Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Лични впечатления и коментари

(2020-12-06, 12:03:00)hazART написа:  При всички телефони е така, заключват се.

как така се заключват, при мен изгасва дисплея като ми е до ухото и светва щом го махна

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари

Да, но като го задържиш по-дълго настрана и угасва и трябва да го включиш ти, ако дотогава не ти затворят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Затова говорих, че после не става с почукване а само с power бутона.
Много ме дразни.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

(2020-12-06, 17:02:53)hazART написа:  Да, но като го задържиш по-дълго настрана и угасва и трябва да го включиш ти, ако дотогава не ти затворят.

къде е логиката да го държиш настрани докато говориш? освен ако не е на високоговорител. Докато говориш е на ухото ти изгаснал, като свършиш разговора отдръпваш, екрана светка и затваряш, ако не са те изпреварили

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Боляр
Цитирай

И аз мислех, че не може, но можело, пробвах да го държа за по-дълго и се заключи, но иначе, няма смисъл, да.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Аз споделих че ми се случва често да се заключва когато ми е на ухото. И има ли начин да се премахне.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

Ъпдейт на моите лични впечатления:

Порадвах се на добрият живот на батерията и ползвах заместители на Google приложенията. Google Drive>Microsoft OneDrive, Google Play> Aurora Market, Google Lens>Ai Lens, Google Maps>Waze, YouTube>YouTube Vanced и т.н. До тук добре, но забелязах че нотификациите от някои приложения (които не са на Google, но явно ползват GMS за Push) се бавят или не идват докато не отворя приложението. Затова реших да сложа въпросните GMS. Сега всичко работи както трябва и всички приложения които аз инсталирах от Google play работят коректно. Дори всички заплатени приложения от мен в Gooole маркета се потвърдиха и сега ги ползвам. Може да се каже че стана пълноценен телефон - хардуера е супер, а сега и софтуера е без грижи.
Недосатък: GMS консумацията в статистиката на потреблението на батерията не е голяма, но като цяло сега тя пада една идея по-бързо от преди.
Ето как изгледа телефона сега:


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 4 потребители изказват благодарност на sirgeorge за това мнение:
  • doktorra, jivkojj, Simbara, vovalinder
Цитирай

Имам 3 въпроса:
1.Може ли да се прави бекъп на вайбър без гугъл драйв и ако си прехвърля с phone clone от старият телефон вайбъра ще ми се прехвърлят ли и чатовете?
2.Другия въпрос е малко странен искам да питам за звука при разговор нали е вграден силно ли се чува? Имам предвид аз по принцп като говоря с някого намалям докрай звука на говорителя понеже ми е силен на сегашният телефон....предполагам с този вградения също може да се намаля а не да се чува от околните хора...
3. Още 1 въпрос телефона има ли опция да не изгасва докато го гледаш?
Цитирай

по 1 и 3ти въпрос не мога да помогна, но качеството на разговора е много добро- силно и качествен е звука, слаб е звука ако говориш на високоговорител защото е един само
Цитирай

@lapence За вайбър от самото приложение си архивираш чатовете и ще ти се запазят.Звука при разговор би трябвало да може да се намаля,при П30 може,не ми се вярва на 40 да не може.А третото ме съмнява да го има,при самсунг знам че го има.
Цитирай

Без Google drive не ми позволява архивирането ! Чрез phone clone, поне при мен всичко се прехвърли, включително и медията Smile
Цитирай

След като клонирах приложенията от старият телефон и се логнах във Вайбър с акаунта си чатове се възстановиха. Вибриращият звук е ясен и силен за теб, а околните не могат да чуят разговора, може да се регулира силата му. Ако активираш отключване с разпознаване на лице има опция - Дръж екрана вкл. докато гледам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Извинявам се но не намерих тема за запис на разговори. Някой може ли да каже има ли го в менюто или се прави някаква гимнастика за да може да записва разговори.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

https://www.google.com/amp/s/www.huaweic...-here/amp/

https://www.google.com/amp/s/www.rprna.c...ution/amp/
Цитирай

[Изображение: Screenshot-20210201-134809-com-huawei-an...uncher.jpg] имам 5G на теленор

не знам дали е добра скороста     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

а, как в батерията с това 5г, много по бързо ли пада?
Цитирай

(2021-02-01, 16:10:23)juventusarl написа:  а, как в батерията с това 5г, много по бързо ли пада?

честно да ти кажа никога не ме е интересувала батерията, зареждам по всяко време когато ми трябва и не гледам кое колко харчи

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

Къде хващаш 5G на Теленор ? Официално нищо няма, защото щеше да е голяма реклама ?
Цитирай

(2021-02-01, 16:51:17)Boby13 написа:  Къде хващаш 5G на Теленор ? Официално нищо няма, защото щеше да е голяма реклама ?

не съм по официалностите Smile иначе го хванах в София, на ул. Неделчо Бончев фирма DSV, в този район дори в мазето беше пълна 5G мрежата

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Е, явно правят проби Smile Е, тук не е важно дали ти обичаш официалностите или не , а това една услуга дали се предлага масово или все още се правят проби, като за момента е второто Smile
Цитирай

(2021-02-01, 17:52:14)Boby13 написа:  Е, явно правят проби Smile Е, тук не е важно дали ти обичаш официалностите или не , а това една услуга дали се предлага масово или все още се правят проби, като за момента е второто  Smile

няма как да знам дали е проба или не Wink цял ден си ползвах 5G-то там

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Пробата не е за час, а определена клетка си работи на 5G Smile Мисля, че разбираш какво означава да има покритие и да се ползва, както А1 и Виваком в по-големите градове Smile
Цитирай

Има ли такъв проблем при вас? Вляза ли в галерия, и по-точно клипове, започва това зареждане и телефона забива за 8-10 секунди. Реално клипа си върви, но нямам контрол на него Sad


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Момчета, попаднах на нещо интересно за нотификациите. При мен всичко стана точно както са го описали на клипа.

https://www.youtube.com/watch?v=nLzYrxm0mMg
Цитирай

Някой има ли проблем с youtube vanced?
След последната версия на Vanced Manager 2.4.0 отказва да ме впише с гугъл акаунта ми, както до сега, а от вчера изобщо не зарежда youtub...
Някакви идеи или начин за оправяне на проблема има ли някой?!

След поредния опит да инсталирам Vanced Manager, microG и Youtube Vanced ми излезе съобщение, че поради бъг в youtube vanced, е необходимо преди инстал на най-новата версия да се инсталира по-стара такава. Всичко става автоматично и най-сетне всичко се получи както трябва...
Но сега не смея да актуализирам до най-новата версия.
Друг срещал ли е този проблем?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)