се ъпдейтна специално за България. Но в момента смартфоните се справят много добре (не съм се изгубил до сега) и не виждам смисъл да давам пари за специално GPS устройство.
Ако си вадих хляба с шофиране, тогава да.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Гласа в анкетата го има, мнението изтрито - а защо? Все тая. Wink

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#8

@vargala81 то първо замисъла и беше друг, но после реших да я разширявам, като добавих повече опции, а от тези опции можеха да станат две анкети. Тази ако може да я изтриеш, ще направя нова на друга тема, но тази моля те я махни. По нататък ще я направя по-добре, а скоро ще направя нова, ако намеря време, но тази ако може да я махнеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

проблема на дълъг път, особено през лятото, е че телефона прегрява. Защото трябва да го и зареждаш.
Така че аз като тръгвам гледам да е зареден напълно апарата и държа екрана изключен долу на сянка някъде под таблото и слушам гласовите инструкции.
Екрана се включва само в краен случай ако се объркам.
Самостоятелните навигации са сметнати да работят постоянно с включен екран. Имах една HP навигация. Нямаше никакви грижи и зиме и лете. Само че разправия с картите постоянно.
Цитирай
#10

Гласувах с 2-ри отговор защото липсва опция, че ползвам нави на телефона когато не го открия на GPS-а

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#11

@georgekodinov  Аз ги слагам пред дясната средна духалка и климатикът ги кара да умират от студ, съответно тела е на зарядното. даже сега обмислям едно безжично такова, че да не си играя с кабели по бензиностанциите.

Нещо такова:


Прикачени файлове Миниатюри
   

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

(2020-03-18, 07:13:34)Sokolchev написа:  Гласувах с 2-ри отговор защото липсва опция, че ползвам нави на телефона когато не го открия на GPS-а
Защото анкетата е редактирана и ако преди си гласувал с опция 2, гласа ти е останал на нея, но тя вече е с др. ими.
Натискате отказ от избор и след това гласувате отново с една от трите опции!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

(2020-03-18, 10:01:21)alexbg67 написа:  @georgekodinov  Аз ги слагам пред дясната средна духалка и климатикът ги кара да умират от студ, съответно тела е на зарядното. даже сега обмислям едно безжично такова, че да не си играя с кабели по бензиностанциите.

Нещо такова:


опитах. Ама ми са слаби ламелите на парното. И счупих единия с тези холдери. А и освен това е на слънце така
Цитирай
#14

Не, и в двете коли имам навигации. А градско не ползвам изобщо, понякога е тъпо като попадна в задръстване, ама е още по тъпо да знам къде отивам и да си пусна навигация.

Единственото което правя ако знам къде отивам, но се съмнявам за задръстване е да погледна картата преди да тръгна за да знам дали да заобиколя ако има задръстване.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

Да и още как, работи невероятно, даже много по-добре от Gps устройство.
Имам безжично зарядно закрепям го от където духа климатика, слагам музика ютуб без рекламиSmile, пускам waze, слагам климатик на студ и тръгвам.
Може да карам с часове, навигира с глас, екрана е включен, климатика върви, музиката думка, като иска да каже нещо, музика намаля, чувам накъде да завия и музика пак се увеличаваSmile
Супер удобно.
Дори ползвам Гпс и към места които знам къде са, да спестя задръстванияSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

Навигацията от телефона Waze се ползвам винаги, дори да знам отлично къде отивам, но за трафика на момента няма по-добро.
Безжичното стойка си стои удобна за ползване на ~10 см отдясно на волана. При включен дисплей телефона използва само стандартно зареждане, така, че fastchage не е необходим. Към момента зарежданото е малко повече от изразходваното, от ~ 80% при тръгване след 3 часа работещ Waze е 85% при пристигане.  Имам и навигация на колата, но въпреки че се обновява 2 пъти годишо не е същото както с трафика.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#17

Лятото дойде, хората започнаха да пътуват, да ъпдейтна темата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#18

На мен понеже работата му е свързана с пътуване, ползвам нон стоп навигацията уейз. Много ми помага в лоши атмосферни условия, като мъгла, път без осветление(тези с такова са лукс) и силен снеговалеж. Но всички имат един недостатък- не се стараеш да помниш непознат път!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

Имам безжичен Android auto. Докато вляза в колата и Waze вече е на екрана. Удобно е да гледам ако има задръствания около мен. Така да се каже ползвам го повече за в града в пасивен режим. За дълги пътища обаче ползвам гугъл мапс. Уейза нещо не се справя ако обстановката пред теб се е променила да преизчисли пътя.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#20

При мен уейз работи без проблем с преизчисляване на маршрута. Онзи ден пътувах до морето, и на връщане имаше катастрофа и тапа преди Пловдив. Преизчисли си, даде друг маршрут през селата, не го послушах и чаках 45мин в жегата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#21

(2020-03-17, 19:04:47)hazART написа:  Тази анкета имам чувството, че нещо не съм я измислил добре, щом досега само един е гласувал, ако искате я изтрийте.

Забравил си опцията  "Използвам Wase заради известията'.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

Ако се налага - да. В повечето случаи обаче ползвам приложението на TomTom. Google Maps за мен боклук.

Лично мнение.
Цитирай
#23

(2023-07-02, 19:03:36)pepy1 написа:  Но всички имат един недостатък- не се стараеш да помниш непознат път!

При мен - няма начин да шофирам по непознат път и да не го запомня. Ако само се возя е друго.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#24

Отговорът ми по-скоро е между първия и втория - ползвам евтин телефон с голям дисплей, купен само и единствено за навигация, не съм му слагал сим-карта. Убедих се по трудния начин, че това е най-удачният начин за навигиране.
Цитирай
#25

(2023-07-03, 07:15:07)L1892 написа:  Отговорът ми по-скоро е между първия и втория - ползвам евтин телефон с голям дисплей, купен само и единствено за навигация, не съм му слагал сим-карта. Убедих се по трудния начин, че това е най-удачният начин за навигиране.

Щом е без сим карта - откъде Интернет?
Ще кажеш '"офлайн карти", но навигацията не е само география.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)