Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Българските власти планират да свалят най-големите родни торент ?
#26

Тука нищо не е нормално за да сравняваш България с останалия "бял" свят. И най-големите престъпници не са пиратите, а ония 240 плужека в парламента. И НЕ - тука всички имат задължения, но не и права. И НЕ - не сме развита държава. Много сме далеч от това.
Цитирай
Аксесоари
#27

Софтуера и на телефона и на компютрите съм си го платил до стотинка. За филми обаче си ползвам замундата, защото както по-горе беше описано и да искам няма много от къде. Имаме абонамент за hbo go пробутан с един от мобилните планове, но не е гледано нищо никога.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#28

(2020-04-04, 20:48:15)ivan_vylka написа:  Защо трябва задължително вкъщи да гледаме последните хитови филми на 4К 7.1 и т.н.?! За тази работа хората по цял свят ходят на кино. Тук като някой си вземе един телевизор и едно домашно кино за 1000 лв. и си мисли, че всичко трябва да му е безплатно, щото е направил “голямата инвестиция”. Айде ходете поживейте малко навън и вижте дали дори и хората с ниски доходи мислят по този начин. Тук е толкова изкривено мисленето, че всички имат само права, но не и задължения като граждани. Поне като ги гледате тия филми, които си сваляте, вижте по тях как трябва да се държи едно нормално общество и дали това, което правите не е престъпление. Нарича се киберпрестъпност. И всички развити държави се борят жестоко срещу нея.
Няма място за сравнение на хората с ниски доходи тук и хората с ниски доходи в централна и западна Европа! Щом си живял там, би трябвало да го знаеш. За който не е пояснявам: минимална заплата за гастербайтери/чужденци с официален договор за работа/ в Германия е 11-13 евро на час. В една Чехия, дръжност в лидъл да махаш празни опаковки и да зареждаш щандовете = 1000 евро месечно! И в двата случая говориме за легална работа. Тук минималното заплащане на час е 1,5 евро. В моето семейство има 3ма студента, как да осигуря на всеки един от тях легален уиндоус и програми - това като минимум. Когато живях в Европа си плащах всичко, даже не съм си помислял да си спестя синя зона или билет за градския транспорт. Откакто се върнах, много неща си спестявам, не защото ми е променено мисленето, а защото нямам същите финансови възможности. Както искаш, така го разбирай!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#29

(2020-04-04, 20:48:15)ivan_vylka написа:  .......... Тук е толкова изкривено мисленето, че всички имат само права, но не и задължения като граждани. Поне като ги гледате тия филми, които си сваляте, вижте по тях как трябва да се държи едно нормално общество и дали това, което правите не е престъпление. Нарича се киберпрестъпност. И всички развити държави се борят жестоко срещу нея.

Ти като си толкова праведен, защо използваш тайландски ром на твоя Самсунг. Не е ли противозаконно да записваш разговорите? Не че някой иска пари за тайландския ром който си инсталирал, но в България, а мисля, че и в целия EU това е противозаконно. 
Инсталирал си го, защото някакви закони и EU директиви го забраняват, но ти го искаш. Това което правиш как се нарича? Според мен твоето не е киберпрестъпност, а чисто престъпление. Затова не ми говори за изкривено мислене, права и задължения.

1916 
Цитирай
#30

Покрай творците има твърде много търтеи и търгаши, които се облагодетелстват по един или друг начин покрай тях и от тях идва цялата дандания, лакомията им няма граници. Изобщо има нещо сбъркано в ''матрицата''.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#31

(2020-04-04, 20:48:15)ivan_vylka написа:  Защо трябва задължително вкъщи да гледаме последните хитови филми на 4К 7.1 и т.н.?! За тази работа хората по цял свят ходят на кино. 
Хората по цял свят няма да ходят на кино.
Цитирай
#32

(2020-04-04, 22:07:41)anatol06 написа:  Хората по цял свят няма да ходят на кино.
Мурафетчийски ли така каза............................. Lol Lol Lol

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#33

(2020-04-04, 20:48:15)ivan_vylka написа:  Защо трябва задължително вкъщи да гледаме последните хитови филми на 4К 7.1 и т.н.?! За тази работа хората по цял свят ходят на кино. Тук като някой си вземе един телевизор и едно домашно кино за 1000 лв. и си мисли, че всичко трябва да му е безплатно, щото е направил “голямата инвестиция”. Айде ходете поживейте малко навън и вижте дали дори и хората с ниски доходи мислят по този начин. Тук е толкова изкривено мисленето, че всички имат само права, но не и задължения като граждани. Поне като ги гледате тия филми, които си сваляте, вижте по тях как трябва да се държи едно нормално общество и дали това, което правите не е престъпление. Нарича се киберпрестъпност. И всички развити държави се борят жестоко срещу нея.
Това са 2 отделни ниши, не е добре да ги сравняваш. Явно не ти е хоби да гледаш филми и коментираш, за да си 'отгоре' Не е казано, че трябва да са последните заглавия, може да е филм от преди 2 месеца, може да от преди 20 години, ти искаш да го гледаш и го гледаш.
БТВ коментара ми не беше, нито за, нито против пиратството, коментирах качеството на услугата Smile ...
Все едно, пред блока ти да има няколко круши, едната едра, другата с дребни плодове, сладки сочни ... перфектни. Тия круши не се продават и са много вкусни, който мине си взема круша и яде, но ти не. Ти отиваш на пазара и си купуваш, но доста по-гадни, спаружени и поизгнили круши, щото само такива има на твоя пазар. Вариант А - не си добре, Вариант Б - не обичаш круши и купуваш, щото ти трябват някакви круши за ... ракия примерно.
Цитирай
#34

Свалям редовно филми от замунда. Тоест безплатно. Аз лично филм няма да си купя. По-точно стотинка няма да дам. Просто няма да гледам филми и толкова. Имам по-важни неща в живота ми от филмите, сериали игри и др. Пари за виртуални неща аз не давам. Даже и телевизията ми вкъщи е безплатана, защото използвам Тв боксове за двата телевизора и имам акаунти на Булсатком и Tv Go Vivacom. Канали колкото щеш. Но аз като цяло телевизия не гледам особено в момента Big Grin
Цитирай
#35

Аз ще дам един прост пример със себе си. Аз обичам да си плащам за продуктите, които ползвам- купувам песни от Google Play, плащам абонаменти за Eurosport Player, ходя на кино и т.н.
Обаче идва моментът, в който се оказва, че предлагането в България е ограничено. Загледах един сериал по телевизита преди години, но след втория сезон спряха да го излъчват. Може да се гледа в някаква платена онлайн платформа, която, обаче, е достъпна само в Щатите и Мексико. Греда. Да не говорим, че ако искам да е преведено на български, съвсем няма шанс. Та какво ми остава? Единствено Замунда. Защото аз действително много харесвам този сериал и искам да го догледам до края.
Същото е и с филмите. Харесвам си го в киното и решавам, че искам да си го имам вкъщи завинаги. Еми хубаво, ама DVD-та на новите филми у нас просто не се продават, само някакви изостанали безинтересни филми...
Та така, човек понякога е принуден да ги ползвя тия неща.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#36

(2020-04-04, 22:46:44)tolostoi написа:  Все едно, пред блока ти да има няколко круши, едната едра, другата с дребни плодове, сладки сочни ... перфектни. Тия круши не се продават и са много вкусни, който мине си взема круша и яде, но ти не. Ти отиваш на пазара и си купуваш, но доста по-гадни, спаружени и поизгнили круши, щото само такива има на твоя пазар. Вариант А - не си добре, Вариант Б - не обичаш круши и купуваш, щото ти трябват някакви круши за ... ракия примерно.
Много добро сравнение- Браво!   Storstark
Всъщност, пиратите в глобален мащаб, не сме много. Силно развито е при нас - главно по икономически причини, но и такансме свикнали и при руснаците - там по-скоро, защото могат. Все чак някой купува ВR-дискове с тия филми, рипва ги и ги качва на тракера, а това си е труд, който е в полза на останалите. По Европата малко пиратстват. Достатъчно хора ходят на кино и купуват игри, съдейки по приходите на издателите. Аз лично, на големите компании (Гугъл, МС и др.) няма да им дам и стотинка, достатъчно им е, че разполагат с личните ми данни, с които изкарват пари. Но поддържам малки разработчици - всичко, което ми хареса-купувам, донатвам и т.д. А на Нетфликс, няма да им дам пари принципно - продават услуга, не съобразена с нашия пазар - въпреки, че не ползвам субтитри, да продаваш непреведени филми е половин работа, че даже и по-малко. Така че си гледам торенти, без угризения на съвестта.
Цитирай
#37

Цитат:Аз лично, на големите компании (Гугъл, МС и др.) няма да им дам и стотинка, достатъчно им е, че разполагат с личните ми данни, с които изкарват пари.
Тези компании ти имат т.н. лични данни благодарение на доброволното ти попълване в тяхните мрежи. А да плюеш по онлайн платформи е глупаво. Те не са ви виновни, че не знаете езика, или че няма интерес от български преводачи за да направят услугата и за масовия български клиент достъпна (не е длъжно всеки да знае езика). 

  А колкото до темата торентите няма как да ги спрат, те нищо не хостват и тракер сайта не се хоства в държави, където е забранен торента. От друга страна ние сме малка бънка на фона на целия свят, та да му пука на някой за тези изтекли пиратски филма или сериала. Стойностните филми си правят предостатъчна печалба. Погледнете колко милярда имат приходи филмите за Хари Потър.
Цитирай
#38

И с игрите е така, достатъчно им е на разработчиците да не е кракната първия месец и се счита за успешна. После не им пука особено, щото знаят че така или иначе ще бъде достъпна за всички.
Цитирай
#39

(2020-04-07, 11:23:51)ndsbg написа:  Тези компании ти имат т.н. лични данни благодарение на доброволното ти попълване в тяхните мрежи. А да плюеш по онлайн платформи е глупаво. Те не са ви виновни, че не знаете езика
Първо, аз никога и никого не плюя. Ако  прочетете внимателно поста ми, ще забележете, че не ползвам събтитри. Дали знам езика или не, е без значение-услугата не е подготвена за българския пазар, което не им пречи да искат фул-прайс за нея. Как така се намират преводачи за торентите, а за Нетфликс- не? Като продаваш един продукт (да речем - вафли) в дадена държава (да речем - България), си длъжен "по закон" да слагаш етикет на български език, пък ако ще и вафлата да е произведена в Зимбабве. 
Добре ми е известно, как моите лични данни, попадат  при тях. Това по какъв начин противоречи с написаното от мен?


(2020-04-07, 12:58:50)Andon0v написа:  И с игрите е така, достатъчно им е на разработчиците да не е кракната първия месец и се счита за успешна.
Така е. И дори "торент-релийзът" на качествените игри, не пречи много на продажбите им. Например The Witcher 3 - великолепна игра, която далеч не е първа младост (вече си е на 5 години) и все още се продава сравнително добре за възрастта си. При това е чист сингъл-плеър, т.е. нищо не пречи да си играеш в "торент-едишън".
Цитирай
#40

Цитат:Като продаваш един продукт (да речем - вафли) в дадена държава (да речем - България), си длъжен "по закон" да слагаш етикет на български език, пък ако ще и вафлата да е произведена в Зимбабве.



@kamenvo  глупости на търкалета. Закона  заетикета е много различно от субтитри. Я покажи този закон и член, в който са задължени чужденстранните компании да ти предоставят субтитри на български за филмите им. Ако твърдението ти е вярно то всички кабеларки и мобилни оператори които предлагат телевизии са погазили закона. Поне като пишете нещо помислете какво пишете. Вафлата в зимбаве и филма ти са коренно различни продукти. Ако си купиш двд или блурей диск ще видиш спазването на закона за етикета на български. И не на последно място компаниите са частни и никой не ти е длъжен да ти осигури превод, един човек, ако иска да стане клиент на дадена услуга се запознава с условията и какво предлага, ако не го устройва то не не е длъжен да я ползва. 
Колкото до преводачите проучи на какъв принцип те "работят" в дадени сайтове, а и доста преводачи не превеждат всичко, защото това не им е професията и го правят за удоволствие за любим филм или сериал. А  защо Нетфликс не работи с тези преводачи, мжоеш да им пишеш официален емайл, защото във форума никой няма да може да ти отговори правилно.
Цитирай
#41

(2020-04-07, 13:39:23)ndsbg написа:  И не на последно място компаниите са частни и никой не ти е длъжен да ти осигури превод, един човек, ако иска да стане клиент на дадена услуга се запознава с условията и какво предлага, ако не го устройва то не не е длъжен да я ползва. 

Естествено, че никой не ми е длъжен. Казва се "отношение към клиента". Аз и не го ползвам и съм писал защо, въпреки че нямам нужда от превод.

Отправлено с моего Redmi 4X через Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)