Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ако има доктори, да изкажат мнение
#1

Хора, преди месец и половина, бях 15 дни на легло и 21 дни на антибиотици с диагноза Остър бронхиолит, причинен от респираторно-синцитиален вирус МКБ J21.0. Биха ми 15 дни Метилпреднозолон в д-то и 21 дни пих Флексид и пробиотици. Покрай тая щура паника от коронавируса, трябва ли да мисля, че съм го изкарал без някакви особени усложнения, или да се пазя още повече? 
В амбулаторният ми лист като обективно мнение е написано " Дишане грубо, везикуларно с двустранно пръснати сухи и свиркащи хрипове ".
От тогава до днес, започнах да си кашлям яко и да храча секрет. 
Питам тук компетентните, защото ме  е шубе да ходя при личният лекар.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Как ще е шубе??? В един форум за телефони ли ще питаш за здравен съвет? WTF??? Тва не е сериозно!
Цитирай
#3

Обади му се по телефона и го питай него. Той ще ти каже какво да правиш и къде да ходиш (най-вероятно ще се наложи). Тука как ще си сигурен, че човека зад клавиатурата има компетенции да дава такива съвети... още повече без да е видял епикриза и т.н. (ако е лекар изобщо). Подходи рационално към ситуацията, моля те!

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Най - добрия вариант е да отидеш на лекар. Аз също преди месец изкарах тоя гаден грип, знам за какво става въпрос, седмица на легло. Въпроса е че в състоянието в което си, може би няма значение какво ти има - дали корона или друг грип. Просто потърси истинска медицинска помощ. Носи си там маски, ръкавици и каквото мислиш че ще те предпази специално от короната и така.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#5

При положение, че короната трепе предимно хора с придружаващи тежки респираторни заболявания (каквото е имал неотдавна) връзката с личния лекар е задължителна! Не да се рови във форум за телефони........
Цитирай
#6

Мерси момчета, ще се екипирам здраво, но и по тв казват, ако нямаме симптоми, да не ходим в здравни заведения. Все забравям да му запиша телефона, мислех че съм го записал, но уви не съм

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#7

Виж в регистъра на Български лекарски съюз.
Там трябва да го има в регистрите по областни колегии.
Нищо няма да изгубиш ако провериш!

Или се свържи с локалната структура и помоли да ти го дадат те, ако сам не го намираш. Не вярвам да откажат.

https://blsbg.eu/

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

(2020-03-26, 13:50:04)andreti013 написа:  Виж в регистъра на Български лекарски съюз.
Там трябва да го има в регистрите по областни колегии.
Нищо няма да изгубиш ако провериш!

Или се свържи с локалната структура и помоли да ти го дадат те, ако сам не го намираш. Не вярвам да откажат.

https://blsbg.eu/

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Много благодаря за информацията, сега ще се заровя

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#9

Успех и здраве желая Smile

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Благодаря ти андрети

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)