Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търся си самобръсначка
#1

Здравейте, до сега не съм ползвал такава, но все повече се замислям. Ако може, тук дадат мнения хора, които ползват подобна машинка и имат преки впечатления от плюсовете, съответно минуси. Искам да е водоустойчива и да може да се ползва под душа.
БЮДЖЕТ- около 200 лв. Може и малко повече.


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Малко по конкретно какво търсите, няма да е излишно. Аз имам уникален Жилет с регулация ъгъла на ножа. Но е “ръчна”.
Цитирай
#3

Ползвам Braun 3040 Wet&Dry - нямам забележки.
Сега видях, че при унгарците Braun 3-3050cc е на промоция. Тя е същата, но има почистваща станция.
Цитирай
#4

Gillette styler много я хвалят иначе аз имам тази https://www.emag.bg/trimer-za-tjalo-remi...D0WPL9BBM/ добра е но не я ползвам защото ми отнема повече време да се избръсна отколкото с ножче
Цитирай
#5

пробвай ако можеш преди да хвърлиш едни пари. Аз си купих супер машинка преди време за доста пари само за да открия че "сухото" бръснене (без пяна) просто не ми е приятно. И така си и остана машинката.
Цитирай
#6

Някой може ли да ми каже за къв х** си ги взимате тея самобръсначки за 200лв??? Аз си ползвам на жилет 3те ножчета за еднократна употреба от 1,5лв ама я ползвам по половин година. За машинка за подстригване разбирам ама за нещо което бръсне до 0, извиняяй.

Само да ви кажа как се почиства жилетката за 1,5лв и става вечна. Значи всеки път под струя вода с палеца надолу няколко пъти. Като се задръсти взимате една клечка за зъби с тънък връх, подпъхвате под всяко ножче и ВСИЧКО излиза.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

(2020-04-02, 07:36:56)georgekodinov написа:  пробвай ако можеш преди да хвърлиш едни пари. Аз си купих супер машинка преди време за доста пари само за да открия че "сухото" бръснене (без пяна) просто не ми е приятно. И така си и остана машинката.
И при мен се получи същият филм. Казват, трябвало време за адаптация ала бала ама при мен не стана. Нито на "сухо" нито с пяна, гел..... Сега като се замисля , това си бяха лошо похарчени пари поне в моят случай. В никакъв случай не искам да те разубеждавам , само споделям моят опит.
п.с. машинката ми беше някакъв филипс топ модела за времето си  !
Цитирай
#8

(2020-04-02, 14:32:50)nehranimaiko написа:  Някой може ли да ми каже за къв х** си ги взимате тея самобръсначки за 200лв??? Аз си ползвам на жилет 3те ножчета за еднократна употреба от 1,5лв ама я ползвам по половин година. За машинка за подстригване разбирам ама за нещо което бръсне до 0, извиняяй.

Само да ви кажа как се почиства жилетката за 1,5лв и става вечна. Значи всеки път под струя вода с палеца надолу няколко пъти. Като се задръсти взимате една клечка за зъби с тънък връх, подпъхвате под всяко ножче и ВСИЧКО излиза.


Разубедим да си купя скъпа самобръсначка .Много се бях на вил да си я взема една за 40 годишнината но се отказах мноо пари и не знам дали ще я ползвам така както трябва.
За сега се бръсна с Жилет и съм доволен .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#9

На металните класически самобръсначки проблемът не е, че се задръстват, а че се изтъпяват ножчетата. Частична реанимация се получава с каиш за наточване на бръснач или някакви дънки. Има клипове в Тубата, има и ефект. Но не ги съживява. Аз ползвам 5+1 около 3 месеца само на сапун лицето. И ми е твърд косъма, няма компромис.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

От 20 години все още ползвам първият модел на Gillette Sensor, който за разлика от другите модели след него, Exsel, Blue изцяло е направена от метал и няма износване. Разбира за следващите модели от Gillette се усетиха, че не е рентабилно да се прави изцяло от подобен материал и минаха на амалгама от метал и пластмаса - дори и при по-скъпите модели е така. Разбира се, че за този модел вече не могат да се намерят и ножчета. Но имах късмет на прИмоция в Била преди 3 години да пуснат тези от снимката на цена 0.99 ст. комплект, които чудесно си пасват на Gillette. И сега по мои сметки си имам запас чак до 2025 година.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#11

Избери модел на Филипс! Задължително да е с дискове, поне 3 диска, с 2 не "косят" добре. Използвам съм Браун, но не си падам по тази мрежа отпред.

Изпратено от моят CPH1917 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Аз пък не харесвам дисковите, но всеки с предпочитанията си. Legal-а вероятно е минал в нелегалност, но ние продължаваме да си пишем тук.
Цитирай
#13

(2020-04-02, 15:31:03)NoMaD написа:  От 20 години все още ползвам първият модел на Gillette Sensor, който за разлика от другите модели след него, Exsel, Blue изцяло е направена от метал и няма износване. Разбира за следващите модели от Gillette се усетиха, че не е рентабилно да се прави изцяло от подобен материал и минаха на амалгама от метал и пластмаса - дори и при по-скъпите модели е така. Разбира се, че за този модел вече не могат да се намерят и ножчета. Но имах късмет на прИмоция в Била преди 3 години да пуснат тези от снимката на цена 0.99 ст. комплект, които чудесно си пасват на Gillette. И сега по мои сметки си имам запас чак до 2025 година.
И аз имам същия модел дръжка - 2 бр. Обаче купувам други тройни, ножчета които  стават и само ги сменям - да по скъпи са от твоите, но вършат идеална работа. Може би това е най-яката дръжка на жилет! Също така чат-пат ползвам филипс електрическа с 3 диска.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Ето и моята самобръсначка:
[Изображение: r89.jpg]
Цитирай
#15

(2020-04-05, 10:42:39)anatol06 написа:  Ето и моята самобръсначка:
[Изображение: r89.jpg]
Първата ми беше такава,голямо клане падаше с нея Big Grin
Цитирай
#16

(2020-04-05, 10:53:34)DoryanY написа:  Първата ми беше такава,голямо клане падаше с нея Big Grin
Като всяко нещо се иска майсторлък. Но поздравления, че си имал немската самобръсначка muhle, която си е класика.
Цитирай
#17

Използвам тази от 10 години. Въпрос на свикване е за да няма "клане". Понякога, когато не съм вкъщи ползвам обикновени самобръсначки ( Жилет, Уилкинсън), но след тази са ми неудобни. Merkur 1904 е модела. [Изображение: c25feec4373544515fd5b58afef63fdf.jpg]

Изпратено от моят MI 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Ето в това е истината.  Rock

.jpg 3131.png.jpg Размер: 384.76 KB  Сваляния: 132


Ако бръсненето не е ежедневен процес, прокарването на хладната стомана веднъж на няколко дни се превръща в абсолютен кеф.
Има стартер пакети с всички необходими аксесоари за поддръжка и заедно с бръснача излизат около 50лв (примерно това). 

Ако този тип бръснене ви допадне, може да инвестирате в по-скъп бръснач чиито метал е по-качествен и спокойно може да го завещаете на внуците (по аукционите се намират Solingen за под 100лв.)

Има и бръсначи със сменяеми ножчета, които са напълно безопасни за използване и нямат нужда от наточване, но същевременно формата им е почти еднаква и кефа при използване е огромен. Доста по-евтини са (примерно това) и започват от 20лв.
Цитирай
#19

Темата отива към регрес определено... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#20

Ами тя така и почна.
"Искам да е водоустойчива и да може да се ползва под душа."
Човека дали пита за брасначи, ножчета и еднократни?
А и дали наистина го интересува, след като не влиза да прочете отговорите в темата си?
Цитирай
#21
Big Grin 

(2020-04-07, 07:47:58)tsvetan24 написа:  Ами тя така и почна...
 
В тръпнещо очакване съм преди бръснача да разберем какво е било и приложимо ли е в днешно време...  Lol
А че темата е 1во Априлска, не знам някой дали забеляза.  Cool

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)