Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем с микрофон Mate 20 pro
#1

Здравейте, 
притежавам от един месец Huawei Mate 20 Pro като го закупих втора ръка. Всичко си работи но има един страшно дразнещ проблем с микрофона при телефония. когато някой ми звънне и вдигна микрофона не се включва веднага ,а след няколко секунди -всеки път.И човека отсреща не ме чува и следва няколко пъти ало ало абе супер досадно. чистих кеш, пробвах през сейф мод, хард ресет и все е така. ако някой е имал подобен проблем и го е решил ще съм благодарен да сподели инфо.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това става обикновено ако си вързан към някое блутут у-во, независимо дали провеждаш разговорите по него. Като вдигнеш има забавяне 1-2 сек докато започнат да те чуват.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Bluetooth е изключен и нямам нищо вързано към телефона и пак има забавяне от 2 секунди. Единственото което не съм пробвал е къстъм ром но нямам познанията да го кача.
Цитирай
#4

Ако е гаранционен го носи да си го трошат в главите. За такъв хардуерен лаг за пръв път чета!.. Ако ти се дискутира повече по проблема можеш да го изложиш и в раздела на модела.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Възможно е и да е проблем в отсрещния{той да има проблем} ако е само с него се случва.Ако може пробвай с друга СИМ карта да не би да е от мрежата
Цитирай
#6

Проблема не е в сим картата ми , тествах с различни карти и различни номера отсреща. Проблема е постоянен и според мен софтуера не включва веднага микрофона.Телефона е в гаранция но има малка пукнатина на стъклото и най вероятно няма да я признаят но ще прибвам
Цитирай
#7

Преди мноооого време имах същия проблем със Sony Experia Sola. Няма оправия. Просто си тръгва по-късно с 2-3 сек. Правих всички дотук описани магарии, е не може и това е. Приготви се да си го ползваш по този начин, докато е телефон.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Някакво приложение за запис на разговорите имаш ли?

XIAOMI A2
Цитирай
#9

Нямам приложение но ще пробвам да инсталирам и да видя каква ще е ситуацията
Цитирай
#10

Може би по-скоро колегата имаше предвид, ако имаш да го махнеш?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

(2020-03-27, 21:04:21)alexbg67 написа:  Може би по-скоро колегата имаше предвид, ако имаш да го махнеш?..
Точно.

XIAOMI A2
Цитирай
#12

Нямам никакво приложение. Дори и след ресет микрофона закъснява.щего нося по гаранция ако не го оправят го продавам

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Изключи вторият микрофон за шумоподтискането, ако имаш тази опция. Може да се бъркат един друг. На по-старите телефони я имаше тази възможност, но в новите май изчезна.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Проблема е решен! В долната част телефона има два микрофона. Един в антенната платка вдясно и един в платката с държачите на сим картите.Втория е бил дефектен и не се е включвал изобщо от там е идвал проблема, че не ме чуваха отсреща .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)