Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: ed7347a8936f9d95ba4f6dee5e4895f6-full.jpg]

Серията предлага три модела – P40, P40 Pro и P40 Pro+. В нашата страна и в Европа обаче компанията ще се фокусира главно върху модела P40 Pro, но не е изключено при достатъчен интерес по-късно да се появи и топ моделът. Трите устройства разчитат Kirin 990 5G, което означава, че са готови за работа с 5G. От способностите на чипсета Kirin 990 се възползва и новата функция Golden Snap, която поддържа различна обработка на кадрите при снимане в режим Motion picture. При него към снимките се заснемат кратки клипове, а Golden Snap позволява изваждане на избрани кадри и прилагане на обработка като премахване на отражения (полезно при снимане през стъкло) и хора, изсветляване, изправяне и т.н.
Huawei P40 предлага 6.1" плосък OLED дисплей с резолюция 2340 х 1080 пиксела и вграден сензор за отпечатъци. Дисплеят се опреснява при стандартните 60Hz. Тройната основна камера е оборудвана с главен сензор - 50МР, като към него са добавени 16МР сензор с ултраширокоъгълна оптика (f/2.2) и 8МР сензор с 3х телефото оптика (f/2.4) и OIS. Селфи камерата (32МР, f/2.0, без автофоус) не поддържа 3D лицево разпознаване и няма втори сензор за боке ефекти. Разполага с разширяемата памет за файлове 128GB. Батерията на устройството е с капацитет 3800 mAh и поддържа зареждане при 22.5 вата. Липсва обаче безжично зареждане. Корпусът на телефона е с рейтинг IP53.
Huawei P40 Pro предлага 6.58" дисплей, който носи маркетингово име Overflow Display и е двустранно извит – извивката обаче е по-малка от тази на P30 Pro. Като цяло извивките правят жестовете за управление на интерфейса много по-естествени. Дисплеят поддържа и опресняване при 90Hz, което прави анимациите много по-плавни. Тройната камера има два големи сензора с резолюция 50МР и 40МР и филтър Quad Bayer, както и трети сензор с резолюция 12МР и телефото леща (f/3.4, OIS) за петкратно оптично приближение. Добавена е и 3D Depth камера за по-добро симулиране на боке. Смартфонът поддържа до 10х хибридно и 50х дигитално приближение, а за стабилността на картината при такъв зуум се грижи специална технология с функция за проследяване на обекти. Моделът осигурява 8GB RAM и 256GB памет за файлове, която може да се увеличи с Nano Memory карта. Батерията е с капацитет 4200 mAh и поддържа жично зареждане при 40 вата, а при безжично мощността е 27 вата. Добавена е и познатата опция за реверсивно зареждане на други устройства. Корпусът отново е водоустойчив (IP68).  
В допълнение, цялата серия P40 е снабдена и с eSIM възможности, което ще осигури допълнителен тласък на технологията. Серията Р40 е с Android 10, но без услугите и приложенията на Google. На тяхно място е магазинът AppGallery, който предлага много популярни приложения, а други може да се набавят по други начини. Моделите се предлагат в три варианта – Ice White, Deep Sea Blue и Black, и в два варианта с матирано стъкло – Blush Gold и Silver Frost. Цената на P40 с 8/128GB памет е 799 евро, а P40 Pro с 8/256GB памет ще струва 999 евро.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Първи впечатления - ами тухла е. Но въпрос на свикване.
Блек хоул-а горе у лево дразни, но отново въпрос на свикване.

Дано да снима добре, иначе го връщам Big Grin
Аа и дано да държи малко повече от п30 про батерито.

В окомплектовката има силиконов кейс. Из ревюта пишеше, че за някои региони липсва.
Цитирай
#3

Huawei P40 Pro - Обзор

 
Цитирай
#4

Здравейте, току що поръчах от Теленор P40 Pro + подарък смарт часовник Huawei GT 2 на обща цена 1369.99лв
В момента ползвам Mate 20 Pro и исках да попитам дали има начин да си прехвърля всички гугъл контакти и като цяло дали мога да ползвам гугъл сървиси на P40 Pro. Ползвам също Google Pay, Revolut с безконтактни плащания и т.н.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#5

Google pay - НЕ.

Ще ти се наложи да се информираш малко повече.

Ако ще ползваш телефона без GMS - трябва на сегашния телефон да копираш контактите от Google в паметта на телефона и да ги SYNC-неш към HUawei Cloud-a.

Ако смяташ, че не можеш без GSM - инсталират се за 5 мин.
https://www.youtube.com/watch?v=Aed_y89L...e=youtu.be

Изгледай внимателно клипа, може и без компютър и HI SUITE !!!


-------------

п.с. апарата не поддържа aptX Huh
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche, Kn0cK3r
Цитирай
#6

Нека хората който вече го притежават да пишат във форума, защото ми предстои смяна на Mate 20 Pro Smile
Цитирай
#7

Как мога да се сдобия с липсващи приложения на новия си Huawei телефон: https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...33580.html

 
Цитирай
#8

Първи впечатления.
Камерите снимат по добре от p30pro. На 5х, 10х и 50х приближение текстовете се четат много по ясно спрямо 30про. Цветопредаването при основната камера е много по точно. Перископичната и тя е RYYB и снима по добре при слаба осветеност. Селфито е брутално, най доброто досега, което съм виждала при смартфон. Автофокуса е мегабърз. Батерията на 60хз държи като 30ката, на 90хз пада по бързо, но още нямам точни наблюдения, тези дни ще го тествам повече. Процесора е ясно, че няма какво да му се опре.
Това е засега.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
[-] 6 потребители изказват благодарност на HunterBG88 за това мнение:
  • Amilo, Badjo88, Bavarche, Boby13, doktorra, Victormihov
Цитирай
#9

Има ли фабрично залепен протектор на дисплея?
Никъде из ревютата не видях да споменават за някаква защита на стъклото. Дали я има изобщо?
Цитирай
#10

Фолио.
[Изображение: IMG-20200407-153355.jpg]
Цитирай
#11

Има защита от типа на горилата, но е друго! Аз го имам от петък и мога да кажа, че баерията е чук—събота е зареждан сутринта, сега е на 30 процента с 5ч15мин сот предимно на wifi но с вързан часовник и доста цъкане, инсталиране и т.н. Като е на 90 hz. Засвга единствения недистатък е че има шум понощните снимки, иначе зума е трепач!
Цитирай
#12

One клик Гугъл инсталатор - https://zen...........

Едит - оказа се неработещ.
Цитирай
#13

От три дена съм с машинката и засега нямам оплаквания определено дисплея е с доста красиви цветове, батерията си е топ, при камерата видеото също е претърпяло ъпгрейд което много ме радва ?. Това, че е без Google services, може би е за добро не срещнах проблем с инсталирането на приложенията ползвах MoreApps което е налично в Appgallery което пък ползва директни линкове към Apkpure. https://consumer.huawei.com/en/community...cId_74402/ Тази информация ми беше доста полезна, ако някой има трудност при инсталирането на приложения, ще му свърши работа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Badjo88 за това мнение:
  • Bavarche, doktorra
Цитирай
#14

Здравейте ползвам телефона от миналият петък, за момента съм много доволен от телефона с изключение на 1. До скоро използвах mate 20 pro. Но някак си писането ми беше 30 пъти по-лесно. Имам усещането, че екрана не е така чувствителен, като при предишният ми телефон ?може и да се залъгвам...
Цитирай
#15

Относно GMS, зажелязвам проблем само с gmail.
Не проверява в бекграунд за нови мейли, въпреки че е ръчно "буден" през цялото време. Т. Е. push-a не работи.
Друго засега не съм видял.
Цитирай
#16

Чета коментари от други източници, че вграденият клиент работи отлично с всякакви акаунти, та Джимейла да му е кусур, едно от първите неща, които блокирам на нов телефон... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

И аз ползвам имейл приложението и си ги получавам, без проблем. Да не би да сте пуснали някой енерго ефективен режим?
Цитирай
#18

Четете добре, говоря/пиша за push нотификация на GMAIL приложението.


Ясно е, че всяко приложение, може да проверява на зададен интервал за нови мейли, но не е ясно, как ще се отрази на батерията Wink

Друго .... при вас така ли е ?
[Изображение: Screenshot-20200413-145608-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20200413-154224-com.jpg]
Цитирай
#19

Кой начин ползвахте за инсталиране на GMS, пробвах няколко и при всички има постоянни нотификации от Гугъл плей сървисис.
Цитирай
#20

Аз не ги ползвам,така че не мога да ти помогна!
Цитирай
#21

(2020-04-14, 10:22:23)arm11 написа:  Кой начин ползвахте за инсталиране на GMS, пробвах няколко и при всички има постоянни нотификации от Гугъл плей сървисис.
https://youtu.be/Aed_y89L1G0

Изгледай го първо. Може и без комп, ама го казва накрая.
Цитирай
#22

(2020-04-14, 10:23:25)juventusarl написа:  Аз не ги ползвам,така че не мога да ти помогна!
Тогава, защо пишеш? Мнения ли трупаш?

(2020-04-14, 10:30:10)emzo написа:  https://youtu.be/Aed_y89L1G0

Изгледай го първо. Може и без комп, ама го казва накрая.

Изгледах го, но още в началото не ми намира бекъп-а, кой фаил трябва да се свали от директорията?
Цитирай
#23

@emzo, разгледай Aquamail, поддържа push notification.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#24

Благодаря, това ще е крайния вариант, ако не оправят нещата.

Даже се замислям, дали да ползвам GMS.
Ще преживея и синхронизацията на хром.
Имам и 2 приложения, които правят бекъп в gdrive,но имат опция и в onedrive.
Цитирай
#25

(2020-04-14, 12:46:55)emzo написа:  Благодаря, това ще е крайния вариант, ако не оправят нещата.

Даже се замислям, дали да ползвам GMS.
Ще преживея и синхронизацията на хром.
Имам и 2 приложения, които правят бекъп в gdrive,но имат опция и в onedrive.
Аз му сложих GMS само заради една игра която иска GMS .Другите прилижения си ги свалих APKPure и App Gallery.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)