Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Българските власти планират да свалят най-големите родни торент ?
#1

На какво попаднах днес... от доста време се говори по въпроса но явно вече са се задействали. Защо обаче никой не си задава въпроса защо има такива тракери? Средна заплата 700лв, кой би си позволил да си купува музика, игри филми. Докато положението е плачевно откъм финанси и заплати хората ще намират начин да заобикалят да си плащат за даден продукт. ЦЪК[url=https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F-333266.html][/url]

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

Колкото спряха пайратбей, толкова ще ги спрат и тези! Замундата и зелката могат да се ползват само с бг ай пи, или с впн от чужбина, както правех докато живеех навън. Арената се достъпва отвякъде, даже мисля че има чужди ъплоудъри, но не съм 100% сигурен. В руските торент тракери има всичко, което дори го няма по нашите тракери/изброените в статията/. Няма как да се прекрати тази практика, докато нямаме нормален финансов живот. Коментирал съм с много хора от западна Европа, на които не им е проблем да си плащат приложения, музика и т.н. На нас това все още ни е проблем, защото работодателите ни и законодателите не желаят да дават пари - а само да вземат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Каквото и да спрат, братята руснаци остават
А руските торенти са като необятната руска шир  Buga
Цитирай
#4

Торенти не съм свалял от доста години, промени ми се мисленето и искам да си плащам за труда на хората, а не да го крада. Същото искам да бъде и с моя труд. Тук обаче положението е такова, че дори всички да започнат да взимат европейски заплати пак повечето ще гледат да минат тънко, а ако може и без пари.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

(2020-04-03, 14:56:48)ivan_vylka написа:  Торенти не съм свалял от доста години, промени ми се мисленето и искам да си плащам за труда на хората, а не да го крада. Същото искам да бъде и с моя труд. Тук обаче положението е такова, че дори всички да започнат да взимат европейски заплати пак повечето ще гледат да минат тънко, а ако може и без пари.
И аз отдавна, от години не съм свалял...
Но не съм съгласен, че парите ще стигнат до авторите.
Особено с криво и изопачено написания закон в България, както и с далавераджийската българска организация, отговарящи УЖ за авторските права в България.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#6

Аз подкрепям само малките компании с пари за софтуер.
На Майкрософт или Adobe пари няма да дам, те си имат достатъчно и си има фирми които си им плащат по много. Торенти си тегля главно филми.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#7

Аз плащам за неща само за телефоните. Играя доста PC игри и по моя сметка около 1000лв ще ми излязат, което с тия БГ доходи няма как да стане. Филми рядко свалям но игрите са ми изцяло от замунда и някоя друга програма. Нормално е да се плаща както каза колегата все пак е труда на някой, но освен, че финансите не стигат масово потребителите са с мисленето "абе какви пари ще давам нали го има в замунда". Не съм запознат, но ми е интересно тракерите какво хващат от цялата работа, на дали някой го прави благотворително.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#8

В случая България няма нищо общо. Парите отиват в услуги като HBO, Netflix, Apple TV и т.н., от тук изобщо не минават, за да ги окраде някой по пътя. А гореизброените услуги са си съвсем легални и си плащат много сериозни суми за всяка една продукция, която излъчват. Тук остава само данъка от сумата, която плащаш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

(2020-04-03, 15:20:55)justvank0 написа:  Аз плащам за неща само за телефоните. Играя доста PC игри и по моя сметка около 1000лв ще ми излязат, което с тия БГ доходи няма как да стане. Филми рядко свалям но игрите са ми изцяло от замунда и някоя друга програма. Нормално е да се плаща както каза колегата все пак е труда на някой, но освен, че финансите не стигат масово потребителите са с мисленето "абе какви пари ще давам нали го има в замунда". Не съм запознат, но ми е интересно тракерите какво хващат от цялата работа, на дали някой го прави благотворително.
Реклами, предимно от Гугъл, но не само. Има и дарения, банери - такива неща. Не отричам, че трябва да се плаща, но особено в сегашното положение на парични кризи,отпуски и висене в къщи, ако трябва да плащам  за 5-10 тв серии на ден... При това филмите са от 2011-2015г. Иначе за облачни услуги си плащам. Ако има на нещо безплатна версия просто я ползвам, като спотифай и т. н. Е има си недостатъци, но ... за без пари толкова.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

(2020-04-03, 14:56:48)ivan_vylka написа:  Торенти не съм свалял от доста години, промени ми се мисленето и искам да си плащам за труда на хората, а не да го крада. Същото искам да бъде и с моя труд. Тук обаче положението е такова, че дори всички да започнат да взимат европейски заплати пак повечето ще гледат да минат тънко, а ако може и без пари.
Позволи ми да не се съглася с това мневие.
Цитирай
#11

Te българските власти теглят най-много от тези тракери.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#12

Хубаво е да знам и да чета че наистина поговорката
За всеки влак си има пътници . Още е актуална .
Аз съм от тези хора който зачитат труда на хората който се трудят пък на село и по нивята.
Ако има някой наистина в беда и ми е по възможността помагам .
Хапвам си добре и поддържам килограми ,200еврака на седмица за 2-но семейство ,не купувам филми облаци и подобни и ако може гледам да мина все тънката в тая насока както и мен ме минават Smile
Няма как да стане !
Да се оплача.За да получа повече облачно пространство в google.com рецензии снимки пращах какво ли не и още не съм успял да си го получа от няколко си години.А къде ли не съм дал 2 еврака за месечния им облак но и така и така няма да ги дам.Минавам по черните пътища и се стига до Office 365, Amazon Premium,безгранично пространство в google drive за 5лв.Ако взема да си плащам всичко ще искам да ми върнат здравето ,нервите ,парите и щастието което съм дал и малко повече .Нали трябва да има и щастливи хора .За съжаление тия работи няма как да станат .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

(2020-04-03, 15:42:32)anatol06 написа:  Позволи ми да не се съглася с това мневие.


Абсолютно е прав Иван.
Този манталитет скоро няма да умре.
Цитирай
#14

(2020-04-04, 12:29:05)hgeorgiev написа:  Абсолютно е прав Иван.
Този манталитет скоро няма да умре.


Добре щом е прав обосновете се ,че на мен не ми е ясно или поне не разбирам .
По какъв начин идват тия доходи и колко остават на месец.От какво спестявате тогава?Нали ако въобще спестявате.


Ако вземаш 2 харчиш 3 съм съгласен и аз мога да си позволя да гледам филмчета Smile

Покажете на останалите как да подкрепят вашето мнение със сигурност всички искат да гледат филмчета от 2-до ххх€

Това не е от манталитета ами май глад не е виждан тук .Брой си стотинките един месец и да те притискат ток, вода ,ежедневните едномесечните разходи бачкай като див петел ,стой един месец на печени филиики и пак си купи филмче .Ако сте преуспели поне недей да правите другите на две стотинки .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

Говориш колкото да се намираш на приказка. Казват му популизъм на това. Успех.
Цитирай
#16

(2020-04-04, 13:29:21)hgeorgiev написа:  Говориш колкото да се намираш на приказка. Казват му популизъм на това. Успех.

Писах, да,доста се впрегнах от вашият популизъм .
За кое ,Успех?Сега няма си вадим думите с ченгел .Това е че живеем в два различни свята не те прави надут от който и да било !
Неее ,днес правя 40години юбиляр съм Smile желая си много здраве успехи щастие и любов другото се нарежда .
Ако си мислиш че няма с кого да си кажа приказката,грешиш.
Имам около 7-8 диагнози ти с колко си ?
Ти какво изпита от тоя живот?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

(2020-04-04, 13:29:21)hgeorgiev написа:  Говориш колкото да се намираш на приказка. Казват му популизъм на това. Успех.

А твоето ми прилича на снобизъм. 
И аз искам да уважавам труда на другите. Но не виждам как да го правя, като не се уважава и нашия труд. Когато достигнем някакво средно ниво за EU на заплащане бих си купувал филми, а не да тегля торенти.

1916 
Цитирай
#18

Цените са от първи ред в търсачката. Естествено са приблизителни....
Няколко примера:
Windows 10 home  – 279.99 лв
Windows 10 pro – 509.99
Office 365 Home - 189,99 лв./година
Microsoft Office 2019 Professional Plus Retail, Дигитален лиценз – 346.45 лв
Microsoft Office 2019 Professional Plus - 1 091лв.
Microsoft Office 2019 Professional, Retail, Електронен лиценз – 419.00 лв.
Autocad - 2,208.00€
ABBYY FineReader 15 Standard - 198.00€
Photoshop - 23,99 €/месец
Adobe Photoshop CC - 435.60€
WinRAR - 70.44 лв

На всички ни е ясно, че сме пирати, дори на правителството. НЕ вярвам на изказвания от рода "Аз си плащам за всичко, лицензи филми и прочие програми".
Аз задавам въпрос: Как си плащаш? И естествено с доказателство.
Не вярвам, че има жив човек в България, който може да докаже с фактура и касова бележка за наличните гигабайти "съдържание" на компютъра си!

На пример:
Да попитам как министерството на образованието помогна на учителите да преподават дистанционно на 700 000 ученици и как 30 000 (мисля) учители преподават?
Осигури ли платформа - НЕ (или май да с онова недоразумение 365)
Осигури ли хардуер - НЕ
Осигури ли софтуер - НЕ
Съответно лицензи  - НЕ

С "лицензиран" Windows 10 с дигитален лиценз или с windows 7 официално спрян - демек пиратки от тракерите. Ами колко от учителите или от учениците имат лиценз за офис пакет за да си направят презентациите, тестовете или да върнат .doc с отговор за домашните. Проста сметка и крива естествено - 730 000 и б.х м..му и сметка дето излиза.
Част от учителите имат дискове получени с учебниците. Да ама дисковете са със защита. Трябва да се рипват - (и това към крайната сметка отива).
И това с учителка заплата приблизително 1000 лева - сега доста орязана. Ами децата и родителите от средната статистика, как се справят...
Колко примери още мога да напиша ... темата с компютърните сервизи много е интересна, сега е рай за тях ...
.................
В БЪЛГАРИЯ торен тракерите са на особена почит, независимо български или чуждестранни!
Сега нали трябва да си стоим в къщи (някои все пак работим щот няма как) ... Приемете го с усмивка ... торентите са за това теглете филми, музика каквото ви харесва и се наслаждавайте на почивката Smile, макар и принудителна...
Няма страшно дори и да успеят да спрат да ден два гореспоменатите тракери, те ще се възродят отново с нови адреси или ще се появят нови тракери.
Пират съм повече от 20 години и ще продължавам бъда!

П.п. Такива теми изобщо не трябва да се допуска да бъдат създавани. Това ANDROID форум ли е?
Какво означава [Разрешен] в заглавието? По добре би било да се натисне бутончето DEL.

п.п. Арена е с нов адрес https://arenabg.ch/
Цитирай
#19

Аз от доста години си плащам за каквото ползвам (това е нечии труд и не ми се връзва да го грабя, просто защото има възможност). Замундата я ползвам много рядко в последните години. За филми - Нетфлих. За софтуера (основно мобилния), както и за 2-те игри които играя от време на време си плащам. Ако нещо много ми трябва, но ми е скъпо - търся алтернатива (и се примирявам с недостатъците, спрямо оригиналния продукт).
Цитирай
#20

(2020-04-04, 14:54:37)st34 написа:  Какво означава [Разрешен] в заглавието? По добре би било да се натисне бутончето DEL.

п.п. Арена е с нов адрес https://arenabg.ch/
Подкрепям те на 100%! И аз доста размишлявах над това "Разрешен"........ Lol
По принцип съм геймър от преди 20 години и от тогава до сега пари за игри
не съм давал а си ги свалям от торените. С филмите е същата работа. И аз съм
ЗА, да се подкрепя труда на хората но в такава неуредена държава, като нашата
и такава неуредена сфера в областта на авторските права.............НЕ.
В последните 20 тина години и интернет ползвах безплатно, както и кабелна
по едно случайно стечение на обстоятелствата и сега ми се налага вече да си
ги плащам и не ме притеснява. 

Колегата compare също е прав и масата от хората са в такова положение и 
ги подкрепям. А, че има и безгрижни хора, на които живота им се е стекъл
по мед и масло и могат да живеят в някаква идилия и да си плащат за всичко
- евала. Аз такива хора не познавам но съм сигурен, че по света съществуват.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#21

(2020-04-04, 14:54:37)st34 написа:  На пример:
Да попитам как министерството на образованието помогна на учителите да преподават дистанционно на 700 000 ученици и как 30 000 (мисля) учители преподават?
Осигури ли платформа - НЕ (или май да с онова недоразумение 365)
Осигури ли хардуер - НЕ
Осигури ли софтуер - НЕ
Съответно лицензи  - НЕ

С "лицензиран" Windows 10 с дигитален лиценз или с windows 7 официално спрян - демек пиратки от тракерите. Ами колко от учителите или от учениците имат лиценз за офис пакет за да си направят презентациите, тестовете или да върнат .doc с отговор за домашните. Проста сметка и крива естествено - 730 000 и б.х м..му и сметка дето излиза.
Част от учителите имат дискове получени с учебниците. Да ама дисковете са със защита. Трябва да се рипват - (и това към крайната сметка отива).
И това с учителка заплата приблизително 1000 лева - сега доста орязана. Ами децата и родителите от средната статистика, как се справят...
Колко примери още мога да напиша ... темата с компютърните сервизи много е интересна, сега е рай за тях ...

Грешиш Big Grin
Недоразумението 365 се оказа много добро и практично.

На всеки учител и ученик акаунтите в Microsoft имат M365 A3 For Students абонамент до края на 2020.

Акаунтите са предоставени от mon.bg и завършват на @edu.mon.bg

[Изображение: yL1l4tJ.png]

[Изображение: DxmNxvQ.png]

А през Office, Teams и Outloоk стават нещата.

От Office приложението си отваряме всеки документ, тест, таблица и е лесен за редакция и пращане на учителя през Teams обратно.

През Teams всяка госпожа си има стая където може да преподава, пише и води часовете през видео разговор.
[Изображение: vklVR4f.png]

Outlook го ползват учителите за да пращат големи теми които трябва да се учат.

Вмомента има 100к~ ученика които все още нямат достъп до office 365.

Забележи, идва с Windows 10 Enterprise и 5TB памет в Onedrive (Поне за нас)

[Изображение: unknown.png][Изображение: aBIiVMH.png]

Ето и как се сетъпва цялата история.
https://docs.microsoft.com/en-us/microso...365-tenant

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

(2020-04-03, 14:56:48)ivan_vylka написа:  Торенти не съм свалял от доста години, промени ми се мисленето и искам да си плащам за труда на хората, а не да го крада. Същото искам да бъде и с моя труд. Тук обаче положението е такова, че дори всички да започнат да взимат европейски заплати пак повечето ще гледат да минат тънко, а ако може и без пари.
Ем ти много ларж го даваш Smile то и да искаш да си платиш в момента няма на кого. НЯМА по-добра от пиратската услуга към този момент!
Кажи от къде ще гледаш вкъщи, филми с блурей качество, многоканален звук 7.1 и 4К качество, с бг субтитри?
Най-големия каталог (който в България всъщност е малък) е на нетфликс, там на 2 000 заглавия има 10 преведени. Всички други са с малки каталози и бедни на бг субтитри (за дублаж е още по-скромен списъка)
Е да, може да си гледаш хбо-го с качеството на кабелна телевизия и да си доволен, или в дигиталната ера да си поръчваш блурей дискове с куриер до дома (вероятно и тук каталога е плачевен, не съм проверявал).
А пиратите цъкат 2 пъти и филма им тръгва с 4К качество и бг субтитри и ХД звук.
Цитирай
#23

(2020-04-04, 18:14:00)BGDropche написа:  Добре, сега се постави на мястото на учителите!
Колко от учебниците ги има на дигитален носител, предвидени за дистанционно обучение? НИКОЛКО - изключвам сканираните с телефон
Колко от помагалата в които се пише ги има на дигитален носител?
Знаеш ли за направата/създаването на един тест колко време е необходимо?
Имаш ли представа как се преподава например химия, физика ами чужд език? 
Обясни ми Моля, как се пишат формули в приложението... или в който и да е офис. Колко учители са подготвени за това, колко са го научили и колко ще го научат просто ей така за кеф? 

365 от твоята страна може да е много добро и практично, ами от другата?
- Outlook го ползват учителите за да пращат големи теми които трябва да се учат.
Е тия "големи теми" кой ги изготвя, кой ги създава, кой ги измисля от къде идват, за да стигнат до теб? Фирмите които пишат учебниците искат пари за права. Сканирането и копирането е вид пиратстване Big Grin . (По големи пирати от учителите в момента едва ли има!) Колко часа неплатен труд е необходим?
- Забележи, идва с Windows 10 Enterprise и 5TB памет в Onedrive (Поне за нас)
Това нещо не го разбрах от къде идва и накъде отива...? Кои плаща за лиценза на Windows 10 Enterprise и абонамента за 5TB в Onedrive. Нали знаеш, че безплатен обяд няма.

В крайна сметка мазалото е голямо, като всичко в държавата ни!
Цитирай
#24

Защо трябва задължително вкъщи да гледаме последните хитови филми на 4К 7.1 и т.н.?! За тази работа хората по цял свят ходят на кино. Тук като някой си вземе един телевизор и едно домашно кино за 1000 лв. и си мисли, че всичко трябва да му е безплатно, щото е направил “голямата инвестиция”. Айде ходете поживейте малко навън и вижте дали дори и хората с ниски доходи мислят по този начин. Тук е толкова изкривено мисленето, че всички имат само права, но не и задължения като граждани. Поне като ги гледате тия филми, които си сваляте, вижте по тях как трябва да се държи едно нормално общество и дали това, което правите не е престъпление. Нарича се киберпрестъпност. И всички развити държави се борят жестоко срещу нея.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#25

Не знам за 365 но малката ми дъщеря е във 2 ри клас и от началото са на някакъв ZOOM и скоро няма
изгледи да минават на нещо друго................Smile
Голямата е в 8ми клас и едва в четвъртък пуснаха някакви акаунти за Microsoft Teams......................
Хаоса е тотален........... Добре, че сме оправни хора, като цяло българите и на който му се учи ще намери
къде и как.............. То за другите и 20 учителя да им сложиш на главата ефекта ще е нулев.

И тази тема е толкова дълбока но е в общи приказки и не виждам проблем, че е в андроид форум..Smile
То и без това айфонските форуми ги няма...............Smile

А и на кино ходя доста често вълче, така че не се имам за киберпрестъпник! Но ако, като киноман
трябва да гледам всички хубави филми на кино не трябва да ходя на работа или да правя нещо друго..Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)