Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Лични впечатления и коментари

(2020-10-19, 13:48:21)g1kata написа:  Привет, почети малко и ще разбереш, тези неща са обсъждани 100 пъти

Чета, ама мнения всякакви, при някой всичко работи, при друг -  част от услугите не работят, всякакви коментари.
Цитирай
Аксесоари

Съмнява ме някъде да си прочел , че известията работят.. като цяло всичко работи (поне всичко , което ми е нужно) , но известията на повечето приложения или ги няма или идват със закъснение, изключение правят viber и messenger там всичко е ток.
Цитирай

(2020-10-19, 15:18:17)g1kata написа:  Съмнява ме някъде да си прочел , че известията работят.. като цяло всичко работи (поне всичко , което ми е нужно) , но известията на повечето приложения или ги няма или идват със закъснение, изключение правят viber и messenger там всичко е ток.

Благодаря. Инсталирал ли си си gms, ако си на хуауей?

(2020-10-19, 15:18:17)g1kata написа:  Съмнява ме някъде да си прочел , че известията работят.. като цяло всичко работи (поне всичко , което ми е нужно) , но известията на повечето приложения или ги няма или идват със закъснение, изключение правят viber и messenger там всичко е ток.

Значи, общо взето остава само проблема с известията?
Цитирай

общо взето да, аз имам проблем и със синхронизацията на контактите от гугълския профил, но това не ми е проблем, някой казват, че има разни функции като плащанията който не работят, но аз не го ползвам
Цитирай

(2020-10-19, 15:41:15)g1kata написа:  общо взето да, аз имам проблем и със синхронизацията на контактите от гугълския профил, но това не ми е проблем, някой казват, че има разни функции като плащанията който не работят, но аз не го ползвам

Благодаря
Цитирай

и все пак тайничко се надявам сега януари като изритат перчема от белия дом, новата администрация да има малко акъл и да се разберат с китайците, тогава до март април ще имаме официален ром с гсм
Цитирай

(2020-10-19, 15:52:41)g1kata написа:  и все пак тайничко се надявам сега януари като изритат перчема от белия дом, новата администрация да има малко акъл и да се разберат с китайците, тогава до март април ще имаме официален ром с гсм

Всички се надяваме, очаквам го Smile
Цитирай

При някои има закъснения със съобщенията дори на модели, които фабрично са с GMS !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай

Е то кои известия закъсняват..... пуш-а на GMAIL.
Решава се с Aquamail, поддържат push и не яде батерията като другите клиенти.
Цитирай

Днес глупавия телефон не си смени автоматично времето. Разрових му настройките, неще и неще, а всичко изглежда настроено правилно. Някой да ми подскаже някакво решение?

Lol Lol Lol
Всъщност оказа се че само хуавела е с вярно време у дома Lol Lol Lol

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
Цитирай

Виж в "Дата и час" дали ти е включено "Автоматично задаване"
Цитирай

felipe написа:Виж в "Дата и час" дали ти е включено "Автоматично задаване"

Тъпо се оказа PC-то ми в което по принцип съм готов да се закълна. На телефона всичко си му беше наред. Компютъра ме подведе... Smile

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
Цитирай

Имам въпрос мисля може би да си купя може и не сега, но след време p40 pro или ако излезе някакъв по-нов, защото съм свикнал с тази марка и съм доволен, сега съм с p10 lite и е супер хвърчи направо, но мисля да го дам на майка ми скоро-въпроса ми е с тази опция phone clone абсолютно всичко ли мога да прехвърля на новият телефон, който е без гугъл услуги без да се налага да инсталирам нищо допълнително? Тоест приложения, настройки всичко се прехвърля или трябва да се прави още нещо? И още 1 въпрос ако могат да се прехвърлят приложенията после как ще се ъпдейтват, ако ги нма в магазина им?
Цитирай

Колега тези неща са писани много пъти,прочети от начало!
Цитирай

Здравейте!
Обмислям покупката на П40 про, като мисля да не инсталирam GMS. Мисля, че има достатъчно алтернативи на приложенията, за да няма нужда от него, но не ми стана ясно все пак работи ли Андроид ауто без GMS?

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

Естествено, че не работи.
Цитирай

Оказа се разочарование. GMS няма да включвам в тая класация.

Много голям ШИМ, до преди съм нямал проблеми с кви ли не телефони с Амолед и не ме болят очите но тука направо цяло главоболие за 30 мин използване.
Батерията от 25% до 1% за 6-7мин
Няма как да махна паролата за Hotspot
Няма как да снимам видео във 4:3
Няма как да махна стабилизирането на камерата (това забавяне в движението ме дразни много)
Чуствителността на тъча нещо не е както трябва, Swiftkey ентер бутона е долу в изкривеното и го цъкам по 3 - 4 пъти докато хване.
Едната предна камера е по голяма от другата (Също дразни много)
EMUI иска прекалено много разрешения за какво ли не и условията са целия TOS за да те откажа та четеш и просто да приемеш да те следят.

Какво харесвам.

Екрана
Дизайна (без предните камери)

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Не харесваш, че има ШИМ, а харесваш екрана. Яко !
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Имам предвид не харесвам ШИМ - а, но качеството на екрана минава Note 20 Ultra (Дори когато е сложен на 1440p) Big Grin
Също така за 7 часа екран нямам главоболие или да ме болят очите, може нещо снощи да ми е станало на мен.

Извинявам се за грешното изказване.

Батерията е повече от добре вече, 7 часа екран съм на 15%. Явно е стоял повече по складове и заряда от завода е отишъл, взех го на 66%.
Видео в 4:3 снимам с Open Camera (Но не е хубаво качеството като на стоковата камера)
За чуствителността на клавиатурата просто си инсталирах Google Keyboard и пуснах режима за ръкавици и всичко е топ.
GMS нещата ги ползвам през браузър и пак вършат работа (Не очаквах да са толкова добри.

Другите неща където не харесвам все още не съм свикнал или намерил заобиколка.

Мраза Huawei но няма как да мраза нещо без да съм го пробвал, за това минавам през различни марки постоянно.
Все още много мраза EMUI както мразих и MIUI но предполагам е до свикване Big Grin

Уникално телефонче

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Няма как да се съглася за батерията от 25 до 1 за 5-6 мин

Изпратено от моят SM-N986B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Телефона казва друго Smile

Ясно се вижда на втората снимка е бил на 25%~ и след това съм го заредил.

[Изображение: Screenshot-20201109-192515.jpg]

[Изображение: Screenshot-20201108-211124-com-huawei-systemmanager.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Thumbs Up 

(2020-11-09, 18:01:05)vovalinder написа:  Няма как да се съглася за батерията от 25 до 1 за 5-6 мин

Изпратено от моят SM-N986B с помощта на Tapatalk
Той колегата е споделил за първия разряд от магазина още, като го е взел................Smile
Не е могъл да изчака няколко цикъла да врътни а е споделил най-първите си впечатления...Smile
Лошо няма. Важното е, че е започнал да осъзнава, колко добър апарат си е купил! А като си 
сложи и GMS ще е очарован.............Smile Поздрави!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Реално за мен батерията държи по-малко от на стария ми мейт 10 про, но това е без значение защото братята китайци са я направили да се зарежда за отрицателно време! Бодвам го в зарядното и за 40 мин се е заредил, казвам 40 мин защото реално никой не си слага телефона на зарядното когато е на 0%,аз го слагам когато е на 30%!

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

Не знам как да го инсталирам този GMS
Четох цялата темата за GMS но е няква каша и има 20 различни пуснати метода и реших да пробвам само Google Fier но Gplay се затваря веднага след отварянето а мисля че правя всичко както трябва.

Като имам повече време ще си поиграя с камерите.

Но имам един проблем и не знам с очите ли ми е или Amoled технологията.

P40 Pro на 90Hz на хром с дарк мод или апп с тъмно сиво ми се вижда че зеленее.

Същото се случва е при Note 20 Ultra вкъщи.
Пускам 120hz зеленее брутално, докато собсвеника му не вижда никаква разлика, нито от 120/60 нито от студен или нормално калибрирани цветове. Като сложа студени цветов на екрана от настройките и се пооправя леко докато на 60hz се вижда нормално.

При Mi9 SE като го модна с руут на 90hz се забелязва същото но там е малко по изразено от това на Note 20 Ultra.

Не знам, вече аз ли си въобразявам или не съм добре с очите, търсих по форуми за това зеленеене но няма нищо.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2020-11-10, 02:06:16)BGDropche написа:  Не знам как да го инсталирам този GMS
Четох цялата темата за GMS но е няква каша и има 20 различни пуснати метода и реших да пробвам само Google Fier но Gplay се затваря веднага след отварянето а мисля че правя всичко както трябва.
Затваря се защото не работи с по-нови версии на софтуера. Трябва да направиш даунгрейд примерно до версия 131. След това ще ти позволи да продължиш.

Huawei P40 Pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на vankata_cska за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)