Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P30 Lite New Edition 6/256 (01.2020) - добра идея ли е?
#1

Здравейте!
Въпросът ми е в заглавието. Като цяло търся телефон до около 500-550 лв., за предпочитане да е продукт на Huawei - лично за мен марката е лидер, но без никакво желание за спорове. На пазара вече е и P40 Lite, също на добра цена, но без услугите на Google. Не че съм заритал за тях, но ежедневно ползвам мобилно банкиране от 3 банки. Проверих и ми казаха и от трите, че на този етап не е възможно да се инсталират съответните приложения на телефон, попаднал в "шпионския списък". За всеки случай повторих питанията, но със същия резултат. 
Има описани разни начини за инсталиране на гугълски приложения, но като че ли нищо относно интересуващите ме. А дори да стане веднъж, не е ясно дали ъпдейт (дали на телефона или на приложенията, все едно) няма да направи покупката пари на вятъра.
В момента съм с Honor 9 (мисля, че преди време споделях впечатления в темата за него), който с всеки нов ъпдейт ставаше по-добър, но вече ми е малък като размер и търся по-голям екран, че годините си вървят.
P30 Lite New Edition е отскоро на пазара и не намирам отзиви от реални собстеници, каквито всъщност очаквам да прочета. Не очаквам чудеса, разбира се, не и от телефон за под 500 лв, а приличен телефон с прилични камери и добра батерия.
Възнамерявам да купувам следващата седмица и се надявам да прочета нещо коректно по темата, за което предварително благодаря.

П.П. Моля за извинение, че в темата няма линкове, но в момента лекувам болни бъбреци в стационар и ползвам таблет, а с него не е лесно.

П.П. Ето линк към модела - https://www.gsmarena.com/huawei_p30_lite...-10073.php
Цитирай
Аксесоари
#2

P30 Lite New Edition е модел от 01.2020 сигурно и той няма да има поддръжка от Гугър.Защо не купиш Nova 5T той е много добър модел и е с гугъл и при операторите е 399 лв https://www.telenor.bg/bg/private/device...va-5t-dual процесора му е като на Р30 PRO и камерата му е добра ето и характеристиките му https://www.gsmarena.com/huawei_nova_5t-9803.php
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#3

Аз прочетох малко за модела, като цяло не намирам разлики с P30 lite... Та изказвам мнение, също без желание за спор или налагане! P30 lite го ползвам от Октомври, също като теб, заради по-големите дисплей и батерия, след като ползвай п10 и п20 все лайт версии. В началото също бяха фаворит като марка за мен. В последния месец, обаче съм меко казано разочарован. Телефона го ползвам предимно за разговори и много малко интернет. След покупката държеше по 3 пълни дни, от около месец насам, трудно изкарва 2 дни. Камерата е добра за любител. Онлайн банкирането ме спира да го сменя с 40, заради Гугъл. Та в общи линии моя съвет е, да се насочиш към среден клас телефон на друга марка... Не мога да приема, че телефон на 6 месеца е нормално да свали капацитета на батерията си с 30% при минимална употреба. Проблема им с Гугъл всъщност си е техен и не говори добре потребителите да страдат от това. Нито аз, нито който и да е, ще спре да си ползва банкирането, само защото телефона му нямал гугъл... А Хуауей колкото и да са добри, услугите на Гугъл ако не бяха необходими, просто щяха да ги спрат. Така, че според мен, прецени си кое в един телефон е важно за теб и разгледай моделите и на другите марки! Определено има читави попадения. В крайна сметка телефона е вещ, която трябва да ни служи, не ние на нея Smile

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на danchostz за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#4

С благодарност за отговорите, ще започна в обратен ред:

danchostz - очевидно не само за мен онлайн банкирането е от определящо значение. И да искам, не бих мигъл да бъда арбитър в спора кой крив и кой прав, но е факт, че Гугъл не прекъсна работата си с Хуауей поради прищевки. Може би някой ден, скорошен, този проблем ще е отживелица, но това е напред. Разбирам разочарованието ти от П30 лайт, но би ли посочил конкретен модел от друга марка, след като ми предлагаш точно това? Тотално изключвам модели на Самсунг, защото разочарованията ми от марката нямат чет...

DoryanY - имам 2 писмени отговора от популярни наши търговци, че P30 Lite New Edition поддържа гугълските услуги, та точно на тяхна основа се насочих към модела. Всъщност той се "брои" за модификация на стандартната версия, само дето е с увеличени рам и памет, ако и да се счита за представен през януари 2020.
Признавам, че Nova 5T остана някак встрани от проучването ми, но АКО е сигурно (а и би следвало с оглед датата на анонса), че поддържа гугълските услуги, то тогава изборът се превръща в предрешен - https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10073
Параметрите на 5Т го правят абсолютен фаворит в класа, особено пък при тази съвсем поносима цена.
Цитирай
#5

Моделите на Xiomi звучат обещаващо, но все си мисля друго... Естествено всеки се простира според чергата си, но дали не е по-добре да се дадат повече пари, дори ако трябва и на изплащане, но за телефон от премиум клас с алтернативата да те издържи 3-4 години. Вместо по 500-600 лв всяка година. При мен точно така стана. Три поредни години с три поредни модела лайт, и накрая пак недоволство. За сравнение близък мой приятел преди може би 6 години наистина брои голяма сума за Galaxy note 4, но истината е, че телефона все още работи и си го ползва като основен. И за цялото това време му е купил 1 нова батерия, ако не се лъжа беше около 80лв.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Като допълнение наистина не искам да те насочвам към модел или марка, защото аз също се оглеждам за нещо ново и все още не знам какво да избера. Мисля си, че поне за мен ще е най-добре да си ползвам лайта, колкото живот има, и след това актуалния модел Айфон за времето, в което това се случи и толкова

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Всъщност и аз мисля, че моделите на Xiaomi изглеждат обещаващо, но вече сърбах попарата на Redmi Note 4, имам и преки наблюдения върху Mi 9T, 8 и още 1-2. Залага се на големи като ампераж батерии, които обаче не са такива практически. Моят Honor 9 с 3,2 Ач държи доста повече от 4,1 Ач. Цифрите, разглеждани като номинал, сами по себе си изглеждат внушително, но не и практически (дъщеря ми ползва Iphone 7+ с 2,9 Ач, но батерията му няма свършване). Новите модели имат 5+ Ач, но няма логика голяма батерия да се слага на икономичен телефон, монтира се от нужда, защото практически виждам как оставащите проценти намаляват с обезкуражаващо темпо.
В огромната част от деня съм с лаптоп (вкл. и с вайбър) и ползвам телефона основно за разговори. Също и за снимане на документи, където не се търси кой знае какво качество (имам огледален Никон за туристически цели), както и за пешеходна навигация, особено в чужбина.
Избягвам да купувам евтина техника, но не бих дал пари за текущ флагман, това все пак е телефон, а не телевизор, да речем. Затова и не бих се насочил към апарат за 1000+ лв. Пък и гуми за колата ще купувам тия дни, после идват каското и гражданската...Smile

Порових се и установих, че Nova 5T всъщност е Honor 20, което към днешна дата и час съвсем изяснява картинката.
Цитирай
#7

(2020-04-07, 13:04:02)L1892 написа:  С благодарност за отговорите, ще започна в обратен ред:

danchostz - очевидно не само за мен онлайн банкирането е от определящо значение. И да искам, не бих мигъл да бъда арбитър в спора кой крив и кой прав, но е факт, че Гугъл не прекъсна работата си с Хуауей поради прищевки. Може би някой ден, скорошен, този проблем ще е отживелица, но това е напред. Разбирам разочарованието ти от П30 лайт, но би ли посочил конкретен модел от друга марка, след като ми предлагаш точно това? Тотално изключвам модели на Самсунг, защото разочарованията ми от марката нямат чет...

DoryanY - имам 2 писмени отговора от популярни наши търговци, че P30 Lite New Edition поддържа гугълските услуги, та точно на тяхна основа се насочих към модела. Всъщност той се "брои" за модификация на стандартната версия, само дето е с увеличени рам и памет, ако и да се счита за представен през януари 2020.
Признавам, че Nova 5T остана някак встрани от проучването ми, но АКО е сигурно (а и би следвало с оглед датата на анонса), че поддържа гугълските услуги, то тогава изборът се превръща в предрешен - https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10073
Параметрите на 5Т го правят абсолютен фаворит в класа, особено пък при тази съвсем поносима цена.
В раздела за Nova 5T казват че идва с инсталиран Google play.Този модел излезна в началото на 2019 г като Honor 20 това е дъщерна фирма на хуавей преди забраната и за това предполагам има лиценз.Но за по сигурно попитай или в раздела или директно съпорта на хуавей.
Цитирай
#8

Определено nova 5t е по добър от p30 lite... И камера и батерия, откъдето и да погледнеш... Аз също се бях спрял на. P30lite, но nova-та определено е по добър.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk

И не е излязъл в началото на 2019,по скоро есента

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на shivachevm за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#9

(2020-04-07, 14:52:37)DoryanY написа:  В раздела за Nova 5T казват че идва с инсталиран Google play.Този модел излезна в началото на 2019 г като Honor 20 това е дъщерна фирма на хуавей преди забраната и за това предполагам има лиценз.Но за по сигурно попитай или в раздела или директно съпорта на хуавей.
В gsmarena го водят като анонсиран през август и достъпен от септември - https://www.gsmarena.com/huawei_nova_5t-9803.php
Но както и да е, важното е да е в "белия списък". Пратих имейл до съпорта и очаквам писмен отговор.
Цитирай
#10

Имах в предвид Honor 20 но съм объркал не е в началото на 2019 а юни и той няма  забрана да ползва гугъл.А Nova 5t е със същия хардуер и всичко останало но той излиза август и се ползва със същите права така поне прочетах.
Цитирай
#11

Да, нещо такова се заформя. Звъннах на 2 сайта, потвърдиха, че се поддържа Гугъл. Има го и в техноверигите, но не можах да се свържа. Очаквам отговор и от съпорта, но там едва ли ще се разпъртавят. Така или иначе, съмненията отпадат и мисля, че следващата седмица ще се снабдя с Nova 5t.
Цитирай
#12

(2020-04-07, 19:03:54)L1892 написа:  Да, нещо такова се заформя. Звъннах на 2 сайта, потвърдиха, че се поддържа Гугъл. Има го и в техноверигите, но не можах да се свържа. Очаквам отговор и от съпорта, но там едва ли ще се разпъртавят. Така или иначе, съмненията отпадат и мисля, че следващата седмица ще се снабдя с Nova 5t.
Аз имам Huawei Nova 5T, пълно негово копие е Honor 20, който всъщност е излезнал по-рано в 2019 година. Nova 5T е с чипсета Kirin 980, който има сертифициране за Google Play protect и съответно разполага с всички услуги на GMS.  Huawei Nova 5T е приличен среден клас телефон с лек привкус на по-висок клас. Цената му към момента е сравнително по-ниска от миналата година и е доста изгоден за закупуване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#13

(2020-04-09, 22:55:31)pacemaiker написа:  ... Huawei Nova 5T е приличен среден клас телефон с лек привкус на по-висок клас. Цената му към момента е сравнително по-ниска от миналата година и е доста изгоден за закупуване.
Всъщност се оказва това, което търся и следващата седмица ще го поръчам.
Цитирай
#14

(2020-04-10, 15:29:56)L1892 написа:  Всъщност се оказва това, което търся и следващата седмица ще го поръчам.
Успех с покупката. Гледайте да е от оторизиран търговец за Huawei.
Според представителството на Huawei това са в партньорската мрежа на Huawei, която включва –
Техмарт, Plesio.bg, Ozone.bg, Ardes.bg, Laptop.bg
традиционната работеща магазинна мрежа на Теленор, А1, Техномаркет, Технополис, Ардес, Plesio

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Благодаря за пожеланието, но към момента всеки от изброените предлага модела с поне 100 лв повече, околкото популярните онлайн търговци, от които досега не съл имал повод да се оплаквам. Изключена е и покупката от оператор.
Цитирай
#16

(2020-04-11, 09:19:17)L1892 написа:  Благодаря за пожеланието, но към момента всеки от изброените предлага модела с поне 100 лв повече, околкото популярните онлайн търговци, от които досега не съл имал повод да се оплаквам. Изключена е и покупката от оператор.
Както прецените. Ако няма значение за вас търговеца, то в OLX има добри оферти, които са и с гаранция.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

(2020-04-11, 09:19:17)L1892 написа:  Благодаря за пожеланието, но към момента всеки от изброените предлага модела с поне 100 лв повече, околкото популярните онлайн търговци, от които досега не съл имал повод да се оплаквам. Изключена е и покупката от оператор.
Най добре да се купи от оператор за да имаш ъпдейти или от техно веригите ако е по изгодно.Защото от онлайн магазините може и да е по евтино но не се знае дали после ще имаш редовни ъпдейти.
Цитирай
#18

В края на темата: днес получих Nova 5T и в момента се занимавам с него. Първите впечатления са изцяло положителни - работи без никакво забавяне, не че съм го и затормозвал кой знае колко. Снимките на светло са добри, ще го пробвам и на тъмно довечера. Не са като от DSRL, разбира се, но като за телефон са на ниво.
Голям плюс за мен е фабрично поставеният протектор, защото поръчаният и всякак отговарящ на описанията (за Nova 5T/Honor 20) допълнителен, макар и стъклен, е абсолютно непригоден, защото няма отвор за предната камера... Както и да е.

С благодарност към всички, взели отношение и помогнали при избора ми!
Цитирай
#19

Честито и със здраве да си го ползваш.
Цитирай
#20

Честито и пожелавам безпроблемно използване.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Живи и здрави!
Цитирай
#22

(2020-04-16, 13:21:03)L1892 написа:  В края на темата: днес получих Nova 5T и в момента се занимавам с него. Първите впечатления са изцяло положителни - работи без никакво забавяне, не че съм го и затормозвал кой знае колко. Снимките на светло са добри, ще го пробвам и на тъмно довечера. Не са като от DSRL, разбира се, но като за телефон са на ниво.
Голям плюс за мен е фабрично поставеният протектор, защото поръчаният и всякак отговарящ на описанията (за Nova 5T/Honor 20) допълнителен, макар и стъклен, е абсолютно непригоден, защото няма отвор за предната камера... Както и да е.

С благодарност към всички, взели отношение и помогнали при избора ми!
Това, че няма отвор отпред за камерата, не би трябвало да е проблем. Много протектори, дори и скъпи такива са без дупка.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#23

(2020-04-16, 13:21:03)L1892 написа:  В края на темата: днес получих Nova 5T и в момента се занимавам с него. Първите впечатления са изцяло положителни - работи без никакво забавяне, не че съм го и затормозвал кой знае колко. Снимките на светло са добри, ще го пробвам и на тъмно довечера. Не са като от DSRL, разбира се, но като за телефон са на ниво.
Голям плюс за мен е фабрично поставеният протектор, защото поръчаният и всякак отговарящ на описанията (за Nova 5T/Honor 20) допълнителен, макар и стъклен, е абсолютно непригоден, защото няма отвор за предната камера... Както и да е.

С благодарност към всички, взели отношение и помогнали при избора ми!
Аз залепих допълнителен протектор на екрана, защото не видях, че има фабрично залепен. Разбрах го чак, когато видях два слоя на екрана си Новият няма отвор за селфи камерата. Няма проблем със снимането на снимки. Така или иначе лещите са покрити със стъкло от екрана, едно в повече няма да промени значително качеството.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Знам за фабричните протектори от Honor 10, какъвто ползва жена ми. И съм доволен, че продължават да ги слагат. Всъщност ми е все едно дали допълнителните имат или не отвор за камерата, защото селфитата са точно последната ми грижа, но с доста грубите стъклени протектори се намалява чувствителността на екрана, поне с Honor 9 е така. Не че ги отричам, разбира се, ползата от тях е очевидна.
Цитирай
#25

(2020-04-23, 06:03:11)L1892 написа:  Знам за фабричните протектори от Honor 10, какъвто ползва жена ми. И съм доволен, че продължават да ги слагат. Всъщност ми е все едно дали допълнителните имат или не отвор за камерата, защото селфитата са точно последната ми грижа, но с доста грубите стъклени протектори се намалява чувствителността на екрана, поне с Honor 9 е така. Не че ги отричам, разбира се, ползата от тях е очевидна.
Аз нямам никакъв проблем с чувствителността на екрана въпреки двата протектора.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)