Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40 Lite - Лични впечатления и коментари

Здравейте! Има ли начин да разберем колко е ползван телефона, след като са му направили хард ресет? Например, на колко цикъла е батерията, общо време разговори, работа на дисплея и ТН.
Цитирай
Аксесоари

Привет на всички с P40 Lite.
Някой има ли решение на Timeline в Google Maps, смисъл location history-програмка, работеща на заден фон, която не е свързана с Google Maps-а? Работата ми е свързана с директни продажби при клиенти и правя много лесно отчетите си в края на месеца с Timeline.
Вече сложих Google Mobile Services (GMS), но не ми излизат пък нотификациите от спортни програми като Sofascore и Livescore. Та ми се ще да пробвам да ползвам телефона без GMS за напред.
Цитирай

Здравейте, насочил съм се към този модел. Надявам се въпросът ми да не е тъп Smile . Не можах да разбера телефонът, може ли да се ползва едновременно с две СИМ карти + карта памет, т.е. слота за картата памет отделен ли е? За модела на самата карта памет разбрах, че не е microSD.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

(2021-02-28, 00:55:33)emoned написа:  Здравейте, насочил съм се към този модел. Надявам се въпросът ми да не е тъп Smile . Не можах да разбера телефонът, може ли да се ползва едновременно с две СИМ карти + карта памет, т.е. слота за картата памет отделен ли е? За модела на самата карта памет разбрах, че не е microSD.
1 карта и 1 памет ако ще се ползват заедно.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • emoned
Цитирай

Телефона е просто пълна греда. Изключително голям почитател съм на марката. Но този модел.... Много зле.. Разочарована съм. Понякога ми идвада го забия в бордюра и да приключа. Забива. Не ми пусканавремвнни ъпдейти на приложенията. Повече от половината не ги поддържа.. Не съм доволна. Изложиха се с този модел.
Цитирай

Lite серията е бюджетна, не знам какво сте очаквали от телефона....

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2021-03-30, 21:29:30)ilinalazarova написа:  Телефона е просто пълна греда. Изключително голям почитател съм на марката. Но този модел.... Много зле.. Разочарована съм. Понякога ми идвада го забия в бордюра и да приключа. Забива. Не ми пусканавремвнни ъпдейти на приложенията. Повече от половината не ги поддържа.. Не съм доволна. Изложиха се с този модел.

Телефона е перфектен , сложете му GMS ако не можете без гугълските неща. Дъщеря ми го има и когато си играя с него не забелязвам разлика с моя мейт 30 про в бързодействието.
Цитирай

Здравейте.Незнайно как и защо сензора за близост на P40lite спря да работи и при разговор дисплея остава активен и не изгасва.Знаете ли как се активира.Никъде в менюто не намерих опцията.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Няма такава опция. Рестартирай и виж дали няма да се оправи. В краен случай хард ресет или сервиз
Цитирай

Ако си сложил скоро протектор на екрана, който е с черни краища е възможно да закрива сензора. Случвало ми се е, ако ли не, следвай инструкциите на колега по горе.
Цитирай

Няма протектор.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Здравейте ! Вчера вадейки тела от джоба си , се беше активирал дисплея... Но това което ме впечатли е светеща в зелено индикация в дясно от слушалката... Понеже бях на открито , не съм сигурен дали се е активирало здраве или карти... Притежавам го от 9/2020... Имам инсталиран VMOS Pro...  Тази индикация я виждам за първи път...

Samsung Galaxy S2 Plus , Alcatel One Touch Idol 2 , Samsung Galaxy J5(6)
Цитирай

Здтасейте. От вчера съм собственик на P40 Lite и съответно веднага почнах с опитите да инсталирам GMS, но за сега всичко без успех. Първо и основно, не мога да даунлоадна версията до 226 или по-стара. Ще съм благодарен ако някой сподели актуална информация. Има доста вида, но на пивечвто в хранилищата са изтрили версиите. Ще съм благодарен и ако някой прати линк или опише метода с флашка с dload папката.
Цитирай

Ако остане време ще се опитам да намеря стара версия, качва се с ОТГ кабел, по друг начин засега не става. Също и процедурата след това по инсталация на GMS. При мен всичко е 6.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Имам ОТГ адаптотор, въпроса е, че нямам гайд, който да следвам. А и друг въпрос. Мен май-вече ми трябват GMS заради Google Drive и classrom, но предполагам второто, става от браузъра. Все пак ще съм изключително доволен, ако поредоставите това инфо. Не съм от тези които не обичат да четът, но нищо смислено, което да ме насочи не открих. Вчера до три вечерта рових из нета и пробвах какви ли не вафианти. ADB ще ми трябва ли ...?

П.п. имам май някаква стара версия, дръпната от някакъв линк, който го беше споделил колега в някаква тема тук. Билда мисля, че беше 130... и нещо. По-стар е от 226.
Цитирай

https://youtu.be/tfT_AGGdZyA колега прегледай този клип
Цитирай

Благодаря. Към момента нямам време, но в неделя мисля да се занимавам с това и ще докладвам какво се случва.
Цитирай

Здравейте, купих такъв телефон на дъщерята още миналата година. Успях да му сложа Гугъл и всичко беше добре. Само че от два, три дне има следния проблем. Когато снимаш с камерата, първоначално снимката се визуализира долу в дясно в малкото кръгче, но после не се отваря от галерия. Все едно не съществува, но и се пази мястото, като празно черно квадратче. По същия начин се получава и с друго изтеглено приложение за камера от маркета. Инъче когато си направи принт скрийн на дисплея, се запазва и визуализира. Също дъщерята каза, че може да снима и да се запазват снимки през разни други приложения като СнапЧат, Вайбър. Моля за съвет от знаещите на какво може да се дължи проблема.
А и още нещо някой път( не винаги) като говорим по телефона, аз я чувам някъкси кънтящо, като с ехо.
Благодаря за съвети предваритено.
Цитирай

Здравейте! Моля някой, който ползва този модел да сподели, дали при повикване снимката на обаждащия се излиза на голям екран или е само в кръгче?
Цитирай

(2021-07-14, 21:18:52)Диляна Лазарова написа:  Здравейте! Моля някой, който ползва този модел да сподели, дали при повикване снимката на обаждащия се излиза на голям екран или е само в кръгче?

Кръгче

The Truth is out there.
Цитирай

Здравейте, някой може ли да ми каже лак да свържа Mi band 6  с телефона. Вчера го купих, а виждам, ще че huawei p40 lite не поддържа приложенията Sad
Цитирай

От къде ги теглите? Аз съм му инсталирал Apk Pure и More apps и вътре намира Mi Fit app. Предполагам ще работи. Аз съм с Honor, което си е хуавей.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Георги Филипов за това мнение:
  • Keri
Цитирай

(2021-07-28, 09:57:35)Георги Филипов написа:  От къде ги теглите? Аз съм му инсталирал Apk Pure и More apps и вътре намира Mi Fit app. Предполагам ще работи. Аз съм с Honor, което си е хуавей.
 Smile 
Благодаря ️ с more apps стана Smile
Цитирай

Аконякой намери решение за навременното получаване на нотификации от MS Teams и прехвърлянето на хронологията от Вайбър, ще съм страшно благодарен. За сега това са ми дертовете от липсата на гугъл.
Цитирай

(2020-03-29, 11:35:06)Смамо, че почти всички приложения са разработени за гугъл, и като няма гугъл е много неприятно... emzo написа:  Ще е един от най-продаваните, особено ако е с издръжлива батерия.

Гугъл не е особено голям проблем.
Само gmail, всичко друго си има алтернативи.

sony xperia C3; asus phonepad 7 ME 175
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)