Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем прехвърляне снимки P30
#1

Здравейте, чрез Phone clone, си прехвърлих всичко от Huawei P20 на Р30, но снимките в Галерията (all photos) се запаметиха в разбъркан ред. Дали някой е имал подобен проблем и как го е решил? Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно ги е прехвърлило без метаданните. Защо просто не си ги свалиш от единия телефон на компютър и след това от там на другия...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

И аз имам същият проблем само , че като направя бекъп и после го върна . Пак идват в разбъркан ред . Явно галерията ги подрежда по-време и то като ги качва всичките наведнъж и се разбъркват .
Цитирай
#4

(2020-03-23, 18:26:22)ivan_vylka написа:  Явно ги е прехвърлило без метаданните. Защо просто не си ги свалиш от единия телефон на компютър и след това от там на другия...
Не знам как точно да го направя, тъй като на компютъра не виждам такъв фолдър All photos, има ги раздробени на Camera, screenshots и др. А реално самите фолдъри са си по дата, само в общата са се разбъркали..
Цитирай
#5

Всяка снимка си има данни към нея, ти си ги прехвърли всичките заедно, после телефона сам ще си ги подреди.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#6

Търсиш папка DCIM на телефона там са снимките.Копираш на лаптопа в папка и от там на другия телефон.
Цитирай
#7

(2020-03-23, 18:40:56)vesska написа:  Не знам как точно да го направя, тъй като на компютъра не виждам такъв фолдър All photos, има ги раздробени на Camera, screenshots и др. А реално самите фолдъри са си по дата, само в общата са се разбъркали..
Нещо такова. [Изображение: 2287bc99e90f669a9b11c2736050ccea.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

Прехвърлих само папката DCIM на компютъра и оттам на телефона, но нищо не се промени Sad
Цитирай
#9

Виж сега, снимки заснети с телефона ще си се подредят по дата, но снимки получени по Messenger, Viber и т.н. ще ти излезнат с днешна дата най-отгоре, защото такива снимки, получени през чат приложение нямат метаданни към тях. Нали само те са разбъркани, а не всичките?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

В папката, която се казва Camera, всички са си по дати, а в папката, която се казва All photos, в нея са абсолютно всички снимки, там са разбъркани. Тя включва снимките от camera + всякакви други, но дори и тези които са от камерата не са по дати
Цитирай
#11

Тя тази All Photos е виртуална на самата Галерия и сумира всичко де що е изображение по телефона, стига да няма маркировка *noimage. Така, че не я гледай защото не съществува като физическа директория никъде в телефона. Ако има възможност да зададеш как да ги подреди, експериментирай.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

Няма никакви опции за подреждане. Просто досега съм сменяла телефони и винаги са си излизали подред, а тя ми е най-удобна. Благодаря все пак на всички!
Цитирай
#13

(2020-03-23, 20:50:12)vesska написа:  Прехвърлих само папката DCIM на компютъра и оттам на телефона, но нищо не се промени Sad
Тази папка DCIM я отвори от лаптопа и виж другите папки как са,можеш да ги отвориш.Не прехвърляй цялата DCIM а една по една в другия телефон пак в папката със същото име.После търсиш папката на вайбър -медия и си прехвърляш и от там и така по папките
Цитирай
#14

Трябваше да направиш резервно копие на всичко в huawei cloud. После само влизаш с huawei акаунда и възстановяваш всичко.
Цитирай
#15

Ами аз имах бек ъп и на HiSuite, и с него пробвах. Пак същата работа.

А в Huawei Cloud само 5гб, отдавна е запълнен..
Цитирай
#16

За всичко останало Месинджър, Вайбър, всякакви такива комуникации ОК, но тези от камерата да си загубят exif info_то... Аз, когато мигрирам паметите винаги минавам през настолната машина и после връщам на новото устройство. Но и стоковите галерии не са ми слабост. Явно някъде, нещо е преработено по файловете по време на трансферите.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)