Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

Някой може ли да пусне съпоставка на п40 про с някой друг телефон с максимално увеличен контраст на изцяло бял фон да направя сравнение. Утре мисля да отида до теленор за да сравня с някой телефон на живо, но като цяло нямам голямо желание в тази обстановка да се разхождам за такава глупост и за това ако може някой да предостави инфо за сравнение ще бъда благодарен. Чудя се дали да махна лепенката на дисплея, дали не е от нея - или бялото на дисплея е по жълто...
Цитирай
Аксесоари
#52

Не е от протектора.
Цитирай
#53

и аз смятам че не е от протектора, а да не ти е включен eye protector и нешо той да ри прави това впечетление за жълтеене
Цитирай
#54

(2020-04-19, 22:42:05)juventusarl написа:  и аз смятам че не е от протектора, а да не ти е включен eye protector и нешо той да ри прави това впечетление за жълтеене
от фабричния протектор е. Аз още съм с него и и при мен е така. Един приятел го свали за сравнение и не жълтенееше. Аз съм си поръчал фолио по поръчка и ще го махам че и мен ме дразни
Цитирай
#55

При мен няма жълтеене. Може да се види при снимката с други 2 телефона.
Провери дали не си пуснал функцията комфорт на очите, която съм показал на скрийншота.[Изображение: a2daa966f5e0f0dc741698b15041fdec.jpg][Изображение: b82a9fe72ca05421f5bb13b48f9df8aa.jpg]

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
#56

@HunterBG88 - определено при теб няма жълтеене. Функцията за конфорт на очите при мен е изключена.
@ickata25 - приятеля ти, който е свалил фабричния протектор - с п40 про ли е? От къде си поръчал фолио? И въобще от къде може да се поръча протектор за дисплея.

Ако сваля лепенката за фабричния протектор и се окаже, че дисплея продължава да жълтее - дали после ще ми направят проблем, че е свалена и да ми откажат рекламация. И въобще биха ли ми подменили телефона ако дисплея жълтее. Някой имал ли е такъв казус?
Цитирай
#57

Някой използва ли Meetime, Celia? Или само аз не мога да ги намеря? Гледам от презентацията на телефона, че има функция Multi device control panel, но и нея не намирам?
Цитирай
#58

Все още не са налични за България. Celia се поддържа в 8 държави на 5 езика.
@Xiaomi007 никой няма да ти направи проблеми заради сваления фабричен протектор.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
#59

Подмяната на телефона или отремонтирането му няма да е проблем ако си махнал лепенката на екрана, т.е. не нарушаваш гаранцията по никкъв начин, ако решиш да го носиш ти препоръчвам директно да ползваш официалния сервиз а не да минаваш през оператор или магазин!
Цитирай
#60

Не си отлепяй протектора, щото някой ти казал, че от него жълтее. Това са пълни глупости.


Преди да го пратиш в сервиз го ресетни, знае ли се Smile
Цитирай
#61

@emzo точно преди да прочета коментара ти го отлепих....Никаква разлика няма - жълтее си дисплея...пфуу явно ще трябва да се занимавам с глупости и да ходя по сервизи...Сега и протектор трябва да си поръчам. Някой да знае от къде?
Цитирай
#62

Олх, алиекспрес.

Има тема по-надолу за аксесоари.

Направи му ресет и тогава в сервиза.
Цитирай
#63

(2020-04-20, 11:12:19)Xiaomi007 написа:  @emzo  точно преди да прочета коментара ти го отлепих....Никаква разлика няма - жълтее си дисплея...пфуу явно ще трябва да се занимавам с глупости и да ходя по сервизи...Сега и протектор трябва да си поръчам. Някой да знае от къде?
Мога да препоръчам магазинче на Пиротска 9, точно между Била и малкият ЦУМ, правят и поставят всякакви модели. Аз сложих на Мейта такъв срещу 20лв и е  страхотен, почти е незабележим.
Цитирай
#64

Пробвай с тези настройки. При мен са така по подразбиране. [Изображение: a4908f113cc84f0707211ce90374f207.jpg]

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
#65

(2020-04-20, 08:21:02)Xiaomi007 написа:  @HunterBG88  - определено при теб няма жълтеене. Функцията за конфорт на очите при мен е изключена.
@ickata25  - приятеля ти, който е свалил фабричния протектор - с п40 про ли е? От къде си поръчал фолио? И въобще от къде може да се поръча протектор за дисплея.

Ако сваля лепенката за фабричния протектор и се окаже, че дисплея продължава да жълтее - дали после ще ми направят проблем, че е свалена и да ми откажат рекламация. И въобще биха ли ми подменили телефона ако дисплея жълтее. Някой имал ли е такъв казус?
Про него няма жълтенеене, даже и дисплея стана по ярък. Аз съм си поръчал фолио поръчка от един магазин в Пазарджик.
Цитирай
#66

https://www.youtube.com/watch?v=uUPoVUWdr1g Ето едно ревю на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#67

В xda forum един човек, който има и с20 ултра с дракона и п40 про е написал, че п40 изкарва значително повече с едно зареждане в ежедневната работа, така, че е важно как се справя телефона цялостно, а не в такъв тест!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • ickata25
Цитирай
#68

https://youtu.be/1MobhH99rVo Един тест така, един тест така. Това е като хейтърчетата те не видяли телефона на живо пишат мнения. Другото е, че ползването на смартфон от човек до човек е различно и никога няма как да е обективно за всички. За мен лично относно батерия телефона се държи перфектно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Badjo88 за това мнение:
  • ickata25
Цитирай
#69

(2020-04-20, 19:48:12)Badjo88 написа:  https://youtu.be/1MobhH99rVo Един тест така, един тест така. Това е като хейтърчетата те не видяли телефона на живо пишат мнения. Другото е, че ползването на смартфон от човек до човек е различно и никога няма как да е обективно за всички. За мен лично относно батерия телефона се държи перфектно.
Аз вече му направих 8 часа екран на 90 херца на 4g с използване на Facebook, you tube asfalt 9 coin Master, pubg,С една дума му подпалих шушона на телефона, издържа, не загря, което за мен е много важно. Определено ме радва това
Цитирай
#70

Здравейте! Бих искал да попитам как ви се отразява инсталирането на GApps в телефона. Батерията пада ли драстично по-бързо. Имате ли големи проблеми след инсталирането. Лични мнение... Благодаря предварително.
Цитирай
#71

Честно да ти кажа, ме мързи да го преинсталирам и да го ползвам без гаппс.

Единствения минус е, че не идват известия за мейли в гмаил. Друг косур до момента не съм намерил.
Има голям шанс при преинсталация да не исталирам гапсове.

Като цяло нямам, никакви оплаквания. Работи бързо, не лагва.
Цитирай
#72

Много интересно развитие тук по темата Живот без GMS!
Аз твърдо съм решен да пробвам да седя далеч от Гугъл доколкото мога. Най вече, защото ми писна да ми се натрапват от всякъде техните услуги, реклами и прочее. И цялата тази свързаност като бонус изяжда доста от батерията на телефона. Та прочетох, че като инсталираш на P40 GMS и батерията става като на Самсунг. Което си е логично.
Конкретно относно P40 pro:
Дисплея е сюреалистичен. Нямам друга дума за него. Сякаш е по голям от самия телефон! И е толкова ясен и с чисти цветове! На p30 pro сякаш контраста е твърде пресилен, тук е по балансиран. Тия 90 Хц не ме впечатляват особено, може би просто защото и P30 си работеше мнооого гладко. Засега това, че имам да напасвам програми ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#73

Аз пък мисля , като ми се занимава , да имитирам на П30про, все едно е П40про, без ГАПС..
да видя как ще се оправям.. Smile
Много ме дразни, някой да е монополист!

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#74

И при мен цветовете ма дисплея нещо не са съвсем ок. Като го сложа до p30pro определено не е толкова ясен някак. На снимка не може да се хване разликата, но я има. По скоро има едно леко сивеене на всичко. И на бялото и на самите цветове. Особено на червен цвят. P30 има убийствено червено спрямо p40. Не че дисплея е зле, ако не ги бях сравнил с p30 щеше да е ок, но... Нещо не ми се вързва новият модел да има по лош дисплей от стария. Имам съмнения че тая слюда прецаква нещата, щото на p30 отдавна съм я махнал. Ама не смея да я отлепя.
Относно програмите без GMS нямам ядове. За една вечер накачих всичко, което ползвам. Предимно през APK pure. Даже и игрите си намерих там.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#75

Всъщност успях да снимам дисплея. На макс. яркост и до него е P30pro. Новият е все още с фабричното фолио, другият е без нищо. Не бързам да махам фолиото. Предполагам и то прецаква нещата донякъде, но доколко...Абе имам си гаранция, ако реша в бъдеще мога да искам подмяна. Засега просто телефона ми е супер интересен и така ще си го ползвам.        

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)