Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 30 Pro- впечатляващ флагман на неустоима цена

@milenvn
https://www.mediamarkt.de/de/product/_xi...46692.html
Това е нещо като немския Технополис.
https://www.technopolis.bg/bg//Mobilni-t...=Grid&sort=
А това е нашия Трхнополис. Цените са идентични, и с включен ДДС!
Разбирам, че всеки иска да си купи по евтино стоката, но това е положението по "легалния" начин.
Цитирай
Аксесоари

^ Нали това казвам и аз??? Че за Ми 10 се спазва обявената официална цена за Европа, а за Poco F2 Pro- НЕ. Продават с 200 лв. надценка над нея!

И се водят официален партньор на дистрибутора Солитрон, следователно и те имат участие в измамата!! Крайно време е да се смени този дистрибутор за България и/или да се добавят няколко такива!


Цитирай

Напомням новината от премиерата за Европа на модела, когато бяха обявени официалните цени с включени всички данъци и такси:

https://www.gsmarena.com/poco_f2_pro_unv...-43150.php



[Изображение: 30600167.jpg]

Някой ако знае дали данъчните се занимават с такъв тип измами и  си заслужава да се подаде сигнал до тях, моля да сподели.


Цитирай

Доколкото си спомням и преди имаше драми със Солитрон, даже някой им беше писал мейл, ако не се лъжа, за солените надценки.

Докато вносителят е монопол, ще е така явно...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Еми да де Вито? Точно това казваме, че за този модел е спазена официалната цена от производителя (ОЧЕВИДНО С ВКЛЮЧЕН ДДС), която е €799 или 1600лв. а в същото време обявената цена за Покото от €499 се трансформира в 1200лв. би ли ми казал как става номера?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Няма значение 1000 или 1200. Наблюдавам продажбите в Али на някои модели: MIx 3, Mi note 10, Mi 10.... Всичките тези модели не се радват на голямо търсене. Цената им е пределно висока и в долари. При Poco F2 положението ще е същото. Това, което ги държи на пазара, са евтинджосите на Редми Ноте моделите.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Всеки от големите брандове печели най-много от средният и ниският клас апарати, не от флагманите. Xiaomi с нищо не са по-различни.

Милене, малко се престараваш с измамите, жалбите, партньорства, дистрибуции, кой какъв е - обявените цени за Европа са RRP, търговците могат да си продават за колкото решат, това е свободен пазар и няма ограничения. Съвсем нормално е да са намерили ограничено количество бройки от Технополис и да си продават на колкото решат, изборът дали да купим си е наш. Не всеки иска да спести 200-300 лв за китайски апарат, а си има хора, които искат да влязат в магазина и да си го вземат. А и това не е айфон та да има опашки за него, Поко си е, огромен апарат с ограничен брой таргет клиенти Wink.
Xiaomi не е като другите популярни брандове и моделът им за дистрибуция е много объркан, на места гледат да продават директно, на места през търговски партньори и на места като България им е все тая дали продават, затова и нямат търговски партньор - мисля, че ще ме разбереш Wink.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

На никой нямаше да му направи впечатление, ако някое гаражно магазинче внесе отнякъде 1000 бройки от модела и ги продава ако иска и на 2000 лв. Тук обаче говорим за голяма търговска верига, официален партньор на дистрибутора за България, където всички телефони са с официален произход, със сигурна гаранция (доколкото съществува това понятие в Бг) и на препоръчителните за Европа цени!!

Не може да си официален партньор и да продаваш на каквото цена ти скимне. Има си търговска отстъпка и то много добра, достигаща до 30 % от крайната препоръчителна цена на модела. Това са някакви абсурди, които само тук са възможни. Че даже има хора, които защитават това безумие, все едно някъде в Европа се правят такива простотии...

Както и да е, поне обърнахме внимание на дефектите в българската търговска система. Аз лично отдавна съм бойкотирал такива търговци, надявам се да ставаме все повече нормалните потребители и това в крайна сметка да доведе до коригирането на тези изкривявания на пазара, за да получат и българските клиенти европейско обслужване и цени.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • nowhere
Цитирай

Не виждам някой да защитава и одобрява "завишената" цена, а че това е положението.
Целия ни "спор" е на сляпо, защото не знаем оснвни елементи за маржовете на доставчика и продавача.
За едно съм сигурен обаче, всички искат да си продадат стоката, а не да я затварят в буркани.
Погледни го и от другата страна - може да е такава цената с цел голямо "намаление" след месец примерно. Не всички са като вас тук да следят по сайтовете и да гледат представянето на телефоните, и да са информирани какви са цените препоръчани от производителя.
Има и друго нещо - този телефон с какво е по добър от п30 про, че да струва 1000+лв. Идкам да кажа, че Технополис мисли за тези неща и определено не иска вложени 100к примерно в апарати, които ще седят по рафтовете.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

Съгласен съм с milen, всеки от нас си е намерил начин, по който да купува изгодно. Аз например купувам от OLX чисто нови телефони, които са неразпечатвани и с гаранция от оператор, те пък ги купуват от Aliexpress. Добре е да се купи и с план, но аз не си сменявам телефона точно на две години, за да ми е оферта. А и не виждам причина, защо пък трябва да купуваме от Технотата, които продават с надути цени, защо трябва да ме интересува те какво правят, за да ти продават на тия цени, да не би да ми го плащат половината. И преди някой да ми каже, не може всеки да прави като вас, аз какво да направя и другите тук, като хората са коне с капаци и че в Технотата ги цакат с излишни пари, както ние се интересуваме така може всеки да направи, не изисква много.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Хайде на четките и баданарките. Big Grin Излезе ревюто на GSMArena https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_...w-2116.php
Само 219 грама. Thick and heavy body.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Размерите и теглото са му нормални спрямо флагмани, струващи по около 2500 лв. Друг въпрос е, че взеха да премахват неща и да смаляват SoC, пък телефоните започнаха да надебеляват, освен че взеха и по-тежки да стават, но да кажем, че последното е заради големите батерии.
Цитирай

Тежи колкото Iphone 11 Pro Max. Демек тухла и половина. Навремето именно заради теглото избрах мейт 10 про пред Xs Max.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2020-06-04, 12:48:11)fifth_root написа:  но да кажем, че последното е заради големите батерии.
От батерия, от 4 антени за 5г и за 4г. Друг е въпроса, че антените за 4г няма да вършат кой знае каква работа освен леко подобрение в приемания сигнал на 1800мхз и 2100мхз

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Сложат ли 5000 батерия, нещата отиват над 230гр и 1 см дебелина. Изскачащата камерa е излишна, както и тежаща. Със стъклен протектор спокойно отива на 250 g.
Гледам S20+ тежи 186 g, Poco F2 Pro e 219 g. Какво толкова тежи в този китаец? Дори и е орязан откъм екстри.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • aladin
Цитирай

Poco F2 Pro - Пълен обзор

 
Цитирай

Колеги,  3 месеца след представянето на модела, той достигна реалната си цена- 670 лв. с включена доставка с DHL без митница директно до вратата на вашият дом. Пазарувайки през интернет, избягвате и големите търговски надценки на веригите в БГ, достигащи до 30 % от крайната цена и заплащани изцяло от нас, потребителите! Повече инфо в темата за покупка на модела:

Poco F2 Pro за 670 лв. с доставка с DHL без митница директно до вашият дом


[-] 5 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • fifth_root, gazara74, kalin.krasimirov, ronnie72, TNTKZ
Цитирай

(2020-08-16, 11:30:55)milenvn написа:  Колеги,  3 месеца след представянето на модела, той достигна реалната си цена- 670 лв. с включена доставка с DHL без митница директно до вратата на вашият дом. Пазарувайки през интернет, избягвате и големите търговски надценки на веригите в БГ, достигащи до 30 % от крайната цена и заплащани изцяло от нас, потребителите! Повече инфо в темата за покупка на модела:

Poco F2 Pro за 670 лв. с доставка с DHL без митница директно до вашият дом

То хубаво, но какво правим ако след месец пожълтее екрана или се прояви друг фабричен дефект. Да,рядко се случва, но се случва. Има ли гаранция и кой ще я поеме? Ясно е, че нашите търговци са като автоджамбазите, но някак си да изръсиш 600-1000 лв и да нямаш гаранция е кофти.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Еми всеки сам си преценя. Тук от официалния вносител за 128 ГБ версия на дребно в магазина 999лв. Всичко под тази цена (+- 50лв.) е така да се каже внесен по другия начин , което автоматично ти прави гаранцията само на хартия. Честно казано човек сам си изкарва парите и решава как да ги вложи , но за разлика от над 300 лв. аз лично бих рискувал.
П.С.
Има ли някакви проблеми със дисплейте на Poco f2 , че нещо май съм поизтървал темите ? Благодаря.

[-] 3 потребители изказват благодарност на logmax за това мнение:
  • kalin.krasimirov, milenvn, ronnie72
Цитирай

Отзиви за проблем с дисплеите не съм срещал нито в нашите, нито в чуждите форуми. Разбира се, някаква вероятност за това винаги съществува. Но при цена на телефона от 670 лв., да се платят още 330 лв. отгоре за "сигурна гаранция" в България НЕ ми се струва оправдано.  

Хубавото е, че все повече хора откриват предимствата на онлайн пазаруването и избягването на търговските вериги в Бг, застинали с огромните си търговски надценки в миналият век. Никой не е длъжен да плаща огромните 30 % надценка, всеки един онлайн магазин може да работи чудесно и с 10 % надценка. Магазините в Алиекспрес все повече се развиват- от тази година масово предлагат изпращане на стоката от складове в Испания и Полша. Отзивите на купувачите за това колко бързо пристига пратката от склада в Полша са много добри: до Хърватска за 4 дни, до България за 7 дни и до самата Полша за един ден! Това е бъдещето!


[-] 6 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • fifth_root, kalin.krasimirov, martoo, milss, ronnie72, TNTKZ
Цитирай

Нали точно това е предимството на това, че се интересуваме от телефони, да знаем как да ги вземем по-евтино пък било то от OLX, Aliexpress и други.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Хем съм съгласен с написаното ама не на 100% . Реално да , бг веригите много скъпо продават . В чужбина е по-евтино а българският търговец нали е тарикат и гледа да вземе колкото се може повече пари ! Да ама винаги има вероятност нещо да му стане на телефонът и после какво правим ? Пращаме телефона по пощата до Китай и обратно , отидоха 50-60 дни ! Да не говорим , че не може да се праща телефон с батерия (а на повечето сегашно време не могат да се махнат ако не се разглоби целият телефон) . Не подкрепям българските търговци да искат 20-30% повече само и само , че ще има гаранция , но пък да рискувам да дам 700 лева за телефон и да се моля за 2 години да изкара без дефекти/проблеми . Това не е окей . Затова може би е най-добре от някакъв сайт като amazon да се вземе където има международна гаранция . Поне знаеш , че и да го пратиш за 4-5 дни е при сервиза . То тука има мъка като идеш в някой сервиз , каму ли в друга държава !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • Spellbound91
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)