Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Лични впечатления и коментари
#76

Да колега, и моя дисплей е същия. Жълтее и не е ясен. Това можеш да го хванеш само при реално сравнение с друг модел. Xiaomi-то ми и айфона изваждат по кристални цветове, а това ми се струва нелепо...Леко ме хваща яд, че не взех mate 30 pro....Аз съм сигурен, че снимките които правиш с 30 про ти харесват повече как изглеждат на дисплея.
Цитирай
Аксесоари
#77

Нз дали проблемите не са от съответния производител на дисплея, тъй като ползват различни! Не мога да разбера кой е моя защото с приложенията които свалям - device info hw и др. не ми изписва производителя!
Цитирай
#78

Аз лично съм бесен. Не може толкова красиво устройство да го прецакат с този смотан дисплей...Аз не съм фен на определена марка, имам айфони ксайомита, самсунги и това ми е първия хуавей. По красив телефон на пазара няма, но по гадно цветопредаване на дисплей не съм виждал. На слънце ако сравните дисплеите с някой друг модел ще припаднете от смях...

Лошото е, че го сравних с друг п40 про и положението при него е същото. Аз се надявах моя да е дефектен....
Цитирай
#79

P30, P40P, Mi Note10
ми .... еднакви са си.
Проблема е в твоите телевизори. Връщай ги.
Цитирай
#80

Май проблема не е само в моя телевизор, като гледам и други колеги виждат грозно жълтия екран. Телефона не мисля да го връщам. Жълтия екран няма да ме откаже, но няма и да се правя на ощипан, че всичко е перфектно и жълт екран не виждам само защото съм си го взел.
Цитирай
#81

Ми ок, моя си е бял или искаш да ми кажеш, че моя жълтее ?
Цитирай
#82

Аз на моя му махнах слюдата и опааа! Стана доста по ясен. Довечера ще го сравня пак с p30 ама така или иначе дисплея без слюда си е вече на топ ниво. А слюдата беше много груба, дебела и някак жилава. И събираше отпечатаци, и не ставаше да се сурка пръст по нея. Сега и визуално и като усещане е мнооого по добре дисплея.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#83

Emzo не искам да ти кажа, че твоя жълтее, но съм сигурен, че е по жълт отколкото друг дисплей. Еmzo от къде си, ако си от София бих могъл да мина да ги сравним.

Баварче и аз я махнах преди няколко дена и определено нещата станаха много по добре. Пак обаче ще видиш, че е по жълт от п30 про-то.

Пак казвам, за дизайн, изработка няма кой да го бутне. Чудех се между него и ултрата, но дизайна наклони към П40 про. Просто се изнервям на жълтеникавия дисплей.
Цитирай
#84

Huawei P40 - Пълен обзор

 
Цитирай
#85

@Xiaomi007 в какъв режим ти е екрана? DCI, sRGB? Цветовата температура? Заигравал ли си се с тези настройки?
Цитирай
#86

(2020-04-25, 21:19:00)NoMaD написа:  Huawei P40 - Пълен обзор
Цитат:Стоит отметить своеобразную калибровку дисплея — по умолчанию белый цвет ощутимо желтит. Кажется, будто режим защиты зрения всё время активирован, хотя это не так. Положение спасает ручная регулировка и перевод экрана в более холодную цветовую гамму.

Явно си е до калибрация ако наистина има 2 типа дисплеи, които Huawei влагат в тези апарати...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#87

Играх си с цветовете и температурата, но само с дефолтните настройки. Сега го въртя и като, че ли намерих положение в което не жълтее толкова. Явно и на други хора им е направило впечатление, не е само при мен проблема...Според вас да направя ли опит за смяна на апарата и имам ли основание?

(2020-04-25, 21:59:31)Vi70 написа:  @Xiaomi007 в какъв режим ти е екрана? DCI, sRGB? Цветовата температура? Заигравал ли си се с тези настройки?
Как да проверя режима на екрана - dci, srgb?

В новия ъпдейт идва някакъв fix на дисплея, дано да ми оправят проблема -Display - optimizes display effect. Това дали е свързано или се надявам напразно?
Цитирай
#88

Мдаа, определено до P30pro дисплея не е толкова... ясен. Според настройките или жълтее или пък като се настрои към студената гама червения и зеления цвят избледняват. Не знам и аз какво да мисля и защо така се получава. Дали пък P30 pro има твърде добър дисплей!? Защото ако цял ден си ползвам P40 и всичко си е ок. Нито ми жълтее, нито ми сивее. Сложа ли го до стария p30pro обаче изведнъж се объркват нещата. На P30 даже и черния цвят е по наситен.
Сега открих още леко подобрение. В настройки дисплей > комфорт за очите и да се изключи намаляване на трептенето.
Аз за себе си този въпрос мисля засега да го приключа. P40pro е супер телефон и това да му е кусурът, все пак няма да се женя за него, дет се вика. Ще продам P30 че да нямам дразнител и мирясвам.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#89

Според мен е добре да разберем с какви екрани са ни телефоните, но аз не успявам с приложенията, които свалих включително и device info hw което е ставало когато mate 20 pro омаше проблем с бройките с лг дисплей!
Цитирай
#90

Дам, наистина ползват различни доставчици. Някой има ли идея как да проверим кой е куция с жълтия екран? Comparison of “Zhou Dongyu Arrangement” (left) and Diamond Arrangement (right), At present, it can be determined that Huawei P40 Pro’s screen suppliers include BOE, LG, and Samsung, of which “Dongyu Zhou arrangement” is mainly concentrated on BOE screens.

According to the recent Huawei authorized store information the LG screens are Green, and BOE is Red.
Цитирай
#91

Аз за мен съм взел следното решение. Като има повече яснота по въпроса или го давам в сервиз за смяна на дисплея или пък винаги мога да го продам. С часовника и слушалките в комплекта вече съм си избил ценовата разлика. Може пък и така да си остане, реално погледнато дисплея пак е мнооого по добър от мътилките на Самсунг. Истината е, че в момента на пазара на флагмани няма много алтернативи. Аз минах през Ноут 10 и S20 и батерията е катастрофа, загряват бързо и почва да лагват. Сони и ЛГ просто ги няма никакви, другите пък не предлагат водозащита.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#92

http://nixanbal.com/huawei-predlaga-do-3...ystvata-si Ето за промоциите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#93

Ето още детайли за ъпдейта. който чакаме

https://www.google.bg/amp/s/www.huaweiup...pdate/amp/
Цитирай
#94

И всичко си остава в Китай.
Цитирай
#95

Ние още предишния ъпдейт не сме получили, китайците вече втори получават....С ксайоми такива чаканици на ъпдейти никога не съм имал....
Цитирай
#96

(2020-04-28, 06:40:19)Xiaomi007 написа:  Ние още предишния ъпдейт не сме получили, китайците вече втори получават....С ксайоми такива чаканици на ъпдейти никога не съм имал....
С тях и такива камери никога не си имал....
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • gago89
Цитирай
#97

Кой предишен ъпдейт не сме получили, освен версията 10.1.0.114 има ли друг?
Цитирай
#98

(2020-04-28, 08:03:59)juventusarl написа:  Кой предишен ъпдейт не сме получили, освен версията 10.1.0.114 има ли друг?
10.1.0.122 - беше пуснат преди повече от седмица в Китай и 10.1.0.123, който е новия.
Цитирай
#99

Тези двата ще дойдат началото на май, нормално е да има забавяне от местния пазар!
Цитирай

На хартия ъпдейтите изглеждат много добре. Решават всички проблеми които имам с телефона Smile. Предполагам, след това ще спра да му виждам кусури.

(2020-04-28, 11:58:05)Xiaomi007 написа:  На хартия ъпдейтите изглеждат много добре. Решават всички проблеми които имам с телефона Smile. Предполагам, след това ще спра да му виждам кусури.

(2020-04-28, 11:58:05)Xiaomi007 написа:  На хартия ъпдейтите изглеждат много добре. Решават всички проблеми които имам с телефона Smile. Предполагам, след това ще спра да му виждам кусури.

(2020-04-28, 11:58:05)Xiaomi007 написа:  На хартия ъпдейтите изглеждат много добре. Решават всички проблеми които имам с телефона Smile. Предполагам, след това ще спра да му виждам кусури.

На хартия ъпдейтите изглеждат много добре. Решават всички проблеми които имам с телефона Smile. Предполагам, след това ще спра да му виждам кусури

На хартия ъпдейтите изглеждат много добре. Решават всички проблеми които имам с телефона Smile. Предполагам, след това ще спра да му виждам кусури

Ггхххтт
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)