Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astro Slide 5G - нов телефон с клавиатура
#1

Смартфоните с истинска клавиатура спряха да се произвеждат, а единствените, които успяха да се запазят в това производство са Blackberry Key Series и Fxtec Pro 1. Преди няколко часа компанията Planet Computers(Cosmo Communicator - хибриден телефон, някой го наричат laptop-phone) обяви нов проект, нов телефон с хардуерна клавиатура.
Устройството разполага с 6.53 FHD+ дисплей заедно със слайд за QWERTY клавиатура с подсветка, специален плъзгащ се механизъм - RockUp, при който екрана застава под ъгъла на клавиатурата.
[Изображение: astro-slide-5G-transformer-hinge-1200x675.jpg]

Работи, както под Android 10, така може да работи и с Линукс(бих искал да чуя мнението ви Undecided ).
MediaTek Dimensity 1000(sub-6Ghz 5G), 6GB RAM, 128GB разширяема памет. 4000 mАh батерия, пръстов отпечатък вграден в екрана, както и запазен 3.5мм жак за слушалки. 48МР основна камера, както и 5МР предна. 

[Изображение: 07-Astro-lifestyle.jpg]

Доставките са планувани за Март 2021, като ще струва $911, ако се закупи сега, ще бъде на цена от около $500.
Целта на компанията е да достигне $200.000, като продажбите са започнали преди часове, а вече е покрита 84% от целта, като остават 40 дни до края.

Оставям тук и видеото от промотирането на телефона. 

So uncivilized.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това си е направо мечтаната Nokia E90 Communicator !
Цитирай
#3

(2020-03-31, 11:40:17)THAI написа:  Точно с медиатек и цена 1000 долара, 300 грама тежина и под 400 ppi не представлява интерес за мен.
Точно казано.Идеята е интересна но ми се вижда скъп за това което предлага.Опцията линукс е плюс ,но не е единственият телефон който може да работи под линукс.За проба му сложих на старият oneplus ubuntu touch и си работи, даже добре.
Цитирай
#4

По мое мнение, идеята е по-скоро екзотична или донякъде носталгична по Нокия комуникатор, но не виждам практически смисъл от нея при наличието на гласови асистенти в съвременните апарати дори от нисък клас.
А, да нося тухла в джоба е просто абсурд за мен.
Цитирай
#5

Аз не бих го отказал, но цената е твърде висока.
Ако Nokia изкарат E90 с класическата си клавиатура , но с голям и хубав тъч, последен андроид и тн-това ще се хареса на всички.
Аз веднага бих си го взел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)