Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

МВР получава безконтролен достъп до нашите устройства и интернет

(2020-03-30, 21:07:47)nehranimaiko написа:  Ако говоря за себе си, баба ми и дядо ми са купили голям апартамент с 5 стаи с мазе, таван, килер и гараж. След това минал тоя комунизъм и майка ми и баща ми нищо не можаха да купят и аз и сестрата досега нищо не сме купили и няма и да купим. Това е достатъчно да си направя изводи кога е било по-хубаво.

Е тука си прав, но аз не помня баба ми и дядо ми и като цяло ние да сме се чувствали не свободни. Може би това е било преди повече от 30 години.

А моите дядо и баба са имали къща в града. Комунистите им вземат къщата и на нейно място строят блок. Дават им апартамент 4 стаи с мазе и таван (колко щедро). На другите които са имали късмет и не са им взели къщите, днес срещу старата си къща получават по 3 апартамента. Аз от това си правя изводи кога е било по-хубаво.
(2020-03-30, 21:52:36)THAI написа:  Ех тия бийтълс..., който и музикант да попиташ, ще ти каже че по-елементарна музика от тяхната няма.
Текстовете и гласът на ленън са друга тема.
Обаче, друго си е LED Zeppelin, Pink Floyd, дори ранните Iron Maiden. Да не говорим за DIO, Black Sabbath etc.
Стига вече бутайте навсякъде тези бийтълс.

Ами пиша само тях, за да не ставам отегчителен      като теб. Не че съм ги слушал, но приятели ги харесваха и имаха проблем през онези години. Ти и Азис си слушай,ако искаш. 
Бийтълс се пише с главна буква. Мен не ме интересува точно ти как пишеш, обаче гледам, че правиш забележки за такива работи.

1916 
Аксесоари

(2020-03-30, 21:44:30)milss написа:  Съгласен съм с теб само за здравеопазването и образованието.
Нямаше кражби, защото милицията биеше и после питаше, а сега се реве за едно следене. Тогава кой ти признаваше някакви си права. Храната е била истинска и през Х век. Ами хайде да върнем средновековието и инквизицията. Техниката не беше назад за времето си, просто липсваше. Някой трябваше да иде командировка някъде на запад, за да ти донесе един Walkman.Децата и сега са си навън (изключвам последните 2 седмици). За какви ценности говорим за тогава? Всеки втори е бил агент. Съседа ти се усмихва, а зад гърба ти бърза към милицията да докладва, че си слушал Бийтълс ( предполагам от злоба, че не може да си купи банани). Мога да пиша до утре, но няма смисъл. Ако тази система беше най удачната сега Германия, UK, .......
целия свят щеше да е върл комунизъм, а то какво стана?


Елементарно е твоето мислене. Жалко, че се появяват такива тролове като теб и в този форум. Направо започвай да си хвалиш кирливата партия (те всички са от един дол дренки). Като ти липсва върлия комунизъм заминавай за Северна Корея. Изкарай един месец там и пак ми пиши колко е хубаво.

Ти не си виждал опашка за бира, но и аз последните дни не съм видял аптека в която да не продават маски. Щом през комунизма, нямаше право да слушаш Бийтълс, защо сега да нямаш право да излизаш без маска? 
Заплатата ми е малко повече от две средни, а жена ми взема средната (1200лв.). Аз карам кола на 3 год. която купих чисто нова, а съпругата кара кола втора употреба на 8 год. Имаме две деца ( да са живи и здрави). През онези ТЪМНИ ГОДИНИ колко хора ходиха на плаж в Гърция или на пазар в Одрин. Колко семейства имаха по две коли? След 10-15 години ти идва реда за лада. Може и по рано ако чакаш за Фиат (полски). За другите марки които се продаваха е силно казано, че са коли ( Трабант, Вартбург, Шкода). То Опел втора ръка нямаше от къде да се вземе. Не съм ходил бос като нямах Ромика. Но с какво е повече от мен внука на еди кой си партизанин, че той да има а аз не? Имаш пари да си вземеш, но има само за богоизбрани.
Един народ не се държи в покорство с измислени закони, а когато се държи в бедност. Свободата има стойност, само за хората живеещи добре.
То и сега има опашки бре, слушал съм каквото съм си искал и дискотеки имаше, да не сме играли хора там бре. Колко хора могат да си позволят нова кола с честен труд??? То и сега за да имаш нова кола ще я изплащаш 10 години ама ако имаш работа. Ромиката си я имаше по магазините, не се излагайте. Защо ми е да ходя на плаж в Гърция като ние си имаме по-добри или поне имахме, за природата няма пък изобщо да коментирам оня каманяк с нашите прелести.
Виж за последните две изречения няма да споря, много добре написано, само се огледайте около вас за да разберете за кога се отнасят.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


(2020-03-30, 19:52:11)milss написа:  Тези 800лв. ги вземаха малко хора. Баща ми вземаше около 450лв. в завод за машини за хранително-вкусовата промишленост. Майка ми мед. сестра получаваше не повече от 300-350лв. Горе-долу имаше сигурност и някой лев зад гърба, но нямаше какво да се купи. Чакаш за една Лада 10 години. За телевизор пак се чакаше. Банани, портокали и Кока-Кола имаше само за Нова година. За бира се образуваха километрични опашки.Да се сдобиеш с чифт маратонки Ромика беше почти невъзможно ....
 Доста хора са против следенето чрез телефоните и то по-време на карантина, а тогава пращаха в Белене само за един виц. Не разбирам защо ви гони тази носталгия за тези тъмни години. Освен ако сте нямали дядо партизанин, че да сте се ползвали с някакви привилегии.
Някой може и да е вземал 800 лева но повечето вземаха около 300 лв аз съм работил малко преди да свалят строя за 200 лева,баща ми и майка вземаха по 250лв По това време се произвеждаше много продукция но се изнасяше на вънка. Но по магазините имаше дефицит почти на всичко.Месо имаше рядко по магазините,макар че се отглеждаха много животни.Хората да са зависими и да се редят по опашките.А за дрехи да не говорим,по 2 модела и няма избор, дънки само от кореком.Телевизор,пералня,печка само ако имаш твой човек да те ореди иначе ще има да чакаш.Хубавото беше че здравеопазването беше безплатно,имаше работа за всички и нямаше престъпност като сега.Сега имаш избор на всичко каквото ти трябва отиваш и си го купуваш.

(2020-03-30, 21:26:18)THAI написа:   Да ти го обясня с няколко думи:
Баба ти и дядо ти са били пестеливи и предвидливи хора и затова са купили имот.
Майка ти и баща ти са били на принципа - каквото изчука-изпука, разбирай каквото изкарат го изхарчват за кефа си. Затова не са купили имот.
Ти и сестра ти, колкото о да искате да купите няма да можете. Щото мизерните заплати за които работите ви стигат само да ядете боклуците, внос от големите юрупейски братя.

Да внасяме боб и чесън от китай и домати и краставици от турция.
ГолЕма демокрация, голЕма свобода!
Ами така е с едно изключение, с майка ми и баща ми като бяхме малки със сестрата помня че всяка година ходихме на почивки и екскурзии по 4 до 6 пъти с колата+ и двамата сме висшисти... та може би техните пари са отивали по отглеждане на децата а ние нямаме деца и няма как и да гледаме деца. Разликата и сравнението сега с преди е много ясна и категорична. А ония от анадола може да живее в какъвто си иска филм, истината винаги е черно бяла.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

Значи да разбирам, че сте съгласни заради една кола и банани целогодишно, а и менте парцалки да се откажете от качествено и безплатно здравеопазване и образование, (което най-важно за една нация), децата ви да ядат истинска храна и да са здрави, да живеете спокойно, да имаш сигурна работа, постоянни цени и да можеш да си плануваш всичко и т.н. до утре. Не мога да Ви разбера, а и не искам.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


(2020-03-30, 22:18:38)Ивайло69 написа:  То и сега има опашки бре, слушал съм каквото съм си искал и дискотеки имаше, да не сме играли хора там бре. Колко хора могат да си позволят нова кола с честен труд??? То и сега за да имаш нова кола ще я изплащаш 10 години ама ако имаш работа. Ромиката си я имаше по магазините, не се излагайте. Защо ми е да ходя на плаж в Гърция като ние си имаме по-добри или поне имахме, за природата няма пък изобщо да коментирам оня каманяк с нашите прелести.
Виж за последните две изречения няма да споря, много добре написано, само се огледайте около вас за да разберете за кога се отнасят.

Няма да споря. Ти виждаш нещата така, а аз не. Всеки е останал с някакви спомени и впечатления от онези години. Твоите явно са добри, моите не.
Кой ще ме чака да изплащам кола 10 години?  Smile
@DoryanY, точно като теб виждам нещата. Много точно си го написал. Tummenupp

1916 

(2020-03-30, 22:37:25)Ивайло69 написа:  Значи да разбирам, че сте съгласни заради една кола и банани целогодишно, а и менте парцалки да се откажете от качествено и безплатно здравеопазване и образование, (което най-важно за една нация), децата ви да ядат истинска храна и да са здрави, да живеете спокойно, да имаш сигурна работа, постоянни цени и да можеш да си плануваш всичко и т.н. до утре. Не мога да Ви разбера, а и не искам.
Не сме съгласни. Имаш ли предложение как да се върнем 70 години назад.

(2020-03-30, 21:44:30)milss написа:  Съгласен съм с теб само за здравеопазването и образованието.
Нямаше кражби, защото милицията биеше и после питаше, а сега се реве за едно следене. Тогава кой ти признаваше някакви си права. Храната е била истинска и през Х век. Ами хайде да върнем средновековието и инквизицията. Техниката не беше назад за времето си, просто липсваше. Някой трябваше да иде командировка някъде на запад, за да ти донесе един Walkman.Децата и сега са си навън (изключвам последните 2 седмици). За какви ценности говорим за тогава? Всеки втори е бил агент. Съседа ти се усмихва, а зад гърба ти бърза към милицията да докладва, че си слушал Бийтълс ( предполагам от злоба, че не може да си купи банани). Мога да пиша до утре, но няма смисъл. Ако тази система беше най удачната сега Германия, UK, .......
целия свят щеше да е върл комунизъм, а то какво стана?


Елементарно е твоето мислене. Жалко, че се появяват такива тролове като теб и в този форум. Направо започвай да си хвалиш кирливата партия (те всички са от един дол дренки). Като ти липсва върлия комунизъм заминавай за Северна Корея. Изкарай един месец там и пак ми пиши колко е хубаво.

Ти не си виждал опашка за бира, но и аз последните дни не съм видял аптека в която да не продават маски. Щом през комунизма, нямаше право да слушаш Бийтълс, защо сега да нямаш право да излизаш без маска? 
Заплатата ми е малко повече от две средни, а жена ми взема средната (1200лв.). Аз карам кола на 3 год. която купих чисто нова, а съпругата кара кола втора употреба на 8 год. Имаме две деца ( да са живи и здрави). През онези ТЪМНИ ГОДИНИ колко хора ходиха на плаж в Гърция или на пазар в Одрин. Колко семейства имаха по две коли? След 10-15 години ти идва реда за лада. Може и по рано ако чакаш за Фиат (полски). За другите марки които се продаваха е силно казано, че са коли ( Трабант, Вартбург, Шкода). То Опел втора ръка нямаше от къде да се вземе. Не съм ходил бос като нямах Ромика. Но с какво е повече от мен внука на еди кой си партизанин, че той да има а аз не? Имаш пари да си вземеш, но има само за богоизбрани.
Един народ не се държи в покорство с измислени закони, а когато се държи в бедност. Свободата има стойност, само за хората живеещи добре.
Да имаше рестрикции и забрани. Сега все едно няма. Държавата защо не купи нещо руско за отбраната. Не може. Така ни е наредено. Както и тогава. Тогава се ходеше на море по 14 дни и ходеха всички на нашето прекрасно черноморие. Сега със заплата от 1200 лева нито ще отидеш нито пък е прекрасно. С последното изречение обаче си абсолютно прав.
Само една вметка. Колелото на съдбата се върти:когато е измислен автомобила богатите са го имали а бедните са притежавали коне. Като изключим едно малцинство днес е обратното. Това, което имаш не те прави богат. Това, което оставяш-ДА. Да са ни живи и здрави децата!!!

(2020-03-30, 22:42:13)шерлок холмс написа:  Да имаше рестрикции и забрани. Сега все едно няма. Държавата защо не купи нещо руско за отбраната. Не може. Така ни е наредено. Както и тогава. Тогава се ходеше на море по 14 дни и ходеха всички на нашето прекрасно черноморие. Сега със заплата от 1200 лева нито ще отидеш нито пък е прекрасно. С последното изречение обаче си абсолютно прав.
Само една вметка. Колелото на съдбата се върти:когато е измислен автомобила богатите са го имали а бедните са притежавали коне. Като изключим едно малцинство днес е обратното. Това, което имаш не те прави богат. Това, което оставяш-ДА. Да са ни живи и здрави децата!!!
Имаш ли предложение как да се върнем 70 години назад.

Единственото нещо което ми харесва в днешния свят е интернета, просто аз черпя много информация и в професионален план. Ако го нямаше нямаше да знам и 1/10 (да се разбира 1/100) от това което ми е било нужно. В момента буквално можеш да почерпиш знание от практиката на всяка страна във всяка сфера за 15 лв/месец. Тва е, и пак кой знае колко не съм спечелил :д но все пак го ползвам активно.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

(2020-03-30, 22:41:46)anatol06 написа:  Не сме съгласни. Имаш ли предложение как да се върнем 70 години назад.
Няма как, а и не трябва, промени трябваше да има, но не така, не по този начин!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


(2020-03-30, 22:46:42)nehranimaiko написа:  Единственото нещо което ми харесва в днешния свят е интернета, просто аз черпя много информация и в професионален план. Ако го нямаше нямаше да знам и 1/10 (да се разбира 1/100) от това което ми е било нужно. В момента буквално можеш да почерпиш знание от практиката на всяка страна във всяка сфера за 15 лв/месец. Тва е, и пак кой знае колко не съм спечелил :д но все пак го ползвам активно.
Имаш ли предложение как да се върнем 70 години назад.

(2020-03-30, 22:47:48)Ивайло69 написа:  Няма как, а и не трябва, промени трябваше да има, но не така, не по този начин!!!
Тук всички ми се струва сме на едно мнение, освен децата на комунистите ,комунистите, които бяха на ръководни длъжности 1990 г. /когато избухна "демокрацията"/

anatol06
Имаш ли предложение как да се върнем 70 години назад.

Ти сериозно ли?!?
Както е тръгнало скоро ще се върнем много повече от 70 години. 
Ивайло ти отговори, но мисля да се повторя. Човек се учи от грешките си и гледа да не ги повтаря. В онзи строй имаше и хубави неща - защо е нужно да се изопачават и интерпретират от сегашните управляващи. И да не съм голословен за тези със забраната да слушат Бийтълс. Защо Балкантон тогава произвежда плочи с песните им?


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2020-03-30, 23:02:06)шерлок холмс написа:  Както е тръгнало скоро ще се върнем много повече от 70 години. 
Еми, нали това искаш.

(2020-03-30, 22:42:13)шерлок холмс написа:  Да имаше рестрикции и забрани. Сега все едно няма. Държавата защо не купи нещо руско за отбраната. Не може. Така ни е наредено. Както и тогава. Тогава се ходеше на море по 14 дни и ходеха всички на нашето прекрасно черноморие. Сега със заплата от 1200 лева нито ще отидеш нито пък е прекрасно. С последното изречение обаче си абсолютно прав.
Само една вметка. Колелото на съдбата се върти:когато е измислен автомобила богатите са го имали а бедните са притежавали коне. Като изключим едно малцинство днес е обратното. Това, което имаш не те прави богат. Това, което оставяш-ДА. Да са ни живи и здрави децата!!!
Едно време не купувахме нищо американско за отбраната  само руско. Сега  е обратно, само американско и нищо руско. Според мен руските Миг са най-добрите. Правилно казваш, че така ни е наредено. До вчера бяхме със СССР, сега със САЩ, а утре може и с Китай. Незнам защо нямаме балансирани отношения със всички. Слаби политици ли имаме, натиска ту от Русия, ту от САЩ ли е по - голям? 
Нашето черноморие за съжаление няма какво да го коментираме. Презастроено, мръсно. Там се чустват най-добре  западноевропейските  тълпи от алкохолици и наркомани. Идват заради евтиния алкохол и ако може да набият някоя камериерка.

1916 

Не можете ли да разберете, че каквото е било, е било. Хубаво или лошо, това е минало. Това е история.

Абе хора, защо постоянно спорите дали е било по-добре в комунизма или сега? Все е зле- и тогава и сега. Не разбирате ли, че щом се налага да избираме между здравеопазване и банани, значи сме супер зле!!! Защо не сравнявате положението ни тогава с положението на другите държави тогава; положението ни сега с положението на другите държави сега? Погледнете държавите, които винаги са имали право и средства да си купуват банани и маратонки, без това да е за сметка на здравеопазването им (WTF...?) Бедни и безработни в България винаги е имало- и в комунизма, и сега. С богатите е същото. И какви точно коли сравнявате-пак тогава и сега. Ми, сигурна съм, че чисто нова кола с качеството на тогавашен Москвич (който се отваря с ключа на всеки друг Москвич) повечето хора в днешно време могат да си купят... Наистина ли искате да живеем с купища забрани, ама да се утешаваме с думите "е нищо, аз и без това нямам нужда от нещата х, защото нещата у са по-важни; на мен и малко ми стига" и т.н. Ми не, аз не желая изборът ми да се свежда до "имаш пари- нямаш достъп" и "имаш достъп- нямаш пари"...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite

Последните 2 страници се повтарят едни и същи неща (които не са и по темата) така че май е изчерпана темата и я заключвам.

Thai и Chai са с предупреждения за неспазване на добрия тон. Chai е блокиран за втори акаунт.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)