Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi K30 pro vs Mi Note 10 (pro)
#1

Здравейте колеги, интересно ми е кой от двата телефона бихте избрали. Преди време аз взех избор за Mi Note 10, но не беше излезнал K30 pro. В стечение на обстоятелствата телефонът, който дойде (нов) беше с драскотини и го върнах и за момента пак разглеждам новите предложения. Кой бихте избрали вие, с оглед на това, че K30 Pro е доста по-голям на размери от Mi Note 10-ката.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако държиш на камерата и качеството на статични снимки - Mi Note 10 /pro/, за всичко останало K30 Pro 8/128 бих избрал лично аз. Зависи и цената колко е фактор, единия може да се намери официален от БГ за малко пари /под 800 лв/, другият засега е само в Китай и скъп все още. Snap 730 << 865, в много ежедневни неща няма да усетиш, ама там където е критично - стабилизация на 60FPS, игри и подобни разликата е огромна. Китайците спряха CC9 Pro, според мен този им модел не е успешен и ще го зарежат скоро - още една причина да преглътнеш размера и да заложиш на K30 Pro.
Кажи откъде мислиш да го купуваш.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#3

Благодаря колега за мнението. Аз също не съжалявам, че така стана и върнах Mi Note 10-ката, защото можеше и да ме е яд сега. По принцип мисля да го изчакам и взема от България с гаранция, че си е скъпа стока, а и най-малкото да мога да го разгледам на живо дали изобщо ще мога да го управлявам с една ръка, или да търся нещо по-малко. Цената също още не се знае за K30 Pro каква ще е официално, но чакаме да видим Smile
П.С. Аз също мисля да заложа на 8/128, ако ще е K30 pro или на Pro версията при Mi Note 10, най-малко защото сега съм с 6/64 и да има някакъв ъпгрейд и в тази насока.
Цитирай
#4

Е ъпгрейдът ще е брутален от Note 3 с eMMC памет към K30 Pro дори 6/128 с UFS 3.0, смених Note3 6/64 с Mi8 6/64 и са два много различни телефона, Мi8 направо лети в инсталациите на приложения, бързият сторидж е ключов. 8/128 K30 Pro е по-хубав, защото е с DDR5 и UFS 3.1 памет, още по-бърз.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#5

На К30 про, процесора е последен модел и ще е актуален чак до март догодина, всмисъл няма да излезе нов процесор дотогова.
Снимките дори и по-добри на Ми ноте 10 не са 2 пъти по-добри, може би 10% по-добри, а за 10% не бих зарязал последният процесор.
Имаш и пълен екран без ночове и дупки- голям плюс.
Ufs 3.0

От друга страна Ми Ноте 10 има страхотна камера и процесра му е не е два пъти по-добър от 865, абе малко труден избор, компактен и батерията му е бруталеSmile
Не е лесен избор- признавам.

Иначе идеалният избор е МИ10Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#6

Аз затова реших и да попитам тук. Ще изчакам май да дойде в БГ K30 Pro-то и ако ме грабне ще го взема. Кофти е, че е доста голям - малко по-дълъг от Galaxy Note 10+.
П. С. Загледах днес и Realme X2 Pro, но май не е моят телефон. Гледах и Galaxy Note 10 (без +), но първо, че цената става доста дебела и второ, че доколкото видях с Exynos процесора батерията не се представя много добре.
Цитирай
#7

Общо взето няма нищо читаво на пазара, абсолютно всеки един апарат е компромис спрямо друг.
Аз и затова запецнах нещо със смяната на Ноут 10+, апарата е хубав, но обичам сменям през половин година телефон.
И няма със какво, дори Ми10 про е компромис, няма ip68, само 90херца опресняване на фона на 120 на Самсунг.
Самсунг е с по-слабият процесор, да.
Няма апарат който има всички екстри на едно.
Може би S20 ultra със Снапдрагон, но доколкото гледам ревюта и там камерта му не е най-добрата.
Пиксела на някой моменти го минава.

По темата:
Вземи нещо което ще те кефи да го гледаш и да го имаш в джоба си- винаги нещо ще му липсва.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#8

(2020-04-09, 22:31:43)niksapz написа:  Аз затова реших и да попитам тук. Ще изчакам май да дойде в БГ K30 Pro-то и ако ме грабне ще го взема. Кофти е, че е доста голям - малко по-дълъг от Galaxy Note 10+.
П. С. Загледах днес и Realme X2 Pro, но май не е моят телефон. Гледах и Galaxy Note 10 (без +), но първо, че цената става доста дебела и второ, че доколкото видях с Exynos процесора батерията не се представя много добре.
X2 Pro е страхотен апарат, може би най-доброто price/performance в момента /не от България/.
Изостава леко в камерите, основно на тъмно, но на светло е добре. Всичко останало му е много добро, стереото е брутално, дисплея е супер, OS е мазен и бърз...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

(2020-04-12, 06:05:06)Victormihov написа:  По темата:
Вземи нещо което ще те кефи да го гледаш и да го имаш в джоба си- винаги нещо ще му липсва.

Хубаво, ще го кефи и гледа като дизайн, сглобка и кутия, но по-добре да пази очите,което е най-важното. Благината на динамичен 120hz взима превес. Smile K30про e 1:1 с К20про. Почни няма да намери разлика, освен разположените отзад камери, но вече 220гр, което си е тухла спрямо 190гр на С20+ Wink

П.п. Ксиоми Ноте 10 не пожъна успех, видим по продажбите.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

S20+ е най-балансиран, така е.
Като изключим скопеният процесор и донякъде компромисната камера.
Самият факт, че няма снапдрагон в България, Самсунг малко ги избягвам да ги орепоръчвам.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Предполагам в днешно време не е проблем да се поръча версия със Снап.
Щом залага на китайското от Ксиоми, трябва да знае за доста бъговете. Може би лидер в това отношение. Дори сглобката на Ми 9т про е ужасна.Вероятно е пренесено за пестене на пари и в К30про. В долните ъгли има наличие на чеплък - ръб в извивката. Big Grin

   

Застъпване.
   

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

Бих предложил да погледнеш и Realme X50 Pro. Напоследък много го заглеждам най-вече поради малко по-малкия дисплей. Камерата малко куца от към видео, за момента максимума ѝ е 2к на 30фпс. Писах им да видя дали ще има някакъв ъпгрейд, с който да има някакво подобрение, ако е възможно изобщо. Другото е и зарядното на 65W идващо в комплекта.

За К30 Pro изгледах 100 ревюта общо взето едно и също. От към производителност няма грешка, дисплея поне е амолед макар и на 60 херца, батерията се справя добре. Мен ме спира по-големия дисплей макар и без прорези.

Mi Note 10 с този процесор се изложиха и за мен не е опция.

Realme X2 Pro не е лош, но с този дроп ноч не ми харесва. Като производителност както казаха няма грешка.


Та в заключение с моите драми за нов телефон май, май бих избрал Realme X50 Pro, но ще зачакам да видя дали ще има някакъв прогрес с камерата. Ако ли не ще е К30 Про или К30 Про зуум едишън.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#13

В крайна сметка преди няколко дни ми изпадна Huawei Mate 20 Pro на 550лв на 14 месеца, с 10 месеца още гаранция към A1, пълен комплект като нов и го взех. Бяха се отбелязали софтуерните бутони долу на екрана и отидох в Huawei сервиза още на другия ден и смениха гаранционно дисплей, батерия и странична лайстна и мога да кажа, че за една доста прилична сума се оказах с почти нов телефон бивш флагман.
П. С. Отказах се от K30 Pro, защото като хванах този, който е 157-8мм и едвам го управлявам с една ръка (гаджето има също Mate 20 Pro) си представих 163-4мм какво чудовище ще е, а и е по-широк. Mi Note 10 пък не взех, защото под 700лв не можах да намеря от доста време насам, а и в olx основно бяха бели за продан и се отказах. Отказа ме също и теглото от Xiaomi-тата, което беше над това на Huawei-я. И на последно място реших да разнообразя малко интерфейса с EMUI.
Цитирай
#14

Браво, мейта е по-добрият телефон при тази цена, само дано някой не го е пръснал от бързо зареждане за тези 14 месеца.

(2020-04-19, 12:03:42)alexbg67 написа:  Пише, че е със сменена батерия.

Да, не бях дочел явно. В такъв случай е трепач, телефонът си става нов.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#15

Пише, че е със сменена батерия.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#16

Абсолютно така стана колега, страшно съм доволен засега. Пак казвам цената му беше добра (поне 50лв под пазарната спрямо другите обяви) и прецених, че ако не ми допадне ще го продам без загуба веднага. Иначе по темата за Realme имаше промоция в Техм*рт няколко дни и за малко да взема X2 Pro, НО като се разчетох в gsmarena и коментарите под ревютата видях, че хората се оплакват от калпав софтуер, слаба поддръжка и бъгове, а и чистия андроид не е за мен или изграден интерфейс на неговата основа.
П. С. Като цяло през годините съм си поставил една граница от около 600лв за телефон и не ми се искаше да я надвишавам, защото лично за мен е неоправдано за такова нещо, та и в тази графа Мейта се вписа идеално, докато Xiaomi и Realme-то щяха да ми легнат от 700 нагоре.
Цитирай
#17

Е, имай предвид, че през годините цените на устройствата се вдигат, както и на всичко останало, включително и заплатите и е нормално и ти да вдигаш малко. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#18

Така е колега, даже по едно време се ядосах, че не ми харсва телефон и започнах да гледам Samsung Galaxy Note 10/plus и бях готов да дам и 1000-1200лв, само и само да ми харесва устройството, но прецених, че няма смисъл. Парите не са проблем и 2000 мога да дам (изкарвам си ги сам), но за нещо, което се обезценява толкова бързо лично за мен не виждам смисъл Smile
Цитирай
#19

В сегашната ситуация и наличността на пазара и аз мисля като него - повече от 600 за телефон, който ще задоволи най най light нуждите, не бих дал.

Например, сега съм с ми 9т и ми е пре-предостатъчен, та може би и имам малко повече с него, спрямо използването и експлоатирането, което правя. Ако галакси с10е беше с процесор ~ на сн710 и цена по-ниска от 700 лв, вероятно щях да взема него, защото щеше да ми дойде перфе с останалите х-ки и най-вече големина на дисплея. Леко ти завиждам благородно, колега, но и с тоя съм си добре.


Цитирай
#20

Страхотен избор.
Честито.
Mate 20 pro има разкошен екран.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#21

Благодаря, страхотен е. Успях да пренебрегна големия ноч. Това ми е първи телефон с Oled екран и за момента съм доста впечатлен, защото съм сменил 7-8 андроида вече с LCD и определено Oled-а ми харесва. Като цяло нямам забележки, а пък и за цената си втора ръка за мен беше горе долу най-добрият избор.
П. С. По принцип чистият Mate 20 ми харесва една идея повече, НО цените втора ръка бяха около 500лв, а това за него ми се видя доста, а и Pro версията ще държи повече цена по-натам, ако реша да го продам. Другото, което ме спря беше, че почти всички бяха с 4 GB рам, което за мен за тези пари не си струва. Още повече, че стария Mi Note 3 беше с 6GB...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)