Анкета: Използвате ли телефона си за навигация на дълги разстояния? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото не ми се купува специално GPS устройство
78.57%
44
78.57%
Не, защото разчитам на специално GPS устройство
14.29%
8
14.29%
Не, защото разчитам на пътните табели
3.57%
2
3.57%
Да, използвам го за връзка с Android Auto/Apple CarPlay
3.57%
2
3.57%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли телефона си за навигация на дълги разстояния?
#26

На мен навигация ми е нужна, за да ме заведе от А до Б. И го прави. Винаги. За другото си има ... друго.

П.П. Актуализирам офлайн картите преди всяко пътуване, което ще рече най-малко веднъж седмично. Е, не ми показва трафика към момента, но и да имам такава информация, и да нямам - все тая, по-бързо няма да стигна.

За какво ми е сим карта, интернетът ми е без ограничения тук, но мина ли границата, веднага ми идва "А1 ви уведомява, че лимитът ...". При това без да отчитам, че в почти всички погранични райони се оцелява малко трудно без активирани роуминг и данни. Всъщност, не малко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
Аксесоари
#27

Навигацията е отживелица, освен ако не си файтонджия.
Ползвам само картата на гмапс, за да видя къде е заведение/магазин или нещо.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#28

Имам си томтом 6250 с вградена сим карта и лайф трафик анонс плюс камери. Няма телефон който може да го замести.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#29

С личната кола пътувам по около 20 хил. км годишно, може би още 5 служебно. И още 5 като си направим екскурзия с приятели и rentAcar.
От доста години ползвам предимно Waze Smile и съм изключително доволен.
(Да харчи батерия, но го ползвам с wireless charging стойка или с Android Auto).

Предимствата са актуалната пътна обстановка обновявана не само само от трафика информацията за съответната старна, но и от всички Waze и Google Maps потребители (Waze е на Google от 2013) в РЕАЛНО ВРЕМЕ - т.е. ако пред Вас Waze (или Google Maps) отбележат проблем, обект, задръстване, спряла кола, полиция, затваряне, други... - много бързо същото се отразява на ползвателите на Waze (частично и Google Maps), чийто навигационен път преминава през същата тази точка на отбелязаното. Също така преминавайки от там последващите може да потвърдят наличието на съобитието/проблема или вече е отпаднало/лисва.

Ползвам го дори за познати маршрути и кратки разтояни дори и в градовете, които познавам много добре, защото ми помага да спестя време и излишни емоции, понякога и средства, за участъците където знаците не са актуализирани. В Германия примерно слизането от магистралата е нещо, което не е често срещано, но няколкото пъти, в които Waze ме посветва да мина през алтернатвното междуселко шосе ми е спестило доста часове в тапи (поради катастрафа или задръствания в час пик).

При пътуване извън ЕС (применро Турция, Сърбия) си взимам някоя eSIM за интернет, поне по GB за всеки ден - всичко се случва, за няколко лева (4,5,6), които ще платя - дори да се наложи един разговор или едно търсене в интернет през мобилни данни да направя - ще ми излезе повече!!!

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#30

(2023-07-04, 09:34:06)Чо написа:  Предимствата са актуалната пътна обстановка обновявана не само само от трафика информацията за съответната старна, но и от всички Waze и Google Maps потребители (Waze е на Google от 2013) в РЕАЛНО ВРЕМЕ - т.е. ако пред Вас Waze (или Google Maps) отбележат проблем, обект, задръстване, спряла кола, полиция, затваряне, други... - много бързо същото се отразява на ползвателите на Waze (частично и Google Maps), чийто навигационен път преминава през същата тази точка на отбелязаното. Също така преминавайки от там последващите може да потвърдят наличието на съобитието/проблема или вече е отпаднало/лисва.

За това ми беше мисълта. Минавал съм покрай ПТП - още никой не беше отишъл (полиция, бърза помощ), което вече беше маркирано.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#31

От 2013 год. ползвам Гармин nuvi 3597 LMT, и до ден днешен си работи безупречно, с доживотен абонамент съм, много съм доволен от него, а смартфона ми го използвам активно за ориентация главно в градска среда, когато не съм с колата и да намеря даден магазин, институция, адрес и т.н., гармина е много удобен и точен при пътувания с кола.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#32

Преди време ползвах Here WeGo, защото показваше всичко точно, но се отказах, защото няколко пъти не можа да преизчисли пътя толкова добре колкото Google Maps и се отказах. Оттогава ползвам основно Google Maps и прехвърлям на Waze когато преценя, че има нужда, основно да следя пътната обстановка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#33

Има чувството, че чета две отделни геми.

Пэ едната - навигация ползвам само "на къси разстояния " - когато търся конкретен адрес, обект или маршрут.

Иначе ползвам Waze през цялото пътуване, за да ви информирам за ограничения,  инциденти, трафик и патрули. За маршрутите си има достатъчно табели.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#34

Да, Waze през AA. Основно заради триноги.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Denissxx за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)