Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слаба мобилна мрежа на село - софтуерно решение?
#1

На селото ни имаме А1 - с чиния - само телевизия. За Нет не сме мислили засега...
Има ли начин да се подобри мобилния интернет? Доскоро дори разговорите (Виваком) бяха трудни (само в определени места), но сега са се подобрили нещата (даже мислехме за някакъв усилвател...).  Но вече може да се говори и в къщата, но интернета го няма.
Брат ми гледа основно видеа.
  Някакъв буфериран app (който да сваля страницата или видеото) - или ще се наложи  нещо хардуерно за да се усили сигнала...но става вече скъпо.
 Не ни се обвързва с нови договори (net box) а и там не се стои постоянно (но не се знае )
Апарата е Huawei Nova 5"

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#2

Да подобриш мобилния нет??? Само и единствено оператора може да направи това. Явно сигнала там е доста слаб щом е имало проблем и с телефонията. Явно мястото е затънтено и нямат интерес да развиват мрежата там.
Иначе за видеата - сваляш и гледаш офлайн
Цитирай
#3

свали си един торент клиент.
Цитирай
#4

(2020-03-23, 06:27:37)vaso22 написа:  Да подобриш мобилния нет??? Само и единствено оператора може да направи това. Явно сигнала там е доста слаб щом е имало проблем и с телефонията. Явно мястото е затънтено и нямат интерес да развиват мрежата там.
Иначе за видеата - сваляш и гледаш офлайн
През Хрома ли да ги сваля?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#5

Какво точно искаш да свалиш? Youtube видеа или? Ако са филми през торент или през компютър.
Цитирай
#6

Edit:
Днес ми каза, че на едно място в къщата ловял, но с хендсфриито (даже и клипове...). Някакво по-бейсик решение не може ли да се измисли (локално), защото не ми се ще да прибягвам до такива неща: 

Или нещо софтуерно - да даунлодва (видеа, теми) макар и с минамален сигнал за пренос на мобилни данни.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)