Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

В условия на криза ТЮТЮН vs ЦИГАРИ- мнения
#1

Тютюнджиите да се съберем тук.

Някой пуши ли тютюн и какъв, ходих да разгледам как стоят нещата но се оказва че няма никакъв избор на тютю, само 4-5 марки и то един мега силен и един слаб от марка който пак е супер тежък. Изобщо тютюна качествен ли е или не?

Какви са вашите практики по тоя въпрос?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз пуша Дънхил black box и съм много доволен от качеството на тютюна.
Ако намериш кой да ти внася цигари от Турция, но не от безмитната зона... няма такова качество никъде в Европа, без значение марката.
Цитирай
#3

Аз пуша Дънхил Сив но ми казаха че тютюн Дънхил няма.
Става въпрос за тютюн в пакетчета от който да си свиваш цигари.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

Непушач съм, но от колеги знам, че тютюн и хартийка за завиване излиза 2/3 по-ефтино от кутии с цигари на месец! А какъв тютюн ползва не знам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Сигурно излиза по-евтино, не знам, но идеята да си свивам цигари навън ми изглежда от типа на: курим как на фронте.
Може би по-скоро бих ограничил количеството изпушени цигари дневно.
Аз лично пуша по 2 кутии дневно. Ще ми е полезно.
Цитирай
#6

И аз пушех по две кутии на ден, после минах на модерните шитове с нагряване и от две години съм ги спрял напълно. Това е най-еВтиният вариант а и най-добрият за вас самите.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#7

(2020-03-31, 12:48:31)pepy1 написа:  Непушач съм, но от колеги знам, че тютюн и хартийка за завиване излиза 2/3 по-ефтино от кутии с цигари на месец! А какъв тютюн ползва не знам.
Ами да такае, аз от 1 тютюн за 10лв успях да свия 60 цигари значи по 3лв кутията а иначе една кутия е 6лв. Но ми се виждат гадни тютюните които са по магазините, няма никакъв избор.

(2020-03-31, 13:02:54)THAI написа:  Сигурно излиза по-евтино, не знам, но идеята да си свивам цигари навън ми изглежда от типа на: курим как на фронте.
Може би по-скоро бих ограничил количеството изпушени цигари дневно.
Аз лично пуша по 2 кутии дневно. Ще ми е полезно.
Как ще пушиш по 2 кутии дневно? Това не е възможно чисто физически. Аз мисля че 1 е максимума а аз по принцип пуша по 10ц/ден и искам да ги намаля, спират ми дишането а за 40 цигари всеки ден, това ми е нереално. Изхвърляш се малко, признай си.

(2020-03-31, 13:15:03)tonus написа:  И аз пушех по две кутии на ден, после минах на модерните шитове с нагряване и от две години съм ги спрял напълно. Това е най-еВтиният вариант а и най-добрият за вас самите.
И аз бях малко с IQOS но го махнах заради тъпите пластмасови филтри които според мен излиза така че пушиш пластмаса което си е много зле за мъжете специално.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

Съвсем реални са си две кутии, а познавам хора които пушат и по три.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#9

(2020-03-31, 14:52:31)tonus написа:  Съвсем реални са си две кутии, а познавам хора които пушат и по три.
Моят чичо, лека му пръст, пушеше по 5 пакета Арда филтър и изпиваше между 2 и 3 бутилки водка Царевец на ден. Минимум.
Цирозата обаче не му прости.
Цитирай
#10

Бивш пушач съм, пушех по  2 кутии дневно - силни цигари! От около 20.. години -нищо. Тогава мисля имаше около 15 ина вида цигари с вносните. Не твърдя, че тогава са били полезни, но сега са съвсем л....а

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

Аз пуших по 2 кутии цигари (Давидоф бял, от леките) на ден, но 2008-ма ги отказах.
Преди 4-5 години почнах да пуша пури, но и тях ги отказах с времето и твърде рядко паля вече.
Но от 5-6 месеца се запалих по пушенето на лула с хубав тютюн-няма такъв кеф!
Пуша когато ми падне, мога и един месец да не пуша, мога и всеки ден, слагам двойни филтри за всеки случай, пълня си я , паля и в комбинация с отлежал алкохол е идеално.
Последно си купих дървена лула, от круша, много нежно се пуши от нея, преди това пуших от една лула от 19-ти век от морска пяна.
Цитирай
#12

@greensmoke7777
Я пусни един линк към тютюна за лула.
Има ли аромат? Може ли да се намери с автентичния аромат на Кемъл или Ротмънс?

Преди демокрацията съм пробвал лула с истински тютюн на Ротманс за лула... няма такъв кеф.
Цитирай
#13

Като пиех и аз съм откарвал по две кутии на ден, особено на някой купонче. Пушех Парламент или Давидов и от двата вида смърдиш на кочина като се прибереш!
2008 спрях пиенето, 2011 цигарите, след като последните месеци пушех по две три на ден. Всичко ток, спестявам за по един флагман всяка година.

Хахаха, вярно за една ултра на година се спестяват.    
Цитирай
#14

Ако спреш храната, ще спестиш за още флагман и половина.
Ако спреш колата ще спестиш за два флагмана.
Ако спреш тока, водата, тв, нета... Още един флагман в кошницата.
Ако излезеш да живееш в гората или на полянката под блока... Още флагмани в кошницата.

Излиза, че пестейки от всичко, човек може да си купи флагманите на всички производители всяка година.

Да ни е честит живота с флагманите! Tooth
Цитирай
#15

Не може да се пести от всичко, но може да се помисли да спестиш от увреждане на здравето! Разбира се не казвам на пушачите да не пушат. Просто аз съм взел решение за себе си. Не съм станал по-богат, но пък си позволявам други неща вместо цигари Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

Пуших близо 25 години,от 5 съм на вайпове само.Много повече ме задоволяват,и не миришат на лайна,нито кади с гаден мириз.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#17

(2020-03-31, 15:28:56)THAI написа:  @greensmoke7777
Я пусни един линк към тютюна за лула.
Има ли аромат? Може ли да се намери с автентичния аромат на Кемъл или Ротмънс?

Преди демокрацията съм пробвал лула с истински тютюн на Ротманс за лула... няма такъв кеф.

Като начинаещ ползвах Тилбъри с аромат на ванилия, към 10 лв.
Обаче след първия пакет, втори път ароматни тютюни не съм взимал, за мен (лично за мен, да не стане пак някой спор) не е сериозно да пушиш лула и да ухае на ванилийки, шоколадчета, ягодки и тем подобни.
По принцип не съм изцяло против ароматните тютюни, защото има хубави, качествени и по-скъпи тютюни с чудесно преплетени аромати.
След Тилбъри минах на Атлантик, чист, към 20 лв.
Много хубав тютюн, жената ми каза,че става твърде рядък, нямам идея дали е така, но не се вижда често.
После минах на Давидоф-чист, в едни кръгли кутии, към 35 лв.
Сега съм на Самуел, пак чист, 30 лв.
Обичам чистия тютюн, земен ,изчистен, плътен и силен аромат и вкус.
Цитирай
#18

(2020-03-31, 11:50:48)nehranimaiko написа:  Някой пуши ли тютюн и какъв
Спрях цигарите преди около 4 години. Пушех много по над две кути дневно. Някъде около 7-8 години преди да ги спра си правих цигари от тютюн с машинка и празни капсули с филтър. Тютюнът ми бе червен уйнстън в кути от по 300 грама (носеха ми ги от Люксембург, от там излиза най-евтин). Мога да твърдя че правените от мен цигари от тютюн превъзхождаха в пъти купените от магазина. В българсите магазини не съм намирал тогава хубав тютюн, а е и скъп (беше  по 5,50 лева 20 грама което си е направо на цената на купена кути с направени цигари). Вече и в Люксембур е скъп тютюна-преди 4 години 300грама  в кутия беше около 20 евро сега със сигорност е по-скъп. Ако идеята ти да си правиш цигарите е икономия на пари се откажи, тук хубав тютюн няма, този които може би намиращ евтин е отвратителен.
Цитирай
#19

(2020-03-31, 17:23:45)hristop написа:  носеха ми ги от Люксембург

Случайно да работиш в Акумалукс?
Цитирай
#20

(2020-03-31, 17:43:58)THAI написа:  Случайно да работиш в Акумалукс?
офф от темата
Не, фирмата в където работя се занимава и с международен транспорт и нашите шофюори ми носеха тютюна.
Цитирай
#21

(2020-03-31, 17:23:45)hristop написа:  ....................... Ако идеята ти да си правиш цигарите е икономия на пари се откажи, тук хубав тютюн няма, този които може би намиращ евтин е отвратителен.
Отвратителен е да но става все пак, тежичък е. Old Holborn или нещо такова. 1 час ми отнема вечер да свия 10 цигари за другия ден, един вид по този начин се филмирам и че ги намалям, дефакто си правя 10 и тва е, и като няма време за свиване толкоз пуша +макс още 2 чак към 23:00... нещо такова. Иначе като имам кутия с по 20броя си дръпвам по една когато ми скимне и понякога отиват повече от 10. Затова оглеждам тютюните но нещо няма никакъв избор.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#22

(2020-03-31, 20:30:41)nehranimaiko написа:  Отвратителен е да но става 
Ти решаваш. Тютюнът които казах че пушех също е тежък-такъв харесвам. Аз си купувах празни цигари с филтър в които пълнех тютюна. Тези празни празни цигари с филтър ги забраниха за продажба в България преди 5-6 години. Носеха ми ги пак от чужбина (Люксембург или Белгия, цената им е почти еднаква в двете държави). Та една кутия  (20 цигари) пълнех с машинката за окол 7 до 10 минути. От една кутия тютюн от 300 грама изкарвах около 330-350 цигари. Споделям опит от пушене на само тютюн 7-8 години.
Цитирай
#23

Не е по темата, но никога не съм пушил лула, и ми дадохте идея да пробвам.
Между другото пуша цигари Lm light от близо 18 години, 4 цигари на ден.
Никога не съм ги минавал.

Пуша само като ми е кеф свършена работа и то, ако е добре свършенаSmile
НЕ разбирам хората дето палят цигара от цигара, имам колеги по 5 кутии на ден, цялата му кола мирише на леш, има поне 50 кутии вкъщи.
Закъса за цигара, не знае какво да прави, света се руши, дори в самолет не може да пътува, 10мин без цигара и полудява.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#24

(2020-03-31, 16:19:16)THAI написа:  Ако спреш храната, ще спестиш за още флагман и половина.
Ако спреш колата ще спестиш за два флагмана.
Ако спреш тока, водата, тв, нета... Още един флагман в кошницата.
Ако излезеш да живееш в гората или на полянката под блока... Още флагмани в кошницата.

Излиза, че пестейки от всичко, човек може да си купи флагманите на всички производители всяка година.

Да ни е честит живота с флагманите! Tooth
Не съм спрял да пуша, за да пестя. Дишай спокойно. Просто показах фактите следствие отказването ми от цигари.
Няколко пъти в годината пуша наргиле, но и там са скочили цените на тютюна. Преди 10 години си купувах за 10 кинта 250 грама от арабите на женския, сега за същите пари 50 грама или нещо от сорта беше.
Цитирай
#25

Ето тютюн от Люксембург. 3 кутии на месец. Пуша от 38 г,опитвах 3 пъти да ги спирам, но се усетих че не е икономично.Здравето?Миналата година на преглед от трудовата медицина ме питаха какъв съм? Отговарям им "другоземец". Предлагаха ми 150€ за да влезна в програма за отказване.Лично мнение, но не ми пречат цигарите. [Изображение: e7966b3d02be2f8d6ccd5f243e623472.jpg]

Изпратено от моят CPH1917 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)