Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hard reset или нещо от сорта P9
#1

Здравейте,
имам все още верен телефон P9, но има много инсталирани глупости на него, който след фабрични настойки не се премахват.
Моля за съдействие, как мога да ги разкарам ... HARD RESET, преинсталация на андройд , root или нещо от сорта ?
Не съм запознат с термините споменати по-горе.
Цитирай
Аксесоари
#2

Reset ще върне устройство ти до заводски настройки.

 
Цитирай
#3

(2020-04-05, 11:41:26)NoMaD написа:  Reset ще върне устройство ти до заводски настройки.
 
т.е. нищо не правя с опция "Фабрични настройки" така ли ?
Цитирай
#4

С root по добре не се занимавай,де инсталирай каквото не ти трябва,ако може разбира се и карай така.Иначе ако нещо не работи както трябва може да му направиш фактори ресет,ако няма проблем няма смисъл.Ако не знаеш как питай.
Цитирай
#5

Ако въпросната опция няма отношение към заводски настройки, то нищо.

 
Цитирай
#6

(2020-04-05, 11:55:27)DoryanY написа:  С root по добре не се занимавай,де инсталирай каквото не ти трябва,ако може разбира се и карай така.Иначе ако нещо не работи както трябва може да му направиш фактори ресет,ако няма проблем няма смисъл.Ако не знаеш как питай.

Окей , като се реша, ще пиша пак Wink Ще изкарам така. Всичко си работи нормално за сега. Телефона си е топ Big Grin  Просто в мениджъра на приложения в HiSuite ми изпизсва че има инсталирани неща общо 213 приложения.
Цитирай
#7

(2020-04-05, 11:55:27)DoryanY написа:  С root по добре не се занимавай,де инсталирай каквото не ти трябва,ако може разбира се и карай така.Иначе ако нещо не работи както трябва може да му направиш фактори ресет,ако няма проблем няма смисъл.Ако не знаеш как питай.
Фактори и хард ресет има ли разлика и каква би ли обяснил
Цитирай
#8

Хард ресет е през рекавери мод и е по добре защото изчиства всичко и връща телефона в начално състояние {фабрично}.Става като изключеш телефона е задържиш повер бутона и бутона за увеличение на звука докато се появи логото на хуавей  после Clear data-Factiry reset казват че когато имаш проблеми това е за препоръчване.Когато понижаваш през Hi Suite пак е хард ресет но отиваш на по стара версия на андроид.Докато през настройките е нулиране уж изчиства но не напълно.
Цитирай
#9

(2020-04-05, 12:49:24)DoryanY написа:  Хард ресет е през рекавери мод и е по добре защото изчиства всичко и връща телефона в начално състояние {фабрично}.Става като изключеш телефона е задържиш повер бутона и бутона за увеличение на звука докато се появи логото на хуавей  после Clear data-Factiry reset казват че когато имаш проблеми това е за препоръчване.Когато понижаваш през Hi Suite пак е хард ресет но отиваш на по стара версия на андроид.Докато през настройките е нулиране уж изчиства но не напълно.
Мисля че и двата метода връщат телефона до фабрични настройки, и не ми е ясно как при единия метод нещо ще остане неизчистино а при другия не. Според мен това с копчетата не се ли прилага ако например не можеш да включиш телефона или пък си забравил паролата.
Цитирай
#10

Ето малко информация.Преведена с гугъл транслейт. Двете термини фабрично нулиране и хардресет са свързани с настройките. Фабрично нулиране се отнася до рестартирането на цялата система, докато твърдите нулирания се отнасят до нулирането на всеки хардуер в системата.

Възстановяване на фабричните настройки: Фабричните нулирания обикновено се правят, за да се премахнат данните изцяло от устройството, устройството трябва да се стартира отново и изисква необходимостта от повторно инсталиране на софтуера. Възстановяването на фабричните настройки прави устройството отново да функционира в нова форма. Почиства цялата система на устройството. Вероятно се прави по време на актуализирането на нова версия на софтуера на устройството.

Хард ресет: Когато дадено устройство не функционира правилно, това означава, че настройката в устройството трябва да се промени, така че само част от устройството се нулира или рестартира в твърдия нулиране. Изчиства се цялата памет, свързана с хардуера, и актуализира хардуера с най-новата актуализирана версия. След твърдия нулиране процесорилите процесор рестартира приложението.
Ето статия https://android.stackexchange.com/questi...hard-reset
Цитирай
#11

Ами елементарно е колега но никой не ти го е написал как става, аз винаги си чистя телефоните от Фабричните инсталирани приложения, не всички могат да се премахнат но половината могат да се изчистят сега ще ти кажа как.
Настройки - Приложения - Избираш някое приложение и даваш - Деактивиране на приложение или Деинсталиране.
И по този начин приложенията и техните икони изчезват.
Аз съм деактивирал приложенията Архивиране, Браузър, Интелигентна диагностика, Намери моя телефон, Google Play Music и Filmi и Games.
А пък на Samsung телефон деинсталирам много повече неща защото там има прекалено много глупости качени предварително.
Не всички приложения могат да се деактивират но пак е добре.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)