Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 30 Pro- впечатляващ флагман на неустоима цена
#76

(2020-05-12, 19:23:49)hamilcar написа:  Някой разбра ли коя камера са сложили? С това 8К видео бие малко на K30 Pro Zoom Edition, но не се чух нищо за стабилизацията каква е.
Камера - 64MP сензор Sony IMX686 с оптическа стабилизация, 13MP с ултраширокоъгълен обектив, 5MP телемакро камера с автофокус и 2MP за боке ефекти.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
Аксесоари
#77

Не е зуума

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#78

На поко няма OIS
само Zoom има.

https://www.poco.net/global/poco-f2-pro/specs/
Същото съм го проверил и в GSM Arena.

Aма 130$ отгоре за един Ois... не знам дали си струва
Цитирай
#79

1к за дръглива камера - мерси Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#80

(2020-05-13, 09:08:43)nowhere написа:  1к за дръглива камера - мерси Smile
Не е така - за всеки влак си има пътници.

 
Цитирай
#81

Съгласен Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#82

С OIS - 2К...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#83

(2020-05-13, 09:08:43)nowhere написа:  1к за дръглива камера - мерси Smile

Чак пък дръглива...
Цитирай
#84

Технополис са пуснали модела на супер спекулативната цена от 1200 лв.: https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579498

НЕ КУПУВАЙТЕ!! Това е чиста измама!! Официалната цена, обявена от Xiaomi за Европа е 1000 лв. В случая за бой са наглеците от Технополис и дистрибутора Солитрон, които "съвсем случайно" нямат обявена цена на сайта си за модела...

Преди година имаше интервю на изпълнителният директор на Солитрон, в което той се оплакваше, че пазара им намалява заради "международната конкуренция" (да се чете Алиекспрес). Е как няма да намалява при такива измамни практики, хората да не са идиоти...


[-] 9 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, doktorra, gazara74, kalin.krasimirov, master89q, nowhere, ss_23, TNTKZ, Victormihov
Цитирай
#85

Ами да - Xiaomi са обявили цена 1000лв. и с ДДС-то става 1200лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#86

И на мен ми се струва нормална цената. Технополис са си нещастници като цяло, но в случая обвинението, че са "измамници", е сериозно необосновано. Както колегата е казал, има 20% ДДС. Не е приятно, но такъв е закона. Поне имаш някаква реална двугодишна гаранция.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#87

Технотата са вариант да го купиш на фирма, иначе всички телефони са мното скъпи там, по-добре от оператор с план или от OLX, чисто нов и неразпечатван с гаранция от оператор или от Aliexpress.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#88

Написаха го 1000 лв + 20 % ДДС =1200. Мислене, поуспокой топката ! Не сме футболни запалянковци да1 се лим като за световно ! По онлайн веригите е 1000 лв. и ясно защо Smile Така е при всички телефони Smile
Цитирай
#89

Грешни са ви сметките с това ДДС. Каквато цена са обявили, трябва да е такава. Ми10 го обявиха €799 и навсякъде е толкова в Европа, Ми 10 Про го обявиха €999 и навсякъде е толкова. Миналата година, като обявиха Ми9 на цена €449/499 пак си беше толкова навсякъде.

Още го няма в Амазон и в другите популярни магазини в Европа, но като се появи, ще видите, че ще си е на цена от €499.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 3 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • kalin.krasimirov, milenvn, ronnie72
Цитирай
#90

(2020-05-23, 16:19:18)gurcayy написа:  И на мен ми се струва нормална цената. Технополис са си нещастници като цяло, но в случая обвинението, че са "измамници", е сериозно необосновано. Както колегата е казал, има 20% ДДС. Не е приятно, но такъв е закона. Поне имаш някаква реална двугодишна гаранция.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Само не ми хвали гаранция. Минал през сервиз, сглобката не е същата. За големи ел. уреди - бива.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#91

Аз не съм казал, че сервизите са супер, а че имаш някаква реална гаранция. Аз съм сменял дисплей в сервиза на Хуавей и нямам забележки относно сглобката. Водоустойчивостта си е същата.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#92

То излиза, че май по-добре да си вземеш един Mi Note 10.
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#93

(2020-05-23, 17:20:53)nowhere написа:  Грешни са ви сметките с това ДДС. Каквато цена са обявили, трябва да е такава. Ми10 го обявиха €799 и навсякъде е толкова в Европа, Ми 10 Про го обявиха €999 и навсякъде  е толкова. Миналата година, като обявиха Ми9 на цена €449/499 пак си беше толкова навсякъде.

Още го няма в Амазон и в другите популярни магазини в Европа, но като се появи, ще видите, че ще си е на цена от €499.
Това са онлайн магазини ? Имат ли ДДС... Питам за България  Smile Smile Smile 
Цитирай
#94

Може и аз да се бъркам, знам ли. Не съм обръщал голямо внимание на RRP от производителите дали включват ДДС в нея или не. Ще е добре някой по-запознат да се включи. Аз мисля, че не включва, понеже във всяка държава ставката е различна. Някъде е 12%, 18%, 20%...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#95

(2020-05-23, 17:20:53)nowhere написа:  Грешни са ви сметките с това ДДС. Каквато цена са обявили, трябва да е такава. Ми10 го обявиха €799 и навсякъде е толкова в Европа, Ми 10 Про го обявиха €999 и навсякъде  е толкова. Миналата година, като обявиха Ми9 на цена €449/499 пак си беше толкова навсякъде.

Точно така. Официалните цени за Европа винаги включват ДДС-то. Определено това е опит на някои некадърни мениджъри да спечелят от желанието на първите потребители да притежават модела.

Навсякъде в Европа, с нов модел се правят промоции и подаръци, намалява се цената първите дни, само нашите търгаши винаги надуват надценката до небесата... Как пък 30 години вече не се научиха да правят нормален бизнес. С банките е така, с горивата и с какво ли не още.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, doktorra
Цитирай
#96

@Boby13 За България не знам, но Амазоне онлайн магазин и си имат ДДС, като в същото време продават телефоните на официалните им цени. Следователно, какъв е извода?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#97

Така е вероятно, но надали е 20 ? Зная, че в техно веригите е 20 % по-скъпо от нашите онлайн магазини Smile
Цитирай
#98

Защо сравнявате Амазон с Технополис?
Без да споменаваме, че Амазон сигурно на ден продава толкова телефона, колкото Технополис зарежда за цяла България. Съответно купува на съвсем различни цени.
А и не е задължително да начислява ддс, защото използва дропшипинг, а Технополис внася и има всичко на склад.
Колко са им реални цените няма да коментирам, но надали са толкова тъпи, че сами да си саботират бизнеса с нереално високи цени.
Ако бяхме в нотмална държава щях да ви запитам, защо трябва да пълните гушата на китайците, а не на собствената си държава....предполагам, че ме разбрахте.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#99

Има обявена официална цена от Xiaomi за Европа. Тя е 1000 лв. и включва всички данъци и такси. По същият начин, както е обявена за MI 10. Въпроса е кой товари българските потребители с едни 200 лв. отгоре...

И друго- как пък един път нашите търгаши не пуснаха промоция в началото на продажбите, както в другите страни??? Отстъпка от търговската надценка, маркетингови активности, фитнес гривна подарък и т.н.- варианти много. Но нашите търгаши не само са безумно алчни, те и понятие си нямат как се върти бизнес по европейски.

Така че хората ще продължат да пазаруват от Алиекспрес, където в момента модела излиза 900 лв. с включена доставка с DHL без митница директно до вратата на вашият дом. Разбира се, всеки е свободен да плати 300 лв. отгоре на "българският бизнес" Smile


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, kalin.krasimirov, VikeZ
Цитирай

@"Vi70" Вито аз досега фактура от Амазон без ДДС на нея не съм получавал, а ти?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)