Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Региони в Xiaomi устройствата
#1

Здравейте, днес по случайност ми попадна част от секцията за често задавани въпроси в един от най-полезните за мен форуми - 4pda.
Там си харесах 2-3 поста, които смятам да реализирам като теми в този раздел.
Първото, което ми направи впечатление е, че има информация за регионите.
Затова реших да преведа каквото ми се струва полезно и интересно. Дано да е от полза и тук

Като изключим по-старите модели (от времето на ми 3, ми 4), за наличие на региони вече отговаря раздел Cust. Вероятно хората с Root достъп могат да го намерят в "/" на своя файлов мениджър.
Това, че телефонът ви има региони ви дава достъп до някои функции, заложени в рома, които на друг регион липсват, или пък се появяват. Например на регион Русия е по-тих звука, заради спазване на изисквания (вероятно здравословни).  Всички помним как може би 2 години нямаше приложение за Теми на регион България.

В този раздел, подпапка cust\app\customized пък има някои приложения, които се инсталират автоматично в зависимост от избрания регион, като за русия и индия получвате и MI app store, Например + допълнителни приложения типични за съответната държава.

Регионите от своя страна са в cust\çust\"името на папката за конкретния регион"

В настройките на телефона регион може да смените от "Настройки - допълнителни настройки - Регион"

И сега проблемите:

1. Ако при опит за влизане в меню Регион ви изхвърля трябва да флашнете Cust дяла наново.
Може да го откриете във фастбуут архива с целия ром.  В рекавъри архива отсъства.
Цитат:fastboot flash cust cust.img

Moжете да го флашнете през TWRP, стига то да поддържа операциите с този раздел.

2. Ако регионите ви изчезнат (примерно в списъка се вижда само един или вашия регион го няма)
Трябва да знаете, че информацията по принцип се намира във файл с име "cust_variant" в папка \data\miui
Има вариант такъв файл да се намира и в папка cust
Ta ако ви изчезне региона, но папката съществува, има какво да се направи, за да се оправят нещатa:
В папката cust  триете cust_variant
В папката data\miui влизате в cust_variant и ако там пише cn го променяте на каквото желаете да е.

3. При липса на меню Регион
Най-често в локализирани ромове от типа Xiaomi.eu и други производни на китайския.
Менюто е скрито и обикновено може да се достъпи през търсачката в настройките, но в тези ромове регионите нямат много голямо значение.

Все пак ако държите да си добавите региони може да опитате с този патч:


Прикачени файлове
.zip AllReg_Install.zip Размер: 389.05 KB  Сваляния: 11
[-] 7 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, cinizam, iwan33, milenvn, romborak, ronnie72, userworx
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)