Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Лични впечатления и коментари

Това се опитвам да разбера точно - има ли го при п40 или само при мен не работи.


Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Заслужава ли си все още Р40 в наши дни, има ли добри перспективи за него откъм софтуерна поддръжка, камерата на какво ниво е като за 2021 година и прочие...??

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

(2021-06-05, 18:20:36)scenic написа:  Заслужава ли си все още Р40 в наши дни, има ли добри перспективи за него откъм софтуерна поддръжка, камерата на какво ниво е като за 2021 година и прочие...??

По-скоро не си заслужава!
Ако погледнем нещата от към хардуер,да, страхотно устройство е, с хубави камери дори и към днешна дата.
От към софтуер обаче не е ок. Имам в предвид,че не е ясно бъдещето на Huawei, как ще стоят нещата с новата им ОС, дори не е ясно дали ще я има извън Китай, а и ще става ли за нещо. С класическото си EMUI мисля,че приключиха,а и липсата на GMS съзадава трудности понякога.
На фона на всичко това и цените им са високи.
Аз не бих направил подобна покупка към този момент.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • scenic
Цитирай

И аз съм на същото мнение! ще добавя, че качеството на снимките и видеото, дори на дневна светлина е далеч от рекламата и ревютата при премиерата му, и то именно заради софта и липсата на адекватна реакция при оплаквания на потребителите!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • scenic
Цитирай

Здравейте, имам Huawei p40 pro и не мога да го свържа със компютъра, hi suite го има на лаптопа последна версия, свързвам телефона и само зарежда, нищо не излиза на лаптопа, пробвах с p30 lite, всичко е наред, някакви идеи?
Цитирай

А, приложението на телефона пускаш ли го, пускаш и него и въвеждаш в компа номера, който ти излиза на телефона
Цитирай

Пробвай като е свързан с лаптопа,дръпни известията от горе и на знака на USB цъкаш и избираш прехвърляне на файлове.Аз съм с П30 и при мен е така.
Цитирай

(2021-08-08, 20:14:49)juventusarl написа:  А, приложението на телефона пускаш ли го, пускаш и него и въвеждаш в компа номера, който ти излиза на телефона
Да, просто свързвам ги и до там, нищо не излиза на лаптопа нито на телефона, в смисъл да пита дали да зарежда или да прехвърля файлове

(2021-08-08, 20:18:03)DoryanY написа:  Пробвай като е свързан с лаптопа,дръпни известията от горе и на знака на USB цъкаш и избираш прехвърляне на файлове.Аз съм с П30 и при мен е така.

Не ми излиза такова,
Цитирай

След година и нещо :

Очарован съм от бързодействието на апарата. Сравнявам със С21 серията. Особено при снимане с21 лагва яко.
Останах изненадан и че са добавили някакъв макро режим. Категоричен съм, че с излизането си нямаше такъв режим.
Апарата, който ползвам е на 4 месеца, вчера имах 8 часа екран (90Hz), докато си инсталирам гугъл и приложенията, които ползвам. А батерията е само 4200мАч.

ЕМУИ11 не бях разцъквал, но няма много разлики спрямо 10ката.

Месинджър чат хиийдс работят отлично на андроид 10 Big Grin


Само за сравнение на тема bloatware:

P40pro:
# Preset was created in ADB AppControl 1.6.5
# Total applications: 251
# 17.8.2021 г. 0:22

A72, с който разполагам:
# Preset was created in ADB AppControl 1.6.5
# Total applications: 426
# 17.8.2021 г. 9:15

По спомени на S21 - над 550 !!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

Някой ползва ли Mee Time в България?

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

(2021-11-19, 21:57:09)DEVILBOY написа:  Някой ползва ли Mee Time в България?
То е същото като да ползваш Face Time на Apple, макар даже там да има повече логика понеже потребителите им са повече. Общо взето... безсмислено.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

MeeTime го ползваме в семейството на P40pro , P40Lite и Mate30pro от няколко месеца без проблеми. Често го ползвам вместо нормално обаждане и нямам забележки.
Цитирай

При мен го няма като иконка, но в батериата го има го като активно приложение. Как може да се активира, аз сам все още с андроид 10. 10. 131?

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

Смени си държавата от настройките на Appgallery. Например Италия.
Цитирай

Да попитам за моя проблем дали има решение ..нещо от сорта на смяна на локация, например ...след хард ресет, не мога да се логна в шазам ..преди това нямах проблем, а сега пише че не върви без Гугъл сървисез, който не се поддържа от устройството ..
Моля някой да помогне ..благодаря Smile
Цитирай

През GSpace не работи ли коректно ?
Цитирай

Mee Time по добре ли е от Telegram?
P.s Стана с Италия, но когато го инсталирам ми дава че ми е стар софта.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

(2021-11-20, 17:37:21)pnnlv написа:  През GSpace не работи ли коректно ?

През gspace не ми дава изобщо опция за логване ..все едно е друга версия на шазам с по- различен облик .ю

(2021-11-20, 17:37:21)pnnlv написа:  През GSpace не работи ли коректно ?

Не ми дава опция за логване като го свалих през gspace...
Цитирай

При мен.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

А дава ли ти да се логнеш и откъде си го инсталирал..странното е че преди да направя хард ресет нямах такива проблеми ..
Цитирай

Да , логвам се нормално , първата снимка.
Цитирай

Сега като пробвах в приложението свалено през gapace, ми дава опция за логване и с гугълския акаунт се логвам, ама с имейл не мога, а на мен хронологията ми е на имейла .. като дам с емейл, ми изписва това your account data is governed by the aple ...и като дам got it ..за малко става черен екран и ме връща на предната стъпка за избор дали с Гугъл или имейл да се логна
Цитирай

Здравейте колеги,на един p40 pro му качих гугъл,след това с phone clone от p20 pro му прехвърлих всички данни.Мина без проблем и си работи както трябва.Но се появи нотификация за аларма/без да е пусната/ и по никакъв начин не мога да я махна.Чистих киша на приложението,от рековърито също го чистих и си стой.След рестарт около минута я няма и след това се появява.Идей?


Прикачени файлове Миниатюри
   

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай

Това може да е задача или бележка с напомняне (аларма) .

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

Множко благодаря, на стария имах бележка с напомняне и бях. Съвсем забравил за нея.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)