Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

МВР получава безконтролен достъп до нашите устройства и интернет
#26

(2020-03-25, 16:01:37)NoMaD написа:  ........ както и вероятните последствия за част от населението като последствие от тях. .......

Добре. Сподели според теб какви ще са "вероятните последствия" и върху коя "част от населението"? Все пак всеки гледа по различен начин. На мен ще ми е интересна твоята ( а и на други хора) гледна точка.

1916 
Аксесоари
#27

(2020-03-25, 16:01:37)NoMaD написа:  Мой съвет е - четете между редовете, а не това, което виждате писано черно на бяло, дори когато статиите са поръчкови или не.

И аз съм на същото мнение.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
#28

Има и други начини за следене на хората под карантина,например с гривни с GPS като затворниците.Без да се следят телефоните!
#29

(2020-03-25, 16:14:30)milss написа:  Добре. Сподели според теб какви ще са "вероятните последствия" и върху коя "част от населението"? Все пак всеки гледа по различен начин. На мен ще ми е интересна твоята ( а и на други хора) гледна точка.
Ако въпросните поправки в закона останат актуални и приложими към гражданите на България и след като преключи пандемията, ти сам ще имаш възможност да прочетеш в поръчковите статии за "възможните и вероятните последствия", както и за коя "част от населението" става въпрос. Вероятност за "извънредното положение" специално за тези внесени поправки може и да остане за постоянна мярка, но дано да греша и да изляза лош пророк.

 
#30

Не се притеснявай, освен ако не си в карантина за цял живот.
#31

А дали това не са първите звънчета от поправките в новия закон? Big Grin Току що ми пристигна въпросното писмо. Моля, внимавайте какво правите пред компютрите си, особено когато едната ви ръка е свободна от задълженията си:

"Имам вашето видео за онанизъм.
от:
salami.donatio@abv.bg
дата: 25.03.2020 15:01
до:
Recipients (salami.donatio@abv.bg)
Здравейте!

Аз съм хакер, който има достъп до вашата операционна система.
Това означава, че имам пълен достъп до вашия акаунт.
Гледам те вече няколко месеца.

Факт е, че сте били заразени със злонамерен софтуер чрез сайт за възрастни, който сте посетили.

Ако не сте запознати с това, ще ви обясня.
Троянски кон ми предоставя пълен достъп и контрол над компютър или друго устройство.
Това означава, че мога да видя всичко на екрана ви, да включа камерата и микрофона, но вие не знаете за това.

Имам достъп и до всичките ви контакти и цялата ви кореспонденция.

Направих видео, което показва как се задоволявате в лявата половина на екрана, а в дясната половина виждате видеото, което сте гледали.
С едно щракване на мишката мога да изпратя това видео до всички ваши имейли и контакти в социалните мрежи. Мога също да публикувам достъп до цялата ви електронна поща и съобщения, които използвате.

Ако искате да предотвратите това, прехвърлете сумата от (1100 лв.) На моя биткойн адрес (ако не знаете как да направите това, пишете на Google: Купете биткойн).

Моите биткойн адреси (BTC портфейли) са: 12BwchUhxjzoQyVNsYGKFjNgZy3ejSKGSQ

След получаване на плащането, ще изтрия видеоклипа и никога повече няма да ме чуете.
Давам ви 72 часа да платите.
Имам известие за четене на това писмо и таймерът ще работи, когато видите това писмо.

Подаването на жалба някъде няма смисъл, тъй като този имейл не може да бъде проследяван като моя биткойн адрес.
Не правя грешки.

Ако открия, че сте споделили това съобщение с някой друг, видеоклипът ще бъде незабавно разпространен.

На Ваше разположение!"

P.S. Все още обмислям какъв отговор мога да дам на подобно писмо!? Huh

 
#32

(2020-03-25, 11:23:24)milss написа:  @dada_ много точно се е изразил. И аз съм за такива мерки щом нямаме самосъзнание.
Аз не съм, тези "мерки" в един момент ще се обърнат срещу теб. Ако си овца, това си е твоя работа, жалкото е че много овце станаха в тая страна. И на мен ми стана интересно как ще следиш карантинирания ако си остави телефона в тях, а той ще си го остави. И за кой тогава е измислен тоя закон, ами за нас всички, за следене и репресии когато е необходимо за който е необходимо.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
#33

Е как, че посещаваш единствено androidbg.com и написаното е лъжа. Cool
#34

(2020-03-25, 17:21:59)galaxyhopper написа:  Е как, че посещаваш единствено androidbg.com и написаното е лъжа. Cool
Е, това "хакера" няма как да го знае, освен ако наистина не такъв, което обаче силно ме съмнява.

 
#35

Аз редовно получавам фишинг имейли. Например, че ако не актуализирам данните си, банковата ми сметка в "Х" банка, ще бъде закрита. Аз с удоволствие им отвръщам, че ме мързи да отида да я закрия и тъкмо това искам от много време. (А аз сметка нямам там и такъв вид закриване и немислимо. А да не говорим, че изпращачът има старенен или полуперфектен имейл) Big Grin
До сега отговор не съм получавал. Просто се пращат рандом имейли и който клъвне.
#36

(2020-03-25, 17:20:21)nehranimaiko написа:  Аз не съм, тези "мерки" в един момент ще се обърнат срещу теб. Ако си овца, това си е твоя работа, жалкото е че много овце станаха в тая страна. И на мен ми стана интересно как ще следиш карантинирания ако си остави телефона в тях, а той ще си го остави. И за кой тогава е измислен тоя закон, ами за нас всички, за следене и репресии когато е необходимо за който е необходимо.
Точно така. Хора, не бъдете късогледи. Гледайте по-далеч от носа си. Вижте какво става дори и с милиардери. Не че са цвете за мирисане, но държавата реши ли, ще ви унищожи. И това следене е още един инструмент в техните ръце.
Нищо не криели. Ми да ви сложат по една камера вкъщи. Нали нищо нередно не правите, какъв е проблемът да ви гледа някой непрекъснато? Пак казвам - лична свобода! Това е принцип или би следвало да бъде. Не са добре нещата щом има разсъждения от сорта "нека ме следят, нищо не крия". Ограничаването на личната ни свобода ни превръща в роби. Утре, когато не си удобен на някого, ще бъдеш лесно смазан с компромати.
#37

Не става само за хора под карантина.
Утре, като се забрани излизането от дома както е в много други държави
или се излиза със специален протокол ще го използват уж по предназначение
Но бъдете сигурно, че в нашата държава се злоупотребява с всичко
Аз лично съм убеден, че се използват всякакви прийоми за следене на неудобни хора,
както и че всичко се манипулира - от избори, до манипулиране на поредното социологическо проучване
#38

Много филми гледате, на никой не му пука кой си.
Хората ги интересува само да оцелят, вируса е смъртоносен, всички се заразяват и бедни и богати.


***
Няма проблем с камерата вкъщи, но ще се отегчат и ще спрат да гледат след 10минути.

А иначе като правя лоши неща и се срещам с лоши хора си нося нокията с фенерче, като си разменяме номерата 10 минути цъкаме по цифрите докато набафкаме буквите- голям майтап.
Всички лоши хора имат стари телефониSmile
#39

Колко пък да е смъртоносен?
Аз също нямам какво да крия, но не искам никой да влиза в личното ми пространство. Защото от там започва ограничаването на личната свобода. Ама не се изненадвам от реакциите на някои хора. Затова сме на 114 място, мисля, по свобода на словото. Не искаме да сме свободни, не го ценим това и не смятаме, че ни трябва. Следят ли те, могат ли да го правят безконтролно, значи не сме свободни. Чипове в ръчичката? Нямате против, предполагам?[Изображение: c8df59d3d580846650aa5c0bb53e5765.jpg]
#40

(2020-03-25, 12:17:47)galaxyhopper написа:  ЗАКОН за мерките и действията по време на извънредното положение:
"§ 51. Параграф 41 се прилага до отпадане на необходимостта от принудително изпълнение на задължителната изолация и болнично лечение на лица по чл. 61 от Закона за здравето, които са отказали или не изпълняват заповедта за задължителна изолация и лечение."

Първо, данни се предоставят за хора, които са се отказали от задължителна изолация или такива, които са се съгласили, но не я изпълняват. (Пояснява точно определен кръг от лица)

Второ чл. 251б, ал.2 от Закона за електронните съобщения гласи:
(Доп. - ДВ, бр. 97 от 2016 г., в сила от 06.12.2016 г., доп. - ДВ, бр. 7 от 2018 г., доп. - ДВ, бр. 28 от 2020 г., в сила от 24.03.2020 г. до отмяна на извънредното положение).


И за мен тук идва въпроса - до кога се прилагат мерките? До отмяна на извънредното положение, както гласи чл. 251б, ал.2 ЗЕС или до отпадане на необходимостта по параграф 51?

Така излиза, че не за всеки гражданин могат да се искат данни.
Второ, достъп до тези данни са до определен срок (кой от двата срока вече..)

Точно, кратко и ясно! Прочетете го този закон, грамотни хора сте, а не безумните публикации на незнам кой си, които вдигат врява с цел един господ знае каква...
#41

(2020-03-25, 17:07:33)NoMaD написа:  А дали това не са първите звънчета от поправките в новия закон? Big Grin Току що ми пристигна въпросното писмо. Моля, внимавайте какво правите пред компютрите си, особено когато едната ви ръка е свободна от задълженията си:

"Имам вашето видео за онанизъм.
от:
salami.donatio@abv.bg
дата: 25.03.2020 15:01
до:
Recipients (salami.donatio@abv.bg)
Здравейте!

Аз съм хакер, който има достъп до вашата операционна система.
Това означава, че имам пълен достъп до вашия акаунт.
Гледам те вече няколко месеца.

Факт е, че сте били заразени със злонамерен софтуер чрез сайт за възрастни, който сте посетили.

Ако не сте запознати с това, ще ви обясня.
Троянски кон ми предоставя пълен достъп и контрол над компютър или друго устройство.
Това означава, че мога да видя всичко на екрана ви, да включа камерата и микрофона, но вие не знаете за това.

Имам достъп и до всичките ви контакти и цялата ви кореспонденция.

Направих видео, което показва как се задоволявате в лявата половина на екрана, а в дясната половина виждате видеото, което сте гледали.
С едно щракване на мишката мога да изпратя това видео до всички ваши имейли и контакти в социалните мрежи. Мога също да публикувам достъп до цялата ви електронна поща и съобщения, които използвате.

Ако искате да предотвратите това, прехвърлете сумата от (1100 лв.) На моя биткойн адрес (ако не знаете как да направите това, пишете на Google: Купете биткойн).

Моите биткойн адреси (BTC портфейли) са: 12BwchUhxjzoQyVNsYGKFjNgZy3ejSKGSQ

След получаване на плащането, ще изтрия видеоклипа и никога повече няма да ме чуете.
Давам ви 72 часа да платите.
Имам известие за четене на това писмо и таймерът ще работи, когато видите това писмо.

Подаването на жалба някъде няма смисъл, тъй като този имейл не може да бъде проследяван като моя биткойн адрес.
Не правя грешки.

Ако открия, че сте споделили това съобщение с някой друг, видеоклипът ще бъде незабавно разпространен.

На Ваше разположение!"

P.S. Все още обмислям какъв отговор мога да дам на подобно писмо!? Huh

@NoMaD какво ще правиш ? Ще плащаш ли ? Човека може и да не се шегува.
#42

^^ Човека не знам дали се шегува, но се пробва "ако мине" Smile
И мен са ме "снимали" с несъществуващата камера на монитора ми Smile

Sony Z5 Compact.
#43

(2020-03-25, 17:20:21)nehranimaiko написа:  Аз не съм, тези "мерки" в един момент ще се обърнат срещу теб. Ако си овца, това си е твоя работа, жалкото е че много овце станаха в тая страна. И на мен ми стана интересно как ще следиш карантинирания ако си остави телефона в тях, а той ще си го остави. И за кой тогава е измислен тоя закон, ами за нас всички, за следене и репресии когато е необходимо за който е необходимо.

Това ли ти е разбирането, за граждански права и свободи? Да даваш обидни епитети на мислещите различно от теб. За мен твоето мислене е овче.
Добре, овца да съм. Ти като си вълк какво правиш все още в стадото наречено България? Защо не протестирате като ви беше отнето правото да пътувате свободно в собствената си страна? Не е ли същото като следенето?
Заради такова изкривено мислене за права, цяла Европа се напълни с каква ли не сган от където се сетиш. Много хора остават без работа, а аз да тръгна да се притеснявам, че са ме засекли при някое младо гадже и после ще ме изнудват, че ще кажат на жена ми. Или партията Г се възползва от положението срещу партията Б. Ами те са от един дол дренки.
До сега не прочетох един смислен коментар срещу тези мерки. Какви ще са "вероятните последствия" и върху коя "част от населението"? Хайде кажете с какво ще ви ограничат правата ако сте чисти пред закона? Истината е че много хора не искат свобода, а свободия.
@NoMaD, разбрах че можеш да ни заливаш с линкове, но веднъж не съм видял твое лично мнение по нито една тема, включително и тази.

1916 
#44

Тези мерки даже са слаби. Мерките трябва да се засилят драстично със солени глоби, които да се изпълняват, а не да останат само на хартия и никакво излизане без основание.
#45

Виж сега, това, че според теб няма смислени коментари, не означава, че няма такива. Така де, според мен и твоите не са гениални по темата.
Но, всеки има право на мнение и всеки го изразява, СВОБОДНО. Поне на това все още имаме право във форума.
Никой не го интересува теб и младото ти гадже. Освен жена ти, може би. Не само ти имаш такова Wink
Тук говорим за принципи. И след като нямаш нищо да криеш, нямате против и камери вкъщи да ви сложат, пак питам - имате ли против по едно чипче да ви сложат?
#46

(2020-03-25, 21:39:38)anatol06 написа:  @NoMaD какво ще правиш ? Ще плащаш ли ? Човека може и да не се шегува.
С кое се не се шегува? С това което го е измислила болната му фантазия ли?

 
#47

(2020-03-25, 22:39:50)anatol06 написа:  Тези мерки даже са слаби. Мерките трябва да се засилят драстично със солени глоби, които да се изпълняват, а не да останат само на хартия. и никакво излизане без основание.
И? Колко месеца така?
#48

Докато свърши кризата с KOVID19.
#49

(2020-03-25, 22:41:43)anatol06 написа:  Докато свърши кризата с KOVID19.
Ама не ми давай такива отговори неопределени. И сега улиците са пусти. При пълна изолация, която не може да продължи вечно, веднага след това вирусът ще тръгне отново, не се ли натрупа групов имунитет.
Защото в момента нали не си мислите, че заразените са 240. Хиляди са. Парковете, където мога да стоя на въздух на 50 метра от други хора са забранени, но пък направиха метрото през 15 минути и в час пик е пълно.
Е какво да говорим повече за тези мерки?!?
Завод Арсенал съкращава 2000 човека. Рекорден брой заявления на борсата. Колко ще издържат хората без доходи и работа? Ама темата е малко по-друга, макар и свързана.
#50

(2020-03-25, 22:48:02)Bobby34 написа:  Ама не ми давай такива отговори неопределени. 
Ако, знаех кога ще свърши, щях да съм баба Ванга.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)